Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο crossfit όλοι όσοι ασχολούνται πιέζονται στο max. Στα βάρη στο gym μπορεί κάποιος να πάει χρόνια αλλά να ξυνει τα @@ του. Αυτό σε συνδυασμό με την ανταγωνιστική φύση (ένας παραπάνω λόγος για αναβολικά) μου φαίνεται λογικό να έχουν φοβερά αποτελέσματα όσοι ασχολούνται 2 χρόνια και πάνω. 

 

Απλά είναι τρομερά επικίνδυνο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Αγαπητέ spect και όποιο άλλο μέλος έχει να προτείνει ή έστω να δώσει μια κατεύθυνση για το που να ψάξω. Θέλω να αγοράσω ένα ρολόι για το τρέξιμο που αν γίνεται να μετράει απόσταση και τα σχετικά. Αν γίνεται μετά να τα αποθηκεύει και σε κάποια ιστοσελίδα (σαν τις εφαρμογές στα κινητά) ακόμα καλύτερα. Επίσης θέλω να αγοράσω και τα ακουστικά που είχε προτείνει ο Spect και με ενσωματομένο mp3 player, χωρίς καλώδια δηλαδή.

 

Βασική προυπόθεση όσο το δυνατόν χαμηλότερη τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. Ερωτηση. Ποσους κοιλιακους πιστευετε οτι πρεπει να κανει καποιος για να εχει ενα επιθυμητο αποτελεσμα μετα απο καποιους μηνες? (Εξτρα την διατροφη φυσικα). Αν το εχει καταφερει καποιος εμπειρικα θα βοηθισει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρολόι Κοίτα τα Garmin. Με παλμογραφο το πιο φτηνό νομίζω είναι το 210 αν δεν σε ενδιαφέρει ο παλμογράφος βρίσκεις και πιο φτηνό νομίΖω 110 είναι το μοντέλο. Είμαι από κινητό και δεν μπορώ να δω τώρα.

 

Για το μπ3 τσέκαρε αμαζον κτλ δες και το μοντέλο με το Bluetooth αν θες που το χρησιμοποιείς και σαν ακουστικά για το κινητό

Καλησπερα παιδια. Ερωτηση. Ποσους κοιλιακους πιστευετε οτι πρεπει να κανει καποιος για να εχει ενα επιθυμητο αποτελεσμα μετα απο καποιους μηνες? (Εξτρα την διατροφη φυσικα). Αν το εχει καταφερει καποιος εμπειρικα θα βοηθισει!

Είτε 100 ειτε 2000 κανείς είναι το ίδιο. Εγώ πχ έκανα κάθε μέρα 2-3 ασκήσεις απλά και μόνο από συνήθεια άλλοι δεν κάνουν Πότε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ρολόι αυτό είναι από τα γνωστά

http://www.papandrikopoulos.gr/electronet/index.php?route=product/product&product_id=977

 Επίσης,για ακουστικά/mp3 δες αυτά

http://www.amazon.co.uk/Sony-NWZ-W273S-Waterproof-All-Player/dp/B00ICI7DUM

 

Προτάσεις μετά από γρήγορο search...σίγουρα θα υπάρχει και κάτι πιο οικονομικό no name ίσως κινέζικο.

 

Edit με πρόλαβε ο spect στο ρολόι. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ spect και όποιο άλλο μέλος έχει να προτείνει ή έστω να δώσει μια κατεύθυνση για το που να ψάξω. Θέλω να αγοράσω ένα ρολόι για το τρέξιμο που αν γίνεται να μετράει απόσταση και τα σχετικά. Αν γίνεται μετά να τα αποθηκεύει και σε κάποια ιστοσελίδα (σαν τις εφαρμογές στα κινητά) ακόμα καλύτερα. Επίσης θέλω να αγοράσω και τα ακουστικά που είχε προτείνει ο Spect και με ενσωματομένο mp3 player, χωρίς καλώδια δηλαδή.

 

Βασική προυπόθεση όσο το δυνατόν χαμηλότερη τιμή.

 

Smartphone δεν υπάρχει; Δεν είναι το ίδιο βολικό με ένα ρολόι, αλλά θα χρειαστείς μόνο μια θήκη για το μπράτσο και συνηθίζεται πολύ γρήγορα. Το καλώδιο των ακουστικών ενοχλεί από κάποιο ρυθμό και πάνω, αλλά κι αυτό παλεύεται.

 

Αν επιμένεις για ρολόι, τα Garmin είναι τα πιο γνωστά αλλά για μέτρημα απόστασης θες μοντέλο με GPS, τα οποία ξεφεύγουν νομίζω. Δες και τα Suunto σαν εναλλακτική, σε αντίστοιχα πλαίσια κυμαίνονται.

 

Καλησπερα παιδια. Ερωτηση. Ποσους κοιλιακους πιστευετε οτι πρεπει να κανει καποιος για να εχει ενα επιθυμητο αποτελεσμα μετα απο καποιους μηνες? (Εξτρα την διατροφη φυσικα). Αν το εχει καταφερει καποιος εμπειρικα θα βοηθισει!

Αν μιλάς για εμφάνιση, από το σημείο που κάνεις σετάκια των 30-40 κοιλιακών και πάνω δεν θα δεις διαφορά, για να φανούν πρέπει να φύγει το λίπος που τους καλύπτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ζακ εμένα το κινητό εκτός του ότι χάλασε από ιδρώτα που περνούσε από το χέρι στη θήκη μετά από κάποιο διάστημα χαλάει η θήκη και δε κάθεται. Επίσης είναι απίστευτα εκνευριστικό Α τρέχεις με αυτή τη μαλάκια στο χέρι 210 έχει τζι πι ες και παίζει στα 160 νορμάλ δηλαδη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβά αυτά που προτείνατε ρε σεις. Κανένα με κάνα 30άρι δεν παίζει; Ένα GPS θέλω ο κακομοίρης να μετράει απόσταση.

 

Όσο για το θέμα κινητού. Ειδικά άμα είναι σαν το δικό μου, 5 ιντσών δεν λέει με την καμία. Είτε σε ώμο είτε σε τσέπες είτε στα χέρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ αυτό για τον ιδρώτα δεν το είχα σκεφτεί... κακομαθημένος με Ζ1 που είναι αδιάβροχο. Θέμα με την θήκη πάντως δεν έχω, μια χαρά κάθεται ακόμα και τώρα, μετά από 1 χρόνο σχεδόν. Αλλά εντάξει, καταλαβαίνω ότι για κάποιους μπορεί να είναι ανυπόφορο να έχουν ένα πράμα στο μπράτσο ενόσω τρέχουν.

 

@βόζυ με 30 € δεν παίρνεις ρολόι με gps, καλά καλά ούτε σωστό ρολόι δεν παίρνεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guys, θέλω τα φώτα σας. Σκέφτομαι να πετάξω τον 8ετίας διάδρομο (ποτέ δεν ήταν κάτι το φοβερό anyway) κι να κινηθώ για ελλειπτικό. Ισχύει κι αξίζει όσο λένε? Έχετε να προτίνετε κάτι καλό μέχρι 700~ €?

Είμαι 20 χρονών αλλά θα το χρησιμοποιεί κι ο πατέρας μου (55). Εγώ είμαι γύρω στα 95 κιλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει μάλλον θα τα σκάσω για αυτό εδώ.

 

Λέει ότι είναι αδιάβροχο μέχρι 50 μέτρα. Θα μπορώ να το φοράω στο κολύμπι λέτε ή να μην το ρισκάρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guys, θέλω τα φώτα σας. Σκέφτομαι να πετάξω τον 8ετίας διάδρομο (ποτέ δεν ήταν κάτι το φοβερό anyway) κι να κινηθώ για ελλειπτικό. Ισχύει κι αξίζει όσο λένε? Έχετε να προτίνετε κάτι καλό μέχρι 700~ €?

 

Είμαι 20~ χρονών αλλά θα το χρησιμοποιεί κι ο πατέρας μου (55). Εγώ είμαι γύρω στα 95 κιλά.

ισχύει ναι , με πολύ λιγότερα θα βρεις πολύ καλό ελλειπτικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχύει ναι , με πολύ λιγότερα θα βρεις πολύ καλό ελλειπτικό

700€ είναι το όριο μιας κι τότε είχε δώσει ο πατέρας μου 550€ για διάδρομο που τελικά εμένα στην πορεία δεν με βόλεψε (έχω αρκετά μεγάλο βήμα κι έμενα οριακά πάνω στην επιφάνεια του διαδρόμου)...

Οπότε προτιμώ να τα σκάσω για κάτι καλό-ποιοτικό παρά να μείνω με **** στο χέρι αργότερα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...