Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οτι ωφελη και να χει εχει μια ταση να ανεβαζει τα οιστρογονα στο σωμα δεν θυμαμαι τωρα τον μηχανισμο δρασης.Γιαυτο και μονο οπου βλεπω σογια μακρυα

 

 

 

Τελικα αρκετα νοστιμη η σογια.Την εφαγα μαζι με μανεστρα ολικης και βγηκαν 2 γεματα πιατα απο τα οποια δεν εμεινε τιποτα.Απο οτι διαβασα η συνεχομενη καταναλωση ισως επηρεαζει την τεστοστερονη οποτε ανα 2 βδομαδες δεν προκειται να επηρεασει κατι στο σωμα μου.

 

Ισχύει ότι η σόγια ανεβάζει τα οιστρογόνα, αλλά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Για να γίνει αυτό πρέπει να καταναλώσεις απίστευτα μεγάλες ποσότητες σόγιας, κάτι που δεν παίζει. Για να σας δώσω να το καταλάβετε καλύτερα

  • Είναι σαν να τρώτε μπριζόλες για να πάρετε ημερησίως 5γρ κρεατίνης απο τροφές. Πολύ δύσκολο.
  • Είναι σαν περιμένετε με Tribulus συμπλήρωμα να ανέβει η τεστοστερόνη σε αναβολικό βαθμό. Καλή τύχη... Συγκεκριμένα το tribulus ανεβάζει τεστο +40% ενώ για πρακτικά επίπεδα σε αναβολικά οφέλη πρέπει να αυξηθεί +700% τουλάχιστον.

Με απλά λόγια φάτε σόγια, δεν υπάρχει περίπτωση να έχετε πρόβλημα με τα οιστρογόνα ακόμα και σε περίπτωση μεγάλης κατανάλωσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

 

η μαλακία είναι πως όλοι μας μπορούμε να το πάθουμε και επειδή έχω προσωπική εμπειρία απο μικρή ηλικία με κοντινό μου πρόσωπο μου έμεινε απο τότε και δεν μπορώ να κάνω πίσω για την υγεία μου , την σκέφτομαι αλλα δεν μπαίνει εμπόδιο στα σχέδια μου, προτιμώ αν έρθει κάποια στιγμή η λυπητερή τουλάχιστον να μην έχω απωθημένα .

 

τώρα για τον Pete.... κρίμα .. μακάρι να το ξεπεράσει ..

 

απλά βλέπω κάτι comments όπως αυτά 

 

 

 

Voltai 1 minute ago

+Furious Pete You do know that exercise increase metabolic entropy right? Enjoy the cancer bruh. Feels good to not exersize ;)

http://i.4cdn.org/fit/1439337800672.png

 

και ήθελα να τα είχα μπροστά μου τα γαμήδια να τους λιώσω τα κεφάλια

 

 

 

Ξερεις ποσους τετοιους εχει εδω μεσα που θα χαρουν αν εγω εσυ η ο μαους ξερω γω ο σπεκτ που ποσταρουμε φωτο με σωμα κτλ θα χαρουν αμα παθεις κατι.Δεν φανταζεσε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη ξεχνάμε το παν μέτρον άριστον παίδες. Ναι να κάνουμε βάρη, αλλά όταν η ζωή μας αρχιζει και περιστρεφεται γύρω απ αυτά έχουμε θέμα, ειδικα κιολας αν δεν ασχολούμαστε επαγγελματικά με το χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη ξεχνάμε το παν μέτρον άριστον παίδες. Ναι να κάνουμε βάρη, αλλά όταν η ζωή μας αρχιζει και περιστρεφεται γύρω απ αυτά έχουμε θέμα, ειδικα κιολας αν δεν ασχολούμαστε επαγγελματικά με το χώρο.

Δλδ οι επαγγελματίες μπορούν να περιστρέφουν το είναι τους γύρω από τα βάρη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη ειναι η δουλεια των επαγγελματιων, γυρω απο τι θα περιστραφει? Πρεπει να κολλάει απαραίτητα με το ακριβως προηγούμενο ποστ. Είναι η δεν είναι ον τοπικ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη ξεχνάμε το παν μέτρον άριστον παίδες. Ναι να κάνουμε βάρη, αλλά όταν η ζωή μας αρχιζει και περιστρεφεται γύρω απ αυτά έχουμε θέμα, ειδικα κιολας αν δεν ασχολούμαστε επαγγελματικά με το χώρο.

 

Έλα ρε συ, γιατί το λες? Αυτό είναι το χόμπυ στην ουσία. Η συνεχής ενασχόληση με κάτι που μας αρέσει  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ξερεις ποσους τετοιους εχει εδω μεσα που θα χαρουν αν εγω εσυ η ο μαους ξερω γω ο σπεκτ που ποσταρουμε φωτο με σωμα κτλ θα χαρουν αμα παθεις κατι.Δεν φανταζεσε.

ξερεις ποσοι απο δω μεσα νομιζουν οτι εχουμε τα σωματα που εχουμε γιατι ειμαστε τυχεροι και δεν παχαινουμε και δεν μπορουν να κατανοησουν τι προπονησεις και τι θυσιες κανουμε!?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη ειναι η δουλεια των επαγγελματιων, γυρω απο τι θα περιστραφει? Πρεπει να κολλάει απαραίτητα με το ακριβως προηγούμενο ποστ. Είναι η δεν είναι ον τοπικ?

διάβασε καλύτερα αυτό που έγραψες και δες τι νόημα βγάζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μη ξεχνάμε το παν μέτρον άριστον παίδες. Ναι να κάνουμε βάρη, αλλά όταν η ζωή μας αρχιζει και περιστρεφεται γύρω απ αυτά έχουμε θέμα, ειδικα κιολας αν δεν ασχολούμαστε επαγγελματικά με το χώρο.

 

οσο χρονο αφιερωνω εγω στην προπονηση μου τον πολλαπλασια καθημερινα αφιερωνουν παρα πολλοι σε ομαδες,στην τηλεοραση κτλ αλλα αυτα δεν μας πειραζουν γιατι δεν φτιαχνουν το σωμαωστε να το δειξουμε στην παραλια!

 

 

ΥΓ: δεν εχω κατι μαζι σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

manzah καταρχάς κόψε το υφος μου ανήκει το thread και δε ξερω γω, τι θες και γράφεις εσύ εδώ. Πάμε παραπέρα.

Διαβάζω καιρό το thread άλλο που δεν γράφω. Πολλά από τα γραφόμενα και ο τρόπος σκέψης συμφωνούν με τον δικό μου τρόπο σκέψης που είχα πριν από δύο χρόνια. Πως θα παω εκεί, αφού εκείνη την ώρα πρέπει να φάω και να βλέπω το ρολόι για το επόμενο γεύμα και άλλα πόσα που τα ξέρετε πολύ καλά.

Ο καθένας έχει τη δική του άποψη και καλά κάνει και την έχει αλλά να δέχεται και να ακούει και απόψεις άλλων.

Μετα πολλά, μετά από σοβαρό τραυματισμό αναγκάστικα να σταματήσω τη γυμναστική. Ότι χειρότερο μου είχε συμβεί. Το ψυχικό ζόρι που τράβηξα ήταν πολύ χειρότερο από το σωματικό. Για δύο χρόνια δεν ξαναπάτησα στο γυμναστήριο αναγκαστικά. Τώρα δειλά δειλά πηγαίνω για ενδυναμώσω τη περιοχή του τραυματισμού. Θέλοντας και μη λοιπόν ΄δέχτηκα κάποιες καταστάσεις. Όπως το ότι ποτέ δεν θα μπορέσω να προπονηθώ ξανά όπως παλιά και πως θα πρέπει να ζω με αυτόν τον τραυματισμό και τις αδυναμίες από δω και πέρα.

Για να μην πολυλογώ άλλο, ίσως κάποιες κουβέντες που τόσα εύκολα γράφεται, όπως πχ ο παραπάνω φίλος που έγραψε πως εγώ θα προπονούμε χωρίς αύριο κι ας πεθάνω μεθαύριο αλλά δεν έχω ζήσει όπως θέλω εγώ, να ήθελαν παραπάνω σκέψη και καλύτερη εκτίμηση κάποιων καταστάσεων.

Σαν παθόντας μιλάω. Ούτε θέλω να πω σε κανέναν τι θα κάνει ούτε θέλω να επιβάλω καμία άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε ρε που θα μου πεις εσυ εμενα κοψε το υφος που το βλεπεις η το διαβαζεις το υφος παντου ετσι μιλαω εγω.Κατι μας ειπες τωρα επαθες ενα τραυματισμο και κατι εγινε.Εχω φτασει κοντα στο θανατο δυο φορες για τα βαρη θα μου δωσεις εσυ εμενα συμβουλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμ... να χαλαρώσουμε λίγο τα πνεύματα ναι?

 

Φίλε μου, δεν σε ξέρω αλλά με αφορμή αυτά που γράφεις, υπάρχει επιλογή να προσαρμόσεις την προπόνησή σου λόγω του τραυματισμού? Δηλαδή αντί για βάρη, πχ bodyweight ασκήσεις (κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...