Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@yannis27gr

Απ'ότι φαίνεται έχω ΚΑΙ αυτή την τάση!  :P

 

Καλές επιλογές αυτές που έγραψες πάντως η γνώμη μου είναι ότι το ιδανικό είναι να τρώμε τα πάντα σωστά!Ούτε μόνο χορτοφαγικές δίαιτες ούτε φουλ κρεατοφαγικές!Απλά ΤΑ ΠΑΝΤΑ για να καλύψουμε όσα περισσότερα θρεπτικά συστατικά χρειάζεται ο οργανισμός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Σπόρους κάνναβης; Ναι, διάβασα και θέλησα να δοκιμάσω αλλά δεν είναι και τόσο εύκολο να βρεθούν στο Ελάντα. Τους έχω υπόψην μου πάντως.

 

Μοιάζουν πολύ οι απόψεις μας σ' αυτό το θέμα Fader ;) 

 

Άλεξ, φοβερό το drop set. Κανενα πιάσιμο από χτες σε στήθος-δικέφαλους, το έκανα σήμερα σε πλάτη-πήχεις και ομολογώ ότι εκπέμπουν άλλο αέρα! Νιώθω το σώμα σε πολύ καλύτερη φάση -σε σχέση με την "απλή" γυμναστική.

 

Θα το πάω έτσι κανα 2 βδομάδες και μετά θα δοκιμάσω να το ζορίσω λίγο περισσότερο, να κάνω δηλαδή σε 2 ασκήσεις για κάθε μυική ομάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ yannis27gr: Ναι, δεν έγραψα κάνναβη μην μας περάσουν για τίποτα περίεργους...  :eek:

 

Σε σούπερ μάρκετ δε θα βρεις, αλλά νομίζω ότι τα περισσότερα μαγαζιά βιολογικών προιόντων έχουν ή μπορούν να σου φέρουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη τα drop sets μην τα κρατήσεις για αρκετό καιρό στο πρόγραμμα άντε 4-5 βδομάδες. Είναι ένα εργαλείο ώστε το σώμα να δεχτεί διαφορετικό ερέθισμα και να "ξεκολλήσει". Μετά από λίγο δεν θα σου προσφέρει κάτι παραπάνω από τα κανονικά set.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη χαιρομαι. Εγω δεν κοβω τα drop σετ ειναι ο μονος τροπος να παρω μαξ απο μια προππνηση. Προτιμω να αλλαζω ασκησεις και σειρα ασκησεων και αν ξέπερασω τραυματισμους ισως αλλαζω νεταξυ full body και σπλιτ.

 

Ειναι και ενα αλλο θεμα για να παρεις αυτο που θα δωσει το drop set απο λιγες επαναληψεις πρεπει να κανεις και μια δυο εξτρα "metafailure" επαναληψεις που 1)ειναι πολυ επίπονες για αρθρωσεις μακροχρονια 2)θελουν δευτερο ατομο για βοηθεια .. Εγω τις εχω γαμησει ηδη τις αρθρωσεις και γυμναζομαι μονος οποτε προτιμω τα safe πραματα

 

Συχνα πυκνα παντως αλλαζω ασκησεις δεν μου αρεσει να κανω τα ιδια και κανω μια προπονηση @15 reps και μια 6-8 to drop set εναλαξ να μην συνηθιζει το σωμα

 

Οσο για τους τυπους με ρεκορ δικεφαλλων ζρησιμοποιουνε μια αηδια που λεγεται synthol. Αυτη η μαλακια δεν ειναι καν αναβολικο ειναι ενα λαδι που κανουν ενεση στους μυες για να φουσκωσουν, σαν τις γυναικες που βαζουν σιλικονη στα βυζια ενα πραμα. 0 ρεσπεκτ για αυτους τους μαλακες. Τουλαχιστον οσοι περνουν αναβολικα ριχνουν και την απαραιτητη δουλεια στο gym...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εχω χερια.

 

Θα φαω το κοτοπουλο μου μαζι με ρυζι, ξεκουραση 2 ωρες καφεδακι και μετα καψιμο..

 

Τωρα εχω τρελο πιασιμο στα ποδια.. Πηγα το πρωι να προχωρησω και πηγαινα σαν χεσμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για γράψε επαναλήψεις, σετ, ασκήσεις και το βάρος που βρίσκεσαι σε κάθε άσκηση liverpool, ακριβώς τι έκανες χτες δλδ. Πολύ πιάσιμο ρε παιδί μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω ειμαι 2 εβδομαδες χωρις σωστη διατροφη ,δεν πειραζει τελος καλοκαιριου  ερχεται ...Απο αρχες Οκτωβριου παμε για υπερθερμιδικη στοχευμενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παω σήμερα να δώ γιατρό για το γόνατο. Απο ψάξιμο στο ιντερνετ και αυτο διάγνωση έχω σίγουρα tendinosis σε εναν τενοντα που καταλήγει στο γόνατο + θυλακίτιδα (bursitis). Θα τον πείσω να μου γράψει κάνα MRI να μάθω επι τελους τι παίζει. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p><span style="font-size:14px;">Παω σήμερα να δώ γιατρό για το γόνατο. Απο ψάξιμο στο ιντερνετ και αυτο διάγνωση έχω σίγουρα tendinosis σε εναν τενοντα που καταλήγει στο γόνατο + <span style="color:rgb(68,68,68);font-family:arial, sans-serif;">θυλακίτιδα (bursitis). Θα τον πείσω να μου γράψει κάνα MRI να μάθω επι τελους τι παίζει. </span></span></p>

<p> </p>

<p><span> </span></p>

 

Ατσαλο σημειο το γονατο μακαρι να μην ειναι σοβαρο γιατι σε βλεπω να κοβεισ τα ελευθερα ...

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για γράψε επαναλήψεις, σετ, ασκήσεις και το βάρος που βρίσκεσαι σε κάθε άσκηση liverpool, ακριβώς τι έκανες χτες δλδ. Πολύ πιάσιμο ρε παιδί μου

Εκανα squat 4*12 καπου με βγηκε και 8 επαναληψεισ, κιλα περιπου 40+

 

Εκτασεις τετρακεφαλου 4*12 37,5 κιλα

 

Καμψεις γαμπως με μπαρα περιπου 50 κιλα. Αλλα 5 σετ των 20 επαναληψεων

 

Leg curl 4*12 32,5 κιλα το τελευταιο 25 κιλα.

 

 

Προβολες 4 *8 επαναληψεις. Στην αρχη χωρις βαρος και μετα με 2 5κιλα στα χερια.

 

Τις ασκησεις τις κανω με την σειρα που τις εγραψα..

 

Οταν εκανα ποδια ενιωθα τον τετρακεφαλο μου να τρεμει ..

 

Τωρα πιο πολυ εχω πιασιμο στις γαμπες. Παλια δεν τις ζοριζα τοσο, μονο 4 σετ των 12 εκανα και δεν ενιωθα τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατσαλο σημειο το γονατο μακαρι να μην ειναι σοβαρο γιατι σε βλεπω να κοβεισ τα ελευθερα ...

Sent from my iPhone5 using Insomnia

 

 

 

Ελεύθερα βαρη? Δεν κάνω ουτε squat ουτε deadlift ουτε τίποτα. Πόδια γυμνάζω μόνο με μηχανηματα, δεν γίνεται αλλιώς. 

 

δεν είναι καινουριο το προβλημα ταλαιπωρούμαι χρόνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...