Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι ρε νικ, δεν εχω μηχανημα.

 

Κλαιν.

 

Ειχε βγαλει το λιντλ μια ζυγαρια που σου ελεγε τις θερμιδες πολλων φαγητων αλλα δεν την πηρα.

 

Απο το κινητο. Ζυγιζω και βαζω εκει τι τρωω. Εχει ακομα να σκαναρεις την συσκευασια οπου εχει τα πιο πολλα προιοντα, ζυγιζεις και βαζεις γραμμάρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Άσε τις μετρήσεις, μούφα ειναι. Πιο απλή μέθοδο: άμα φούσκωσε η κοιλιτσα, σταματάς bulking και κανεις recomp με τι να μαζευτεί.

Όντως φουσκώσαι,αποθηκεύεται καί τό λίπος ιδιαίτερα στην κοιλιά...ας σταματήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως φουσκώσαι,αποθηκεύεται καί τό λίπος ιδιαίτερα στην κοιλιά...ας σταματήσω

Τραβα πιασε πλεξιμο παλικαρι μου, δν ειναι αυτα για σενα

κανε 5ωρες διαδρομο τη μερα κ τρωγε σαλατες μονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραβα πιασε πλεξιμο παλικαρι μου, δν ειναι αυτα για σενα

κανε 5ωρες διαδρομο τη μερα κ τρωγε σαλατες μονο

Λες ε;

Γιά τέννις σκεφτόμουν

Καί πριν μόνο σαλατες ετρωγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε τις μετρήσεις, μούφα ειναι. Πιο απλή μέθοδο: άμα φούσκωσε η κοιλιτσα, σταματάς bulking και κανεις recomp με τι να μαζευτεί.

Εγω την φουσκωνω κιαλλο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ, σημερα κοιμηθηκα ενα 7ωρο που ειναι το φυσιολογικο μου, εφαγα βρωμη με μελι, 1 πιατο μακαρονια, γυρισα απο τη σχολη, αλλο 1 πιατο μακαρονια, 3 αυγα ομελετα, 1 κρουασανακι και λιγο ψωμι με μελι και βουτυρο 1 ωρα πριν παω για προπονηση.

Ισως παρα ηταν πολλα, ξερω γω? Θα δοκιμασω με πιο light την επομενη φορα :P

 

Θα ρέψεις :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ποια "δουλειά" θα πρέπει να κάνουν; Εννοώ, πού και πώς χρησιμοποιούνται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Είχα να κάνω squat 6 μήνες λόγω άσχημου πιασίματος μέσης. Έκανα σχεδόν κάνα μήνα μόνο όργανα να την στρώσω. Μέτα έκανα 2 εβδομάδες Romanian deadlift να πάρει πάνω της.

 

Χτες ξανάκανα squat πήγα μέχρι 85x10 βαθιά. Δεν είναι κάνα σπουδαίο βάρος αλλά γόνατα και μέση gg.. it feels good man.

Αυτο με την μεση τι  φαση δεν μπορεις να σκυψεις καθολου ξερω εγω?85χ10  βαθιες σωστε εκτελεσμενες ειναι αριστα .

Αντε να πας μεχρι 100.Παραπανω δεν εχει νοημα για την συντριπτικη πλειοψηφια  ειναι περισσοτερη η καταπονηση  απο το κερδος .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με την μεση τι  φαση δεν μπορεις να σκυψεις καθολου ξερω εγω?85χ10  βαθιες σωστε εκτελεσμενες ειναι αριστα .

Αντε να πας μεχρι 100.Παραπανω δεν εχει νοημα για την συντριπτικη πλειοψηφια  ειναι περισσοτερη η καταπονηση  απο το κερδος .

 

όχι φίλε ήμουν σε αυτή την πονάει / δεν πονάει φάση για μήνες. Γυμναστήριο πήγαινα κανονικά χωρίς καμιά φοβερή ενόχληση αλλά για squat ραχιαίους η κοιλιακούς με βάρος κτλ η ασκήσεις που πιάνουν μέση ούτε λόγος. Επίσης στην δουλειά μετά από 4 ώρες καθίσματος πονούσε.

 

Μετά τους πρώτους 2-3 μήνες άρχισε να μένει και πίσω γιατί γύμναζα το υπόλοιπο σώμα αλλά δεν μπορούσα να κάνω κάτι για μέση και γινόταν χειρότερα, αυτός είναι ο λόγος που έκανα λίγο romanian deadlift για κάποιες προπονήσεις αφού είχε ψιλοπεράσει για να πάρει πάνω της πριν τα squat. Τα romanian ήταν με τραγικά κιλά (60 περίπου) ίσα ίσα για να ξυπνήσει η μέση. Τώρα η μέση είναι μια χαρά. Ούτε καν πιασμένη δεν είναι

 

Στην πρέσα, extension κτλ όμως τα είχα λιώσει τα πόδια.. δεν είχα χάσει προπόνηση ποδιών εννοείται. Η γυναίκα γελάει γιατί παίζει πολύ μπούτι τελευταία και τα τσιμπάει συνέχεια χαχα

 

Ναι τα squat ήταν βαθιά και εκτελεσμένα σωστά και με σχετικά αργό ρυθμό. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα εκει στο μερος που κανω γυμναστικη ελξεις στο μονοζυγο με 35κιλα ερχεται ενας που με βλεπει και δουλευει στην οικοδομη και με ρωταει ποσα κιλα ειναι ,του λεω 35κιλα, μου λεει τοσα λιγα? εγω στην οικοδομη συκωνο 50κιλα τσιμεντο σακο μου λεει, του λεω καλα αμα θες κανε μια ελξη και μετα μου μιλας ,παπαρια ελξη εκανε ουτε μια φορα δεν ανεβηκε και μετα μου λεει- καθε μερα μαθαινει ο ανθρωπος και αλλες τετοιες μπουρδες :):)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...