Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει έρθει ο αδελφός μου εδώ (εχει χασει κιλακια τωρα πρέπει να  είναι κάπου στα 95 , σημερινή η φώτο )

 

και έχουμε πάρει μαζί κετλερ και αυτήν την μπάλα

 

η οποία είναι  3κιλη , εχει κάνα 50ευρω και κάνεις γαμάτη προπόνηση ,  μόνο να την πετάει ο ενας στον άλλον , ώμους , κοιλιακούς κτλ  και εχουμε παει σε μια ΣΧΕΤΙΚΑ απόμερη παράλια για προπονησουλα !

ολα οκ μεχρι εδω ,  οταν ειναι φυγουμε μαζεύω πράγματα κτλ κ αφήνω πετσέτα και μπαλα μόνα τους  για 1 λεπτακι το πολύ , μεχρι να παω  στο αμάξι ! στον γυρισμό δεν υπήρχε η μπάλα , περασε κάποιο αρχίδι και την βούτηξε !

και λεω εγω τώρα  .. ηταν καλό η κακό που δεν τον τσάκωσα ? 

εχουν αποθρασυνθεί τελείως , βλέπεις ρε φιλε 2 γομάρια και πας και τους βουτάς την μπαλα  .. 

εχεις τοσο θράσος ? της συνέπειες τις σκέφτεσαι ? αν εγω αντί για ενα λεπτό , εκανα μισό , και σε εβλεπα να την βουτάς καταλαβαίνεις τις συνέπειες αυτου που κάνεις ?

δεν με νοιαζουν  καθόλου τα λεφτά στα παπαρια μου θα πάρω άλλη αύριο κι ολας , με νοιάζει το θρασος ορισμένων ειναι πραγματικά απίστευτο ! 

οταν έγινε ειχα παρα πολλα νευρά ,  κάναμε  πάνω κάτω τρέχοντας μια παραλια 1 χλμ  εγω απο την μια μερια και ο αδελφός μου απο την αλλη , μπας και τον δούμε  πουθενά με την μπάλα , τωρα που μου πέρασε λεω καλύτερα που δεν τον βρήκαμε !

ειλικρινά καλύτερα ...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Α ρε συ εχουνε αποθρασυνθει εδω και καιρο... Και κλεβουνε γενικα ο,τι να ναι και δε τους απασχολει τιποτα.

 

Κριμα για τη μπαλα ευχομαι σ οποιον τη πηρε να τη φαει στο κεφαλι

 

 

Βασικα Λιβε πρεπει να πας για ογκο... Ελα θα ξεκινησουμε μαζι το φαι απο σεπτεμβρη

 

Εγω σημερα εκανα κολυμπι και απ αυριο για οσες μερες θα μαι εδω θα το συνδυαζω με paddling. Αν βεβαια αρχισει αερας θα το γυρισουμε στο σερφ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά επειδή είσασταν γομάρια, τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα τον νοιάξει τον άλλον. Πλακώνουν τα γομάρια αλλά πλακώνουν και οι μπούληδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο θα κανω μαργαρητα, περιμενω μια εβδομαδα ακομα...

 

Τωρα για το προγραμμα που εκανα το χαarrow-10x10.png ποσταρει εδω, ειχα πει για αλλαγες αλλα δεν χρειαζοταν, τωρα κανω σχεδον το ιδιο αλλα με ντροπ σετ.

 

μονο σημερα στα ποδια δεν εκανα το συνιθισμενο.

 

6 μερες προγραμμα δεν νομιζω να κανω, μια μερα να χασεις παει.

 

Ντακον και φυσικα θελω, οποτε μιλουσαμε το εφαρμοζα οσο πιο καλα μπορουσα, τωρα το καλοκαιρι επεσα σε θερμιδες,μαζι ομως εχασα δυναμη.

 

ενα τετραημερο σπλιτ ας ειναι με τρεις μυικες ομαδες κλαιν, εγω κανω τωρα δυο καθε μερα προπονησης, μια μεγαλη μια μικρη ομαδα.

 

πχ δεν με χαλουσε μια μερα θα ποσταρω δευτερα πιεσεις στηθους με μπαρα , πιεσεις ωμων, κωπηλατικη με μπαρα και δυο βοηθητικες ασκησεις...παλι θα το εκανα..

 

μαους ουτε να σκυψεις δεν μπορεις,ποσο μαλλον να αφηνεις πραγματα αξιας...καλα κανεις τωρα που σκεφτεσαι λογικα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει έρθει ο αδελφός μου εδώ (εχει χασει κιλακια τωρα πρέπει να  είναι κάπου στα 95 , σημερινή η φώτο )

attachicon.gif1σδφφδφδφ.jpg

και έχουμε πάρει μαζί κετλερ και αυτήν την μπάλα

attachicon.gifP_20150817_130248.jpg

η οποία είναι  3κιλη , εχει κάνα 50ευρω και κάνεις γαμάτη προπόνηση ,  μόνο να την πετάει ο ενας στον άλλον , ώμους , κοιλιακούς κτλ  και εχουμε παει σε μια ΣΧΕΤΙΚΑ απόμερη παράλια για προπονησουλα !

ολα οκ μεχρι εδω ,  οταν ειναι φυγουμε μαζεύω πράγματα κτλ κ αφήνω πετσέτα και μπαλα μόνα τους  για 1 λεπτακι το πολύ , μεχρι να παω  στο αμάξι ! στον γυρισμό δεν υπήρχε η μπάλα , περασε κάποιο αρχίδι και την βούτηξε !

και λεω εγω τώρα  .. ηταν καλό η κακό που δεν τον τσάκωσα ? 

εχουν αποθρασυνθεί τελείως , βλέπεις ρε φιλε 2 γομάρια και πας και τους βουτάς την μπαλα  .. 

εχεις τοσο θράσος ? της συνέπειες τις σκέφτεσαι ? αν εγω αντί για ενα λεπτό , εκανα μισό , και σε εβλεπα να την βουτάς καταλαβαίνεις τις συνέπειες αυτου που κάνεις ?

δεν με νοιαζουν  καθόλου τα λεφτά στα παπαρια μου θα πάρω άλλη αύριο κι ολας , με νοιάζει το θρασος ορισμένων ειναι πραγματικά απίστευτο ! 

οταν έγινε ειχα παρα πολλα νευρά ,  κάναμε  πάνω κάτω τρέχοντας μια παραλια 1 χλμ  εγω απο την μια μερια και ο αδελφός μου απο την αλλη , μπας και τον δούμε  πουθενά με την μπάλα , τωρα που μου πέρασε λεω καλύτερα που δεν τον βρήκαμε !

ειλικρινά καλύτερα ...

 

μα είναι και μπάλα για πολύ ιδιαίτερες προπονήσεις, πυγμαχικές κυρίως.... σιγά μην είναι και πυγμάχος ο γύφτος που την τσίμπησε..

 

Τζάμπα δηλαδή, δεν θα την χρησιμοποιήσει

 

plot twist: amila medicine ball 3 κιλη για πώληση στο insomnia, και ο maus τσιμπάει το μόνιμο ban :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς Αλέξ εσύ που ξέρεις γνωρίζεις για τι μπάλα πρόκειται! Άχρηστη θα του είναι, παίξαμε 5λεπτά στα 10 μέτρα και μας έφυγε ο κώλος!

Τέλος πάντων καλά που δεν τον τσακώσαμε να ήταν κανένας μπούλης και να μας κάνει μαύρους και μένα και τον αδελφό μου μαζί! Πάλι καλά..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη η μαιμου ολο εξυπναδες πεταει...

 

Να το λεγε σε ατομα ηλικιας δικιας μας που μαστε 25 να πω οκ...τωρα μιλα ετσι για 35+ ανθρωπους που επρεπε να σεβεται τα χρονια τους...εκτος αν τα πενηνταρικα τα πεταμε ετσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τρελέ αυτό που ήθελα να πω είναι ότι άμα ο άλλος θέλει να κλέψει και γενικώς έχει αυτήν την ρετσινιά δεν θα σκεφτεί αν ο άλλος είναι τούμπανο ή μπούλης ή κοκαλιάρης. Οι τεχνικές που θα χρησιμοποιήσει θα έχουν το πλεονέκτημα να μην παίζει ρόλο ο σωματότυπος του άλλου. Που στην προκειμένη περίπτωση ήταν να τα αρπάξει αφού έχουν φύγει οι άλλοι και όχι μέσα από τα χέρια τους. Οπότε για αυτό λέω πως δεν τίθεται θέμα θράσους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Μάους καλύτερα που δεν τον πέτυχες με τα νεύρα που είχες, θα έμπλεκες για έναν καβατζόπουστα...

 

@Μαργαρίτα υπονοείς ότι δεν θα αρχίσεις τη μάσα από τώρα @Δρακονήσι; ;)

 

Είχα κι εγώ τη δικιά μου version του leg day σήμερα, αθροιστικά 9.22 χλμ σε 1:10', ούτε να περπατήσω δεν θα μπορώ αύριο :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πριν ένα χρόνο ήμουν 70 κιλά ( 1.82 ύψος) και ήμουν σε αρκετά καλή φυσική κατάσταση. Μπήκα στρατό έγινα σταδιακά 75 και όταν απολύθηκα απότομα 80 ( όλο λοιπός). Πριν από ένα μηνά ξεκίνησα γυμναστήριο άλλα παρατήρησα ότι μετά το τέλος της προπόνησης δεν ένιωθα κούραση και σκεφτικά ότι κάνω αρκετά χαλαρά γιαυτό. Ξεκίνησα και προετοιμασία με την ομάδα ( ποδόσφαιρο) και πάλι μετά από μιάμιση ώρα γυμναστήριο πρωί και 2 ποδόσφαιρο το απόγευμα νιώθω σαν να μην έκανα απολύτως τίποτα.
Στα 70 κύλα που ήμουν έκανα αρκετά πιο χαλαρό πρόγραμμα και ήμουν χώμα μετά από προπόνηση. Τι κάνω λάθος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σημαίνει πως δε κάνεις κάτι ούτε ότι χρειάζεσαι να είσαι χώμα. Ανέβασε ένταση σιγά σιγά και βλέπεις εφόσον αυτό που κάνεις τώρα σε διασκεδάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 70 κύλα που ήμουν έκανα αρκετά πιο χαλαρό πρόγραμμα και ήμουν χώμα μετά από προπόνηση. Τι κάνω λάθος ?

Λιγοτερα αποθεματα ενεργειας+δυναμης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...