Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον μου δημιουργησε ανησυχιες ενας παθολογος που γνωρισα απο μια φιλικη παρεα,λεγοντας μου οτι τα βαρη σε βαθος χρονου μπορει να δημιουργησουν παθηση στους νεφρους. :shock:  Επεμενε κιολας και μου ειπε οτι η διαρκη καταπονηση των μυων,απελευθερωνει μια πρωτεινη που λεγεται μυογλοβινη ,καταλοιπα της οποιας ενδεχεται να προκαλεσουν βλαβη στους νεφρους.

 

Dr Kostis η αν καποιος φιλος εδω ξερει,πειτε μια γνωμη.Ευχαριστω.

σε κάτι τέτοιους απαντάω "δεν προπονούμε για καλή υγεία , προπονούμε για να φτιάξω μεγάλους μυς" 

και το πάω κ παρακάτω "θα κάνω τα πάντα για να γίνω όπως θέλω κ να ζήσω όπως θέλω ακόμα και αν αυτό σημαίνει οτι θα πεθάνω νέος".

 

συνήθως το κόβουν στην πρώτη , αλλα έχει τύχει γιατρός να χρειαστεί κ την δεύτερη πρόταση για να το κόψει εκεί. 

 

οπότε κομπλε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Revo δεν παρεξηγιέμαι,έγραψα και γω καμία μαλακία για χαβαλέ,όλα Οκ!

 

 

Να έχεις πάει για μπάνιο σε απομακρυσμένη, απόμερη. τέλεια παραλία 4χλμ μακριά από το σπίτι, με τα πόδια όχι με το αμάξι, να έχεις πάρει χυμούς και μπανάνες μαζί με σκοπό να αράξεις με τις ώρες και να σε πιάνει χέσιμο με το που φτάνεις, πόσα κιλά γκίνια πρέπει να έχεις?

Έφυγα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΧΧΑΧΑΧΑ! Γενικα το χεσιμο (τι σικ :P )ειναι ύπουλο μπορει να σε πιασει σε πολυ κακες στιγμες....εμενα μ ειχε πιασει σε πρωτο ραντεβου με γκομενο κ εφυγα κακην κακως. Κατα ενα περιεργο λογο τελικα τα χαμε κανα 4μηνο :P

 

εκανα σημερα προπονηση και σε καποια φαση αρχισα να ζαλίζομαι, ειχα ιδρώσει πολυ, μουδισασε το προσωπο μου.. Σταματησα κανα δεκαλεπτο μου δωσανε ηπια αλατονερο. Οταν ενιωσα καλυτερα συνεχισα το εικοσάλεπτο που μου χε μεινει.

Ηταν η μονη φορα που δεν ηπια aminolast και πιστευω οτι αυτο ευθυνεται. Μετα απο πολυυυ καιρο πηγα να παθω κραμπα στο τετρακεφαλο και με ψιλο επιασε η μεση μου.

 

Τωρα δε ξερω αν θα κανω τη δευτερη μπορει να γιολάρω και να τ αφησω να παει στην ευχη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα απλα θελουν χρονο να δρασουν τα χαπια. Νιωθω καλυτερα απ ο,τι ημουν αλλα δεν ειμαι ακομα τελειως οκ. Λογικο ειναι, τον Σεπτεμβρη εχω να ξανακανω εξετασεις

 

Γενικα οταν δε τρως σωστα ρε συ και δε παιρνεις Τίς καταλληλες βιταμινες/θερμιδες λογικο ειναι να υπολειτουργείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να το κερδισει.Καθε φορα που βλεπω τετοια βιντεο το στομαχι μου δενετε κομπος οτι θα ρθει και η δικη μου σειρα για ευνοητους λογους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να το κερδισει.Καθε φορα που βλεπω τετοια βιντεο το στομαχι μου δενετε κομπος οτι θα ρθει και η δικη μου σειρα για ευνοητους λογους

η μαλακία είναι πως όλοι μας μπορούμε να το πάθουμε και επειδή έχω προσωπική εμπειρία απο μικρή ηλικία με κοντινό μου πρόσωπο μου έμεινε απο τότε και δεν μπορώ να κάνω πίσω για την υγεία μου , την σκέφτομαι αλλα δεν μπαίνει εμπόδιο στα σχέδια μου, προτιμώ αν έρθει κάποια στιγμή η λυπητερή τουλάχιστον να μην έχω απωθημένα .

 

τώρα για τον Pete.... κρίμα .. μακάρι να το ξεπεράσει ..

 

απλά βλέπω κάτι comments όπως αυτά 

 

 

 

Voltai 1 minute ago

+Furious Pete You do know that exercise increase metabolic entropy right? Enjoy the cancer bruh. Feels good to not exersize ;)

http://i.4cdn.org/fit/1439337800672.png

 

και ήθελα να τα είχα μπροστά μου τα γαμήδια να τους λιώσω τα κεφάλια

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα αρκετα νοστιμη η σογια.Την εφαγα μαζι με μανεστρα ολικης και βγηκαν 2 γεματα πιατα απο τα οποια δεν εμεινε τιποτα.Απο οτι διαβασα η συνεχομενη καταναλωση ισως επηρεαζει την τεστοστερονη οποτε ανα 2 βδομαδες δεν προκειται να επηρεασει κατι στο σωμα μου.

 

Θα ηθελα να ελατωσω και λιγο το καθημερινο κρεας μιας και οσο καλη πρωτεινη και να εχει ακουγονται παρα πολλα για το τι τα ταιζουν.

Η καλυτερη τροφη ειναι σαρδελα ψητη με λιγο ελαιολαδο και πατατουλες.Και αρκετη πρωτεινη δινει και καλα λιπαρα και δεν εχει ολες τις ουσιες που δινουν στα ζωα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα ηθελα να ελατωσω και λιγο το καθημερινο κρεας μιας και οσο καλη πρωτεινη και να εχει ακουγονται παρα πολλα για το τι τα ταιζουν.

Η καλυτερη τροφη ειναι σαρδελα ψητη με λιγο ελαιολαδο και πατατουλες.Και αρκετη πρωτεινη δινει και καλα λιπαρα και δεν εχει ολες τις ουσιες που δινουν στα ζωα.

άσχετο αλλα καπνίζεις ? (απάντα να σου πω γιατί ρωτάω :P)

χμμμ δεν έχω γνώμη γιαυτό αλλα δε θα εμπιστευόμουν οτι ειναι καθαρότερο κάτι που κολυμπάει στη θάλασσα , πραγματικά η βρωμιά-μικρόβια-ουσίες που υπάρχουν στα νερά της(χάρη σε εμάς τους ανθρώπους) καθιστούν όλα τα ψάρια λίγο η πολύ μολυσμένα. 

Δε σου λέω οτι το κρέας είναι καλύτερο απλά θεωρώ όλες τις τροφές μολυσμένες , όπως κ το νερό κ ο αέρας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσχετο αλλα καπνίζεις ? (απάντα να σου πω γιατί ρωτάω :P)

χμμμ δεν έχω γνώμη γιαυτό αλλα δε θα εμπιστευόμουν οτι ειναι καθαρότερο κάτι που κολυμπάει στη θάλασσα , πραγματικά η βρωμιά-μικρόβια-ουσίες που υπάρχουν στα νερά της(χάρη σε εμάς τους ανθρώπους) καθιστούν όλα τα ψάρια λίγο η πολύ μολυσμένα.

Δε σου λέω οτι το κρέας είναι καλύτερο απλά θεωρώ όλες τις τροφές μολυσμένες , όπως κ το νερό κ ο αέρας.

Οχι δεν καπνιζω. Σίγουρα είναι ως ένα σημείο μολυσμένα απλά το κρέας είναι κάτι παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν καπνιζω. Σίγουρα είναι ως ένα σημείο μολυσμένα απλά το κρέας είναι κάτι παραπάνω

αυτονόητο αυτό που θα πω αλλα σε ρώτησα γιατι αν κάπνιζες θα σου πρότεινα να κόψεις το κάπνισμα πρώτα να ανέβει η υγεία σου κ η καθημερινότητα σου κάμποσα level. Μου κάνει εντύπωση πόσα άτομα γυμνάζονται και τρώνε σε βαθμό έμμονης ιδέας, τρώνε βιολογικά γιατι θέλουν υγιεινά κ απ την άλλη καπνίζουν... δηλαδή ξέρω bb και μάλιστα σε αγωνιστική φόρμα που καπνίζουν αλλα αυτοί το λένε ξεκάθαρα , δεν το κάνουν για υγεία. Τέσπα άσχετο απλά έκατσε περίπτωση χθες και με κούφανε αλλα είναι πολυ offtopic.

 

σχετικά με τα κρέατα δεν ξέρω, εμπιστεύομαι ποιο πολύ (που λέει ο λόγος δηλαδή) αυτό που περνάει κτηνιατρικούς ελέγχους παρά αυτό που είναι ανεξέλεγκτο στη θάλασσα με χημικά-τοξικά-ραδιενεργά απόβλητα κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτονόητο αυτό που θα πω αλλα σε ρώτησα γιατι αν κάπνιζες θα σου πρότεινα να κόψεις το κάπνισμα πρώτα να ανέβει η υγεία σου κ η καθημερινότητα σου κάμποσα level. Μου κάνει εντύπωση πόσα άτομα γυμνάζονται και τρώνε σε βαθμό έμμονης ιδέας, τρώνε βιολογικά γιατι θέλουν υγιεινά κ απ την άλλη καπνίζουν... δηλαδή ξέρω bb και μάλιστα σε αγωνιστική φόρμα που καπνίζουν αλλα αυτοί το λένε ξεκάθαρα , δεν το κάνουν για υγεία. Τέσπα άσχετο απλά έκατσε περίπτωση χθες και με κούφανε αλλα είναι πολυ offtopic.

 

σχετικά με τα κρέατα δεν ξέρω, εμπιστεύομαι ποιο πολύ (που λέει ο λόγος δηλαδή) αυτό που περνάει κτηνιατρικούς ελέγχους παρά αυτό που είναι ανεξέλεγκτο στη θάλασσα με χημικά-τοξικά-ραδιενεργά απόβλητα κλπ

Είναι οι εξαιρέσεις αυτοί που καπνίζουν και ασχολούνται και σοβαρά με τη γυμναστική. Οι περισσότεροι ακολουθούν η υγιεινο τρόπο ζωής(υγιεινή διατροφή σωστό πρόγραμμα γυμναστικής) η ακριβώς το αντίθετο(junk food, κάπνισμα κτλ). Προσωπικά είδα μεγάλες διαφορές στον οργανισμό μου από αυτόν τον τρόπο ζωής. Υπάρχει λίγη στέρηση πχ σε γύρους κρέπες τηγανιτα κτλ αλλά μετά τους πρώτους μήνες απλά δεν σε κάνει να φας κάτι τέτοιο. Μια στο τόσο ναι για να σου φύγει το μεράκι.

 

Όσο για το ότι είναι καλύτερα τα κοτόπουλα από τα ψάρια εδώ διαφωνώ μιας και όλα τα ντοπαρισμενα κοτόπουλα είναι σίγουρα χειρότερα από τα πελαγισια ψάρια όπως γαυρος και σαρδελα και έχουν πολλά περισσότερα πλεονεκτηματα. Απλά πάμε σε κρέας και αυγά περισσότερο για την υψηλή ποιότητα πρωτεινης που περιέχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τόσο χάλια τα πράγματα με τη θάλασσα (λόγω μεγέθους κυρίως, όχι ότι δεν την έχουμε γεμίσει σκ@τ@ και ραδιενέργεια - βλ. Φουκουσίμα). Και σίγουρα καλό είναι να υπάρχει ποικιλία στη διατροφή.

 

Αν ανησυχούσα τόσο πολύ για την ποσότητα πρωτεΐνης πάντως, θα προτιμούσα να την αυξήσω με κάποιο συμπλήρωμα παρά με το να τρώω κάθε μέρα κρέας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...