Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρωτεΐνη και είσαι άρχοντας...

Εννοειτε πως παιρνω και 2 φορες καθε μερα πρωτεινη σε σκονη.

Source.png Πηγή: http://www.calorieking.com/foods/calories-in-chicken-breast-without-skin-raw_f-ZmlkPTY4Mjc1.html">στα 100γρ άψητο στήθος κοτόπουλο άψητο χωρίς πέτσα 

110 calories

1,2gr λιπαρά

πρωτείνη 23,1

 

Source.png Πηγή: http://www.calorieking.com/foods/calories-in-pork-loin-top-chop-boneless-lean-only-raw_f-ZmlkPTYzNTQ5.html">στα 100γρ άψητο ψαρονέφρι

 117 calories

2,3 λιπαρά

22,4 πρωτείνη

 

άπαχο ειναι 

 

τον τόνο πως μπορείς και τον τρως ? εγω ουτε καν που τον πλησιάζω 

γενικά ψαρικά , λίγα και στα κάρβουνα και αν 

κάψουλες ω3/anavite και ειμαστε κομπλε

 ε τι απαχο διπλασια λιπαρα εχει απο το στηθος ,τον τονο μια χαρα τον τρωω σε νερο φυσικα, μου αρεσει θα γραψω αναλυτικα την διατροφη μου αργοτερα, απο διαιτολογο ειναι αφου εκανα τις σχετικες εξετασεις.Παιρνω και μια πολυβιταμινη ,λιποδιαλυτες ,πρωτεινη αυτα απο  συμπληρωματα.

Εχω δει τεραστια διαφορα σε σχεση με παλιοτερες χρονιες παντως ειναι πρωτη φορα που κανω τοσο σωστη διατροφη για να κατεβασω το ποσοστο λιπους μου και να διατηρηθω μυικα το περισσοτερο δυνατον.Παντα στεγνωνα το καλοκαιρι αλλα επεφτα μυικα αρκετα .Αξιζε τον κοπο  παντως μπορει να τρωω "εφημεριδες"  και "χαρτια " διοτι ειναι αγευστα  αλλα το αποτελεσμα μετραει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εννοειτε πως παιρνω και 2 φορες καθε μερα πρωτεινη σε σκονη.

 

 ε τι απαχο διπλασια λιπαρα εχει απο το στηθος ,τον τονο μια χαρα τον τρωω σε νερο φυσικα μου αρεσει θα γραψω αναλυτικα την διατροφη μου αργοτερα απο διαιτολογο ειναι αφου εκανα τις σχετικες εξετασεις.

διπλάσια = 1,1γρ δηλαδή τίποτα , εκτός αν τρως 1kg κρέας τη μέρα, εκεί ναι χαχα  :-D  Αν τρώς καμια 400ρια γρ τη μέρα μια χαρά μπαίνει και αφαιρείς απο ελαιόλαδο πχ . (-4γρ λάδι = τπτ και ουτε θα κάνει διαφορά στο αποτέλεσμα)

tbh τα τα λίπη φεύγουν στο ψήσιμο, δεν ειναι οπως το μοσχάρι που τα έχει ενδομυϊκά ).

 

στις πόσες cal/day είσαι και γράψε και μια μακρο (το πρώτο πράγμα που ρωτάω οταν γνωρίσω κάποιον face2face αχαχαχαχαχα)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ναι έτσι πείτε και τροφές πλούσιες σε πρωτεΐνες να εμπλουτίσω και το δικό μου διατροφολόγιο ώσπου βρω καμία της προκοπής διαιτολόγο

Ρύζι με φασόλια.

 

Και η μεταμόρφωση σε skinny bastard θα ήταν ολοκληρωμένη

 

Υπερβολές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα  εχουμε λιωσει στην πεινα(απο λιχουδιες)  και με αυτα που διαβαζουμε θα  κανουμε καμια τρελλα .

Ελεος δεν μας λυπαται κανενας εμας με την αυστηρη διατροφη θα αυτομπαναριστω απο το τοπικ να μην τα διαβαζω θα πνιγω απο τα σαλια μου.

Ψαρονεφρι λεει ο ενας ,παγωτα ο αλλος  εδω εχουμε ξεχασει πως ειναι το αλατι ...

 

 

 

images?q=tbn:ANd9GcS9k_XZ0I7oEmhltawwJlz

 

:devil:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ειναι τα 1,25? Ε? Ωραία πάντως B)

 

ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙ 50 kg deadlift σήμερα. (Νομίζω ότι κάποια στιγμή η μπάρα μου ψιθύρισε "who's your daddy" βέβαια)

 

 

 

 

tumblr_ls2qm7wrrL1r3y4i8o1_400.gif

 

 

 

 

Αν καταφέρω και 60 kg squat την Παρασκευή, την άλλη βδομάδα σίγουρα θα χρειαστώ deload και μερικά κιλά ασπιρίνη και ένα αναπηρικό καροτσάκι ίσως.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αναρωτιομουνα αν θα έκανα γυμναστική στις διακοπές...

 

1+1/4 ώρα περπάτημα σε ένα τραγικό κατσικοδρομο γεμάτο πέτρες και κορμούς δέντρων (για τα κατσίκια αυτό μπορεί να θεωρείται άσφαλτος), με μια τσάντα 15 κιλών στον ένα ώμο (που μου άφησε ενθύμιο δυο ωραιότερες κόκκινες λωρίδες, θενξ πλαστικά χερουλια) και την μικρή μου κόρη στο άλλο χέρι.

 

Μισή ώρα διάλειμμα για μπάνιο στη βάθρα (γαματη!) κι άλλη μιάμιση ώρα η επιστροφή με τις ίδιες συνθήκες.

 

Αν αυτό δεν είναι farmer's walk, δεν ξέρω τι είναι!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ξέθαψα στα αρχεία του υπολογιστή μια δίαιτα 1800 θερμίδων μιας φίλης  από την πρώτη διαιτολόγο που είχα πάει και γω μαζί της το 2005 και είχα κάνει δίαιτα 1200 θερμίδων, είχα χάσει πάνω από 10κιλά...

το ανέβασα στο παρακάτω λινκ, όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να το κατεβάσει:
http://www.sendspace.com/file/1w9m5l

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δειτε και κλαψτε τι κανω 3 μηνες  τωρα:

 

07:00   1 λιποδιαλυτη(καψουλα) ,2 σκουπ πρωτεινη  +80 gr  κουακερ ακα βρωμη +1 ξινομηλο αυτα ολα τα εχω φαει με ολες τις πιθανες παραλλαγες σε μπλεντερ κτλπ.

 

08:00 1 πολυβιταμινη

 

 

10 :30  7 ασπραδια  σκετα στο αντικολητικο χωρις λαδι+170 γρ ρυζι καστανο η' 220gr ψητη πατατα

 

13:30 λιποδιαλυτης.

 

14:00 180 γρ kotoπουλο στηθος ψητο χωρις λαδια σκετο+200 gr ρυζι καστανο η' 300 γρ πατατα +πρασινη σαλατα

 

16:30 1 scoop πρωτεινη 

 

20:00-21:00 180 γρ κοτοπουλο στηθος η' τονος +πρασινη σαλατα

 

22:30 7 aspradia 

 

*τις μερες που εχω προπονησh παιρνω αλλα 2 σκουπ πρωτεινης αμεσως μετα το gym.

** Κυριακη τρωω μοσχαριες στα καρβουνα  γυρω στο 1.5 κιλο  ολη μερα και τιποτα αλλο + την πρωτεινη και τους λιποδιαλυτες

 

 

 

 

Εδω να πουμε πως η συγκεκριμενη διατροφη δεν ειναι για αρχαριους ουτε για ατομα που θελουν να χασουν σωματικο βαρος.Αφορα εκεινους που ειναι σε καποιο καλο επιπεδο και θελουν να χασουν  λιπος με την λιγοτερη δυνατη θυσια μυικου ιστου που ειναι και το πιο δυσκολο  να επιτευχθει.

Προυποθετει "ανεβασμα" σωματικου βαρους τον χειμωνα με μια υπερθερμιδικη στοχευμενη σε οσο το δυνατον λιγοτερα λιπαρα και  αφου ξεκινησει η πρωτεινικη , συνδυασμος ελαφριας αεροβιας ασκησης τυπου 20-30 min διαδρομο στο τελος του προγραμματος και αυστηρη τηρηση τηςδιατροφης

.Οι εξετασεις που εκανα ηταν αιματολογικες και ουρων πριν μου την δωσει ο διαιτολογος .

.Κανονικα ειναι 2μηνη εγω την τραβηξα 3 μηνες γιατι προφανως την αντεχα αλλα μου αρεσε πολυ και το αποτελεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...