Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως dakon ομολογώ ότι έπρεπε να είχα κάνει deload σε κάποια φάση νωρίτερα. Έλειψα μερικές μέρες και τώρα που γύρισα ξεκούραστη οι αντοχές δεν συγκρίνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Επειδή βλέπω που αναφέρετε peanut butter, και το almond butter (αμυγδαλοβούτυρο) είναι πολύ καλό

(πιο ωραία και πιο απαλή γεύση κατά τη γνώμη μου) και είναι και πιό υγειινό.

Κατά προτίμηση από ολόκληρα αμύγδαλα και όχι καθαρισμένα.

Ίδια επίπεδα πρωτείνης, λίγο καλύτερα λίπη και πιο πλούσιο σε minerals.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δοκιμάσει almond butter - FaDeR αν δεν είσαι εισαγωγέας δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνεις αυτό στον κόσμο :P

Έλα ρε μου χάλασες το ιδεώδες τώρα. Μου γκρέμισες το όνειρο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τον Allantin που θέλει βάρος ας προσθέσει μια δυο κουταλιές λάδι σε κάθε γεύμα το ίδιο και οι υπόλοιποι

 

Εγώ στα έλεγα Yin θέλει και λίγο ρέγουλα το πράγμα

Επεξ/σία από Dakonblackblade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το λες; Εγώ πάντως τα τσακίζω σχεδόν καθημερινά...  :devil:

Και το Cashew butter τα σπάει (η γεύση του είναι πιο κοντά στο almond από καθαρισμένα αμύγδαλα)

αλλά έγραψα για το almond butter που είναι πιο υγειινό. Το hazelnut butter το βρίσκω αδιάφορο.

Συνήθως τα συνδιάζω με μαρμελάδες αλλά και μόνα τους είναι καλά.

 

Στα περισσότερα μαγαζιά βιολογικών βρίσκεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή δεν παίζει να παραγγείλω από walden farms ξέρετε που μπορώ να βρω είτε σε φυσικό κατάστημα είτε σε ιντερνετικό (που να δέχεται αντικαταβολή) σάλτσες τύπου walden farms που είναι χωρίς θερμίδες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι, τι αντικτυπο εχει που όταν τρώω ψάρι μαζί με αγγουροντοματα, τρωω μαζι και 2 φετες ολικης βουτώντας στο λαδάκι της ντοματας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαε ρε αδερφε ,αμα μπαινετε σε αυτο το τρυπακι να κοιτατε θερμιδες κτλ θα το αφησετε το gym πολυ γρηγορα.Δεν πατε για bodybuilders ,φαε και γυμνασου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαντίν άρχισε να μπαίνεις σε ένα πρόγραμμα. Ακόμα κι αν δεν μετράς θερμίδες τουλάχιστον έχε χωρισμένα από το προηγούμενο βράδυ η πρωί-πρωί 4-5 γεύματα που είναι να κάνεις μέσα στην ημέρα. Υπολόγισε ποσότητες που θα σε κάνουν τελείως χοντρικά να σκάσεις αλλά όχι μέχρι σκασμού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι, τι αντικτυπο εχει που όταν τρώω ψάρι μαζί με αγγουροντοματα, τρωω μαζι και 2 φετες ολικης βουτώντας στο λαδάκι της ντοματας?

 

Το λαδι ειναι απαραιτητο και οσοι επιμενουν για τον αυστηρο περιορισμο του εχουν λαθος.

 

Ομως το να βουτας φετες ψωμιου στο λαδι της σαλατας ειναι λαθος γιατι εμποδιζεις την σωστη πεψη του

 

αμυλου του ψωμιου .

 

Ακομα οταν τρως ψαρι καλα ειναι στο γευμα αυτο να εχεις περιορισμενη καταναλωση λαδιου και ελιων

 

για να αφομοιωσεις καλυτερα τα Ω3 λιπαρα απο τα ψαρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λεω φατε

 

Αλλαντίν άρχισε να μπαίνεις σε ένα πρόγραμμα. Ακόμα κι αν δεν μετράς θερμίδες τουλάχιστον έχε χωρισμένα από το προηγούμενο βράδυ η πρωί-πρωί 4-5 γεύματα που είναι να κάνεις μέσα στην ημέρα. Υπολόγισε ποσότητες που θα σε κάνουν τελείως χοντρικά να σκάσεις αλλά όχι μέχρι σκασμού.

Αυτο ,δεν χρειαζετε να μετραει θερμιδες,αλλα μη  τρωει βρωμικο,παγωτα γλυκα και αναψυκτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...