Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αμα εσενα σ'αρεσει και σε γεμιζει, αστους να απορρουν γιατι το κανεις...

 

Εγω χτες βγηκα και ηπια πολυ, σημερα που σηκωθηκα ιδρωνα συνεχεια, τωρα ενα μια κανατα νερο διπλα μου και τον ανεμιστηρα να βαραει..

 

 

Παλι καλα που δεν εχω προπονηση θα πηγαινε στον βροντο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Πρέπει να μετριάσεις το αλκοολ, είναι υπερθερμιδικό, χειρότερο και από το πιτόγυρο.

@alex, παγωτό βουτηγμένο στο λάδι πριν το φάνε;; θέλω να το δω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δήμητρα στη διατροφή η βότκα είναι πολύ καλύτερη από το κρασί πχ. Εξαρτάται τι ήπιε. Δε λέμε να κατεβάζεις νταμιτζάνες κάθε μέρα, αλλά κατάλαβες.

 

Σχετικά με γιόγκα, πιλάτες κτλ και πέρα από την πλάκα:

 

Και η γιόγκα και (ειδικά) το πιλάτες είναι πολύ καλή γυμναστική συμπληρωματικά. Εγώ δεν θα περίμενα να δω ουσιαστικά αποτελέσματα ΜΟΝΟ με γιόγκα ας πούμε, αυτό δε σημαίνει ότι δεν κάνει δουλειά όμως. Το θέμα είναι σε ποιον ταιριάζει να κάνει τι.

Το άτομο που με προπονούσε όταν ήμουν Αμερική και μου έμαθε τα πρώτα βασικά για τα ελεύθερα βάρη μου είχε πει ότι χρησιμοποιούσε σαν συμπληρωματική προπόνηση σε αθλητές το πιλάτες - κάνει εξαιρετική δουλειά στον κορμό. Απλά προφανώς δεν είναι να περιμένεις να κάνεις καύσεις και τέτοια πράγματα. Για όσο το είχα δοκιμάσει είχε όντως καλό αποτέλεσμα, απλώς είναι της υπομονής (η οποία μου λείπει γενικώς).

 

Αντίστοιχα η γιόγκα κάνει φανταστικό στρέτσινγκ, ακριβώς όπως είπε και ο dakon. Εγώ την κοροϊδευα μέχρι που δοκίμασα - οι ασκήσεις ενδυνάμωσης που έχει (για όποιον κάνει ήδη βάρη) είναι εύκολες, αλλά το stretch είναι άλλη ιστορία.

 

Ό,τι πάει στον καθένα - εγώ στο πιλάτες πχ. μετά από 10 λεπτά ήθελα να ουρλιάξω με τις τόσο αργές κινήσεις και δεν μπορώ και τα ομαδικά.

Αλλά όπως και με την συζήτηση για την αερόβια μη γινόμαστε και κλειστόμυαλοι, δεν υπάρχουν μόνο τα βάρη στον κόσμο ετούτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να μετριάσεις το αλκοολ, είναι υπερθερμιδικό, χειρότερο και από το πιτόγυρο.

 

@alex, παγωτό βουτηγμένο στο λάδι πριν το φάνε;; θέλω να το δω!!!

 

Δεν έχεις φάει τηγανιτό παγωτό ποτέ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ limited στην διατροφή τους. Παίζει πολύ τάπας και καταπληκτικοι φούρνοι αλλά πέρα από αυτά τίποτα. Εχει και πισίνα εδώ οπότε κάνω καιl λίγο cardio.  

 

Εμένα μου αρέσει το τηγανιτό παγωτό (αλλά έχω μεγάλο θέμα με το παγωτό γενικά)

 

Οσο για πιλάτες γιογκα κτλ yin δεν είναι θέμα ανοιχτού κλειστού μυαλού, ούτε αμφισβητώ ότι δουλεύουνε. Ο καθένας όμως έχει τις προτιμήσεις του. Δεν μπορώ να φανταστώ να κάνω κάτι που δεν έχει δυναμισμό μέσα (βάρη η σάκο ή kick boxing κτλ) αλλά αυτό είναι κάτι προσωπικό δεν πρόκειται να κατακρίνω κάποιον άλλο που τα γουστάρει γυναίκα η άντρα. Στο κάτω κάτω και εγώ αναγκάζομαι να κάνω cardio σε διάδρομο που το μισώ αλλά είναι means to an end , δεν μπορώ να βαράω μόνο σάκους θα είμαι σε αναπηρικό καροτσάκι σε 10 χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια φορα την εβδομαδα βγαινω και αυτο δεν πινω πολυ.

 

Αν το κανω προσεχω τι θα παρω. πχ βοτκα με lime σκετη.

 

Αλλα χτες ηπια και δυο μπυρες μια μαυρη και μια ξανθια...Αυτες ειναι που με εκαναν να ξεφυγω απο τον αρχικο μου στοχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...