Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να φανταστώ ο γιατρος καμια σχεση με τη γυμναστικη ε;

 

Οταν ειχα παει στον ορθοπεδικο κ μ ειχε δει πρωτα ενας συνεργάτης μου πε και μενε να τα παρατησω. Το λεω μετα στη γυμναστρια μου λεει κανας σαπιοκοιλιας ε; Πράγματι ηταν ενας χοντρος σαπιοκοιλιας.

 

 

Να τα παρατήσεις δε τίθεται καν λογος. Ισως μπορεις απλα να βαλεις καποιες εξτρα οφ μερες.

 

Ο μυς για να γυμναστεί, καταστρέφεται πες του χαιρετίσματα. Αν κανεις εξεταση απο γυμναστικη κ εχεις νορμαλ τιμη, σημαινει οτι δεν εκανες τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ναι το gym που πάω είναι μόνο 500 ευρώ το χρόνο ότι πρέπει για φαντάρους :D

 

Οπα ρε τι φαση 500? στο καλυτερο της Κυπρου πας ? Φανταζομαι τα γκομενακια που θα χει μεσα ε?

Καλημέρες σε ολους, φαντάρους κ μη

 

Στις 11 δινω μαθημα κι εχω φτιαξει τη τσαντα μου για να παω μετα γυμναστηριο στο καπακι. Θα παω και αυριο , τη παρασκευη και ισως το σαββατο αλλιως την τριτη που πια επιτελους τελειωνω.

Η ορεξη εχει επανελθει, εχω μπροστα μου πρωτα να παω στη δυναμη που ημουν κι επειτα να εξελιχθώ επιτελους.

Αν δε προχωρησει και τωρα, μετα πια θα γραφτω μπαλέτο :P :P

Thats the spirit.

Οχι μπαλετο  ρε εισαι μεγαλη πλεον για αυτο αχχα πηγαινε  καποιο  αλλο ειδος χορου !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπα ρε τι φαση 500? στο καλυτερο της Κυπρου πας ? Φανταζομαι τα γκομενακια που θα χει μεσα ε?

 

 

σαν γυμναστήριο είναι καταπληκτικό 4 όροφο κτλ. Απο γκομενάκια η Ελλάδα είναι καλύτερη :D

 

Γενικά εδώ είναι λίγο κάπως τα πράματα.. πχ στο γυμναστήριο έχει παρκαδόρο που αφήνεις αμάξι και κλειδιά ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σαν γυμναστήριο είναι καταπληκτικό 4 όροφο κτλ. Απο γκομενάκια η Ελλάδα είναι καλύτερη :D

 

Γενικά εδώ είναι λίγο κάπως τα πράματα.. πχ στο γυμναστήριο έχει παρκαδόρο που αφήνεις αμάξι και κλειδιά ..

Απο την Κυπρο  που το καλοκαιρι  ειναι αποικια   για τα Ρωσιδακια στα καλυτερα τους ,για Ρουμανες επαγγελματιες του "χορου"  και Αγγλιδες στα χειροτερα τους  ειναι επιγειος παραδεισος .Εχω κατεβει 2  φορες σε 1 χρονο και θα ξανακατεβω και φετος το καλοκαιρι μαλλον .

Αλλο που εσυ δεν μπορεις να κανεις κατι !!!δεν σε χαλασε

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν τρεχω εντονα διαδρομο συνηθως οταν περναει το 7-10ο λεπτο (πριν 6 μηνες δεν μπορουσα να αντεξω 30 δευτερολεπτα oh the dream), αρχιζει να με πιανει ενας πονος μονο στο δεξι ωμο-προς στηθος δεν ξερω που ακριβως αλλα δεν μπορω να το εξηγησω, και αναγκαζομαι να σταματησω απο αυτον τον πονο αντι για την Normal κουραση. Και σε μερικες ασκησεις ειναι λες και το δεξι χερι κουραζεται πρωτο και ενω το αριστερο μπορει να συνεχισει το δεξι παλευει περισσοτερο. Το δεξι χερι ειναι το καλο μου, μηπως εχει να κανει αυτο? Ή το κουραζω παραπανω χωρις να το καταλαβω or something. Απλα στον διαδρομο δεν μπορω να το εξηγησω που δεν ειναι καν βαρος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ελειπε μαν μου, να σε στελνουν απο την Σπαρτη στον Εβρο και να τα βαζεις και απο την τσεπη σου.

Το διευκρινισα στη Δημητρα που ρωτησε για τα εξοδα :)

 

 

Εμ, μια διευκρίνιση: Το στρατόπεδο στο Τσέρι είναι στη Λευκωσία, όχι στη Λάρνακα.

Ναι ε? Το ξεχασα γμτ, πανε και 2μιση χρονια :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν τρεχω εντονα διαδρομο συνηθως οταν περναει το 7-10ο λεπτο (πριν 6 μηνες δεν μπορουσα να αντεξω 30 δευτερολεπτα oh the dream), αρχιζει να με πιανει ενας πονος μονο στο δεξι ωμο-προς στηθος δεν ξερω που ακριβως αλλα δεν μπορω να το εξηγησω, και αναγκαζομαι να σταματησω απο αυτον τον πονο αντι για την Normal κουραση. Και σε μερικες ασκησεις ειναι λες και το δεξι χερι κουραζεται πρωτο και ενω το αριστερο μπορει να συνεχισει το δεξι παλευει περισσοτερο. Το δεξι χερι ειναι το καλο μου, μηπως εχει να κανει αυτο? Ή το κουραζω παραπανω χωρις να το καταλαβω or something. Απλα στον διαδρομο δεν μπορω να το εξηγησω που δεν ειναι καν βαρος :P

 

Αν ειναι αυτο που φανταζομαι, ειναι τυπικος πονος τρεξιματος. Λυση? Απλα τρεχε με πιο χαλαρους τους ωμους και το πανω μερους τους σωματος σου γενικοτερα. Λογικα τρεχεις "σφυγμενος".

Απο την Κυπρο  που το καλοκαιρι  ειναι αποικια   για τα Ρωσιδακια στα καλυτερα τους ,για Ρουμανες επαγγελματιες του "χορου"  και Αγγλιδες στα χειροτερα τους  ειναι επιγειος παραδεισος .Εχω κατεβει 2  φορες σε 1 χρονο και θα ξανακατεβω και φετος το καλοκαιρι μαλλον .

Αλλο που εσυ δεν μπορεις να κανεις κατι !!!δεν σε χαλασε

 

Aμα "κατεβεις" ποτε Σικαγο ( :P) θα σου κανω δωρο μια προπονα σε ενα γυμναστηριο 1 τετραγωνο απο το σπιτι μου. 4ωροφο, με 2 πισινες (μια υπογειο, μια οροφη), climbing wall που απο το υπογειο μεχρι το ταβανι.... Εκει να δεις τι γινεται ψηλε απο γκομενακια, wannabe σταρλετιτσες, κοριτσια του χορου κλπ κλπ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Aμα "κατεβεις" ποτε Σικαγο ( :P) θα σου κανω δωρο μια προπονα σε ενα γυμναστηριο 1 τετραγωνο απο το σπιτι μου. 4ωροφο, με 2 πισινες (μια υπογειο, μια οροφη), climbing wall που απο το υπογειο μεχρι το ταβανι.... Εκει να δεις τι γινεται ψηλε απο γκομενακια, wannabe σταρλετιτσες, κοριτσια του χορου κλπ κλπ.

ΗΠΑ  δεν εχω ερθει ακομα .Ειναι ομως στα σχεδια σιγουρα θα παω Vegas ,Miami  και γιατι οχι Chicago  τωρα εχω κινητρο χαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πηγα χθες και πηρα τα αποτελεσματα των εξετασεων (θυμιζω οτι μετα απο 2 προπονησεις σπιτι εδωσα αιμα και το cpk ηταν 4,600 με οριο 180 περιπου)

 

 

cpk= california pizza kitchen ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειτε λιγο πρωτεινη υδατανθρακα λιπαρα για πατατες φουρνου γιατι θα το σπασω τον θερμιδομετρητη.

Να το περασω τουλάχιστον χειροκίνητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλια προπονηση σημερα.Δε σηκωνονταν τα κιλα και δε ξερω τι εφταιγε.Ορεξη ειχα, σα μοσχαρι ειχα φαει, wtf :(

been there done that

 

περίπτωση 1

10 ώρες ύπνος , πρωινό , δεκατιανό , μεσημεριανό (όλα είχαν carbs κ τα πάντα όλα) , 3 ώρες μετά προπόνηση και μεσημέρι (3 η ώρα , η καλύτερη μου ώρα) , τρίχες. ξενέρα

 

περίπτωση 2

4 ώρες ύπνος, νηστικός , πρωινή προπόνηση (η χειρότερη μου ώρα για δύναμη) ρεκόρ 

 

υπάρχουν μέρες κ μέρες κ παίζουν πολλά ρόλο , άλλες μέρες να νομίζεις οτι μπορείς να γκρεμίσεις το γυμναστήριο κ άλλες θα βγαίνει η προπόνηση κ θα είσαι χαρούμενος , έτσι πάει  :-D

 

θέλει να βρεις τι είναι καλύτερο για εσένα , εμένα πχ ο πολύς ύπνος με χαλάει (πάνω απο 7-8 ώρες) όπως και το πολύ φαγητό το πρωί , έλεγα οτι θα δοκιμάσω νηστικός αλλα τελικά ένα mini πρωινό μου ταίριαξε καλύτερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ, σημερα κοιμηθηκα ενα 7ωρο που ειναι το φυσιολογικο μου, εφαγα βρωμη με μελι, 1 πιατο μακαρονια, γυρισα απο τη σχολη, αλλο 1 πιατο μακαρονια, 3 αυγα ομελετα, 1 κρουασανακι και λιγο ψωμι με μελι και βουτυρο 1 ωρα πριν παω για προπονηση.

Ισως παρα ηταν πολλα, ξερω γω? Θα δοκιμασω με πιο light την επομενη φορα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...