Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Δούλεψε και αυτή την άσκηση, στο 1¨00 είναι λίιιιιιιιιγο ζόρικο

Ο τυπος εκτος απο το στηθος του που δεν μου αρεσε. Ειναι κομματια. Ο δικεφαλλος του ειναι διπλασιος απο το δικο μου.. Αν παω να κανω αυτο που δειχνει μετα το 1ο λεπτο πιστευω οτι θα κανω κολοτουμπα και οχι κοιλιακους..

 

Ασε που πρεπει να φτιαξω τετοιο μηχανημα. Δεν ειναι δυσκολο αλλα τωρα δεν εχω τοσο χρονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ο τυπος εκτος απο το στηθος του που δεν μου αρεσε. Ειναι κομματια. Ο δικεφαλλος του ειναι διπλασιος απο το δικο μου.. Αν παω να κανω αυτο που δειχνει μετα το 1ο λεπτο πιστευω οτι θα κανω κολοτουμπα και οχι κοιλιακους..

 

Ασε που πρεπει να φτιαξω τετοιο μηχανημα. Δεν ειναι δυσκολο αλλα τωρα δεν εχω τοσο χρονο...

Μπορεις απλά να κρεμαστεις απο το μονοζυγο (με straps αν η λαβη σε εγκαταλείπει) και να κανεις αρχικα την ευκολη version της ασκησης!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις απλά να κρεμαστεις απο το μονοζυγο (με straps αν η λαβη σε εγκαταλείπει) και να κανεις αρχικα την ευκολη version της ασκησης! ;)

Μονοζυγο δεν παιζει ακομα.. Μονο τοιχου που αν το κανω θα πεσω και θα κλαιω τα γονατα μου..

 

Θα φτιαξω δικο μου μονοζυγο ή θα αγορασω μηχανημα διζυγο που εχει καμια 160 ευρω και θα το εφαρμοσω.. Αλλα τωρα πιστευω στην φαση που ειμαι ουτε για πλακα δεν θα μπορουσα να το κανω.. Θα ετρεμαν τα χερια μου, γιατι δεν θα μπορουσαν να με κρατησουν...

 

Εδω βυθισεις κανω και παλευω με το σωμα μου μην πεσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τυπος εκτος απο το στηθος του που δεν μου αρεσε. Ειναι κομματια. Ο δικεφαλλος του ειναι διπλασιος απο το δικο μου.. Αν παω να κανω αυτο που δειχνει μετα το 1ο λεπτο πιστευω οτι θα κανω κολοτουμπα και οχι κοιλιακους..

 

Ασε που πρεπει να φτιαξω τετοιο μηχανημα. Δεν ειναι δυσκολο αλλα τωρα δεν εχω τοσο χρονο...

καντε master ολες τις αλλες ασκησεις,και οταν δεν σας πιανουν πατε και στα ζογκλερικα.Εχθες γνωστος μου στο γυμναστηριο εκανε μια τετοια ασκηση[παει 3 χρονια γυμναστηριο ,ιδιος και απαραλλαχτος ειναι ,πετσι και κοκαλο].

--Τι κανεις ρε συ?

--ΕΕ αυτη την ασκηση ,πολυ καλη

--Δηλαδη ολες τις αλλες ασκησεις τις εχεις κανει master κια ειπες να πας για ζογκλερ

--Ε ναι

:-( :-(

Βλεπω ατομα με 0 ογκο[0 μυς φυσικα]να κκανουν ασκησεις απομονωσης και λες WTF.Μετα δεν μου φαινετε περιεργο που 3 χρονια gym εχουν 0 βελτιωση.

Και γω σημερα χερια εχω.. Αλλα σημερα το πρωι εβγαλα 2 αμορτισερ απο ενα αμαξι χωρις γλυλους και λοιπα και μαμηθηκα....

 

Να δω τι θα κανουμε σημερα...

 

Ηταν παρατημενο σε μια μαντρα.. Και τακαρισμενο με κατι κορμους. Ισα ισα να βγαινουν οι ροδες...

 

Δεν χωρουσα κιολας.. Μου βγηκε η πιστη..

 

Ασχετα που ακομα το πιασιμο απο το τις γαμπες δεν εφυγε και επρεπε συνεχεια να ειναι καθιστο λες και κανω squat ...

 

Δηλαδη τους κοιλιακους πως να τους κανω;

 

Τριτη ροδα

 

Σαββατο παγκο..

 

Λιγο μου φαινεται.. Καλα η διατροφη παιζει σημαντικο ρολο, αλλα αν δεν τους γυμνασεις δεν κανεις τιποτα..

 

Οσο για τα αυγα τα αφηνεις 7/8 λεπτα αφοτου αρχισει να βραζει το νερο για να γινει σφιχτο..

 

Οσο πιο καλα βρασμενο ειναι το ασπραδι τοσο πιο καλα αποτελεσματα εχει στην διαρκεια. Τι θελω να πω. Οτι αν το ασπραδι ειναι σαν καουτσουκ θα αποροφηθει απο τον οργανισμο σιγα σιγα, αν ειναι λαπας ουτε που θα το συγκρατησει σαν νερο θα φυγει..

Φιλε μην γινεσε σαν τους τυπους που πανε 2 ωρες την ημερα γυμνστηριο και την 1 απο της 2 ωρες κανουν κοιλιακους [καθε μερα]

Οι κοιλιακοι φτιαχνονται ευκολα[δεν φαινονται ομως].Και απο τα squat σε πιανουν και απο τα deadlift ,και απο τα barbell rows και απο διαφορες αλλες ασκησεις σε πιανουν.Υπαρχουν ατομα που δεν κανουν καθολου ασκησεις απομονωσηξς στους κοιλιακους και ειναι κομματια.

Εγω μια φορα την εβδομαδα τους γυμναζω,thats all,και μια χαρα ειναι.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν βλέπω καν το λόγο να γυμνασω κοιλιακους. Οπως λέει κι ο Σωκρατης, δουλευονται έμμεσα από άλλες ασκήσεις. Αν φτάσω να έχω κοιλιά φλατ, ίσως τότε να ασχοληθώ μαζί τους.

 

Λιβ, το ίδιο πρόβλημα -πρηξμο- έχω κι εγώ και το αντιμετωπίζω μασωντας ΠΟΛΥ καλά την τροφή και προσπαθώντας να μη μιλάω καθόλου όση ώρα μασαω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φιλε μην γινεσε σαν τους τυπους που πανε 2 ωρες την ημερα γυμνστηριο και την 1 απο της 2 ωρες κανουν κοιλιακους [καθε μερα]

Οι κοιλιακοι φτιαχνονται ευκολα[δεν φαινονται ομως].Και απο τα squat σε πιανουν και απο τα deadlift ,και απο τα barbell rows και απο διαφορες αλλες ασκησεις σε πιανουν.Υπαρχουν ατομα που δεν κανουν καθολου ασκησεις απομονωσηξς στους κοιλιακους και ειναι κομματια.

Εγω μια φορα την εβδομαδα τους γυμναζω,thats all,και μια χαρα ειναι.

Ποτε δεν σκοπευω να γινω σαν αυτους.Το μαξ που κανω ειναι μια ωρα πανω κατω. Αεροβια(σχοινακι για ζεστεμα, παλια εκανα 3*100 επαναληψεις, τωρα ενα 10 λεπτο χωρις σταματημα), Βαρη και μετα διατασεις. Εκανα και κοιλιακους αλλα τωρα βλεπω οτι εκανα λαθος.

 

Ρωταω για να μαθαινω, να δω αν κανω καλα ή οχι.

 

Αρα κανω κοιλιακους μονο την ημερα των ποδιων συνδυαζοντας ροδα και ασκησεις στον παγκο.

 

Αλλη μια λανθασμενη νοοτροπια που την κουβαλησα απο το γυμναστηριο που σε φτιαχνουν ενα φιξ προγραμμα και σου λενε καθε μερα εχεις 3 σετ κοιλιακους και ραχαιους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το νεο μου ρεκορ!

http://www.endomondo.com/workouts/227807631/9062238

 

15χλμ  1.19'! 1104 Θερμιδες!

 

Και τωρα δεν μπορω να παρω τα ποδια μου :P

 

και επειδη πιστευω οτι ειναι καλο να δειχνουμε και πως ειμαστε για να ακουμε σχολια και να δινουμε και κινητρα στους αλλους

εγω πριν μια βδομαδα περιπου

https://www.dropbox.com/s/cwupgimij7fji8j/IMG_20130803_153928.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως ..

 

Πολυ καλο αποτελεσμα spect.. 15 χιλιομετρα ειναι πολυ χαρας το κουραγιο σου.ειχε και ανηφορες;

 

Αλλα αν εκαψες 1108 θερμιδες μετα τι εφαγες;

 

Υ.Γ :καλυτερα η φωτο που ανεβαζουνε να ειναι με κανενα σορτακι, εχουμε και κυριες εδω.. Μην μας κυνηγησουν..

 

Ανα reps και πατάς έδαφος αλλιώς δεν μπορώ το βγάλω. Άσε που το μονόζυγο στη συγκεκριμένη πόρτα μου δεν είναι ό,τι πιο ασφαλές...

Το μονοζυγο στην πορτα ειναι επικινδυνο για τετοιες ασκησεις.. Μπορει να φυγει και να βρεθεις με τα γονατα κατω..

 

Πρεπει να ειναι καλα στηριγμενο.. Με βαση απο κατω αλλιως παντα θα εχεις το φοβο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, εχω τρυπησει την κασα για να περασω το μονοζυγο, απλα οι συγκεκριμενες πορτες χρειαζονται προσοχη. Εξαλλου μονο για τους κατω κοιλιακους το χρησιμοποιω, οσο μπορω βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

οχι σε γηπεδο τρεχω οποτε ειναι επιπεδο!
 

αυτο με το σορτσακι μου θυμιζει τη μαλακια με τα μαγιο και τα εσωρουχα. το ιδιο ειναι απλα αλλο υφασμα :P

 

ηπια ενα ποτηρι πρωτεινη + τονοσαλατα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...