Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

εγω πηγα για μασσαζ σημερα !! καλα ηταν αν και με πονεσε η καριολα :P

επισης ουτε μια μασερ δεν ηταν ωραια εκει μεσα! ελεος!!!

 

αυριο θα παω για λιγη χαλαρη προπονηση :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Αλλος κροσφιτας απο δω...για να δουμε αυτος ποσο καιρο θ αντεξει :P

 

Οπως λες ειναι ,αλλο πραγμα το crossfit,σου βγαινει η παναγια.Κανω το intro προγραμμα και εχω κλασει,ουτε βαρος δεν εχω πιασει 2 μερουλες τωρα.Προς το τελος σε μια ασκηση μου κοπηκε η ανασα.Ναι μεν εχω την δυναμη να το βγαλω αλλα δεν εχω πνευμονια.Που να καπνιζα κιολα.Αυριο εχει αρσεις ,και squat για να δουμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο ρε συ θελει πολυ πνευμονι κι οταν βαλεις και βαρος...αστο. Το cross training ειναι εντονη και πολυ ωραια προπονηση. Η μονη μαλακια ειναι να προσπαθεις να τα βγαλεις σε χ χρονο κι ετσι να χεις κινδυνο τραυματισμου. Ή να κανεις απαιτητικες ασκησεις χωρις το σωστο μυικο υποβαθρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλο πράγμα το πνευμόνι... Όταν άρχισα να ξαναεπιστρέφω σε αθλητικές/γυμναστικές δραστηριότητες είδα πόσο πίσω ήμουν σε αντοχή, ανάσες και πνευμόνι . Επι ~4 χρόνια ήμουν φανατικός του ναργιλέ, όταν λέμε φανατικός να κάνω 1 φορά/εβδομάδα και ποσότητα. 

Όταν είδα οτι δε μπορούσα να παίξω σαν άνθρωπος πια σε ενα ταπεινό 5χ5 όπως παλιά , το έκοψα μαχαίρι και τώρα που μιλάμε κλείνω 2 χρόνια αποχής. Φέτος μόνο είδα μια Χ βελτίωση αλλά και πάλι εχω άπειρο δρόμο μέχρι τα παλιά πνευμόνια δεδομένου οτι πρέπει να χάσω τα φοιτητικά κιλά.

 

Το μεγάλο δε shock το έπαθα πέρυσι που έκανα 2-3 φορές TRX . Προσκυνούσα και έκανα στην άκρη απο την ομάδα απο τα μέσα σχεδόν της προπόνησης . Μιλάμε για μεγάλο (προσωπικό) ρεζιλίκι και ξενέρωμα . Ήταν καλό χαστούκι.

 

Μακρυά παιδιά, μη το πιάνετε .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχισα crossfit,θα το συνδιασω με τον γυμναστηριο .

Θα πω την γνωμη μου για το crossfit,αλλα καλυτερα θα ηταν να περιμενω να δω αν θα εχω αποτελεσματα.

Κατα καποιο περιεργο λογο,ολοι ειναι ντουκια εκει,δεν υπαρχει και κανας νορμαλ,σαν μπεμπης νιωθω.Se ενα σημειο ειδα εναν τυπο [μαξ 1,65] να κανε εκταση ποδιου με μπαρα 180 κιλα,και καπου εκει αναρωτηθηκα ,που παω και μπλεκω? :-D :-D :-D

κοίτα υποθέτω πως παίζει ρόλο και ο χώρος αλλα απότι ξέρω για 1-2 crossfitάδικα είναι full φάρμακο

δεν είμαι κατά των roids , απλά θεωρώ το crossfit waste of time και στην προκειμένη waste of roids 

 

lmao

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jumping jacks με βάρη σήμερα. Όπως πάντα ΗΙΙΤ σε ΤΑΒΑΤΑ στυλ. Γουστάρω να συνδυάζω αεροβική με δύναμη! Είχα και όρεξη, έβγαλα δυο τετραλεπτα.

---------

 

Πήγα τα κορίτσια μου για το ετήσιο τσεκ απ σε αναπτυξιολογο και στο τέλος της εξέτασης του λέω δε με μετράς να δω επιτέλους ποσό ύψος είμαι. 1,84 με έβγαλε. Τέλος, το κλειδώνω και δεν ξαναασχολουμαι με το θέμα. Τώρα μένει να βάλω καμία δεκαριά μυϊκά κιλά. Φεύγω διακοπές Κρήτη σε δυο μερουλες, γυρνάω πρώτη Σεπτεμβρίου και βάζω μπρος διατροφή όγκου και πολύ δυνατές προπονήσεις. Άντε να δούμε!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι το μεγαλύτερο ποσοστό crossfiters το κάνει λάθος και γιατι είναι εύκολο να τραυματιστείς αν το κάνεις λάθος

 

 

Και με τα βάρη και δή τα ελεύθερα αν δεν έχεις κάποιον να σου δείξει η αν είσαι παρορμητικός ,κάνεις λάθη που οδηγούν σε τραυματισμούς.

Καμιά φορά αυτούς τους τραυματισμούς τους κουβαλάς ισόβια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και με τα βάρη και δή τα ελεύθερα αν δεν έχεις κάποιον να σου δείξει η αν είσαι παρορμητικός ,κάνεις λάθη που οδηγούν σε τραυματισμούς.

Καμιά φορά αυτούς τους τραυματισμούς τους κουβαλάς ισόβια.

δεν ειναι το ιδιο. Στα βαρη θα τραυματιστεις γιατι θα κανεις μαλακια εσυ ενω στο κροσφιτ θα τραυματιστεις γιατι ειναι μαλακια ο τροπος προπόνησης. Κανεις ασκησεις οι οποιες ειναι καθαρα τεχνικες ασκησεις και μεσα βαζεις την παραγοντα ταχυτητα ο οποιος στελνει την τεχνικη περιπατο!

Επεξ/σία από Spect~
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχισα crossfit,θα το συνδιασω με τον γυμναστηριο .

Θα πω την γνωμη μου για το crossfit,αλλα καλυτερα θα ηταν να περιμενω να δω αν θα εχω αποτελεσματα.

Κατα καποιο περιεργο λογο,ολοι ειναι ντουκια εκει,δεν υπαρχει και κανας νορμαλ,σαν μπεμπης νιωθω.Se ενα σημειο ειδα εναν τυπο [μαξ 1,65] να κανε εκταση ποδιου με μπαρα 180 κιλα,και καπου εκει αναρωτηθηκα ,που παω και μπλεκω? :-D :-D :-D

 

ισχυει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...