Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πηρα μαζι με τον αδερφο μου την reflex whey μου ειπε οτι ειναι μια απο τις καλυτερες. Εγω δεν ηθελα να παρω αλλα τα αυγα δεν μας φτανεις αν σκεφτει κανεις οτι τρωμε περιπου 8 αυγα ο καθενας.

 

Εκτος απο το musclebody.gr ποιος αλλο site απο ελλαδα εχετε να μου προτεινετε για αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Ατσαλο σημειο το γονατο μακαρι να μην ειναι σοβαρο γιατι σε βλεπω να κοβεισ τα ελευθερα ...

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

 

Ελεύθερα βαρη? Δεν κάνω ουτε squat ουτε deadlift ουτε τίποτα. Πόδια γυμνάζω μόνο με μηχανηματα, δεν γίνεται αλλιώς.

 

δεν είναι καινουριο το προβλημα ταλαιπωρούμαι χρόνια.

Τουλαχιστον γνωριζεις τι να μην κανεις που ειναι βασικο στους τραυματισμους. Και εγω εχω ενοχληση στον αριστερο μου ωμο Οταν ερχεται σε συγκεκριμενη θεση μονο και εχω κοψει το μονοζυγο κλαιν μεσα στο προγραμμα ειναι και οι τραυματισμοι.Sent from my iPhone5 using Insomnia

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω κατα πόσο είναι ικανοποιητικός ο πρώτος μήνας εκτός του ότι έχασα 5 πόντους στη μέση/κοιλιά. Κατα τ'αλλα οι μετρήσεις είναι σχεδόν ίδιες εκτός από  2 εκατοστά που πήρα στους δικέφαλους και 3-4 στην πλάτη/στήθος. Στα κιλά είμαι στα ίδια (70) αλλά λογικά έχασα αρκετό λίπος.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xtr.gr

 

θα πάω και γω αύριο από κει να δω τι παίζει. Έχει Θεσ/νικη 3 καταστήματα.

Αυτα μου φαινονται ακριβα.

 

Τα bbuild.gr εχουν καλες τιμες αλλα οχι τις πρωτεινες που θελω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγειλα την dymatize iso-100  την μεγαλη συσκευασια ,την επαιρνα και παλαιοτερα καλη ειναι γευση βανιλια  αν και ειμαι της σοκολατας δεν ειχε ....Γιατι ειμαι και -2 κιλα με το  που χαλασα την διατροφη  πρεπει να τα ξαναπαρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι 1.83 και 70 κιλά. Δεν έχω ιδέα για το ποσοστό λίπους αλλα λογικά είναι κάπου στο 15%. Ο στόχος μου είναι να φτάσω 80 κιλά με σωστή μυϊκή κατανομή, να σταματήσω να είμαι κουράδας και να αποκτήσω περισσότερη αντοχή και δύναμη. Ασχολούμαι 1 μηνα και 20 μέρες αλλα το πρόγραμμα το έχω 1 μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι 1.83 και 70 κιλά. Δεν έχω ιδέα για το ποσοστό λίπους αλλα λογικά είναι κάπου στο 15%. Ο στόχος μου είναι να φτάσω 80 κιλά με σωστή μυϊκή κατανομή, να σταματήσω να είμαι κουράδας και να αποκτήσω περισσότερη αντοχή και δύναμη. Ασχολούμαι 1 μηνα και 20 μέρες αλλα το πρόγραμμα το έχω 1 μηνα.

Έχεις το πλεονέκτημα ότι ξεκινάς να πάρεις κιλά με λίγο λίπος οπότε αν προσέξεις με την διατροφή και υπολογίζεις ποσότητες κτλπ. θα τα πάρεις σχετικά καθαρά τα κιλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι πως εχει μεταβολισμο κλιβανο κοινως τρωει οχι πολυ, κανονικα απλα δεν παιρνει.

Ειναι δυσκολη περιπτωση πρεπει να τρωει το διπλασιο σχεδον απο οτι τρωει τωρα κυριως πρωτεινικα αλλα και λιγη σαβουρα στην περιπτωση του δεν κανει κακο.

Τωρα την κατανομη σε ποσοστο μυικο -λιπος θα την φροντισει η συστηματικη γυμναστικη σε βαθος χρονου.

Καλα αποτελεσματα θα δει μετα απο 1 χρονο .Αφου τα κανει ολα σωστα και με την προυποθεση πως θα τρωει που στην περιπτωση του ειναι και το πιο δυσκολο.

 

 

Υ.Γ αντοχη με τα βαρη δεν θα αποκτησεις ,μονο αντοχη στον πονο και επιμονη.Αντοχη με την εννοια της καρδιαγγειακης  θα αποκτησεις με αεροβια -διαδρομο-τρεξιμο κτλπ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από μια βδομάδα πνευματικής και σωματικής ανάπαυσης επανέρχομαι στη γυμναστική μου συχνότητα.
Θα ήθελα βοήθεια σε ένα θέμα που αντιμετωπίζω, στην τελευταία προπονητική μου εβδομάδες, έβλεπα καθόλη την διάρκεια του προγράμματος τις δυνάμεις να με εγκαταλείπουν, δεν είχα δύναμη στο πόδι να κουνήσω το πετάλι στη δύσκολη αντίσταση.
Το πρόγραμμα είναι δυναμικό αερόβιο. Τι μπορώ να κάνω για να αποτρέψω να επαναληφθεί; οι ηλεκτρολύτες είναι λύση; θα με βοηθήσουν;
Σήμερα νομίζω θα είμαι στο ίδιο χάλι. Το διατροφολόγιό μου το θεωρώ ικανοποιητικό για σήμερα.
Ενδεικτικά: Πρωινό: Βρώμη με γάλα αγελαδινό 1.5% και σταφίδες
                  Ενδιάμεσο: Δύο νεκταρίνια
                  Μεσημεριανό: 1 μικρό πιάτο αρακά, 1 σαλάτα, 1 φέτα(αγελαδινό τυρί) και λίγο λαγάνα
                  Ενδιάμεσο: Μια μπανάνα και ένα κομματάκι σοκολάτα υγείας
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από μια βδομάδα πνευματικής και σωματικής ανάπαυσης επανέρχομαι στη γυμναστική μου συχνότητα.

Θα ήθελα βοήθεια σε ένα θέμα που αντιμετωπίζω, στην τελευταία προπονητική μου εβδομάδες, έβλεπα καθόλη την διάρκεια του προγράμματος τις δυνάμεις να με εγκαταλείπουν, δεν είχα δύναμη στο πόδι να κουνήσω το πετάλι στη δύσκολη αντίσταση.

Το πρόγραμμα είναι δυναμικό αερόβιο. Τι μπορώ να κάνω για να αποτρέψω να επαναληφθεί; οι ηλεκτρολύτες είναι λύση; θα με βοηθήσουν;

Σήμερα νομίζω θα είμαι στο ίδιο χάλι. Το διατροφολόγιό μου το θεωρώ ικανοποιητικό για σήμερα.

Ενδεικτικά: Πρωινό: Βρώμη με γάλα αγελαδινό 1.5% και σταφίδες

                  Ενδιάμεσο: Δύο νεκταρίνια

                  Μεσημεριανό: 1 μικρό πιάτο αρακά, 1 σαλάτα, 1 φέτα(αγελαδινό τυρί) και λίγο λαγάνα

                  Ενδιάμεσο: Μια μπανάνα και ένα κομματάκι σοκολάτα υγείας

 

Δεν εχεις ενεργεια ,δεν τρως υδατανθρακες γιατι? Αφου  εχεις χαμηλο ποσοστο λιπους  .Η διατροφη σου ειναι λαθος κατα την γνωμη μου για τον σωματοτυπο σου.Τι ωρα πας gym?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από μια βδομάδα πνευματικής και σωματικής ανάπαυσης επανέρχομαι στη γυμναστική μου συχνότητα.

Θα ήθελα βοήθεια σε ένα θέμα που αντιμετωπίζω, στην τελευταία προπονητική μου εβδομάδες, έβλεπα καθόλη την διάρκεια του προγράμματος τις δυνάμεις να με εγκαταλείπουν, δεν είχα δύναμη στο πόδι να κουνήσω το πετάλι στη δύσκολη αντίσταση.

Το πρόγραμμα είναι δυναμικό αερόβιο. Τι μπορώ να κάνω για να αποτρέψω να επαναληφθεί; οι ηλεκτρολύτες είναι λύση; θα με βοηθήσουν;

Σήμερα νομίζω θα είμαι στο ίδιο χάλι. Το διατροφολόγιό μου το θεωρώ ικανοποιητικό για σήμερα.

Ενδεικτικά: Πρωινό: Βρώμη με γάλα αγελαδινό 1.5% και σταφίδες

                  Ενδιάμεσο: Δύο νεκταρίνια

                  Μεσημεριανό: 1 μικρό πιάτο αρακά, 1 σαλάτα, 1 φέτα(αγελαδινό τυρί) και λίγο λαγάνα

                  Ενδιάμεσο: Μια μπανάνα και ένα κομματάκι σοκολάτα υγείας

 

 

Οι θερμίδες είναι λύση. Ειδικά αν κάνεις και βάρη και ποδηλατικό πρόγραμμα (φαντάζομαι spinning). Βάζεις μια φέτα λαγάνα ταχίνι, πρωτείνη, λίπος και θερμίδες, πριν την προπόνηση.

 

Λοιπόν liverpool πολλά τα σετ για πόδια, μπορεί να δουλεύει σε μερικούς αλλά το να πεθαίνεις κάθε φορά δεν είναι καλό. 

 

Οι προβολές , τα leg extensions και squat είναι στην ουσία η έκταση του τετρακεφάλου σε διάφορες παραλλαγές. 

Οπότε ας κρατήσουμε τα καλύτερα. 

 

Squat : 8χ3

προβολές: 3χ12

Leg Curls: 3x15 (ή stiff legged Deadlifts με μπάρα , ακόμα καλύτερα)

Calves : 4x20

 

Δε χρειάζονται παραπάνω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις ενεργεια ,δεν τρως υδατανθρακες γιατι? Αφου  εχεις χαμηλο ποσοστο λιπους  .Η διατροφη σου ειναι λαθος κατα την γνωμη μου για τον σωματοτυπο σου.Τι ωρα πας gym?

20.30 έχω gym

Τώρα για τους υδατάνθρακες τι να κάνω; τι πρέπει να προσθέσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...