Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανέφερα ραβανί (σιροπιαστό) & μπεζέδες (γλυκό). Προς τι ο διαχωρισμός νεαρέ;  :huh: Ήθελες να γράψω "απεχθάνομαι τα γλυκά ΚΑΙ τα σιροπιαστά;" σιριουσλι;

Για μένα όλα γλυκά είναι καθώς έχουν ζάχαρη ή/και γάλα που μου είναι αμφότερα ανυπόφορα.

 

Άλεξ, έψαξα στο γούγλη καθώς βλέποντας τη φράση: chondromalacia patella νόμιζα ότι έγραφες ειρωνικά "χοντρομαλακία". Δεν έβγαζε νόημα η 2η λέξη όμως και τη ψυλλιάστηκα... :)

 

Να πω περαστικά ή είναι από τις ζημιές που έρχονται για να μείνουν;

 

χονδρομαλακία πρέπει να γράψεις :) . Τώρα που ξέρω τι έχω νομίζω μπορώ να το θεραπεύσω. Για full range squat δεν το συζητάω πάντως δεν νομίζω να ξανακάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

καλώς καθώς μιλάτε για τενοντίτιδα , η τενοτίτιδα θεραπεύεται σε 1-2 ευδομάδες με αντιφλεγμονώδη και ξεκούραση. Απο τα χριστούγενα εχουν περάσει 6 μήνες ότι και αν έχεις υπάρχει καλή πιθανότητα να μην ειναι τενοντίτιδα πλέον, ακόμα και αν ηταν τενοντίτιδα αρχικά. 

 

Όχι απαραίτητα.

 

Το ξερω βρε αστειακι ηταν για τους ορθοπεδικους! :-D Ποσες φυσιοθεραπειες εκανες κ με τι μηχανηματα?

 

Δεν έκανα με μηχανήματα τίποτε. Απλά ο τύπος μου άλλαξε τον αδόξαστο σε μασαζ στο χέρι, μη φανταστείς βέβαια χαλαρωτικό μασαζάκι, αυτό που μου έκανε ΠΟΝΟΥΣΕ. Μου έκανε και πάρα πολύ στρετσινγκ το οποίο μου είπε να συνεχίσω μετά μόνη μου. Δε θυμάμαι πόσες ακριβώς φυσιοθεραπείες είχα κάνει γιατί πάει καιρός και τότε είχα και θέμα στον αυχένα οπότε τα έκανα μαζί. 6-7 sessions είχα κάνει σίγουρα πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέφερα ραβανί (σιροπιαστό) & μπεζέδες (γλυκό). Προς τι ο διαχωρισμός νεαρέ; :huh: Ήθελες να γράψω "απεχθάνομαι τα γλυκά ΚΑΙ τα σιροπιαστά;" σιριουσλι;

Για μένα όλα γλυκά είναι καθώς έχουν ζάχαρη ή/και γάλα που μου είναι αμφότερα ανυπόφορα.

 

Άλεξ, έψαξα στο γούγλη καθώς βλέποντας τη φράση: chondromalacia patella νόμιζα ότι έγραφες ειρωνικά "χοντρομαλακία". Δεν έβγαζε νόημα η 2η λέξη όμως και τη ψυλλιάστηκα... :)

 

Να πω περαστικά ή είναι από τις ζημιές που έρχονται για να μείνουν;

Δηλαδή

Ετσι και σου δώσουν ενα ταψί γαλατοπιτα, θα το πεταξεις στο σκυλί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μπεζες τι ειναι;;;

 

Μονο εμενα θα βαρατε που ειχα φαει ενα ραβανι;;; Χαχαχαχα

Μπεζές...http://el.wiktionary.org/wiki/%CE%BC%CF%80%CE%B5%CE%B6%CE%AD%CF%82

Ιδού:

220px-Bezy_w_koszyku.JPG

 

 

 

Kαι γω έχω "Αδυναμία" σε περιορισμένη γκάμα: όπως μπεζέδες και προφιτερόλ.

Και τα σιροπιαστά yummy yummy είναι...

 

Εξάλλου έχω ένα cheat meal την εβδομάδα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... και κάνα συμπλήρωμα glucosamine δεν θα κάνει κακό να δοκιμάσω.

Προσοχη σε αυτο το συμπληρωμα,δεν ειναι για ολους. Μπορει να δημιουργησει θρομβους σε μερικα τομα που εχουν πιο πηχτο αιμα απο το συνηθισμενο. Πρωτα ρωτα γιατρο για το συγκεκριμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή

Ετσι και σου δώσουν ενα ταψί γαλατοπιτα, θα το πεταξεις στο σκυλί;

 

Φίλε, ειλικρινά αηδίασα, πρέπει να διάλεξες ό,τι χειρότερο. 

 

Αλλά όχι, δε θα το πετάξω, έχω γυναίκα και 2 παιδιά με διαφορετικά γούστα από μένα ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα με τα γλυκα που λετε μου ανοιξε η ορεξη για καρυδόπιτα.και στο offtopic λενε οι ιερόσυλοι για softkings.σας παρακαλω δεν το παμε σε καμια ασκηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έχω δικέφαλο-τρικέφαλο, στήθος και κοιλιακούς...και σκέφτομαι το μεταπροπονητικό μου γεύμα, σαλάτα με πλιγούρι (2κουτ.σούπας) και δύο ασπράδια.
Σκέφτομαι να κάνω δικέφαλο - τρικέφαλο με βάρη ή με λάστιχα αντίστασης;; Για κατ'οίκον προπόνηση ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με οτιδήποτε, να πας gym να κάνεις σοβαρά πράγματα

 

Σημερινή προπόνηση και διατροφή.

 

Bench press: 5x62.5, 5x72,5, 10x82,5 

Dumbell Incline Bench press: 5x10x24 (o αλτήρας)

Dumbell Row:5x10x34( o αλτήρας, )

Barbell bicep Curl; 3x8x28

 

1 protein scoop , βρώμη και γάλα, σάντουιτς με (μπεικον, μανιτάρια, αυγό, γαλοπούλα, τυρί), 1 protein scoop, 1 τσαμπί σταφύλια, μαύρα μακαρόνια πέστο με τόνο, σαλάτα ντομάτα, προβλέπεται γιαούρτι πρόβιο 6.5 λιπαρά

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απαραίτητα.

 

 

 

http://www.elitesportstherapy.com/tendinosis-vs--tendonitis

 

το πολύ 6 εβδομάδες. 

 

Προσοχη σε αυτο το συμπληρωμα,δεν ειναι για ολους. Μπορει να δημιουργησει θρομβους σε μερικα τομα που εχουν πιο πηχτο αιμα απο το συνηθισμενο. Πρωτα ρωτα γιατρο για το συγκεκριμενο.

 

thanks μήπως μπορείς να μου πεις του το διάβασες / άκουσες αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπεζές...http://el.wiktionary.org/wiki/%CE%BC%CF%80%CE%B5%CE%B6%CE%AD%CF%82

Ιδού:

220px-Bezy_w_koszyku.JPG

 

 

 

 

Kαι γω έχω "Αδυναμία" σε περιορισμένη γκάμα: όπως μπεζέδες και προφιτερόλ.

Και τα σιροπιαστά yummy yummy είναι...

 

Εξάλλου έχω ένα cheat meal την εβδομάδα :-)

Παιζει μονο που τα βλεπω να μην μου κανει ορεξη να τα φαω..

 

Παω συνεχεια σε εναν φουρνο και τα χει φατσα φορα.. Ε ποτε δεν εφαγα ουτε μαλλον θα δοκιμασω..

 

Χαθηκε να ετρωγες κανεναν κορμο, να σε πιασει ρε παιδι μου...

 

@dakon.. Μονο ενα κυριο γευμα εχεις τα μακαρονια

 

Για βραδυ τι τρως;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημητρα γιατι κανεις 2 μυικες ομαδες μαζι με κοιλιακους;

 

Κανε στηθος κοιλιακους ή μονο χερια...

 

Τωρα με το τι θα το κανεις πρεπει να το επιλεξεις η ιδια.

 

Αναλογα αν το λαστιχο σου παρεχει επαρκεις αντισταση αλλιως με βαρη...

 

Πιστευω μια γυναικα δεν κανει τοσο τρελα πραγματα, οπως ενας αντρα γι αυτο και στο σπιτι μια χαρα γυμναστικη κανει, αρκει να επιλεξει σωστες ασκησεις για την πιο ευαλωτες μυικες ομαδες. Οπως ειναι οι γλουτοι.. Γενικως τα ποδια.

 

Εχω μια γνωστη η οποια ηταν, χοντρουλα. Εκανε προσπαθεια το κοριτσι και εγινε ποκυ καλη, αλλα μονο διαιτα χωρις τρεξιμο κατι .. Ε τωρα το μπουτια της κυριως ειναι γεματα ρυτιδες/κυταριτηδα. Φαινεται οταν φοραει κοντη φουστα η σορτσακι, ειτε προχωραει, ειτε ειναι χαλαρη οπως σταυροποδι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...