Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Έχω κι εγώ τεράστιο θέμα με την διατροφή στις διακοπές. Πέρα από το ότι οι θερμίδες είναι τρελά λίγες η ποιότητα είναι ας τα να πα ναι. 

 

Σκεφτόμουν ότι την περασμένη βδομάδα που άρχισα διακοπές η μόνη πηγή πρωτεΐνης ήταν από κάτι φακές που έφαγα χτες. 

 

Πρώτη φορά είμαι για διακοπές και θέλω να τελειώνουν σιγά-σιγά για να μπω σε πρόγραμμα. Δεν το μπορώ με τίποτα αυτό το ό,τι να 'ναι.

 

Σημερα έτυχε και βρήκα ένα all you can eat buffet και τουλάχιστον έκανα ενα απο τα 2 γεύματα σωστα καθως είχα να διαλεξω απο κρέατα και λαχανικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα έτυχε και βρήκα ένα all you can eat buffet και τουλάχιστον έκανα ενα απο τα 2 γεύματα σωστα καθως είχα να διαλεξω απο κρέατα και λαχανικά

Τυχερός...φαντάζομαι ευχαρίστηση όταν τα δες. Έπρεπε να πάρεις και ταπεράκια για τα επόμενα γεύματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά, όχι πως τα ολ γου κενιτ μπουφέ ειναι και κορυφαίας ποιότητας :P Βρήκα εγώ ένα στη Στοκχόλμη και το μόνο που έφαγα τελικά ήταν τα ντάμπλινκγς και "τηγανιτές καραβίδες" και φρούτα και σούσι και... :3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ξυπνήσω λίγο το τόπικ γράφοντας το πρόγραμμα που θα κάνω μετά τις διακοπές, τον Σεπτέμβρη έτσι για να δίνω ιδέες και παίρνοντας καμία άποψη. Να υπενθημίσω δεν πάω σε γυμναστήριο αλλά στο σπίτι οπότε δεν παίζουν μηχανήματα.

 

Πλάτη – Πίσω μοίρα ώμων – Τραπεζοειδείς

ΆΣΚΗΣΗ                             ΣΕΤ (ΤΥΠΟΣ)              ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ            ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

Μονόζυγο                             4 (straight)                  Failure (6-12)                60-80 sec

Κωπηλατική με μπάρα         4 (pyramid)                  6-12                              60-90 sec

Κωπηλατική με 1 αλτήρα      4 (straight)                  8-12                              60-70 sec

Shrugs με μπάρα                 4 (pyramid)                  8-15                              60-70 sec

Deadlift                                 4 (pyramid)                  6-12                             70-120sec

Rear delt flyes                      4 (straight)                   8-15                              40-60 sec

 

Στήθος – Πρόσθια & Πλάγια μοίρα ώμων

ΆΣΚΗΣΗ                             ΣΕΤ (ΤΥΠΟΣ)              ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ            ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
Bench press                         4 (pyramid)                 6-12                               70-90 sec
Flyes                                    4 (straight)                  8-12                               60-70 sec
Πιέσεις αλτήρων σε επικ.     4 (straight)                  8-12                               60-80sec
Lateral raises                       4 (straight)                  8-15                               60-70 sec
Στρατιωτικές πιέσεις            4 (pyramid)                  6-12                               70-90sec
 

Πόδια
ΆΣΚΗΣΗ                             ΣΕΤ (ΤΥΠΟΣ)              ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ            ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
Squat                                   5 (pyramid)                 6-12                               70-90 sec
Leg extension                      4 (straight)                  8-12                               60-70 sec
Κάμψεις γαμπών όρθιος      3 (straight)                  15-20                             40-50 sec
Good morning                      4 (straight)                  8-12                               60-80 sec
Leg curl                               3 (pyramid)                  8-12                               60-70 sec

Κάμψεις γαμπών                 3 (straight)                   10-15                             60-80 sec

 

Χέρια - Κοιλιακοί
ΆΣΚΗΣΗ                             ΣΕΤ (ΤΥΠΟΣ)              ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ            ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
Close grip BP                       4 (pyramid)                  6-12                               70-90 sec
Βυθίσες                                4 (straight)                   Failure                           50-60 sec
Scull crushers με αλτήρες    4 (straight)                   8-12                               60-70 sec
Κάμψεις δικεφάλων με ίσια   3 (pyramid)                  6-12                               70-90 sec
Σφυριά (αγκώνες σε τοίχο)   3 (straight)                   8-12                              50-60 sec 
Concentration curls              3 (straight)                   8-12                               60-70 sec

 

SPLIT
Δευτέρα: Πλάτη – Πίσω μοίρα ώμων – Τραπεζοειδείς
Τρίτη: Ρεπό
Τετάρτη:  Στήθος – Πρόσθια & Πλάγια μοίρα ώμων
Πέμπτη: Ρεπό
Παρασκευή: Πόδια
Σάββατο: Χέρια - Κοιλιακοί

Επεξ/σία από bosei
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο @bosei....

 

Σημερα ειχα ποδια. Αυριο προβλεπεται κλαμα.. Αλλα με αυτη την ζεστη ενιωσα στο squat λιγο down...

 

Μονοζυγο πως το εκανες; Το αγορασες ή ιδιοκατασκευη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο @bosei....

 

Σημερα ειχα ποδια. Αυριο προβλεπεται κλαμα.. Αλλα με αυτη την ζεστη ενιωσα στο squat λιγο down...

 

Μονοζυγο πως το εκανες; Το αγορασες ή ιδιοκατασκευη;

Ε λογικό με τέτοια ζέστη να 'σαι πεσμένος...

 

Το μονόζυγο από τα extreme stores το πήρα και το έχω βάλει ανάμεσα από μία πόρτα. Η μαλακία είναι ότι είναι τέρα στενή η πόρτα και κάνω με άνοιγμα μέχρι τους ώμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τις τελευταιες μερες αντι να κανω τη τελευταια βδομαδα του insanity λουφαρω και κανω απο τα προγραμματα του focus t25,ειναι γλυκα και μικρα τα ατιμα.τωρα στο τελειωμα  με επασιαν οι βαρεμαρες..μου αρεσει που ηθελα μετα να παω asylum..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο πρόγραμμα αφεντικό, το ψιλοβαρέθηκα το δικό μου, θα πάω άλλους 2 μήνες (μέχρι να το βαρεθώ εντελώς + να φύγουν οι ζέστες) και θα πιάσω το δικό σου, έτσι για αλλαγή.

 

Άσχετο, να σ' έχουν πνίξει οι δουλειές και να είσαι αναγκασμένος να κάνεις βάρη μισή ώρα μετά από μια περιποιημένη γαβάθα με ρεβυθόρυζο. Οι Άρσεις Θανάτου αποκτούν ένα άλλο ενδιαφέρον...  :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...