Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kάπως έτσι το είχα αντιληφθεί κι εγώ, σήμερα ας πούμε ανέβασα κιλά στο όργανο προσαγωγών επειδή μου φάνηκε πιο εύκολο απ 'ότι τις προηγούμενες φορές. (κάτι αρχίζει να δουλεύει :P) Είχα και όρεξη γενικά οπότε έκανα παραπάνω ασκήσεις απ'όσες υπολόγιζα, ένιωθα οτι τράβαγε το σώμα μου. Φεύγοντας όμως από το γυμναστήριο δεν μπορούσα να πάρω καλά καλά τα πόδια μου και νύσταζα, μπορεί και να το παρακανα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

επίσης λάθος είναι αυτό που κάνουν μερικοί , ξεκινούν κάποιες συγκεκριμένες ασκήσεις πάντα με συγκεκριμένη σειρά , καλό είναι να μπερδεύουμε λίγο τη σειρά που κάνουμε τις ασκήσεις 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης λάθος είναι αυτό που κάνουν μερικοί , ξεκινούν κάποιες συγκεκριμένες ασκήσεις πάντα με συγκεκριμένη σειρά , καλό είναι να μπερδεύουμε λίγο τη σειρά που κάνουμε τις ασκήσεις 

 

Αυτό που λες το κάνω στον διάδρομο. Κάθε φορά έχω εναλλαγές στον ρυθμό, στην ανάκλιση, στους χρόνους αλλά και στον τρόπο που το ένα ''σετ'' διαδέχεται το άλλο. Θέλει να το σοκάρουμε το σώμα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης λάθος είναι αυτό που κάνουν μερικοί , ξεκινούν κάποιες συγκεκριμένες ασκήσεις πάντα με συγκεκριμένη σειρά , καλό είναι να μπερδεύουμε λίγο τη σειρά που κάνουμε τις ασκήσεις

Δηλαδή άμα έχεις πόδια αντί για squat να αρχίσεις με προβολές η αντί για bench press με άνοιγματα ? Μου ακούγεται κάπως αυτό,δεν λέω πως έχεις άδικο βέβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν περασει 12 μερες απο τοτε με την μεση μ

την αλλη εβδομαδα θα ειμαι σε θεση να ξεκινησω να κανω squat και ασκησεις για την πλατη?

να πω βεβαια οτι νιωθω ακομα ενα τσιμπηματακι

η θλαση ειναι κατι που μερα απο χ καιρο θα εχει περασει τελειως?(δεν προλαβα να το ψαξω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΧΙ δε θα κανεις σκουωτ ξεκολλά πια μ αυτο. Το πάθημα δε σου εγινε μαθημα ; Τι πρεπει να γινει τελικα να μεινεις ενα μηνα στο κρεββατι για να καταλαβεις;; Στα λενε στα ξαναλένε κ ακομα τα ιδια εσυ .

 

Συγγνωμη που μιλαω σκληρα αλλα ειναι μπας και καταλαβεις... Δε σπυ χρειαζεται το σκουωτ , αυτη τη στιγμη μονο κακο θα κανει. Ασε τις αρσεις προς το παρον , κι οταν γινει εντελώς καλα η μεση το συζηταμε για ΛΙΓΑ κιλα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάπως έτσι το είχα αντιληφθεί κι εγώ, σήμερα ας πούμε ανέβασα κιλά στο όργανο προσαγωγών επειδή μου φάνηκε πιο εύκολο απ 'ότι τις προηγούμενες φορές. (κάτι αρχίζει να δουλεύει :P) Είχα και όρεξη γενικά οπότε έκανα παραπάνω ασκήσεις απ'όσες υπολόγιζα, ένιωθα οτι τράβαγε το σώμα μου. Φεύγοντας όμως από το γυμναστήριο δεν μπορούσα να πάρω καλά καλά τα πόδια μου και νύσταζα, μπορεί και να το παρακανα!

Προσοχή στην αυξηση κιλών. Δεν έχεις μόνο μυς να γυμνάσεις αλλα και τένοντες, αρθρώσεις, κτλ και δεν προχωράνε ολα με τον ίδιο ρυθμό.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή στην αυξηση κιλών. Δεν έχεις μόνο μυς να γυμνάσεις αλλα και τένοντες, αρθρώσεις, κτλ και δεν προχωράνε ολα με τον ίδιο ρυθμό.

Πώς μπορώ να είμαι σίγουρη για το πόσα κιλά να αυξάνω κάθε φορά όμως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

set,reps bro?

Γιατί δεν τα προσαρμόζεις στο πρόγραμμα που είχες μέχρι τώρα; Δεν υπάρχουν στάνταρ reps. Πάντως υπάρχουν κάποιες κατευθύνσεις αναλόγως τους στόχους σου. Γνωρίζεις τους στόχους σου. Έτσι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν τα προσαρμόζεις στο πρόγραμμα που είχες μέχρι τώρα; Δεν υπάρχουν στάνταρ reps. Πάντως υπάρχουν κάποιες κατευθύνσεις αναλόγως τους στόχους σου. Γνωρίζεις τους στόχους σου. Έτσι δεν είναι;

Έκανα squat,sumo squat,προβολές,πρεσα romain deadlift και δύο ασκησεις για γάμπες

 

Σε όλες 3 σετ 8-10 ρεπς εκτός από squat που έκανα 5Χ5

Έκανα την ερωτηση γτ άμα κάνω τα ίδια σετ και τις ιδέες επανάληψεις θα φενονται εύκολα γιατί η προπόνηση του έκανα πριν είχε πολύ παραπάνω ογκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...