Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει μάλλον θα τα σκάσω για αυτό εδώ.

 

Λέει ότι είναι αδιάβροχο μέχρι 50 μέτρα. Θα μπορώ να το φοράω στο κολύμπι λέτε ή να μην το ρισκάρω;

Στην τελική παίρνεις και αυτό

http://www.amazon.co.uk/Xiaomi-Mi-Band-Black-Smartband/dp/B00NHPQV8A/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1440088685&sr=8-1&keywords=fitness+band

  • Record daily motion data, Xiaomi bracelet to help you record all-day event, calculate walking distance, and calorie consumption. Bluetooth real-time synchronization to APP: analysis of movement sleep data, providing health advice. Reminder phone calls.

αρκεί να έχεις android 4.4 και πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εντάξει μάλλον θα τα σκάσω για αυτό εδώ.

 

Λέει ότι είναι αδιάβροχο μέχρι 50 μέτρα. Θα μπορώ να το φοράω στο κολύμπι λέτε ή να μην το ρισκάρω;

http://www.engadget.com/2014/03/13/garmin-vivofit-review/Για κολύμπι λογικά είσαι ΟΚ, απλά να ξέρεις ότι δεν έχει GPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αισθητήρες για να καταλαβαίνει ότι περπατάς... διάβασε το review γιατί είναι αρκετά αναλυτικό και σου έχει τα + και τα -

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 1 μηνα αποχης απο το γυμναστηριο πιστευα πως θα ηθελα σαν τρελος να ξαναπαω αλλα δεν το κοβω..σερνομαι μεχρι να φτασω και βγαζω την προπονηση σαν να ειναι καταναγκαστικα εργα.

Τι στο διαολο φταιει..μηπως ειναι το καλοκαιρι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 1 μηνα αποχης απο το γυμναστηριο πιστευα πως θα ηθελα σαν τρελος να ξαναπαω αλλα δεν το κοβω..σερνομαι μεχρι να φτασω και βγαζω την προπονηση σαν να ειναι καταναγκαστικα εργα.

Τι στο διαολο φταιει..μηπως ειναι το καλοκαιρι?

Στόχος ,κίνητρο, ανταγωνιστικότητα ; Βρες κάτι άλλο που να γουστάρεις

Στο crossfit όλοι όσοι ασχολούνται πιέζονται στο max. Στα βάρη στο gym μπορεί κάποιος να πάει χρόνια αλλά να ξυνει τα @@ του. Αυτό σε συνδυασμό με την ανταγωνιστική φύση (ένας παραπάνω λόγος για αναβολικά) μου φαίνεται λογικό να έχουν φοβερά αποτελέσματα όσοι ασχολούνται 2 χρόνια και πάνω. 

 

Απλά είναι τρομερά επικίνδυνο..

Εάν είναι έτσι, ναι συμφωνώ ότι είναι επικίνδυνο. Η μόνη εμπειρία που έχω από αυτό είναι σαν συμπλήρωμα προπόνησης για ενδυνάμωση και αντοχή.

Σε αυτά πιστεύω διαπρέπει και αν ο επιβλέπων γυμναστής πουσάρει τους αθλούμενους ανάλογα το επίπεδό τους, το cross fit είναι ένα καλό "εργαλείο "άθλησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στόχος ,κίνητρο, ανταγωνιστικότητα ; Βρες κάτι άλλο που να γουστάρεις

 

Εάν είναι έτσι, ναι συμφωνώ ότι είναι επικίνδυνο. Η μόνη εμπειρία που έχω από αυτό είναι σαν συμπλήρωμα προπόνησης για ενδυνάμωση και αντοχή.

Σε αυτά πιστεύω διαπρέπει και αν ο επιβλέπων γυμναστής πουσάρει τους αθλούμενους ανάλογα το επίπεδό τους, το cross fit είναι ένα καλό "εργαλείο "άθλησης

θες δυναμη? κανεις καθισματα

θες αντοχη? κανεις 15χ100μ ή 10χ200 και γενικα τρεχεις

 

γιατι να τα μπερδεψεις ολα μαζι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θες δυναμη? κανεις καθισματα

θες αντοχη? κανεις 15χ100μ ή 10χ200 και γενικα τρεχεις

 

γιατι να τα μπερδεψεις ολα μαζι?

Τι να σου πω μπορεί να έχεις δίκιο.

Πάντως όσοι σούπερ ντούπερ fit των γυμναστηρίων είχα γνωρίσει και θελήσαν να δοκιμάσουν τις αντοχές τους στα ρινγκ και στα τατάμι, στην αρχή τουλάχιστον ούτε το ζέσταμα έβγαζαν.

Αμ αυτοί οι γραμμωμένοι και υπερτραφείς κοιλιακοί ; Μετά από κάνα-δύο ντιρέκτ γινόντουσταν σαν ζελέ.

Sorry αν έθιξα κανέναν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τι να σου πω μπορεί να έχεις δίκιο.

Πάντως όσοι σούπερ ντούπερ fit των γυμναστηρίων είχα γνωρίσει και θελήσαν να δοκιμάσουν τις αντοχές τους στα ρινγκ και στα τατάμι, στην αρχή τουλάχιστον ούτε το ζέσταμα έβγαζαν.

Αμ αυτοί οι γραμμωμένοι και υπερτραφείς κοιλιακοί ; Μετά από κάνα-δύο ντιρέκτ γινόντουσταν σαν ζελέ.

Sorry αν έθιξα κανέναν..

 

ενω ο μποξερ οταν θα παει να κανει τα βαρη που κανει ο φιτ θα τα βγαλει θες να μου πεις ε?

 

το οτι καποιος ειναι φιτ στο αθλημα του δεν σημαινει οτι οταν θα παει σε κατι αλλο θα ναι τουμπανος. και μαραθωνιοδρομο να βαλεις στο ρινκ που η αντοχη του ειναι στα υψη δεν θα αντεξει γιατι ειναι μαθημενος σε αλλο πραγμα ο οργανισμος του. (υπερβολη το παραδειγμα απλα για να γινει κατανοητο)

 

δεν εθιξες κανεναν απλα πρεπει να σταματησετε να θεοπειεται αθληματα κτλ λεγοντας οτι και φιτ να σαι θα σου ριξω μια και θα βγεις οφφ (δεν λεω οτι το πες εσυ). νταξει πολεμικη τεχνη ειναι οχι κβαντικη φυσικη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια και να λέμε του στραβού το δίκιο , οι crossfitades προπονούνται για να τα κάνουν όλα αυτά καλά. Και αντοχή και βάρη και κουβάλημα και gymnastics και ότι κατέβει του καθενός. Αυτό είναι άλλωστε και το πνεύμα. Καλός σε ότι και να σου τύχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@spect

Σωστότατος αλλά το point μου είναι ότι αερόβια με αναερόβια πρέπει να συνδυάζονται και να εξασκούνται συγχρόνως. Το κατα τα άλλα "ατυχές" παράδειγμά μου αυτό υπονοούσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλος κροσφιτας απο δω...για να δουμε αυτος ποσο καιρο θ αντεξει :P

 

Εγω σημερα ημουν στη θαλασσα μια ωρα με μασκα και πεδιλα, χαζευα ψαρια ουτε καταλαβα πως περασε η ωρα. Τσιμπησα εναν ντακο στη παραλια και μετα φαι σπιτι

 

 

Το ρολοι Φωτη ΜΟΥΦΑ!!! Ειναι αφης και καθε φορα που...το ακουμπουσε το νερο ηταν λες και το παταγα και αλλαζε οθονες. Καποια στιγμη μπηκε ξυπνητηρι και μου χτυπησε χτες το μεσημερι στο ακυρο. Τους πηρα τηλ κ ακου τι μου πε στην αρχη η τυπισσα , ειναι ευαισθητο λεει... Τι ευαισθητο μανταμ εσυ μου πες κανει για κολυμπι κι ειναι μεχρι τα 30μ αδιαβροχο. Αυτο και χωρις να κουναγα το χερι μου μονο κ μονο που το ακουμπουσε το νερο τα παιζε.

 

Ειπε να μου το αλλαξει αλλα εγω θελω να ζητησω επιστροφη χρηματων. Αλλα ψηφιακα δεν εχουν και το αναλογικο δε μου χρειαζεται. Ξενερωσα τη ζωη μου ρε πουστη γιατι το χρειαζομουν το ρολοι εδω περα.

Στο  ειπα μωρη παρε Gshock  δεν κανει στα χερια σου και βλακειες.:P

Παρτε και απο Περισσα γιατι το app του Insomnia ton παιζει ασχημα ...

 

 

 

 

post-237837-0-63507700-1440099693_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η φημη για το πρασινο τσαι που καιει παραπανω λιπος ισχυει ή ειναι μπαρουφες? και δεν μιλαω για το lipton προφανως απο organic green tea και πανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η φημη για το πρασινο τσαι που καιει παραπανω λιπος ισχυει ή ειναι μπαρουφες? και δεν μιλαω για το lipton προφανως απο organic green tea και πανω

Όλα αυτά που ακούς/διαβάζεις για τσάι/καυτερά και τα λοιπά δουλεύουν αλλά τα αποτελέσματα είναι τόσο μικρά που είναι αστεία και κατ'εμέ δεν αξίζει να μπεις στην διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...