Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι προσαρμοζονται ολα εγω ειχα μεινει ημι αναπηρος απο την μεση το χω ξαναπει εκλαιγα σαν παιδακι στο πατωμα απο τον πονο και μετα εχασα αισθησεις.Αρκει να μην εισαι γυναικουλα(και να αγαπας πραγματικα τα βαρη να μην εισαι παραλιας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

spyrosconst φίλε μου αυτό κάνω προσαρμόζω ότι μπορώ. Προπονώ τα πόδια μου, αν και σκουώτ δε μπορώ να κάνω, συμβιβάζομαι με hack squat και πρέσα. Πιέσεις ώμων απλά τις ξεχνάω ή κάνω με γυναικεία κιλά. Πλάτη επίσης κωπηλατικές με λίγα κιλά. Στήθος μόνο μηχανήματα προς το παρόν. Ελπίζω σε βελτίωση με το καιρό όμως. Έχω αφήσει τους εγωισμούς αλλά το προσπαθω. Καθαρή διατροφή, ότι μπορώ να κάνω στο gym και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έπαθα αποκόλληση επιχείλιου χόνδρου. Κόπηκε ο χόνδρος που είναι μέσα στον ώμο, στη μέση. Δυστυχώς χωρίς ώμο τίποτα δεν μπορείς να γυμνάσεις. Χώρια που συνδέεται άμεσα με τον αυχένα. Με τα πολλά αυτή τη στιγμή σκουωτ δεν μπορώ να κάνω λόγο πόνου μετα από τα 60 κιλά στον ώμο. Πιέσεις στήθους και ώμων με ελεύθερα βάρη επίσης πονάω. Βλέπω όμως μείωση στον πόνο το τελευταίο τρίμηνο που πάω στο γυμναστήριο. Αυτό μου φτάνει για να συνεχίσω προς το παρον, συντηρητικά όμως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spyrosconst φίλε μου αυτό κάνω προσαρμόζω ότι μπορώ. Προπονώ τα πόδια μου, αν και σκουώτ δε μπορώ να κάνω, συμβιβάζομαι με hack squat και πρέσα. Πιέσεις ώμων απλά τις ξεχνάω ή κάνω με γυναικεία κιλά. Πλάτη επίσης κωπηλατικές με λίγα κιλά. Στήθος μόνο μηχανήματα προς το παρόν. Ελπίζω σε βελτίωση με το καιρό όμως. Έχω αφήσει τους εγωισμούς αλλά το προσπαθω. Καθαρή διατροφή, ότι μπορώ να κάνω στο gym και βλέπουμε.

τροχαίο ε ?

πες αν θες τι τραυματισμό έχεις ,  μπορεί να βοηθηθείς ποτέ δεν ξέρεις , εγω πχ και με προγράμματα αποθεραπείας απο τραυματισμους ασχολούμαι πάρα πολλά χρόνια ..

 

Ξερεις ποσους τετοιους εχει εδω μεσα που θα χαρουν αν εγω εσυ η ο μαους ξερω γω ο σπεκτ που ποσταρουμε φωτο με σωμα κτλ θα χαρουν αμα παθεις κατι.Δεν φανταζεσε.

 

δυστυχώς συμφωνώ - φτου φτου χτύπα ξύλο

 

 

ποίηση παίδες 

edit

τωρα ειδα το μνμ σου , πολυ χοντρός τραυματισμός δεν μπορεις να κανεις κ πολλα εκει  - περαστικα σου κ υπομονη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη ξεχνάμε το παν μέτρον άριστον παίδες. Ναι να κάνουμε βάρη, αλλά όταν η ζωή μας αρχιζει και περιστρεφεται γύρω απ αυτά έχουμε θέμα, ειδικα κιολας αν δεν ασχολούμαστε επαγγελματικά με το χώρο.

οι περισσότεροι άνθρωποι στην Ελλάδα (δεν γνωρίζω στο εξωτερικό , δεν έχω ζήσει εκεί) έχουν τη ζωή τους να περιστρέφετε γύρω απο ποδόσφαιρο, τα κουτσομπολιά , τον καφέ και τα παιδιά τους , παντρεύονται και κάνουν παιδιά , μέχρι εκεί φτάνει η ζωή τους και άντε να κάνουν κ κανα checkin στο facebook μη τους πουν κακομοίρηδες , να δείξουν ρε παιδί μου οτι βγαίνουν κ στέκονται σαν τις γλάστρες με ένα ποτό στο χέρι γιατι είναι in.

 

Όχι οτι βρίσκω κάτι κακό σε αυτό αλλα αν ήμουν υποχρεωμένος να ζήσω έτσι θα αυτοκτονούσα.

ευτυχώς δεν είμαι υποχρεωμένος να ζήσω αυτό τον τραγέλαφο(ξαναλέω , για εμένα) , μπορώ να κάνω ότι γουστάρω χωρίς να ρωτάω κανέναν 

οπότε και θα ασχολούμαι λες και είμαι επαγγελματίας και θα το πάω στα άκρα όποτε και αν κρίνω εγώ σωστό και θα γουστάρω με το αποτέλεσμα μου , επειδή δούλεψα γιαυτό , θα χαρώ με τα βλέμματα των γυναικών-αντρών γιατι όπως είπα δεν μου δόθηκε , το δημιούργησα (σχετικά με την εικόνα που γίνεται τόσος ντόρος, δεν υπάρχει λόγος για ντροπή, υπάρχει μόνο ζήλια απο τους άλλους )

 

μην παρεξηγήσεις τον τρόπο μου , δεν σου επιτίθεμαι , απλά σου εξηγώ πως το βλέπω σαν Νίκος για τον Νίκο  :-) 

κατα τα άλλα σεβαστή η γνώμη σου και σωστή για εσένα και άλλους που θέλουν το ίδιο με εσένα.  B) 

edit : περαστικά για τον τραυματισμό σου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη ξεχνάμε το παν μέτρον άριστον παίδες. Ναι να κάνουμε βάρη, αλλά όταν η ζωή μας αρχιζει και περιστρεφεται γύρω απ αυτά έχουμε θέμα, ειδικα κιολας αν δεν ασχολούμαστε επαγγελματικά με το χώρο.

 

Δεν ε χεις κανεναν θεμα.Εσυ το βλεπεις ετσι γιατι μαλλον το βαριεσαι ή δεν σου αρεσει.Κανενα προβλημα σε αυτο

 Καποιοι[και εγω μεσα],την γυμναστικη την βλεπουμε σαν διασκεδαση.Πως μερικοι καθονται και παιζουν με τις ωρες παιχνιδια[και εγω παιζω ],βλεπουν ταινιες,βγαινουν για καφε με φιλους,εεεε μερικοι Γουσταρουν να πηγαινουν γυμναστηριο και να σηκωνουν σιδερα.

 Δεν μπορεις να το δεις γιατι δεν σου αρεσει.Οπως μερικες που κανουν pole dancing απο το πρωι μεχρι το βραδυ,τι να πω?Ναι δεν μαρεσει,αλλα αφου ετσι περνανε ωραια.Αλλως γουσταρει να τρωει μεχρι θανατου,δεκτον  και αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@spyroskonst αυτό ακριβώς κάνω. σε κάποιες ασκήσεις κάνω το μισό εύρος πχ.

 

@nicoc89 και καλά κάνεις. Δεν είμαι ο πατέρας σου για να σε συμβουλέψω. Απλά κατέθεσα μια εμπειρία. Εμένα με έκανε να δω αλλιώς τα πράματα. Δηλαδή προσέχουμε για να έχουμε. Εύχομαι σε όλους έδώ μέσα και παντού να μη πάθουν ποτέ κανενός είδους τραυματισμού που πραγματικά θα τους αναγκάσει να σταματήσουν αυτό που αγαπούν. Πραγματικά σε μένα η ψυχολογία μου γ%μήθηκε. Ο πόνος πέρασε. Αλλά άφησε κουσούρια...

 

@socratis. Αν διάβασες και τα υπόλοιπα ποστ θα έπρεπε να καταλάβεις ότι την ίδια τρέλα είχαμε-έχουμε. Απλά συμβαίνουν πράγματα που σε κάνουν να δεις τα πράματα αλλιώς θέλοντας και μη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

@gsisr

 

και οι τρυαματισμοι μεσα στο παιχνιδι ειναι. Και εγω γαμησα το γονατο μου και με βγαλε εκτος τρεξιματος 6μηνες. Μετα ξεκινησα σιγα σιγα παω σε αγωνα με πιανει το αλλο γονατο. Τωρα ξεκινησα παλι. Ολα ειναι μεσα στο παιχνιδι. Καλυτερα να παθεις κατι επειδη εκανες τη καυλα σου παρα επειδη καθοσουν ! 

 

το να λες την αποψη σου ειναι δεκτο και εννοειται καλα κανεις το θ εμα ειναι να μην προσπαθει ο καθενας να επιβαλει την αποψη του στον αλλον. (δεν μιλαω συγκεκριμενα για εσενα ή εμας αλλα γενικα παντα και παντου). Αυτο πιστευω οτι ειναι και ενα προβλημα της κοινωνιας μας. Κανεις δεν συζηταει για να ακουσει , να μαθει και να διαφωνισει αλλα για να επιβληθει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@spyroskonst αυτό ακριβώς κάνω. σε κάποιες ασκήσεις κάνω το μισό εύρος πχ.

 

@nicoc89 και καλά κάνεις. Δεν είμαι ο πατέρας σου για να σε συμβουλέψω. Απλά κατέθεσα μια εμπειρία. Εμένα με έκανε να δω αλλιώς τα πράματα. Δηλαδή προσέχουμε για να έχουμε. Εύχομαι σε όλους έδώ μέσα και παντού να μη πάθουν ποτέ κανενός είδους τραυματισμού που πραγματικά θα τους αναγκάσει να σταματήσουν αυτό που αγαπούν. Πραγματικά σε μένα η ψυχολογία μου γ%μήθηκε. Ο πόνος πέρασε. Αλλά άφησε κουσούρια...

 

@socratis. Αν διάβασες και τα υπόλοιπα ποστ θα έπρεπε να καταλάβεις ότι την ίδια τρέλα είχαμε-έχουμε. Απλά συμβαίνουν πράγματα που σε κάνουν να δεις τα πράματα αλλιώς θέλοντας και μη

Σου μιλησα λαθος πριν,σορρυ ειμαι φορτωμενος απο διαφορα πραγματα.Ξερω τι ενοεις και εγω οταν σακατευτηκα εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου και ενοιωθα σκουπιδι επειδη ειχα επενδυσει πολυ σε ολο αυτο το στυλακι σωμα μυς ειμαι γαμαω κτλ.Μπορεις να τα χασεις ολα σε μερικα δευτερολεπτα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@gsisr Kαλώς ήρθες στο θρεντ και περαστικά. Απλά έχει υπόψην ότι δεν είμαστε όλοι σιδεράδες εδώ μέσα ε :P

 

Η σημερινή μου προπόνηση, ξεγελάστηκα από το θερμόμετρο που έλεγε 27, σαν 30+ ένιωθα, στο τέλος έβραζα :mad:

 

post-61034-0-20688900-1439405336_thumb.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου μιλησα λαθος πριν,σορρυ ειμαι φορτωμενος απο διαφορα πραγματα.Ξερω τι ενοεις και εγω οταν σακατευτηκα εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου και ενοιωθα σκουπιδι επειδη ειχα επενδυσει πολυ σε ολο αυτο το στυλακι σωμα μυς ειμαι γαμαω κτλ.Μπορεις να τα χασεις ολα σε μερικα δευτερολεπτα.

Δεν υπάρχει πρόβλημα φιλέ μου, να σαι καλά. Ευχαριστώ όλα τα παιδιά γαι τη στηριξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη ανάρρωση και απο μενα!! Αν εχεις παρακολουθήσει το θρεντ θα ξερεις οτι εχω θεματα στα γονατα και μου χουν συμβει διαφορα ανα διαστηματα. Αλλα τι να κανουμε...κανουμε αυτο που μπορουμε και συνεχιζουμε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...