Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε καλά αυτά τα stats full γραμμωμένος @120kg ξεπερνάνε και τον phil heath (mr olympia) ο οποίος είναι full γραμμωμένος στα 113kg να θυμάμαι καλά . Αν και μου ακούγεται υπερβολή δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω. μπορεί όντως ο άνθρωπος να είναι έτσι όπως περιγράφεις.

εννοείται οτι θα παίζει τα 80kg για ζέσταμα αλλα όπως είπα , δεν είναι κάτι για το οποίο θα πρέπει να νιώθετε μειονεκτικά (όπως κ για τους άλλους στα βίντεο), σκέψου πόσα χρόνια παραπάνω προπονούνται και τι αναβολικά έχουν πάρει όλα αυτά τα χρόνια(και σήμερα) για να φτάσουν εκεί.

Οπότε δεν υπάρχει κάτι να ζηλέψεις, ο καθένας με τον τρόπο του ;)

Καλα δεν ειπα οτι εκλαψα κιολας. Το ανεφερα με αφορμη το βιντεο. Δεν σημαινει οτι βλεπουμε στο ιντερνέτ ειναι ακατόρθωτο, οπως και πολλα ειναι μακακιες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Mike να δεις ξενερα που φωναζεις το γθμναστη να σε βοηθησει στις πιεσεις παγκου 85 κιλα και μολις τελειωνεις να σε κεει εγω αυτα τα κανω 60 επαναληψεις. Πας σπιτι ή δεν πας

 

 

60 reps στα 85, δηλαδή μιλάμε το 1rm του πρέπει να είναι άνετα πάνω απο 300-400. Like

 

Σε αυτούς τους φιδέμπορες video or didn't happen. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά είπα να μη το πάμε εκεί το θέμα, αφήστε το εδώ , δεν αξίζει να χαλάμε τις καρδιές μας 
το point μου που απότι κατάλαβα διαφωνείς live είναι πως ούτε εσύ ούτε κανένας δεν θα πρέπει να νιώσει κάπως με το επίπεδο εμφάνισης ή δύναμης κάποιου άλλου , όπως είπα οι special είναι full αναβολικά και με δεκαετίες προπόνησης στην πλάτη , δεν έχουν κάτι να ζηλέψεις και να νιώσεις λίγος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιβε εγω ξερω πολυ καλα ποσά ειναι τα 80 κιλα , εσύ ξέρεις πόσες είναι οι 60 επαναλήψεις ??

φιλε δεν χρειάζεται να ξερω κάποιον για να γράψω κατι , ολη μου την ζωη με αυτα ασχολούμαι και με ..   νούμερα

μπορει το παιδι να ειναι παρα πολυ δυναττο , 60 τα 85 ομως δεν τα παιζει ουτε ο σουπερμαν

 θα σου πω ξανά , μην ακούς παπάδες ..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά είπα να μη το πάμε εκεί το θέμα, αφήστε το εδώ , δεν αξίζει να χαλάμε τις καρδιές μας 

το point μου που απότι κατάλαβα διαφωνείς live είναι πως ούτε εσύ ούτε κανένας δεν θα πρέπει να νιώσει κάπως με το επίπεδο εμφάνισης ή δύναμης κάποιου άλλου , όπως είπα οι special είναι full αναβολικά και με δεκαετίες προπόνησης στην πλάτη , δεν έχουν κάτι να ζηλέψεις και να νιώσεις λίγος. 

 

 

Κανείς δεν χαλιέται. Απλά μαθηματικά (και λίγη λογική).

 

Έστω οτι (που το θεωρώ απίθανο για εμένα)  : 

 

κάνω 60 επαναλήψεις με 20κιλά και το 1rm μου είναι τα 85 ενώ ο κύριος παραπάνω 

κάνει 60 επαναλήψεις με 85κιλά και το 1rm του είναι τα x (?) όπου Χ με απλά μαθηματικά υπολογίζεται το 361kg

 

Και στέκομαι μόνο σε απόλυτα νούμερα, όχι στην φυσική κατάσταση και αντοχή που θες για να βγάλεις 60 επαναλήψεις με τα 85

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννης παρακολουθω κανα 2 χρονια το topic, εχω παρατηρησει οτι αλλαζεις σχετικα ευκολα και γρηγορα γνωμες για κατι ενω στην αρχη το υποστηριζεις με θερμη, πχ bodyweight,γυμναστικη στο σπιτι, τρεξιμο στην παραλια...ισως σε λιγο καιρο γιωσεις και τα βαρη...

Έτσι ειναι. Οτιδήποτε κάνω το κάνω με πάθος αλλιώς δεν το κάνω καθόλου, εξ ου και η θερμη.

 

Ομως δεν προχωράω στα κουτουρού. Θέτω στόχους και βλέπω αν η επιλογή που έκανα έφερε το επιθυμητό αποτέλεσμα.

 

Και ποτε μα ποτε δε φοβάμαι να παραδεχτώ ότι έκανα λάθος και να αλλάξω γνώμη :)

 

Αυτό που δεν άλλαξε στα τρία χρόνια που γυμνάζομαι ειναι η προσπάθεια να αυξήσω την μυική μου μάζα. Σε αυτό το στόχο έχω βγάλει κόκκινη κάρτα στην χορτοφαγία και στις body weight ασκήσεις. Ίσως σε άλλους να δουλεύει, ποιος ξέρει. Αλλα σε μένα όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιβε εγω ξερω πολυ καλα ποσά ειναι τα 80 κιλα , εσύ ξέρεις πόσες είναι οι 60 επαναλήψεις ??

φιλε δεν χρειάζεται να ξερω κάποιον για να γράψω κατι , ολη μου την ζωη με αυτα ασχολούμαι και με .. νούμερα

μπορει το παιδι να ειναι παρα πολυ δυναττο , 60 τα 85 ομως δεν τα παιζει ουτε ο σουπερμαν

θα σου πω ξανά , μην ακούς παπάδες ..

Κοιτα μαους δεν χανω ουτε κερδιζω κατι απο αυτο. Κλαιν.

 

Εγω το ξερα και το ειπα. Δεν μπορω να το αποδειξω εγω.

 

Μονο για μένα δεν αμφιβαλλω και μπορω να πω οτι αυτο κανω. Τωρα δεν θα κατσω ουτε να υπερασπιστω, ουτε να μαλωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε ναι εννοείται πως δεν μαλώνουμε συζήτηση κάνουμε!

Αν στο ξαναπεί πες του να στα κάνει μπροστά σου και θα με θυμηθείς όταν από τις 20/30και μετά θα αρχίσει να κλάνει μέντες..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα! Όσοι γυμνάζεστε με όργανα και βάρη, πως καταλαβαίνετε ότι ήρθε η ώρα να αλλάξετε ασκήσεις ή να αυξήσετε κιλά;

διαβάζεις το σώμα σου, το μαθαίνεις πως συμπεριφέρεται και πως αντιδρά στο κάθε ερέθισμα. εμπειρικά και μόνο.

δεν αφήνεις απλά το σώμα σου να συνηθίσει. Δεν υπάρχει πλάνο συγκεκριμένο, το κάθε σώμα αντιδρά διαφορετικά

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα! Όσοι γυμνάζεστε με όργανα και βάρη, πως καταλαβαίνετε ότι ήρθε η ώρα να αλλάξετε ασκήσεις ή να αυξήσετε κιλά;

Όταν το τελευταίο σετ παύει να είναι ζόρικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...