Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπδγ, δεν ξέρω γιατί μεταφράζεται αυτομάτως σε ζήλεια η φάση. Μπορεί να είναι η ειλικρινής άποψη της κοπέλας ότι δεν πρέεπι να αδυνατίσεις άλλο.

Ειμαι 1,68 και 58 κιλα. Δεν ειμαι δα και φτερό στον ανεμο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

χ20 ρε liverpool? Ακόμα και τα squat?Θα πέσεις κάτω ρε

Οχι μαλλον δεν το εθεσα καλα.. 20 * επαναληψεις μονο στις γαμπες, σε ολα τα αλλα σετ νορμαλ.. 12/10/8/6 επαναληψεις... Αλλιως θα ημουν νεκρος..

 

Αν εβγαζα 20* 4 σετ στο squat κατι δεν θα εκανα σωστα ή θα επαιζα με πολυ λιγα κιλα..

 

Να πω και γω αυτο που βλεπω.. Εδω και δυο εβδομαδες το βραδυ εχω κοψει να τρωω το βραδυ υδατανθρακα. Τρωω μαρουλι/καλαμποκι/αγγουρι/ τονο ή σαρδελες ή κοτοπουλο ή κρεας βγαζω το λιπος ή αλλο ψαρικο. Εχω δει ομως την κοιλια μου πιο πρισμενη απο πριν που ετρωγα ρυζι με κοτοπουλο τα βραδια τι παιζει;

 

Να πω οτι πινω πανω απο 4 λιτρα νερο την μερα..

 

Σημερα πχ. Στην προπονηση ημουν λες και με εριξες εναν κουβα νερο πανω μου απο τον ιδρωτα και αλλο τοσο στην πετσετα..

 

Ο ιδρωτας αυτος μεταφραζεται στο νερο που πινω και αποβαλλεται απο τον οργανισμο μου;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

θέλουμε φώτο του δημιουργήματός σου...

με το που το δάγκωσα σε θυμήθηκα

voilaaa!

 

2rpy5g0.jpg

 

μπισκότο βρώμης . Η υφή τους στο δάγκωμα μου θυμίζει κάτι γεμιστά μπισκότα αλλα δεν θυμάμαι ποια γιατι τελευταία φορά που έφαγα ήταν πριν 4 χρονια (?)

πολυ ωραία γευση και υφή

θα τα φτιάξω και για αυριο

αυτά που βλέπεται ειναι 3 το ένα πάνω στο άλλο

σε αυτά είχε 3 ασπράδια + 1 αυγό

με 2 ασπράδια + 1 αυγό πλάθονται για μπάρες στα 75γρ βρώμης

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό το link, μπορείτε να βρείτε σετ ασκήσεων με λεπτομερή σχέδια και επεξήγηση των μυών που εμπλέκονται σε κάθε άσκηση καθώς και για τον τρόπο εκτέλεσής της.

 

Καλημέρα σε όλους. Επαναλαμβάνω το post σε περίπτωση που διέφυγε της προσοχής κάποιων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας...

Θα προσαρμόσω το πρόγραμμά μου για τον επόμενο μήνα σε:

2 φορές γυμναστήριο: βάρη+τρέξιμο 20 λεπτά,

2 φορές γήπεδο: τρέξιμο 3-4 km κάθε φορά

1 φορά yoga για ευλιγισία: μισή ώρα σπίτι

 

επομένως με 4 φορές την εβδομάδα και χωρίς junk food θεωρώ ότι μπορώ να "αγγίξω" το επόμενο επίπεδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι 1,68 και 58 κιλα. Δεν ειμαι δα και φτερό στον ανεμο :P

  

Πλάκα μας κάνεις? Εμένα μου φαινεσαι σούπερ.

There you go. Αντιλήψεις. Παρεμπιπτόντωσ μια παλια συμμαθητρια, ΠΟΛΥ αδύνατη ήταν 1.68, 68 κιλά. Ήταν αθλήτρια τίγκα στον μυ. Just sayin'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι δεν μπήκε ξανά:

 

"Τα μενού, που αντί για τις θερμίδες των πιάτων αναγράφουν πόση άσκηση χρειάζεται για να "καούν", είναι πιο αποτελεσματικά στο να μας αποτρέψουν να τα καταναλώσουμε. Αυτό ήταν το συμπέρασμα μια τελευταίας έρευνας που έγινε με τη συμμετοχή 300 ατόμων (18-30 ετών). Οι συμμετέχοντες είχαν τη δυνατότητα να επιλέξουν μεταξύ δύο μενού με τα ίδια φαγητά. Η διαφορά τους ήταν ότι άλλα έγραφαν τις θερμίδες της κάθε μερίδας, κι άλλα το πόσο χρειάζεται να περπατήσουμε σε έντονο ρυθμό για να "κάψουμε" την κάθε μερίδα. Όσοι επέλεξαν βάσει της δεύτερης κατηγορίας ήταν πιο προσεκτικοί.

 

Οι θερμίδες ακούγονται πολύ αόριστες για ένα μεγάλο μέρος του πληθυσμού. Το γρήγορο περπάτημα είναι κάτι που σχεδόν όλοι αντιλαμβάνονται. Όταν όμως πεις σε μια κοπέλα ότι χρειάζονται δύο ώρες γρήγορου περπατήματος για να απαλλαγεί από τις θερμίδες ενός διπλού chesseburger, τότε είναι πιο εύκολο να καταλάβει το δίλημμα που έχει να αντιμετωπίσει."

 

Links: 1, 2

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Λοιπόν, σου έχω ερώτηση. Παρατηρώ κάποιες μέρες ότι κάτι παίζει με την κέτωση και δεν είμαι σίγουρη τι. Πχ. εχθές έφαγα το βραδάκι, πριν πέσω για ύπνο έκανα μέτρηση και από κετόνη ήμουν κομπλέ. Σήμερα το πρωί τίποτε και μετά το πρωινό πάλι κομπλέ. Περισσότερα λιπαρά; Τι φάση, δεδομένου ότι οι τροφές που τρώω είναι οκ από carbs;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, σου έχω ερώτηση. Παρατηρώ κάποιες μέρες ότι κάτι παίζει με την κέτωση και δεν είμαι σίγουρη τι. Πχ. εχθές έφαγα το βραδάκι, πριν πέσω για ύπνο έκανα μέτρηση και από κετόνη ήμουν κομπλέ. Σήμερα το πρωί τίποτε και μετά το πρωινό πάλι κομπλέ. Περισσότερα λιπαρά; Τι φάση, δεδομένου ότι οι τροφές που τρώω είναι οκ από carbs;

μην ξεγελιέσαι 

παίζει μεγάλο ρόλο πόσο νερό πίνεις και πόσες φορές πας τουαλέτα

πχ αν πίνεις λίγο νερό η ένδειξη θα δείχνει full κετόνες , αν πίνεις ΠΟΛΥ θα δείχνει λίγους η μπορεί να μην δείξει και καθόλου 

έχει παρατηρηθεί άτομα σε carb up να δίχνει ακόμα κετόνες επειδή δεν είχε προλάβει να τους αποβάλει ο οργανισμός

γιαυτό μην κολλάς εκεί , αν δεν ξεπεράσεις τα όρια του υδ και γενικά είσαι οκ με την διατροφή δεν σε kickάρει απο κέτο

βέβαια εννοείτε οτι θα πρέπει να κάνεις διατροφή πλούσια σε λιπαρά B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

Το γλυκακι το ονειρευομαι προς το παρον :S

Τωρα μεταξυ μας,αυτη η μαλακια ο λιποδιαλυτης,κανει τιποτα?Βλεπεις γρηγορες διαφορες?Η θελει σουπερ διατροφη για να δεις διαφορα[διατροφη με χαμηλο υδατανθρακα και λιπαρα].,
Οι περισσοτεροι λιποδιαλυτες εχουν μεσα καφεινη και αλλα διεγερτικα εαν τους παρεις πρωτη φορα δινουν πολυ ανεβαζεις σφυγμους θερμοκρασια και boostareis στην προπονηση κανεις δηλαδη πιο πολλες καυσεις . Επειδη εγω τους παιρνω χρονια για κανα διμηνο μαιο ιουνιο φετος και ιουλιο τους εχω συνηθισει.Φυσικα αν τους παρει η μανα μου που δεν γυμναζεται δεν θα δει καμμια διαφορα. Οπως επισης δεν θα δεις και διαφορα αν κανεις ατσαλη διατροφη εκτος ισως απο την ενεργεια στην προπονηση αυτα ειναι αυτονοηταΑρα ολα αυτα ειναι βοηθητικα, κυριο αξονα στο BB εχουμε την διατροφη μετα την προπονηση και τελος τα συμπληρωματα ιεραρχικα με αυτη την σειρα παντα.Sent from my ipad4 using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό το link, μπορείτε να βρείτε σετ ασκήσεων με λεπτομερή σχέδια και επεξήγηση των μυών που εμπλέκονται σε κάθε άσκηση καθώς και για τον τρόπο εκτέλεσής της.

 

Καλησπέρα!!

 

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για διατάσεις, μετά την προπόνηση?

 

Thanx!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ξεγελιέσαι 

παίζει μεγάλο ρόλο πόσο νερό πίνεις και πόσες φορές πας τουαλέτα

πχ αν πίνεις λίγο νερό η ένδειξη θα δείχνει full κετόνες , αν πίνεις ΠΟΛΥ θα δείχνει λίγους η μπορεί να μην δείξει και καθόλου 

έχει παρατηρηθεί άτομα σε carb up να δίχνει ακόμα κετόνες επειδή δεν είχε προλάβει να τους αποβάλει ο οργανισμός

γιαυτό μην κολλάς εκεί , αν δεν ξεπεράσεις τα όρια του υδ και γενικά είσαι οκ με την διατροφή δεν σε kickάρει απο κέτο

βέβαια εννοείτε οτι θα πρέπει να κάνεις διατροφή πλούσια σε λιπαρά B)

 

Ναι, το είχα διαβάσει αυτό με το νερό. Συνήθως δεν ανησυχώ αν πχ. μετά το γυμναστήριο τα τεστ βγαίνουν αρνητικά γιατί εκεί συνήθως έχω πιεί ήδη αρκετό νερό μέσα στη μέρα. Ενηγουεη, as long as it works.

 

2 μήνες σε κέτο και εντατική γυμναστική δεν έχω χάσει γραμμάριο yet από πόντους έχω στενέψει όλα μου τα παντελόνια. Λογικά αυτό σημαίνει κάτι καλό για το ποσοστό λίπους πάνω μου =ρ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...