Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω squat πάω στις 10 max
6 το βαρύ 



θέλουμε φώτο του δημιουργήματός σου...

τώρα δεν παίζει γιατι έχω φάει και ειμαι σαν το φύδι με το ένα πόδι στο γραφείο και το άλλο να κρέμεται 
αυριο αν το θυμηθώ πριν τα φαω θα βγάλω , αλλιώς αυριο το απογευμα που θα φτιάξω για μεθαύριο γιατι μάλλον το ίδιο θα φτιάξω again με ξύσμα πορτοκάλι αυτή τη φορα  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

delivery κάνεις; χαχαχα και γω αν έχω προκοπή αύριο θα δημιουργήσω ...

yy , 6947.. χαχαχ :-D 

ναι , δοκίμασε συνταγές , μπορείς να φτιάξεις απίστευτα πράγματα  B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

>γιατι να φαει γιαούρτι και οχι το φαγητό της ?<br>

επειδή ειναι 11:30?<br>

no point :P<br><br>

μην κολλάτε στις ώρες , όσο δεν τρως υδατάνθρακες το βράδυ δεν επηρεάζει σε κάτι αν φας 10 ή 11:30 :-D</p>

 

Α εγώ το εφαγα ολο το φαι μου :D

 

Απλα αμα φτάνεις τετοια ωρα και δεν πεινας δεν βρίσκω το λόγο να τρως κανονικό γευμα χωρις λογο...

 

Α σήμερα με ειδε μια γνωστή και λέει:γνωστη:βλεπω ότι είσαι καλά μια χαρα.

Εγω:ναι το εχω ριξει στη γυμναστική

Γνωστη:μπραβο μια χαρα.αλλα να μείνεις έτσι ουτε αδυνατη ούτε χοντρή. Μην χασεις αλλα κιλα. Και γινεις σαν αυτες στα περιοδικα.

Εγω:δεν εχω τελειωσει ακομα θελω λιγα κιλα για να φτασω στο δικο μου golden weight.

Γνωστη:ααα οχι θα εισαι ασχημη θα γινεις ανορεξικια κτλ

Εγω:ναι οκ γεια...

 

Η τύπισσα ειναι η νορμάλ προς αφρατουλα και ζήτημα αν εχει κάνει διατροφή ποτε..

 

Βασικα ειχα και παλιότερα αυτη τη συμπεριφορά. Επειδη θελω απο τ κανονικο να παω στο αδυνατο (για καποια χρόνια το είχα καταφερει )

οταν το λες σε αλλους φρικαρουν. Που είναι η υποστήριξη οεο?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ζηλεψα, θα βάλω και γω συνταγή! Το πρωινό μου εδω και 3-4 μήνες είναι μια βαφλα βρώμης!

 

 Βαζω:

 1 ολόκληρο αυγό και 3 ασπράδια, 50-60 γρ βρώμης, 10-15γρ καρύδια ή αλλο αλεσμένο καρπό, παρα πολύ κανέλα και αναλογα τα κέφια λίγες σταφίδες. Τα ανακατευω να γίνει ένας χυλός και έπειτα τα βάζω στο τηγάνι αφου έχει κάψει και το έχω περάσει απο πανω με μια λαδομένη χαρτοπετσέτα. Οταν το βάλετε στο τηγανι το απλώνετε λιγάκι να έχει πάχος περίπου 1 δαχτυλο και να του δώσετε ενα σχήμα. Θέλει χαμηλή φωτιά 5/9, 2/3 για 5-6' από τη μια πλευρά και 1-2 από την αλλη.

 Μετά μπορείτε να το φάτε σκέτο, να βάλετε πανω λίγο μέλι ή μερεντα ή ότι αλλο θελετε, αναλογα τη διατροφή σας.

 

50-60γρ βρώμης ειναι 5-6 μεγάλες κουταλιες. Μπορείτε να βάλετε παραπάνω ή λιγότερα, αν θελετε να γινει πιο συμπαγες ή όχι. Κρυο δεν έχω δοκιμάσει να το φαω αν και πρέπει να τρώγεται. 

 Απο βδομαδα μπορει να ποσταρω και πιξ :-D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α εγώ το εφαγα ολο το φαι μου :D

 

Απλα αμα φτάνεις τετοια ωρα και δεν πεινας δεν βρίσκω το λόγο να τρως κανονικό γευμα χωρις λογο...

 

Α σήμερα με ειδε μια γνωστή και λέει:γνωστη:βλεπω ότι είσαι καλά μια χαρα.

Εγω:ναι το εχω ριξει στη γυμναστική

Γνωστη:μπραβο μια χαρα.αλλα να μείνεις έτσι ουτε αδυνατη ούτε χοντρή. Μην χασεις αλλα κιλα. Και γινεις σαν αυτες στα περιοδικα.

Εγω:δεν εχω τελειωσει ακομα θελω λιγα κιλα για να φτασω στο δικο μου golden weight.

Γνωστη:ααα οχι θα εισαι ασχημη θα γινεις ανορεξικια κτλ

Εγω:ναι οκ γεια...

 

Η τύπισσα ειναι η νορμάλ προς αφρατουλα και ζήτημα αν εχει κάνει διατροφή ποτε..

 

Βασικα ειχα και παλιότερα αυτη τη συμπεριφορά. Επειδη θελω απο τ κανονικο να παω στο αδυνατο (για καποια χρόνια το είχα καταφερει )

οταν το λες σε αλλους φρικαρουν. Που είναι η υποστήριξη οεο?

άστο , μην ψάχνεις υποστήριξη σε κόσμο που ειναι εκτός

εγώ πχ τους δίνω σημασία όσο θα δώσω στη γιαγιά μου αν μου μιλήσει για internet

ναι , θυμήθηκε στα 90 να μάθει να μπαίνει λεει να βρίζει τους κερατάδες που της κόψανε την σύνταξη αχχαχα

anyway , αυτοί οι άνθρωποι δεν νιώθουν , βάζουν πρώτα τον εαυτό τους και τι θα έκαναν

θεωρούν την αφεντιά τους το τέλειο στάνταρ και πιστευουν οτι το καλύτερο = χειρότερο για να νιώθουν οκ με τον εαυτό τους

do ur thing , μην ακούς κανέναν τους. 

 

 Ζηλεψα, θα βάλω και γω συνταγή! Το πρωινό μου εδω και 3-4 μήνες είναι μια βαφλα βρώμης!

 

 Βαζω:

 1 ολόκληρο αυγό και 3 ασπράδια, 50-60 γρ βρώμης, 10-15γρ καρύδια ή αλλο αλεσμένο καρπό, παρα πολύ κανέλα και αναλογα τα κέφια λίγες σταφίδες. Τα ανακατευω να γίνει ένας χυλός και έπειτα τα βάζω στο τηγάνι αφου έχει κάψει και το έχω περάσει απο πανω με μια λαδομένη χαρτοπετσέτα. Οταν το βάλετε στο τηγανι το απλώνετε λιγάκι να έχει πάχος περίπου 1 δαχτυλο και να του δώσετε ενα σχήμα. Θέλει χαμηλή φωτιά 5/9, 2/3 για 5-6' από τη μια πλευρά και 1-2 από την αλλη.

 Μετά μπορείτε να το φάτε σκέτο, να βάλετε πανω λίγο μέλι ή μερεντα ή ότι αλλο θελετε, αναλογα τη διατροφή σας.

 

50-60γρ βρώμης ειναι 5-6 μεγάλες κουταλιες. Μπορείτε να βάλετε παραπάνω ή λιγότερα, αν θελετε να γινει πιο συμπαγες ή όχι. Κρυο δεν έχω δοκιμάσει να το φαω αν και πρέπει να τρώγεται. 

 Απο βδομαδα μπορει να ποσταρω και πιξ :-D

το τρώω χρόνια αυτό σε διάφορες παραλλαγές

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α εγώ το εφαγα ολο το φαι μου :D

 

Απλα αμα φτάνεις τετοια ωρα και δεν πεινας δεν βρίσκω το λόγο να τρως κανονικό γευμα χωρις λογο...

 

Α σήμερα με ειδε μια γνωστή και λέει:γνωστη:βλεπω ότι είσαι καλά μια χαρα.

Εγω:ναι το εχω ριξει στη γυμναστική

Γνωστη:μπραβο μια χαρα.αλλα να μείνεις έτσι ουτε αδυνατη ούτε χοντρή. Μην χασεις αλλα κιλα. Και γινεις σαν αυτες στα περιοδικα.

Εγω:δεν εχω τελειωσει ακομα θελω λιγα κιλα για να φτασω στο δικο μου golden weight.

Γνωστη:ααα οχι θα εισαι ασχημη θα γινεις ανορεξικια κτλ

Εγω:ναι οκ γεια...

 

Η τύπισσα ειναι η νορμάλ προς αφρατουλα και ζήτημα αν εχει κάνει διατροφή ποτε..

 

Βασικα ειχα και παλιότερα αυτη τη συμπεριφορά. Επειδη θελω απο τ κανονικο να παω στο αδυνατο (για καποια χρόνια το είχα καταφερει )

οταν το λες σε αλλους φρικαρουν. Που είναι η υποστήριξη οεο?

όσο για υποστήριξη, άστο ... όλοι ταυτίζουν την γυμναστική με το πρότυπο μοντέλων και αυτό είναι που μου την σπάει.

εγώ απαντάω με υφάκι "helloooo, θέλω να αποκτήσω ένα γερό και δυνατό μέσα στις αντοχές σώμα!! και όχι να κολυμπάω στους λαπάδες"

 

@gatokoritso, μη μασάς είμαστε εμείς εδώ για συμπαράσταση, keep going!!!

 

και όσο για την φίλη σου ξέρω, έτσι λένε και οι δικές μου, μόνο που όταν πάμε στην παραλία και βλέπουν κοπέλες με τσιτωμένο δέρμα χωρίς κυτταρίτιδα, σμιλεμένο σώμα τους τρέχουν τα σάλια B)  η κυκλοθυμία του φύλου μας, τολμώ να πω, είναι απερίγραπτη!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

All time favorite, γυναίκες να αλληλοθαβονται :)

και οι άντρες δεν πάμε πίσω 

είμαστε το ίδιο στο θέμα ζήλιας , απλά δεν τ δείχνουμε τόσο .

 

Ζήλια θα το έλεγα, μην αποκτήσεις καλύτερο σώμα από κείνη(ες)

νιώθουν οτι απειλούνται , είναι στην φύση του ανθρώπου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως απλα ανηκουν σε χαμηλοτερο διανοητικα επιπεδο κ δν μπορουν να δουν περαν του εγω τους. Δεν ειναι στη φυση, ειναι στην ιδιοσυγκρασια του αλλου. Αν ηταν στη φυση κ γω θα ζηλευα εσενα για παραδειγμα που φτιαχνεις σουπερ συνταγεσ κ γω δν κανω τπτ. Δν παει ετσι ομως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω οταν βλέπω ενα καλογυμνασμενο κορμι, μια αδύνατη κοπέλα δεν ζηλευω θαυμαζω και το βαζω πρότυπο . πρόσφατα μια καλή μου φιλη μου είπε οτι θελει να χασει κιλά αμεσως να τη βοηθησω να ανταλλάξουμε γνωσεις. Γιατι θελω να βλεπω γυρω μου υγιείς σώματα μου δίνει χαρα και κουραγιο.αν μπορουν αυτοι μπορω και εγω. Δεν με αγγιζει να το δω σαν ανταγωνισμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α εγώ το εφαγα ολο το φαι μου :D

Απλα αμα φτάνεις τετοια ωρα και δεν πεινας δεν βρίσκω το λόγο να τρως κανονικό γευμα χωρις λογο...

Α σήμερα με ειδε μια γνωστή και λέει:γνωστη:βλεπω ότι είσαι καλά μια χαρα.

Εγω:ναι το εχω ριξει στη γυμναστική

Γνωστη:μπραβο μια χαρα.αλλα να μείνεις έτσι ουτε αδυνατη ούτε χοντρή. Μην χασεις αλλα κιλα. Και γινεις σαν αυτες στα περιοδικα.

Εγω:δεν εχω τελειωσει ακομα θελω λιγα κιλα για να φτασω στο δικο μου golden weight.

Γνωστη:ααα οχι θα εισαι ασχημη θα γινεις ανορεξικια κτλ

Εγω:ναι οκ γεια...

Η τύπισσα ειναι η νορμάλ προς αφρατουλα και ζήτημα αν εχει κάνει διατροφή ποτε..

Βασικα ειχα και παλιότερα αυτη τη συμπεριφορά. Επειδη θελω απο τ κανονικο να παω στο αδυνατο (για καποια χρόνια το είχα καταφερει )

οταν το λες σε αλλους φρικαρουν. Που είναι η υποστήριξη οεο?

Για να είμαι ειλικρινής δεν συμφωνώ απόλυτα. Όταν μιλάς σε άλλους για τέτοια πράγματα θα πάρεις φηντμπακ αντίστοιχο των προτύπων του ανθρώπου στον οποίο μιλάς, ένα το κρατούμενο. Δέυτερον, τα γυναικεία πρότυπα συχνότατα απέχουν πολύ από το υγιές σώμα, επιπλέον το σώμα αλλάζει τόσο πολύ με τη γυμναστική που δεν νομίζω ότι γίνεται να μιλάμε μόνο με όρους "κανονικό" και "αδύνατο". Υπάρχει "αδύνατο" και αγύμναστο πχ, το οποίο (σε αντίθεση με πολλές φίλες μου) εγώ θεωρώ μακράν χειρότερο από το "κανονικό" γυμνασμένο ή ακόμα και από το υπέρβαρο και γυμνασμένο. Και το λέω έχοντας αλλάξει ριζικά απόψεις με το που ξεκίνησα γυμναστική.

 

Μπδγ, δεν ξέρω γιατί μεταφράζεται αυτομάτως σε ζήλεια η φάση. Μπορεί να είναι η ειλικρινής άποψη της κοπέλας ότι δεν πρέεπι να αδυνατίσεις άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δείπνο σήμερα, λίγο λιγότερο από 2 από δαύτα με πατάτες τηγ και χωργιάτικχη!!

 

 

 

 

 

post-202120-0-24861000-1375828696_thumb.png

 

 

 

 

έχω αρχίσει να βλέπω μία διαφορά στον κορμό μου και στα χερια με το γυμναστηριο πάντως. Ένα μηνα μετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...