Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενιωσα γιατι στις πιεσεις εβαλα πιο πολλα κιλα...

 

Αλλιως θα εκανα με λιγοτερα.. Αν δεν το κανω ακομα μια φορα δεν μπορω να εχω σωστη εικονα...

 

Ετσι το βλεπω και γω ,αλλα κραταω και μια πισινη ωστε να μην χασω την τεχνικη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

βγήκε το MRI έχω χοντρομαλακια επιγονατίδας βαθμου 2 (η τριτου γιατι έχουν κάνει και ενα τυπογραφικό αλλού λένε 2 αλλού τρία). 

 

Είμαι χοντρομαλάκας με στάμπα τώρα. Τουλάχιστον τώρα ξέρω ακριβώς τι έχω και τι ασκήσεις / θεραπεία πρέπει να κάνω. 

 

Επίσης πείστηκα να υποχρεώσω τον γιατρό να με πάει για μαγνητική και στον ώμο. Παιδιά μια συμβουλή έχω, τους ορθοπεδικούς τους ξέρω πολύ καλά. Αν καλύπτει η ασφάλεια όταν πάτε σε ορθοπεδικό πάντα να δείχνετε ότι πονάτε χ10 από την πραγματικότητα και να κάνετε οτι με το ζόρι περπατάτε. Μην τον άφηνε τε να κάνει διάγνωση , υποχρεώστε τον να σας πάει για MRI ειδικά για χρόνια προβλήματα δεν γίνεται σοβαρή διάγνωση αλλιώς. 

 

Ο τελευταίος προχτές όπως και όλοι ήταν στην φάση "αφου περπατάς είσαι μια χαρα αντιφλεγμονώδη και σπιτι" ενώ στην πραγματικόττητα μπορεί να το ζόριζα λίγο ακόμα και να πήγαινα για εγχείριση μετά, αλλά επέμενα και τον έβαλα με το ζόρι να μου γράψει MRI. Ασε που του περιέγραψα ακριβώς τον πόνο και τον τρόπο που εμφανίζεται , και ιντερνετ να εψαχνε το έβρισκε. 

 

τα λέω πολύ σοβαρά αυτά έχω πάει σε ορθοπαιδικούς 10 φορές, είναι κάποιο θέμα εγωισμού ίσως , θέλουν να το παίζουν παντογνώστες και να νικάνε την επιστήμη η κάτι τέτοιο, τι να πω. Κανονικά η διαδικασία έπρεπε να ήταν - Πόνος -> MRI -> ορθοπεδικός. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες οταν οι κοριτσαρες του φορουμ λενε πρεπει να χασω λιπος κλπ θα τις κραζουμε..

 

Επισκευτειτε το εν λογο τοπικ-->http://www.insomnia.gr/topic/496275-%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%AD%CE%BB%CE%B7-%CF%84%CE%BF%CF%85-insomnia-%CE%BC%CE%B5-photo-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82/page-11  και δειτε ποσο ομορφες και κορμαρες ειναι ολες... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ναι είναι και γιαπωνέζα όμως αυτή.. τους είδα στην Ιαπωνία όταν πήγα οι γυναίκες γερνάνε μετά τα 50.. Οι 25άρες φαίνονται 14 οι 35άρες 20 και οι 45άρες 30

 

όσο μεγαλώνουν τόσο κερδίζουν χρόνια λολ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πρεπει να κανουν οι γυναικες γυμναστικη

 

 

 r4JT1hN.jpg

 

 

 

 

 

ειναι 46

 

wtf?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wtf, έψαχνα τα χαρτιά μου και βρήκα τις παλιές μου μετρήσεις (2005)
από διαιτολόγο και έλεγε φυσ.όριο λίπους 9,6 με - 16%....
μήπως το ποσοστό λίπους πάει αναλογικά με την ηλικία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wtf, έψαχνα τα χαρτιά μου και βρήκα τις παλιές μου μετρήσεις (2005)

από διαιτολόγο και έλεγε φυσ.όριο λίπους 9,6 με - 16%....

μήπως το ποσοστό λίπους πάει αναλογικά με την ηλικία;

Ναι,προφανως τα φυσιολογικα όρια σωματικού λίπους αυξανονται με την ηλικία,φαντάζομαι κατα κυριο λόγο,λόγω της μεταβολής του ορμονικού προφίλ!

Φυσιολογικό όριο λίπους 9.6 εως 16?Για γυναίκες μιλάμε?No way!!!

16% είναι κατασταση μοντελου fitness,και 9-10% μιλαμε για αγωνες female bodybuilding!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ αγχος διακρινω ρε συ Δημητρα.

 

Αφου εχεις φτιαξει ενα προγραμμα διατροφης, ακουληθισετο και βλεπεις.

 

Μην κοιτας τι εκανες παλια, αφου μπορεις να βελτιωθεις, το κανεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Κάποτε θα στείλω ευχαριστήριο γράμμα με ζωγραφισμένες καρδούλες και τέτχοια για τα κιλά που με έχουν βοηθήσει να σηκώσω. Και τα km στο διάδρομο βεβαίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...