Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Εγω τωρα κανω προπονηση στο gym toy ξενοδοχειου που δεν ειναι  οτι καλυτερο αλλα  εχει τα βασικα .

Απο την παραλλη βδομαδα θα ανεβοκατεβαινω Παρνηθα 3 φορες την βδομαδα με βαρος  και αλλες 2 gym ,  αυτο ειναι το πλανο και εχω παρει συγκεκριμενο προγραμμα που πρεπει να τηρησω .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εσύ σε λίγο κλείνεις κάνα χρόνο χωρίς φώτο εδώ, θα μπαναριστεις από την παρέα αν συνεχίσεις έτσι να το ξέρεις!

 

Revo όπως στα λέει ο Μάνος είναι, Βάρη (όταν λέμε βάρη εννοούμε βάρη) κάνουμε μια φορά την ημέρα ούτε τρεις ούτε πέντε ούτε δέκα! Μόνο τις γάμπες μας μπορούμε να παίξουμε δυο φορές την μέρα (αν είμαστε άρρωστακια) και αυτό γίνεται για συγκεκριμένους λόγους!

Επίσης ρε φίλε λες για επεξεργασία.. Γιατί? Κάνε λίγο επεξεργασία στην φώτο να γίνεις τούμπανο και συ όπως κάνω και γω! Τι νομίζεις χάλια είμαι, τις φώτο πειράζω και φαίνομαι ψιλόκαλούτσικος δεν γυμνάζομαι φωτογραφία έχω σπουδάσει

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ σε λίγο κλείνεις κάνα χρόνο χωρίς φώτο εδώ, θα μπαναριστεις από την παρέα αν συνεχίσεις έτσι να το ξέρεις!

 

Revo όπως στα λέει ο Μάνος είναι, Βάρη (όταν λέμε βάρη εννοούμε βάρη) κάνουμε μια φορά την ημέρα ούτε τρεις ούτε πέντε ούτε δέκα! Μόνο τις γάμπες μας μπορούμε να παίξουμε δυο φορές την μέρα (αν είμαστε άρρωστακια) και αυτό γίνεται για συγκεκριμένους λόγους!

Επίσης ρε φίλε λες για επεξεργασία.. Γιατί? Κάνε λίγο επεξεργασία στην φώτο να γίνεις τούμπανο και συ όπως κάνω και γω! Τι νομίζεις χάλια είμαι, τις φώτο πειράζω και φαίνομαι ψιλόκαλούτσικος δεν γυμνάζομαι φωτογραφία έχω σπουδάσει :-)

Εγω φιλε  εχω βαλει απειρες φωτο  στις καταδυσεις που ειναι το τελευταιο μου hobby  δεν εχω μονομερειες κανω multitasking  το ενα πραγμα το βαριεμαι .Επισης βαριεμαι να λεω τα ιδια  .Αλλωστε  την γυμναστικη που εχω κανει εγω λιγοι την εχουν κανει  εδω μεσα (εσυ εισαι ενας απο αυτους ).

ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΠΕΙΡΑΖΕΙΣ ΤΙΣ ΦΩΤΟ :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ρε φίλε, στο άλλο νήμα με τις καταδύσεις ? Πες το , δεν μπαίνω καθόλου εκεί , ενημέρωσε και τα φιλαράκια σου εδώ!

Κίτρινη κάρτα :-)

Αλλωστε την γυμναστικη που εχω κανει εγω λιγοι την εχουν κανει εδω μεσα (εσυ εισαι ενας απο αυτους )

Αυτό που λες για σένα το ξέρω!

Εγώ δεν κάνω γυμναστική λέμε, τις φώτο πειράζω μόνο :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τη Κυριακη την κανω...ειχα μασκα αναπνευστηρα, πηρα και πεδιλα και θα παιξει αρκετο κολυμπι και παρατήρηση βυθού, Κουστώ φαση :P

 

Προπονηση εκανα δυο φορες τη προηγουμενη βδομαδα θα κανω και 2 αυτη και τελος. Οταν γυρισω ακολουθει εξεταστικη οποτε μες το σεπτεμβρη θα κανω λιγες φορες full body. Ουσιαστικα δηλαδη θα ξαναμπώ σε σπλιτ απο Οκτωβρη που ΕΛΠΙΖΩ να κανω και λιγο τρεξιμο ενοψει του 5ριου το Νοεμβρη.

 

Παω κι εγω αν δω φωτο Φωτη

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από σένα δεν το περίμενα ρε ράφλα :ρ  Δεν εννοεί ο revo ότι κάνεις επεξεργασία στις φωτο του θρεντ για να φανείς περισσότερο τούμπανος (πόσο τούμπανος πια δεν πάει άλλο), αλλά ότι σ' αρέσει γενικά να παίζεις με τις φωτο  ;)   

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι ωφελη και να χει εχει μια ταση να ανεβαζει τα οιστρογονα στο σωμα δεν θυμαμαι τωρα τον μηχανισμο δρασης.Γιαυτο και μονο οπου βλεπω σογια μακρυα

 

Ανακουφίζει στην εμμηνόπαυση

Τα οφέλη της σόγιας δεν τελειώνουν εδώ. Για τις μετεμμηνοπαυσικές γυναίκες, οποιαδήποτε οιστρογόνος επίδραση (όπως αυτή της σόγιας), ακόμα και αδύνατη, μπορεί να είναι χρήσιμη για τη μείωση και των βραχυπρόθεσμων και των μακροπρόθεσμων επιπτώσεων της εμμηνόπαυσης

 

απο το κειμενο που ποσταρες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι ωφελη και να χει εχει μια ταση να ανεβαζει τα οιστρογονα στο σωμα δεν θυμαμαι τωρα τον μηχανισμο δρασης.Γιαυτο και μονο οπου βλεπω σογια μακρυα

 

Ανακουφίζει στην εμμηνόπαυση

Τα οφέλη της σόγιας δεν τελειώνουν εδώ. Για τις μετεμμηνοπαυσικές γυναίκες, οποιαδήποτε οιστρογόνος επίδραση (όπως αυτή της σόγιας), ακόμα και αδύνατη, μπορεί να είναι χρήσιμη για τη μείωση και των βραχυπρόθεσμων και των μακροπρόθεσμων επιπτώσεων της εμμηνόπαυσης

 

απο το κειμενο που ποσταρες

Οποτε το δίνουμε στις γυναίκες να το φάνε. Την πρωτεινη είδα και την πήρα αλλα μάλλον δεν αξίζει σε σχέση με τα αρνητικά που έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μου δημιουργησε ανησυχιες ενας παθολογος που γνωρισα απο μια φιλικη παρεα,λεγοντας μου οτι τα βαρη σε βαθος χρονου μπορει να δημιουργησουν παθηση στους νεφρους. :shock:  Επεμενε κιολας και μου ειπε οτι η διαρκη καταπονηση των μυων,απελευθερωνει μια πρωτεινη που λεγεται μυογλοβινη ,καταλοιπα της οποιας ενδεχεται να προκαλεσουν βλαβη στους νεφρους.

 

Dr Kostis η αν καποιος φιλος εδω ξερει,πειτε μια γνωμη.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από μαλακίες άλλο τίποτα (για το φίλο σου μιλάω έτσι?)

 

Τι άλλο θα ακούσουμε?

 

Θα ρωτάς, υπάρχει διπλά τυφλή μελέτη που το επιβεβαιώνει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γιατροί και οι καθηγητές έχουν ψύχωση να μιλάνε ως αυθεντίες για θέματα που δεν έχουν ιδέα. Έρχεται με το πτυχίο τους και δεν διορθώνεται. Απλά δεν δίνεις σημασία.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζέσταμα / διατάσεις περιλαμβάνονται στο 30λεπτο; Καθαρά από θέμα διαχείρισης χρόνου πάντως φαίνεται κάπως, εκτός αν το πρόγραμμά σου είναι σπαστό και δεν σου βγαίνει η 1-1μιση ώρα σερί για την προπόνηση.

 

Το μόνο που έχει τύχει να χωρίσω από την προπόνηση είναι το τρέξιμο, βάζοντάς το είτε πριν είτε μετά την προπόνηση (από 30' μέχρι ώρες πριν/μετά) και δεν είδα διαφορές.

Χωρίς το 5-10λέπτο ζέσταμα.Θέλω να το δοκιμάσω για 2 βασικούς λόγους.1 γιατί σε 1:30 ώρα στις τελευταίες ασκήσεις είμαι πολύ κάτω με αποτέλεσμα να μην αποδίδω και 2 γιατί χρονικά με βολεύει.Αν δεν δω αρνητικά αποτελέσματα αλλά κυμαίνομαι στα ίδια επίπεδα θα είμαι ικανοποιημένος αλλιώς σε 1 μήνα το κόβω. 

 

Από σένα δεν το περίμενα ρε ράφλα :ρ  Δεν εννοεί ο revo ότι κάνεις επεξεργασία στις φωτο του θρεντ για να φανείς περισσότερο τούμπανος (πόσο τούμπανος πια δεν πάει άλλο), αλλά ότι σ' αρέσει γενικά να παίζεις με τις φωτο  ;)   

^^

Παρεξήγησε ο maus.

ΧΑΒΑΛΕΣ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...