Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

<p>πηρα ενα heart-rate monitor απο το lidl αρχες αυγουστου.το εχω γραψει νομιζω εδω.μια χαρα δουλεια κανει και σε καλη τιμή . λογικά σε λιγο καιρο θα ξαναβγαλουν για οποιον ενδιαφερετε.</p>

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:X

 

Καπνιζεις? :D

 

Οποιος καπνιζει και γυμναζεται κανει μλκια να το ξερει. Καλυτερα να τα παρατησει και να ειναι μονο καπνιστης.

Ή να κοψει το καπνισμα και να γυμναστει κανονικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρδιοαναπνευστικά είμαι χάλια. Δεν έχω αντοχή καθόλου. Θα πάω να τρέξω την άλλη τετάρτη στο δάσος μία διαδρομή 3χλμ να δω και τον χρόνο μου. Βέβαια έχει ανηφόρες και κατηφόρες αλλά δεν βαργιέσαι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στην φάση της απεξάρτησης. Έχω να καπνίσω από τις 12/8.
Έστω και με ένα - δύο τσιγάρα έβλεπα τις αντοχές μου να αφήνουν.

Δεν θέλω να θυσιάσω τη γυμναστική στο βωμό της νικοτίνης

σσ. θα καπνίζω κανα τσιγάρο μόνο σε έκτακτες περιπτώσεις, ώσπου να το κόψω τελείως



<p>πηρα ενα heart-rate monitor απο το lidl αρχες αυγουστου.το εχω γραψει νομιζω εδω.μια χαρα δουλεια κανει και σε καλη τιμή . λογικά σε λιγο καιρο θα ξαναβγαλουν για οποιον ενδιαφερετε.</p>

ναι γμτ, δεν το πρόλαβα και παρήγγειλα μέσω διαδικτύου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρδιοαναπνευστικά είμαι χάλια. Δεν έχω αντοχή καθόλου. Θα πάω να τρέξω την άλλη τετάρτη στο δάσος μία διαδρομή 3χλμ να δω και τον χρόνο μου. Βέβαια έχει ανηφόρες και κατηφόρες αλλά δεν βαργιέσαι; 

 

Καλυτερα να μην το κανεις αυτο σαν πρωτο τρεξιμο για να μην τραυματιστεις και γενικα βλεπω κοσμο να περπαταει εξω στο δρομο με τα αυτοκινητα ελεος. Να προτιμησεις να πας σε ενα γηπεδο στιβου κοντα στην περιοχη σου που εχει ταρταν κατω και εκει θα τρεξεις ομορφα με παπουτσακι αεροσολας.Ξεκινα με 3 γυρους χαλαρο τζοκιν εισπνοη απο μυτη εκπνοη απο στομα και να κουνας και τα χερια και οταν βλεπεις οτι κουραζεσαι κλοτσας λιγο με τα ποδια. Μετα το τρεξιμο κανεις μερικες διατάσεις

 

@Δημητρα η πλακα ειναι οτι καμια φορα καποιος ειναι αυστηρος στο θεμα διατροφης αλλα καπνιζει. Αυτο δεν υπαρχει καλυτερα κοψε το καπνισμα γυμνασου και φαε 2-3 παγωτα την εβδομαδα παρα να καπνιζεις και να τρεχεις σκεψου οτι μπορει να δημιουργησεις ακομη και προβλημα το εχω ακουσει αλλα δεν το εχω σιγουρο. Καπνισμα και ασκηση? απαπα ζοριζεις τον οργανισμο σου.

 

υγ Εγω εχω να καπνισω απο τον Απριλιο του 2011 :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημητρα θα δεις είναι τρομερή βοήθεια. Τι μάρκα παραγγειλες? Ειναι μερικα γνωστα που μπορείς να τα συνδέσεις με το κινητό για καλυτερη καταγραφη δεδομένων. <br><br>

Άσχετο αλλα είναι τραγικο που τρωω τσίχλα μες την αγρια νυχτα για να μην τσιμπολογισω? Πειναω σαν λυκος.αχρηστη μαρουλοτονοσαλατα...ουτε λίγο δεν με έπιασε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαντιν κανονικα πριν ξεκινησεις να γυμναζεσαι πρεπει να πας να σε εξετασει κανας γιατρος γιατι ποτε δεν ξερεις εγω στο κολυμβητηριο που πηγαινω μου ζητησαν εξαρχης χαρτια δερματολογου και καρδιολογου (σε ολα ζητανε νομιζω)

 

ρε γατοκοριτσο τι εχεις φαει σημερα ολη μερα και ποσο προπονηθηκες?

 

@δημητρα εννοειται εγω οταν αρχισα να καπνιζω αρκετα εκοψα και τις γυμναστικες γιατι μια μερα μου λεει ενας φιλος καλα χαζος εισαι? κανεις 1 πακετο τσιγαρα και πας και χτυπιεσαι στις καμψεις? θα παθεις κανα εγκεφαλικο :D καλυτερα μην κανεις τιποτα και καπνιζε μονο και 4 χρονια δεν εκανα τιποτα που καπνιζα πολυ. Παλι καλα που εκανα πριν γινω 18 χρονων καμια 10αρια χρονια πολεμικες τεχνες και δεν λαπαδιασα τελειως απο την αποχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάρκα με έκαψες, made in china.

Μα γιατί όμως να πεινάς; μήπως γενικά δεν τρέφεσαι καθόλη τη διάρκεια της μέρας σωστά;
Πιες μπόλικο νεράκι αν θες, ειδάλλως αν η επιθυμία παραμένει έντονη τότε μη λεηλατήσεις το ψυγείο.
φάε κάτι λαιτ, έστω ένα γιαουρτάκι 2%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω ψιλοπειναω αλλα θα γυρω να κοιμηθω γιατι σε 3 ωρες πρεπει να ξυπνησω..

 

Σημερα εκανα αργα προπονηση και μετα δεν ειχα ορεξη για τιποτα..

 

Ειχε λιγο ρυζι απο το μεσιμερι αλλα δεν το αγγιξα. Το βραδυ τον αποφευγω τον υδατανθρακα.

 

Σημερα ειδα οτι ημουν αρκετα πεσμενος οσο αφορα τα κιλα που εβαζα, αλλα τα χερια μου ειχαν γινει τουμπανο. Ειχαν πρηστει παραπολυ ωστε να πονανε οι δικεφαλλοι μου και οι τρικεφαλλοι.

 

Αλλα τωρα δεν νιωθω. Ολα ειναι στην θεση τους..

 

@dakon στις πιο πισω σελιδες εγραψα το προγραμμα των ποδιων. Ριχτου μια ματια. Την τριτη ειχα ποδια. Χτες νορμαλ ημουν σημερα το πρωι οπως ειπα λες και τα εκανα πανω μου προχωρουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα να μην το κανεις αυτο σαν πρωτο τρεξιμο για να μην τραυματιστεις και γενικα βλεπω κοσμο να περπαταει εξω στο δρομο με τα αυτοκινητα ελεος. Να προτιμησεις να πας σε ενα γηπεδο στιβου κοντα στην περιοχη σου που εχει ταρταν κατω και εκει θα τρεξεις ομορφα με παπουτσακι αεροσολας.Ξεκινα με 3 γυρους χαλαρο τζοκιν εισπνοη απο μυτη εκπνοη απο στομα και να κουνας και τα χερια και οταν βλεπεις οτι κουραζεσαι κλοτσας λιγο με τα ποδια. Μετα το τρεξιμο κανεις μερικες διατάσεις

 

@Δημητρα η πλακα ειναι οτι καμια φορα καποιος ειναι αυστηρος στο θεμα διατροφης αλλα καπνιζει. Αυτο δεν υπαρχει καλυτερα κοψε το καπνισμα γυμνασου και φαε 2-3 παγωτα την εβδομαδα παρα να καπνιζεις και να τρεχεις σκεψου οτι μπορει να δημιουργησεις ακομη και προβλημα το εχω ακουσει αλλα δεν το εχω σιγουρο. Καπνισμα και ασκηση? απαπα ζοριζεις τον οργανισμο σου.

 

υγ Εγω εχω να καπνισω απο τον Απριλιο του 2011 :D

 

 

όχι ρε, τρέχω αλλά δεν θεωρώ πως έχω αντοχή :P και ποδήλατο κάνω κλπ. εδώ πέρα έχει γήπεδο αλλά δεν έχω ιδέα αν μπορώ να μπω για να τρέξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι ρε, τρέχω αλλά δεν θεωρώ πως έχω αντοχή :P και ποδήλατο κάνω κλπ. εδώ πέρα έχει γήπεδο αλλά δεν έχω ιδέα αν μπορώ να μπω για να τρέξω.

 

Γιατι να μην μπορεις? ελευθερα ειναι. Και στο Ζυρηνειο ειναι ελευθερα πανω στην Κηφισιας και στο Ολυμπιακο χωριο αμα καποιος μενει κοντα σε αυτες τις περιοχες και κατω στο Φαληρο που εχω παει ελευθερα ηταν. Μονο στα κολυμβητηρια δεν μπαινεις στο ετσι. Θες καρτα μελους και τις εξετασεις που ειπαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

Αλλαντιν κανονικα πριν ξεκινησεις να γυμναζεσαι πρεπει να πας να σε εξετασει κανας γιατρος γιατι ποτε δεν ξερεις εγω στο κολυμβητηριο που πηγαινω μου ζητησαν εξαρχης χαρτια δερματολογου και καρδιολογου (σε ολα ζητανε νομιζω)</p>

<p> </p>

<p>ρε γατοκοριτσο τι εχεις φαει σημερα ολη μερα και ποσο προπονηθηκες?</p>

 

Εφαγα 1 μπολ quaker, λιγα φρουτα, οπως είπα και νωρίτερα μια μεριδα γεμιστά με κιμά, μια μους σοκολάτα, μαρουλοτονοσαλατα. Κοιταξα τον θερμιδομετρητη και είμαι οκ.χμμμ μαλλον λίγουρα θα ειναι..

 

Προπονηθηκα μια ωρα και εκανα 2 ωρες περπάτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...