Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά 1000 ευχαριστώ ε , τόσο καιρό προπονούσα λάθος τα χέρια ... τελικά όντως τα υπερπροπονούσα 

θα δοκιμάσω τώρα σιγά σιγά να αλλάξω σε μια μυική/day γιατι κοντεύω να κλατάρω και θα τα βάλω δικέφαλα/τρικέφαλα όπως τα είχα . απο 3 ασκήσεις είπατε είναι cool έτσι ? 

άντε κ στο τσακίρ κέφι θα ρίξω καμια αερόβια day σε off μέρα :P

 

 

Και γω λεω να το αλλαξω αυτο με τα χερια και ας νιωθω οτι εχω να δωσω παραπανω καθε φορα.

Θα βαλω 40" διαλειμμα με ρολοι και αμα δε ζοριζομαι θα ανεβαζω κιλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Αν το παρακανει καποιος με τα κιλα, τοτε αρχιζει το swing και τραβαει με ολο τον κορμο.Εκει μπορει να την παθεις.

Ακομα πιο γελοιο οταν δεν εχουν τοσο μεγαλη αντισταση και ομως στην αρνητικη φαση της ασκησης πηγαινουν σχεδον μεχρι τερμα μπροστα και αντε παλι πισω.

 

Τα seated rows ειναι ισως ο πιο ασφαλης τροπος να κανεις κωπηλατικη και ομως πολλοι καταφερνουν και τα σκατωνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ φωτη στον φορτώσεις θα βγάλουμε ενα καλό !

 

και θα κανονίσουμε και μια προπο την άνοιξη με μαργαρίτα να την λιώσουμε,  δεν την γλυτώνει :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ φωτη στον φορτώσεις θα βγάλουμε ενα καλό !

 

και θα κανονίσουμε και μια προπο την άνοιξη με μαργαρίτα να την λιώσουμε,  δεν την γλυτώνει :)

Ναι θα σου  πω μολις   μπω δυνατα .

Το μαργαριτονι θα το διαλυσουμε χαχαχαχα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στηθος-delts

Πλατη-traps

Ποδια

Χερια

 

 

@Alex, πως σε επιασε μεση αμα δεν κουνιοσουν καθολου? Μηπως σε καμια επαναληψη αφησες λιγο τον κορμο να φυγει μπροστα με τα κιλα απο αφειρημαδα ξερω γω? Btw δοκιμασε την με το σιδερο που εχει η τροχαλια για τα lat pulldowns η το αλλο το ισιο με τα grips στα πλαγια (δε ξερω πως λεγεται).Με πιανει σε πολυ μεγαλυτερη επιφανεια απο τα κλειστα.

Φιλέ τα 110 (νομίζω μέχρι τωσα πήγα) μόνο για να τα φέρεις σε θέση την ακούει λίγο η μέση.

 

Πάντως εγώ την ζημιά την επαθα με abs που εβαζα όλα τα κιλά από το μηχάνημα.

Χέρια εγώ δεν κάνω καθόλου τελευταία. Ότι πάρουν από τις πολυαρθρικες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμότερο ειναιι να κανεις χερια μαζι με.στηθος η πλατη πχ. Δεν θα χρειαστεις ενα σωρο ασκήσεις μια αντε δυο να τα αιματωσεις να πριστουν και τελος οχι ταρζανιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δευτέρα κλείνω ένα χρόνο γυμναστήριο. Ο ιδιοκτήτης-γυμναστής μου έβγαλε καινούργιο πρόγραμμα . Χέρια δικέφαλα-τρικέφαλα μια μέρα μαζί. 8 ασκήσεις σύνολο. Παρόλο που σκουός και dead lifts τα είχα αποκλείσει από την αρχή, στο καινούργιο πρόγραμμα έχει σκουός στο smith. Λέω να δοκιμάσω προσεκτικά και βλέπω.

Είναι καλός μάστορας. Τώρα γιατί μου έβαλε σκουός ενώ ξέρει τα προβλήματα μέσης ,ισχύου αναρωτιέμαι και ανησυχώ λιγουλάκι. Είδωμεν ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω το εξης θα ηθελα να παρω ενα μονοζυγο(πορτας) μεχρι 30 ευρω και να ειναι καλο γιατι διαβασα σε κατι σχολια οτι μερικα ξεκολανε απο την πορτα κτλπ εχετε να πειτε τιποτα? ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δευτέρα κλείνω ένα χρόνο γυμναστήριο. Ο ιδιοκτήτης-γυμναστής μου έβγαλε καινούργιο πρόγραμμα . Χέρια δικέφαλα-τρικέφαλα μια μέρα μαζί. 8 ασκήσεις σύνολο. Παρόλο που σκουός και dead lifts τα είχα αποκλείσει από την αρχή, στο καινούργιο πρόγραμμα έχει σκουός στο smith. Λέω να δοκιμάσω προσεκτικά και βλέπω.

Είναι καλός μάστορας. Τώρα γιατί μου έβαλε σκουός ενώ ξέρει τα προβλήματα μέσης ,ισχύου αναρωτιέμαι και ανησυχώ λιγουλάκι. Είδωμεν ....

Δεν είναι και η καλύτερη ιδέα θα έλεγα.. Τουλάχιστον

Α. Να είναι πάντα από πάνω σου όταν κάνεις

Β. Στην αρχή καθόλου κιλά, κάνε την κίνηση μόνο , παρά πολλές επαναλήψεις , και

Γ. στην παραμικρή ενόχληση, τσίμπημα κτλ τα αφήνεις επί τόπου χωρίς δεύτερη σκέψη..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη μαρεσουν οι δοκιμες ,δοκιμαζω ενα προγραμμα ,hailraiser workout.

2 set + ενα ζεσταμα, 8 κανονικες επαναληψεις και μετα 4-6 αρνητικες με περιπου 4-5 ασκησεις.Βλεποντας το ,ελεγα σιγα ,τι να κλασει.Το δοκιμασα και πραγματικα δουλευει,μιλαμε με το που κανεις τις 8 επαναληψεις και ξεκινησεις τις αρνητικες ,απλα ΠΟΝΟΣ,

 Απλο γρηγορο ,και φαινεται να δουλευει.Δεν εινα βεβαια για ατομα που θελουν να βαλουν δυναμη ,μονο για υπετροφια κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλέ τα 110 (νομίζω μέχρι τωσα πήγα) μόνο για να τα φέρεις σε θέση την ακούει λίγο η μέση.

 

Πάντως εγώ την ζημιά την επαθα με abs που εβαζα όλα τα κιλά από το μηχάνημα.

Χέρια εγώ δεν κάνω καθόλου τελευταία. Ότι πάρουν από τις πολυαρθρικες

Πολλα ειναι τα 110 ρε συ στο μηχανημα αυτο.Τωρα προσεξα τον αριθμο που εγραψες και πριν, προσοχη :P

 

Το μηχανημα για κοιλιακους στο τωρινο μου γυμναστηριο ειναι για πεταμα τελειως, οπως ειπες κ εσυ χτυπαει μεση.Στο gymnasium ηταν πολυ καλυτερο.Μιμουνταν καπως την ασκηση του αρνολντ για κοιλιακους, αυτη με το σχοινι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι και η καλύτερη ιδέα θα έλεγα.. Τουλάχιστον

Α. Να είναι πάντα από πάνω σου όταν κάνεις

Β. Στην αρχή καθόλου κιλά, κάνε την κίνηση μόνο , παρά πολλές επαναλήψεις , και

Γ. στην παραμικρή ενόχληση, τσίμπημα κτλ τα αφήνεις επί τόπου χωρίς δεύτερη σκέψη..

Εννοείτε φίλε , προσοχή μεγάλη , έχω πάθει και έχω μάθει,ευχαριστώ

Βασικά όλο το πρόγραμμα μου φαίνεται ότι νάναι είναι.

Να το ανεβάσω να ρίξεις μια ματιά ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...