Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

Τόσα γιαούρτια ρε παιδί μου και προτιμάς φάγε;

απο πρωτεινες κτλ ειναι το καλυτερο που κυκλοφορει απο οσα εχω δει για αυτο και μονο τρωω αυτο!

αλλα σπανια τρωω γιαουρτι!!

 

οι 3 σως που εφτιαξα για το βραδινο BBQ (γενεθλια ενας φιλος)

https://www.dropbox.com/s/l904k5xlw22mg90/IMG_20130824_135133.jpg

γιουρτι-cottage-μαιντανος-πιπερι

 

https://www.dropbox.com/s/qypz02htf4dw5np/IMG_20130824_135142.jpg

γιαουρτι-καρυ(λατρεια το καρυ)

 

https://www.dropbox.com/s/lmscgh2e00ckxzo/IMG_20130824_135202.jpg

κρανμπερις-μηλο-μελι-κανελα(ισως ηθελε πιο πολυ νερο αλλα και ετσι ειναι απιστευτα γευστικο :P )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καρυ εχει επιπτωσεις στο στομαχι..

 

Οι μπριζολες εγιναν λουκουμι... Σπεσιαλ.. Με ρυζακι, χωρις λαδια και αλλους πειρασμους στο πιατο, μονο σαλατα(αγγουροντοματα) ...

 

Μου φαινεται το βραδυ θα την βγαλω με καμπαρι πορτοκαλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα σας κραξει ο dakon, έχει από τώρα την υποστήριξη μου. Είπαμε να συζητάμε για τα θετικά/αρνητικά των διαφόρων διατροφικών επιλογών, αλλά νομίζω ότι το πράγμα έχει κομματάκι ξεφύγει...

 

Χωρίς να χαλαμε την τεχνική, κάθε ποτέ αναμένεται να ανεβαζουμε κιλά στις διάφορες ασκήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να χαλαμε την τεχνική, κάθε ποτέ αναμένεται να ανεβαζουμε κιλά στις διάφορες ασκήσεις;

Το πόσα κιλά θα ανεβάζεις εξαρτάται από την μυϊκή ομάδα, τον τύπο της άσκησης (απομόνωσης ή πολυαρθρική) και το επίπεδό σου. Για παράδειγμα με διαφορετικό ρυθμό ανεβάζεις κιλά στις κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης σε σχέση με κάμψεις δικεφάλων πιέσεις με κλειστή λαβή για τρικέφαλα παρά με kick backs ή ξέρω γω leg extension με squat. Επίσης αν είσαι αρχάριος μπορεί και να ανεβάζεις στην αρχή και σε κάθε προπόνηση ενώ αν ασχολείσαι 3-4 χρόνια να παλεύεις να ανεβάσεις 5 κιλά το δίμηνο.

 

Τέλος και η διατροφή παίζει τον ρόλο της. Με υπερθερμιδική διατροφή ανεβάζεις ευκολότερα σε σχέση με μία υποθερμιδική.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα σας κραξει ο dakon, έχει από τώρα την υποστήριξη μου. Είπαμε να συζητάμε για τα θετικά/αρνητικά των διαφόρων διατροφικών επιλογών, αλλά νομίζω ότι το πράγμα έχει κομματάκι ξεφύγει...

 

Χωρίς να χαλαμε την τεχνική, κάθε ποτέ αναμένεται να ανεβαζουμε κιλά στις διάφορες ασκήσεις;

 

 

Ναι κοίτα και οι συνταγές χρήσιμες είναι για πολλούς και το τι σκατά μπορεί να πιεί κανείς αν βγει το βράδυ και πόσο κ.ο.κ. Λίγο χαλαρά, μ; Ο άλλος προσπαθεί να βάλει κιλά, μοιραία θα συζητηθεί και το τι πρέπει να τρώει.

 

Στην ερώτησή σου απάντησες μόνος σου, ανεβάζεις όταν μπορείς να σηκώσεις παραπάνω χωρίς να χαλάσεις την τεχνική. Δεν νομίζω ότι υπάρχει ντιρεκτίβα, έχει να κάνει με την προπόνησή σου, την άσκηση, σε τι φάση βρίσκεσαι, πόσο καιρό γυμνάζεσαι κ.ο.κ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια συγνωμη που αλλαζω την ροη της κουβεντας σας. Φετος ,για προσωπικους λογους,απουσιασα απο το γυμναστηριο ολο τον Αυγουστο και θα ξαναξεκινησω απο 1 Σεπτεμβρη.

 

Εν τω μεταξυ λιγες μερες αφου σταματησα στο τελος Ιουλιου,με εχουν πιασει μικροι αλλα επιμονοι πονοι σε διαφορα μερη του σωματος,αλλα κυριως στην πλατη και στους τενοντες του χεριου. Ειναι αραγε επειδη σταματησα αποτομα?Σας εχει τυχει? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κούραση μωρέ. Η κάποιοι ανταγωνιστικοι μυς χαλαρωσαν.

 

Οι άντρες τρώνε μόνο πήλινο πρόβειο με πέτσα. Δημητρίου ή μεβγαλ με 6.5% λιπαρά. Ειδικά το πρώτο είναι τόσο ζωντανό που αν το αφήσω ανάποδα μια εβδομάδα θα πάει αλλού μόνο του

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...