Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρυζι ,φρουτα ,ζυμαρικα κτλπ 2 -4ωρες πριν την ασκηση , ενεργειακες μπαρες που δεν ειναι και οτι καλυτερο απλα σαν λυση εκτακτης αναγκης.Γενικα θες ενεργεια για να μπουσταρεις με αυτα που τρως λογικο ειναι να κλαταρεις,αυτα  τα τρωνε οσες θελουν να χασουν κιλα-λιπος.

Μην μπερδευεσαι με αυτα που τρωμε εμεις -εγω διοτι παιρνουμε πολυ ποσοτητα πρωτεινης  και αναπληρωνουμε αλλιως , ειναι πιο εξειδικευμενο,εσυ εισαι σε αλλη φαση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μα φρούτα έχω ήδη φάει 3, ζυμαρικά την λαγάνα (δεν είχα άλλο ψωμί στην διάθεσή μου).Μήπως να προσθέσω και μέλι στο πρωϊνό. Σίγουρα θα βάλω αμύγδαλα, απλά σήμερα δεν είχα.
και για βραδινό θα έχω τόνο, 1 σαλάτα, 2 φέτες τυρί λαιτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μα! Εγώ ετοιμάζω το κοτοπουλάκι με το μπρόκολο αζ γουη σπηκ και η άλλη πάει γυμναστήριο με αρακά και 1 κομματάκι μπίτερ σοκολάτα με 18% λίπος πάνω της. Για όνομα δηλαδή!



*(και δεν τα υπολόγισα και σωστά και κρύωσε το μπρόκολο ενώ το κοτόπουλο ψήνεται ακόμα #@%$  :mad: )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ορθοπεδικός είπε ότι λένε όλοι οι ορθοπεδικοί (που εντάξει δεν τους αδικώ τα πρωινά εγχειρίζουν μωρά που πυροβόλισε ο ραμπο και απόγευμα σκάνε μυτη τα ψώνια απο τα γυμναστήρια...)

 

"Αφου το κουνάς δεν έχεις τίποτα"

 

Ευτυχώς τον έπεισα να μου γράψει μια μαγνητική για να δω σε τι κατάσταση είναι οι τένοντες τουλάχιστον δείχνοντάς την σε κάνα φορουμ στο internet.  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι στο ινσομνια θα βρώ κανα μέρος να την δείξω πιο εξειδικευμένο, η θα ψάξω πώς φαίνεται η διαφορά tendonitis / tendinosis μπας και βγάλω καμια άκρη εγώ.

 

Βέβαια υπάρχει και ενα 5% πιθανότητα να κάνουν σωστή διάγνωση εκεί που θα μου την βγάλουν, πραγματικά το ελπίζω. Θα τους πιέζω τουλάχιστον όσο λένε ότι δεν έχω τίποτα καθώς ψάχνουν μόνο ρίξεις χιαστών και κατάγματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alex από το να τρέχεις από γιατρό σε γιατρό και να ψάχνεις γνώμες μέσω ιντερνετ για την μαγνητική που θα κάνεις καλύτερα πήγαινε σε έναν καλό φυσιοθεραπευτή να τελειώνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

για να ξεφυγουμε απο τα ιατρικα (περαστικα αλεξ) και για να παιρνουν ιδεες και οι αλλοι για την κουζινα θα σας γραψω μια συνταγη που εφτιαξα σημερα για μπιφτεκια κοτοπουλο!

 

Συστατικα:

  • 300γρ στηθος κοτοπουλο)
  • 1/2 κοκκινη πιπερια
  • 1/2 κρεμμυδι
  • 1 κτλ τσαγιου ελαιολαδο( η λαδι καρυδας)
  • λιγο κολιανδρο και μαιντανο
  • αλατι και πιπερι

 

Προετοιμασια:

ψιλοκοβουμε σε μικρα κομματακια το κοτοπουλο(αν εχουμε κανενα εργαλειο για αυτη τη δουλεια ακομη καλυτερα)

ψιλοκοβουμε κρεμμυδι και πιπερι

τελος τα ανακατεβουμε ολα μαζι και πλαθουμε τα μπιφτεκια

μπορειται να τα μαγειρεψετε ειτε σε φουρνο ειτε σε κανα BBQ

 

θρεπτικα συστατικα

·         ενεργεια: 267 cal

·         πρωτεινες: 38 g

·         υδατανθρακες: 6 g (ζαχαρη1,5 g)

·         λιπαρα: 10 g (κορεσμενα 2 g)

·         φυτικες ινες: 4 g

 

καλη ορεξη!!

ΥΓ: τα εκανα σημερα και ηταν πολυ ωραια ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Φχαριστηθείτε λίγο φαΐ ρε γαμώτο εσείς που μπορείτε. Τι διάολος σας καβαλάει και δεν τρώτε.</p>

 

Χαχαχαχ! Δίκιο έχεις ρε συ yin.

Θα σου πω την ιδανική διατροφή για μετά την εκγύμναση. Την κρατούσα μυστική και την ακολουθώ πιστά χροοονια τώρα:

 

 

 

 

 

 

 

 

Πατατακια ράφλες

ή

σοκολάτα σεράνο/bounty κλπ.

ή

παγωτό

ή

σουβλάκι

 

 

 

Χ-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παγωτό και το σουβλάκι δεν ειναι τόσο τραγικά βασικά

 

τα αλλά δύο ειναι τραγικά. 

 

αμέσως μετά την προπόνηση συγχωρούνται πολλά φαγητά πάντως ακόμα και junk food κτλ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...