Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Το σχοινάκι. 

 

Πως έβγαλες ρε starlight κήλη. Πάλι βάρη έκανες?

 

Live άσε το ποδήλατο πάρε σκοινάκι. Δώσε τα λεφτά σε μένα να έρχομαι να σε μπριζώνω να κάνεις σχοινάκι

 

Deadlift 5+

Deadlifts: 5x100, 5x110, 8x120

Deadlifts: 5x8x80 

Situps weighted: 5x10x10kg (μέσο όρο), ότι και το βίντεο απλά τέρμα πάνω η κλίση. Θέλω δουλειά.

Upper back work 

 

http://www.youtube.com/watch?v=31pLejQ_cCw

 

Την ειχα πεταξει μια μερα που εβηξα αλλα πρεπει να την ειχα πατησει στην τοτε μου δουλεια που σηκωναμε και βαρη (δισκους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιο ποτήρι λίτρα ολόκληρα δεν λες καλύτερα....



Μεχρι τωρα @dakon εχω λιωσει στο σχοινακι ρε συ...

 

 

Οσο καιρο κανω προπονηση αλλο τοσο κανω σχοινακι...

 

Μην με δημιουργησει κανενα προβλημα στα γονατα.

 

Εχω παρει βασικα τις προφυλαξεις μου. Εχω κατω στρωσει χαλι, σε επιπεδο παντα μερος. Και δεν μπερδευεται στα ποδια μου..

Και το ποδήλατο βγάζει πρόβλημα στα γόνατα κυρίως στην επιγονατίδα, χονδροπάθεια κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιο ποτήρι λίτρα ολόκληρα δεν λες καλύτερα....

 

Και το ποδήλατο βγάζει πρόβλημα στα γόνατα κυρίως στην επιγονατίδα, χονδροπάθεια κτλ..

Ναι δεν ειπα οτι θα το παρατησω εντελως το σχοινακι...

 

Το χω παρει το κολαει τωρα, δεκα λεπτα για ζεσταμα ασταματητα κανω, πριν μπω για βαρη.

 

Αλλα θελω πχ την τεταρτη και το σαββατο να κανω κανενα 40 λεπτο.Να μην εχω και τυψεις... Αν πιω κανενα ποτηρακι παραπανω...

 

Με βαση τους σχολιασμους στις φωτο που ανεβασα μου ειπατε να αρχισω αεροβιο, λογο του παραπανισιου λιπους που εχω.

 

Ε το χειμωνα το στατικο ποδηλατο ειναι πιο προσβασιμο,απο το κανονικο, βρεξει χιονισει θα μπορω να κανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν ειπα οτι θα το παρατησω εντελως το σχοινακι...

 

Το χω παρει το κολαει τωρα, δεκα λεπτα για ζεσταμα ασταματητα κανω, πριν μπω για βαρη.

 

Αλλα θελω πχ την τεταρτη και το σαββατο να κανω κανενα 40 λεπτο.Να μην εχω και τυψεις... Αν πιω κανενα ποτηρακι παραπανω...

 

Με βαση τους σχολιασμους στις φωτο που ανεβασα μου ειπατε να αρχισω αεροβιο, λογο του παραπανισιου λιπους που εχω.

 

Ε το χειμωνα το στατικο ποδηλατο ειναι πιο προσβασιμο,απο το κανονικο, βρεξει χιονισει θα μπορω να κανω...

Liverpool μπορείς να κάνεις σχοινάκι 40 λεπτά σερί ? Συνήθως σε τι εύρος παλμών κινείσαι όταν κάνεις σχοινάκι? Στο περίπου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Liverpool μπορείς να κάνεις σχοινάκι 40 λεπτά σερί ? Συνήθως σε τι εύρος παλμών κινείσαι όταν κάνεις σχοινάκι? Στο περίπου...

40 λεπτα σχοινακι δεν μπορω απ'οτι νομιζω..

 

20+ την παλευω. Αλλα μετα τα βαρη..

 

Η παλμοι ανεβαινουν πολυ, οχι να μου κοπει η ανασα σε καμια περιπτωση. Νιωθω σαν να κανω χαλαρο τρεξιμο αλλα ανα 3 λεπτα εχω διαστηματα που δινω πιο πολυ, αλλαζω σταση..

 

Αφου την πρωτη φορα που με ειδε ο αδερφος μου αφου ειχα κανει ζεσταμα απορουσε πως ειχα ιδρωσει τοσο πολυ. Υπηρξαν φορες που μετα επρεπε να κατσω. Οταν εκανα μετα τα βαρη

 

@spect μην με καρφωνεις... Χαχαχα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι αυξηθηκε η αντοχη μου το καταλαβα οταν απο 3 σετ των 100 επαναληψεων πηγα σε 10 λεπτα χωρις σταματημα ..

 

Παλμους δεν μπορω να μετρησω. Αλλα σιγουρα ειναι πανω απο 100 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, πονάω εκεί που λέει  anterior talofibular ligament. Όχι πολύ, αλλά πονάω.

 

ankle_anatomy.jpg

 

Δεν το έπαθα στο γυμναστήριο, για την ακρίβεια δεν έχω ιδέα πώς το έπαθα - απλά ένιωσα ένα κλακ στο άσχετο. Φαντάζομαι δεν κάνω σκουάτ αύριο ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πονάει η ο μυς κατω απο τη φλέβα ή το νιωθεις πιο μέσα τον πονο; Στο κοκκαλο δηλαδη. Αν ειναι μυικο με εχει πιασει και μενα, στο ασχετο, και πέρασε 1-2 μέρες μετά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και μένα με έπιασε ακριβώς στο ίδιο σημείο στο δεξί πόδι την ώρα που έκανα spininng, πέρασε σχετικά άμεσα. στο διάστημα αυτό δεν έκανα για δύο μέρες γυμναστική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...