Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Αναφερομαι ταυτοχρονα σε 3 πραγματα.
1    Σε αναπτυξη δυναμης .
2    Σε καλυτερη αναπτυξη του στηθους γιατι ο συνδιασμος αυτος απαιτει πολυ βαθια αναπνοη.
3    Σε πολυ μεγαλυτερα επιπεδα νευρομυικης προσαρμογης με αυτον τον συνδιασμο.

 

Χμμμ ,ουτε το  3. τεκμηριωνεται απο πουθενα και πολυ περισσοτερο το 2. το 1  ειναι πολυ σχετικο και εξαρτωμενο απο παρα πολλους παραγοντες.

 

Superset παγκο με squat  ξερω εγω πολυ θα ηθελα να το δω δεν μου εχει τυχει μεχρι τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Χμμμ ,ουτε το  3. τεκμηριωνεται απο πουθενα και πολυ περισσοτερο το 2. το 1  ειναι πολυ σχετικο και εξαρτωμενο απο παρα πολλους παραγοντες.

 

Στην πραξη ισχυουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@dakon σημερα εκανα ποδια ...

 

Αντι για leg curl εκανα stiff legged deadlifts η ασκηση μετραει..

 

Αυτες οι προβολες ομως με γονατισαν ...

 

Αυριο πρωτα ο θεος θα εχω παραγγειλει το ποδηλατο να αρχισω και λιγο αεροβιο ...

 

Σημερα εκανα κοιλιακους με την ροδα...Ειχα καιρο να κανω, πως δεν επεσα με τα μουτρα ενας θεος ξερει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Liverpool έχεις κολλήσει με τα 4χ12 σετάκια. Ξεκόλλα. Είμαι σίγουρος πως τα έκανες πάλι 4χ12. Ξαναλέω ξεκόλλα. Αν δούλευε τόσο καλά θα κάναν όλοι 4χ12 στα πάντα. Δεν δουλεύει όμως.

 

Για τη νευρομυική προσαρμογή , μπορείς απλά να αυξήσεις τον όγκο και την ένταση προπόνησης. Ο συνδυασμός απλά στερεί και από τις δύο προσπάθειες. Αν θες να είσαι καλός στο bench-squat (μία άσκηση) συνέχισε αυτό . Αν θες να είσαι καλός στο squat κάνε καλύτερο squat . Το ίδιο και στον πάγκο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Liverpool έχεις κολλήσει με τα 4χ12 σετάκια. Ξεκόλλα. Είμαι σίγουρος πως τα έκανες πάλι 4χ12. Ξαναλέω ξεκόλλα. Αν δούλευε τόσο καλά θα κάναν όλοι 4χ12 στα πάντα. Δεν δουλεύει όμως.

 

Για τη νευρομυική προσαρμογή , μπορείς απλά να αυξήσεις τον όγκο και την ένταση προπόνησης. Ο συνδυασμός απλά στερεί και από τις δύο προσπάθειες. Αν θες να είσαι καλός στο bench-squat (μία άσκηση) συνέχισε αυτό . Αν θες να είσαι καλός στο squat κάνε καλύτερο squat . Το ίδιο και στον πάγκο.

Εκανα τις επαναληψεις που μου ειπες...

 

 

squat 3*8

 

προβολες 3*12

 

stiff legged deadlifts 3*15

 

calves 4*20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έχεις μεγάλη αλλαγή μέσα σε 3 μήνες μωρέ, απλά θέλει υπομονή και πειθαρχια, να πηγαίνεις συστηματικά κτλ. Απλώς μην περιμένεις η ζυγαριά και η μεζούρα να λειτουργούν όπως έχεις συνηθίσει μέχρι τώρα. Μπορεί να μη χάσεις καθόλου κιλά και να πέσεις πολύ σε πόντους, θα πρέπει να λειτουργείς πιο πολύ με το μάτι, με ποσοστά λίπους, με μεζούρα κτλ.  

Υπομονή, επιμονή και πειθαρχία - το τρίπτυχο της επιτυχίας. Τα bold τα βίωσα την περίοδο που έκανα το πρόγραμμα διατροφής - τα αναμένω ως φυσική εξέλιξη.

 

 

 

 

Liverpool89

 

Σημερα εκανα κοιλιακους με την ροδα...Ειχα καιρο να κανω, πως δεν επεσα με τα μουτρα ενας θεος ξερει...

 

 
"Μετράει" πολύ η ρόδα κοιλιακών! Αγαπημένη άσκηση!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα squat 8x3. btw μια χαρά προπόνηση ποδιών. Πολύ λογικότερη από την άλλη φορά. Το παίρνω πίσω το ξεκόλα. Είσαι κομπλέ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υπομονή, επιμονή και πειθαρχία - το τρίπτυχο της επιτυχίας. Τα bold τα βίωσα την περίοδο που έκανα το πρόγραμμα διατροφής - τα αναμένω ως φυσική εξέλιξη.

 

 

 

 

Ok then! May the force be with you.

 

forceyodapost.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα squat 8x3. btw μια χαρά προπόνηση ποδιών. Πολύ λογικότερη από την άλλη φορά. Το παίρνω πίσω το ξεκόλα. Είσαι κομπλέ

8*3 δηλαδη 8 σετ? 

 

νομιζα οτι το εγραψες ετσι απο βιασυνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζω ποτέ με τα σετάκια του συναθλούμενού μου. Επειδή είναι 3 επαναλήψεις μη πλακωθείς στα βάρη. Θα βάλεις το λιγότερο δυνατόν και θα κάνεις και τα 8 σετ με αυτό το βάρος. Στην επόμενη προπόνηση θα ανεβάσεις πάλι το λιγότερο. Δε με νοιάζει αν σου φαίνεται ελαφρύ. Σε 10 προπονήσεις δε θα είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...