Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@liverpool

Το drop σετ γίνεται ως εξής (ένας απο τους τρόπους)

 

Πας για κιλά που θα βγάλουν 6-8 επαναλήψεις ίσως και λιγότερες άναλογα τι πρότινος ενώ έχεις έτοιμα και τα μισά κιλά δίπλα .

 

Πχ έχεις δυο αλτηρες είκοσι κιλών και δίπλα δυο αλήτες δέκα κιλων.

 

Κανείς το σετ μέχρι το failure με τα είκοσι και μετά αμέσως περνεις τα δέκα και κανείς την ίδια άσκηση όσες επαναλήψεις μπορείς (δύσκολα θα βγουν πάνω απο δεκα λογικα)

 

Με μπάρα είναι λίγο σπαστικο να έχεις έτοιμες μπάρες η βάλε βγάλε , με αλτηρες και μηχανήματα είναι πιο άνετο .

 

Πρόσεχε μόνο είναι σχετικά προχωρημένο πράμα

 

1) καλύτερα να μην κανείς drop σετ σε ασκήσεις που θέλουν spotter χωρίς βοήθεια

2) μην πέσεις με τα μούτρα στην αρχή , είναι πολυ ποιο επίπονο απο απλή προπόνηση 8 επαναληψεων. Σου προτείνω να κανείς μόνο το τελεφτεο σετ απο κάθε άσκηση σαν drop set να δεις πως θα αντιδράσει το σώμα σου την επόμενη μέρα και μετά αναλόγως κανείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ενδιαφέρον άλεξ, δεν έχω την υποδομή να το κάνω αλλά θα το έχω στα υπόψην. Πρέπει να δίνει τρελά ο μυς με τέτοια καταπόνηση! To κάνεις σε κάθε προπόνηση ή σε συγκεκριμένες ασκήσεις;

 

Δρομέα, το ύφος σου του αλάθανστου παντογνώστη ενοχλεί. Και δίκιο να έχεις, εμένα δε θα με έχεις δίπλα σου. 

 

Θα μπορούσα να γράψω κι άλλα (βασικά το έκανα ήδη μα τα έσβησα), όμως δε θα το κάνω. I rest my case here.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαλτε κ την κυτταριτιδα ως μυθο, θα χαρουν πολλες ελληνιδες να μαθουν οτι απλα με μια κρεμα θα χουν λεια κ σφρυγιλη επιδερμιδα.

 

Οπως κ να χει για μη λεει ο καθενας μας το μακρυ κ το κοντο του οσον αφορα την επιστημονικοτητα της φυσικης αγωγης ας παραπεμπει σε βιβλιογραφια. Ειναι κριμα για εμας που αυτοσκοπος ειναι η σωστη γνωση, να παιρνουμε εσφαλμενες γνωσεις, ιδεες, αντιληψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά. Έχω χάσει γύρω στα 22 κιλά με δίαιτα και τρέξιμο. Τώρα θέλω να βάλω λίγο μυς. Δεν έχω κάνει ποτέ βάρη ή κάτι σχετικό. Έχει κάνεις δοκιμάσει το starting strength? Επειδή το μπάτζετ μου είναι μικρό θα γραφτώ σε δημοτικό γυμναστήριο. Ξέρει κανείς σε τι κατάσταση βρίσκονται? Έχει μπάρες και βάρη για να ακολουθήσω το πρόγραμμα όπως πρέπει? Έχει γυμναστή που να σε επιβλέπει, έστω μόνο τις πρώτες μέρες μέχρι να μάθεις τα βασικά? Σε τι μπορώ να ελπίζω ακολουθώντας αυτό το πρόγραμμα? Δεν μπορώ να ελέγξω το γυμναστήριο της γειτονιάς μου επειδή είμαι εκτός Ελλάδας αυτή τη στιγμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαλτε κ την κυτταριτιδα ως μυθο, θα χαρουν πολλες ελληνιδες να μαθουν οτι απλα με μια κρεμα θα χουν λεια κ σφρυγιλη επιδερμιδα.

βασικα πριν χρονια ειχα παρει ενα λαδι για τη κυτταρίτιδα.παναγιαμ λειτουργουσε!μια βδομαδα και τα μπουτακια κορυφη.φυσικα και το καταργησανε και φυσικα απο τοτε καμια μα καμια κρεμα/λαδι που εχει περασει απο τα χερια μου δεν κανει κατι.pure dogshit ολα.πραγματικα κοροϊδεύουν τον κοσμο!ποτε δεν ειχα κανα τραγικο θεμα απλα ρε γαμωτο ημουν τοσο κοντα στο HG προιον.

disappointed-gif1.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

να ρωτησω τις γυναικες (και οχι μονο) του θρεντ.

 

εχει καμια σας υπόψιν της καμια κρεμα για ραγάδες?

γιατι εχω μια δυο στα χερια και λεω μηπως τις προλαβω τωρα που ειναι μικρες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ήδη ελλειπτικό μηχάνημα και ενδιαφέρομαι να το συνδυάσω με κωπηλατική. Σε καλές τιμές είδα αυτά:

http://www.bbclub.gr/fitness/gr/products.php?action=view&cat=6&id=978

http://www.bbclub.gr/fitness/gr/products.php?action=view&cat=6&id=129

Ποια η γνώμη σας? Δεν με ενδιαφέρουν μπράτσα κτλ, υγεία και fit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά. Έχω χάσει γύρω στα 22 κιλά με δίαιτα και τρέξιμο. Τώρα θέλω να βάλω λίγο μυς. Δεν έχω κάνει ποτέ βάρη ή κάτι σχετικό. Έχει κάνεις δοκιμάσει το starting strength? Επειδή το μπάτζετ μου είναι μικρό θα γραφτώ σε δημοτικό γυμναστήριο. Ξέρει κανείς σε τι κατάσταση βρίσκονται? Έχει μπάρες και βάρη για να ακολουθήσω το πρόγραμμα όπως πρέπει? Έχει γυμναστή που να σε επιβλέπει, έστω μόνο τις πρώτες μέρες μέχρι να μάθεις τα βασικά? Σε τι μπορώ να ελπίζω ακολουθώντας αυτό το πρόγραμμα? Δεν μπορώ να ελέγξω το γυμναστήριο της γειτονιάς μου επειδή είμαι εκτός Ελλάδας αυτή τη στιγμή...

Εξαρτάτε τι ζητας και που μενεις,και εγω σε δημοτικο γυμναστηριο παω το οποιο ομως δεν εχει να ζηλεψει και πολλα απο ενα κανονικο ιδωτικο με διαφορα οτι λειπουν καποια μηχανηματα π.χ ελλιπτικο.Εξαρτατε για ποιον δημο μιλαμε,καλο ειναι πριν κανεις την εγγραφη να ριξεις μια ματια μεσα.

Στο δικο μου εχει γυμναστη και πολυ καλο μαλιστα ειδικα για αρχαριους.Επισης με βοηθησε και πολυ στην διατροφη μου.

Σε πολλα μπορεις να ελπιζεις εξαρτατε παντα με το τι θεληση εχεις το ποσο δουλευεις μεσα στο γυμναστηριο 4-5 προπονησεις την εβδομαδα ειναι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένω Θεσσαλονίκη, στο δήμο Συκεών και έχω και το δημοτικό γυμναστήριο της Νεάπολης σχετικά κοντά στο σπίτι μου. Θα ακολουθήσω το πρόγραμμα που λέει 3 φορές τη βδομάδα γυμναστήριο και θα δω που θα με οδηγήσει. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γυναικα ανα προσεχει την διατροφη της και εστω λιγο να γυμναζεται θα εχει ωραιο σωμα.

 

Τωρα αν εχει και λιγο κυταριτιδα δεν χαθηκε και ο κοσμος.

 

Δεν θα ελεγα ποτε τι ειναι αυτο.. Αλλωστε η πολυ αφυνατες δεν μου αρεσαν ποτε,οι προσεγμενες με λιγο μπουτακια με κινουν το ενδιαφερον.

 

Τωρα οπως εχω ξαναγραψει, δεν μπορω ομως να βλεπω γυναικες να φορανε κατι που δεν πρεπει.. Τρανταχτο παραδειγμα το κολαν. Οταν το βλεπω σε γυναικες με πολλα παραπανισια κιλα με νευριαζουν. Ρε κοπελα μου βαλε ενα φορεμα με ανοιχτη γραμμη να σε κολακευσει, οχι το κολαν που θα σε κανει να φαινεσαι και κοντη και πιο ογκωδης απο τι εισαι..

 

Ξεχασα να πω για τα drop set οτι μου ειναι κιγο αδυνατο να τα κανω ανδεν αγορασω αλλους δυο αλτηρες γιατι αν καταω να βγαζω και να βαζω κιλα, θα παει περιπατο η ολη προσπαθεια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@spect, παρε απο φαρμακειο κρεμα για τις ραγαδες. Δες κ αυτες για τις ραγαδες ανοιγματα εγκυμοσυνης, ειναι αποτελεσματικες μου ειπαν.

 

@gatokoritso εχω κανει ερευνα παρατηρησεις για την κυτταριτιδα, εχω δει skinny fat κοπελες με κυτταριτιδα, και κοπελες μυωδεις με καμπυλες. Κατεληξα στο συμπερασμα πως αν δεν γυμναστεις τπτ μαγικο δν θα γινει. Ε ενταξει το λιγο δν πειραζει, κ γω λιγο εχω.

 

@liver το αν αισθανεται ανετα η κοπελα δν μπορεις να της το κοψεις. Παντως εχω παρατηρησει οτι οι ευσωμουλες τα χουν καλυτερα με το σωμα τους απ οτι οι αδυνατες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φταει και ο τροπς ζωης που κανει η μεση ελληνιδα..

 

Στις παραλιες που παω βλεπω γυναικες απο ρωσια αγγλια τσεχια αν και εχουν παραπανω κιλα δεν εχουν εμφανης κυταριτιδα, το σωμα τους ειναι πολυ σφιγμενο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ αφου η ελληνιδα τη λεξη γυμναστηριο την εχει ξεγραψει

 

Και ειναι κριμα να θεωρειται ειδος πολυτελειας. Ολοι μας μπορουμε να διαθεσουμε εστω κ μια ωρα για να αθληθουμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω τις γυναικες (και οχι μονο) του θρεντ.

 

εχει καμια σας υπόψιν της καμια κρεμα για ραγάδες?

γιατι εχω μια δυο στα χερια και λεω μηπως τις προλαβω τωρα που ειναι μικρες!

αν ειναι ροζ εισαι τυχερος.υπαρχουν αρκετες κρεμουλες στο φαρμακιο.αν ειναι ασπρες welcome to the club :-(

 

λοιπον σημερα για δευτερα φορα στη ζωη μου τελειωσα το insanity!!!!! :D

8ef8bd6671aebf6ff1d155b1a162b4.gif

 

 

απο αυριο ξεκιναω διπλα προγραμματα focus t25 μεχρι το σεπτεμβρη οπου θα πιασω το insanity asylum και τον οκτωμβρη θα κοιταξω  τα γυμναστηρια για να δω αν τελικα θα παω για βαρη B) .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Congrats gatokoritso, παντως να ξεκινησεις τα βαρη, μονο καλο θα σου κανουν.

 

Εγω ψαχνω την ισορροπια στα μακρος μου. Εν ολιγοις παριστανω τη διατροφολογω του εαυτου μου. Πηρα αποφαση να ριξω κ αλλο το ποσοστο του λιπους απτα 18 στα 11 % κρατωντας και συναμα αυξανοντας τη μυικη μαζα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...