Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβώς!

Επίσης Δήμητρα αν θες να ανέβεις στον επίκληνη παίζε μπάρα ελεύθερα μην ξανάπαίξεις αλτηρες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εγω αυριο εχω ωμους κανενα τιπ για overboost;

πιες νερό πριν την προπόνηση και νερό με μέλι (1κσουπας σε 2 λίτρα) μέσα στην προπόνηση

χαχαχ, σοβαρά το λέω 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο την πλακα η τσαντιλα βοηθαει, οταν ειχα νευρα μια φορα ειχα δωσει ρεντα στη προπονηση !

Καφεινη επισης βοηθαει πολυ, αλλιως preworkout

Εγω αυριο εχω ωμους κανενα τιπ για overboost;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νερο με μελια και γιατι οχι μιλκο;

http://www.webmd.com/fitness-exercise/20100604/chocolate-milk-refuels-muscles-after-workout

Το σοκολατούχο μετά την προπόνηση :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο ηταν εκεινο το λινκ που ειχε δωσει ο μαους (νομιζω) για να φτιαχνεις δικα σου ισοτονικα ποτα? (τα ελεγε επακριβως και πρεπει να ηταν τριων ειδων)

 

Θυμαται κανεις? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαικ θα στο στείλω από το πι~σι αργά που θα είμαι σπίτι !

Υποτονικα ~ ισοτονικα ~ υπερτονικα είναι

Υπό = λίγοι υδατάνθρακες

Υπέρ = πολλοί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά τώρα το καλοκαίρι γ@μήθηκε η φάση τους τελευταίους 3 μήνες , πρωινές προπονήσεις με βιασύνη λόγο δουλειάς γιατι μεσημέρι βαράει ο ήλιος και δεν έχει ac , άντε κάνε προπόνηση με άλλα 50 άτομα μέσα 
απο φαΐ το μόνο που έκανα και κάνω πάντα ασχέτως τι ήταν να τρώω όση πρωτεΐνη χρειάζομαι και η όρεξη βάραγε κόφτες γιατι προσπαθούσα να βρω κάτι να με κάνει να νιώσω καλύτερα μη σφάξω κανέναν κ χέσε μέσα
απλήρωτος για μήνες και σου πρήζουν κ τις μπάλες ..μια απ τα ίδια όπως όλοι 

το αποτέλεσμα ? 
τώρα το χειμώνα θα πάει καλύτερα το πράγμα , ελπίζω



και έχω βγάλει καμια 10ρια σαν σπυράκια λες και περνάω εφηβεία ρε π.....στη μου ευτυχώς που δεν βγάζω στο πρόσωπο. Μου λέει ένας γνωστός-γνώστης(..) στο gym άρχισες τίποτα ? όχι του λέω, μου λέει αυτά είναι απο σκαμπανέβασμα τεστο-οιστρογόνων . Του λέω νόμιζα οτι ήταν αλλεργία επειδή ένιωθα και σκατά low energy κλπ μου λέει και αυτό επίσης έχει σχέση 

νταξ λέω ψωνίσαμε  

άντε τώρα να δώσω 100ρικο να πάω σε γιατρούς που δεν ξέρω αν θα πληρωθώ κ σε ένα μήνα , μη το πάνε και παραπέρα -.-

 

εντομεταξύ απο πάντα έβγαζα σπυράκια σαν λεκέδες στα χέρια , ώμους -πλάτη (όχι full λίγα εδω και εκεί) ιδικά αν δεν έκανα full καθαρή διατροφή , αλλα δεν μου είχε πάει το μυαλό απο τι μπορεί να είναι 
....

παίζει γιαυτό να κάνω τέτοια bloat αν φάω αλάτι ή λίγο βρώμικα ?



καλά που δεν έχασα μυς (απο θέμα δύναμης τουλ)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις και εσυ χερι ταριφα?hell yeah.

Τα σπυρακια εχουν να κανουν με την τεστοστερονη που ανεβαζειθ ο οργανισμος σου οταν κανεις προπονηση.Εβγαζα και εγω για κανα διαστημα στην πλατη,,και κανουν τα ξεσπασματα τους οταν πηγαινω καθε μερα γυμναστηριο.Τωρα εχω να κανω προπονηση 1 εβομαδα και δεν εχω ουτε μπιμπικακι[επιπλεον αν εχεις ευαισθητο δερμα ειναι και ο ιδρωτας].

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τι εννοείς χέρι ταρίφα? χαχ

ναι ίσως να είναι κ αυτό , αν τώρα το καλοκαίρι δεν κάνω μπάνιο κατευθείαν μετά την προπόνηση φουντώνουν και τώρα που το λέμε δεν είχα κάνει κανα 2 φορές πριν βγουν επειδή είχαν χαλάσει τα υδραυλικά στο gym μου 
μακάρι να είναι αυτό :P

πάντως νιώθω οτι δεν έχω ενέργεια τελευταία , αλλα απο δύναμη είμαι κομπλε..

edit : στις φωτογραφίες είμαι απο off 5 ημερών και όντως τώρα που τσεκαρα εκτός απο εκείνα τα δύο στο χέρι τα άλλα έχουν καταλαγιάσει, λες κ φεύγουν 

Επεξ/σία από Vapir
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποναει ο κωλος μου _$€₩££%₩_<%\\¥%

Παω Χαλκιδικη εως Κυριακη κ θα βρεχει τη τυχη μου μεσα.

Εγω ειχα 130hr (μετρηση απο παλμογραφο) κ κοιμομουν στο ελλειπτικο. Δν ενιωθα καμια κοπωση καρδιας, γιατι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποναει ο κωλος μου _$€₩££%₩_<%\\¥%

Παω Χαλκιδικη εως Κυριακη κ θα βρεχει τη τυχη μου μεσα.

Εγω ειχα 130hr (μετρηση απο παλμογραφο) κ κοιμομουν στο ελλειπτικο. Δν ενιωθα καμια κοπωση καρδιας, γιατι?

Και γω ανεβαζω για πλακα παλμους αλλα δε νιωθω τιποτα, δε ξερω τι φαση δεν το χω ψαξει ποτε

 

@Μαους/Λιβε, thank you :) σκοπευω να το εφαρμοσω αυτο με τα ισοτονικα κλπ.Στο γυμναστηριο τι χρειαζεται περισσοτερο? Ισο, υπο η υπερ? :P

 

 

Α και κατι αλλο, με εδωσε ενας φιλος μια πρωτεϊνη που του ειχε περισσεψει γιατι τωρα επιασε και 2η δουλεια κ δεν εχει χρονο.Η πρωτεϊνη ειναι η παρακατω

Complex1Thumb.png

 

Ειναι γνωστη? Θα ηταν καλο να την παρω η οχι? Δεν εχω παρει ποτε συμπληρωματα και ελεγα να αρχισω απο φετος και να προσπαθησω να τα συνδυασω με μια καλη διατροφη (οσο μου επιτρεπει η τσεπη) και μου ηρθε κουτι η συγκεκριμενη, αν κ εχει περισσεψει ενα 35% της αρχικης ποσοτητας μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...