Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μετά από 1+ χρόνο απουσίας από γυμναστήριο και krav maga έκανα ασκήσεις σπίτι περίπου 50': <br>

Επί τόπου τρέξιμο, διατασεις, κοιλιακούς, push-ups, burpees και squat.<br><br>

(Ξέρω ότι για εσάς εδώ μέσα αυτά δεν είναι τπτ και μπορεί να σας πιάνουν τα γέλια αλλά για μένα είναι πραγματικά τεράστιο βήμα μετά από αποχή και με πολλούς μήνες κακής ψυχολογίας. Στεναχωριεμαι που πια δν υπάρχει χρόνος να ξαναπαω γυμναστήριο :/ και λάτρευα τα βάρη γαμωτο.)

Μια χαρά είναι για επιστροφή μετά από αποχή, μόνη διαφωνία το τρέξιμο... έξω είναι καλύτερο :P

 

Για makeshift gym @ home δεν χρειάζεσαι και πολλά πράγματα, 2 αλτήρες, ένα στρώμα και 1 μονόζυγο αρκούν !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι παίχτηκε;

 

δεν ξέρω , είχα να μπω απο χθες που ρώταγα για το όνομα Παναγιώτης γιατί γιορτάζει 15Αύγουστο xD και σήμερα μπήκα να ανεβάσω κάτι φωτογραφίες κ είδα οτι δε μπορούσα να μπω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 1+ χρόνο απουσίας από γυμναστήριο και krav maga έκανα ασκήσεις σπίτι περίπου 50': <br>

Επί τόπου τρέξιμο, διατασεις, κοιλιακούς, push-ups, burpees και squat.<br><br>

(Ξέρω ότι για εσάς εδώ μέσα αυτά δεν είναι τπτ και μπορεί να σας πιάνουν τα γέλια αλλά για μένα είναι πραγματικά τεράστιο βήμα μετά από αποχή και με πολλούς μήνες κακής ψυχολογίας. Στεναχωριεμαι που πια δν υπάρχει χρόνος να ξαναπαω γυμναστήριο :/ και λάτρευα τα βάρη γαμωτο.)

Δάσκαλε που διδασκες. Από τι μια antifitness από την άλλη fitness.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

4η μερα με πυρετο. Η σουμα: πυρετος παραμενει 38+ (πεφτε μονο οταν δρα το ντεπον μετα παει παλι στο διαολο) και απο τα 83+ ζυγιστικα μολις 80.1!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχει περάσει η κόρη μου λοιμώδη μονοπυρήνωση. Θέλει υπομονή. 

 

Γιατί παίρνεις αντιβίωση; Έχεις λοίμωξη του αναπνευστικού; 

δεν ειναι λοιμωδη. Υπηρχε υποψια οτι μπορει να ειναι. Ιογενης ειναι το προβλημα. Αλλα με εχει σκισει. Πραγματικα οταν σταματαει η δραση απο το ντεπον η θερμοκρασια μου παει στα υψη. ΤΟ βραδυ ιδρωνω και κρυωνω , δεν μπορω να κουνηθω λογο κοπωσης κτλ! γενικα με πηδηξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 1+ χρόνο απουσίας από γυμναστήριο και krav maga έκανα ασκήσεις σπίτι περίπου 50': <br>

Επί τόπου τρέξιμο, διατασεις, κοιλιακούς, push-ups, burpees και squat.<br><br>

(Ξέρω ότι για εσάς εδώ μέσα αυτά δεν είναι τπτ και μπορεί να σας πιάνουν τα γέλια αλλά για μένα είναι πραγματικά τεράστιο βήμα μετά από αποχή και με πολλούς μήνες κακής ψυχολογίας. Στεναχωριεμαι που πια δν υπάρχει χρόνος να ξαναπαω γυμναστήριο :/ και λάτρευα τα βάρη γαμωτο.)

 

 

Αργά burpees είναι μια πλήρης προπόνηση ακόμα και σαν mobility. Ανοιχτά τα πόδια κατεβαίνεις αργά, σαν sumo κάθισμά με το στήθος έξω, ακουμπάς χέρια, ένα ένα πόδι πίσω, βρίσκεις τη στάση σανίδα, ένα Pushup , ένα ένα πόδια μπροστά, ανέβασμα ανοιχτό κάθισμα , τέλος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δάσκαλε που διδασκες. Από τι μια antifitness από την άλλη fitness.

Τό'χω δίπορτο ;)

 

Dakon θα τα δοκιμάσω τα burpees και σε slow motion. Μάλλον θά'ναι καλύτερα. Γιατί στο γρήγορο τα ένιωσα απίστευτα εξαντλητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτά είναι εξαντλητικά αλλά με άλλο τρόπο. Το θέμα είναι να βρεις χρήσιμες ασκήσεις που να σου αρέσουν. Εμένα μου άρεσαν πάντως οι ασκήσεις που έκανες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...