Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα! Μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχουν τα παπούτσια Adidas Powerlift 2.0 σε κάποιο κατάστημα στην Αθήνα για δοκιμή και αγορά; Απ'όσο ψάχνω στο ιντερνετ δε βρίσκω κάτι... Ευχαριστώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εγω αυτες τις δυο εβδομαδες νιωθω σαν να μην μπορω να σηκωσω ουτε πεντακιλο αλτηρα..

 

Τρώω οχι με προγραμμα λογο οτι ειχα αδεια...

 

Τωρα ακομα χειροτερα επεσα και ψυχολογικα, επειδη με ανακοινωσαν απολυση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα ρε Λιβε. Μη το γυρίσουμε σε πολιτική συζήτηση αλλά οι τελευταίοι έξι μήνες ήταν τραγικοί για τη χώρα κι η οικονομία έχει πιάσει πιο κάτω κι απο πάτο. Όλοι μας υποφέρουμε.

 

Τα ντροπ σετ τα σπάνε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου σήμερα. Πήγα πρωί γιατί ήρθε η γυναίκα. Πολύ πόνος στα γόνατα και τελείως ψόφιος γενικά.. σίγουρα η χειρότερη προπό του 2015 αν όχι τελευταίων 12 μηνών.

 

Live sorry για την απόλυση.

Κρίμα ρε Λιβε. Μη το γυρίσουμε σε πολιτική συζήτηση αλλά οι τελευταίοι έξι μήνες ήταν τραγικοί για τη χώρα κι η οικονομία έχει πιάσει πιο κάτω κι απο πάτο. Όλοι μας υποφέρουμε.

Τα ντροπ σετ τα σπάνε!

Ακόμα δεν έχει πιάσει πάτο η χώρα. Έχει ακόμα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου σήμερα. Πήγα πρωί γιατί ήρθε η γυναίκα. Πολύ πόνος στα γόνατα και τελείως ψόφιος γενικά.. σίγουρα η χειρότερη προπό του 2015 αν όχι τελευταίων 12 μηνών.

 

συμβαίνουν αυτα  !

σε αυτές τις περιπτώσεις φεύγεις όπως είσαι ,  δεν συνεχίζεις δεν το ζορίζεις , πας για ξεκούραση κ την επομενη εισαι κομπλε !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα τα παρατησω παιδες.. κατι θα βρεθει...αλλιως αγγλια στον αδερφο...

 

Δεν με πειραξε η δουλεια απλα καθομουν για τα λεφτα πολλες φορες εγραφα εδω για τα νευρα που ειχα..θα τα βαλω κατω και μπορει να κανω κατι δικο μου..

Υποδομες υπαρχουν απο το πατερα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμβαίνουν αυτα !

σε αυτές τις περιπτώσεις φεύγεις όπως είσαι , δεν συνεχίζεις δεν το ζορίζεις , πας για ξεκούραση κ την επομενη εισαι κομπλε !

Ήταν πειρασμός αλλά δεν έφυγα (συμφωνώ ομως με αυτο που λες ετσι;). Δεν έκανα squat ούτε πρεσσα έκανα μόνο isolation και κάτι αλτηρακια 10 κιλά και έφυγα, παλί καλα που με εκόψε γία τοσο.. Αν συνεχίσει θα κάνω κάτι σαν deload next week και θα ξεκουραστώ το τριήμερο 15 που θα ναι κλειστά.

 

Χτες πάντως παλι στα 105 η τροχαλια.. ήρθαν για να , μείνουν ☺.. σαν τον "μάζα" και εγώ αυτό το week τα έδωσα ολα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ σκατά είμαι τις τελευταίες δυο εβδομάδες, άρχισε με ένα πόνο στην πλάτη , στην δεξιά πλευρά και δεν μπορούσα να πάρω ανάσα βαθιά , ένιωθα ένα τρύπημα, κράτησε αρκετά αλλα μου πέρασε , τώρα μου έμεινε η χαμηλή ενέργεια , η έλλειψη όρεξης για οτιδήποτε , νιώθω τα πόδια μου κομμένα ,όπως όταν είμαστε άρρωστοι που δεν μπορούμε να σφίξουμε γροθιά, ακόμα και με μεσημεριανό ύπνο + νωρίς βραδινό ύπνο εδώ και μέρες δεν έφτιαξε. 

με πειράζει κ η ζέστη να πω την αλήθεια δεν την πολυπαλεύω αλλα δεν ξέρω αν είναι αυτό το πρόβλημα.

Είχα κανα μήνα+ που έτρωγα ελεύθερα για διάλειμμα καλοκαιριού χωρίς διάλυμα απο τις προπονήσεις και ένιωθα κομπλέ (αρκετό καρπούζι κλπ τη μέρα μέχρι που το γάμησα κ έφτασα να τρώω 4-5 μπολ μέσα στη μέρα αχχαχα,  οπότε έτρωγα πολύ ζάχαρη) με το που το έκοψα για να μαζευτώ στη διατροφή μου ε τότε γαμήθηκαν όλα.
Τρώω όπως συνήθως , 5-6 γεύματα τη μέρα με τα πάντα όλα δλδ πρωινό , μετά την πρωινή προπόνηση φρούτο + ασπράδια ή τόνο κλπ  ( 1γεύμα με μοσχάρι - 1χ ψάρι- 2 χ κοτόπουλο, 1 χ αυγά κάθε μέρα, πατάτες λαχανικά κλπ) γενικά είμαι οκ απο διατροφή όπως ήμουν κ άλλες φορές και ένιωθα μια χαρά , τώρα @@ 
Πραγματικά οι προπονήσεις έχουν γίνει μαρτύριο τις τελευταίες μέρες γιατι όπως και να είμαι τα δίνω όλα , ενώ ξέρω οτι καλό ειναι να ξεκουραστώ λίγο ή να παίξω ποιο ήρεμα δεν μπορώ, δεν μου βγαίνει. 

Τώρα σκέφτομαι μπας και έχει πέσει ο αιματοκρίτης μου , θα πάω να κάνω εξετάσεις(ορμονικό profile + checkup)  όταν μπει ο μισθός μου να δω τι παίζει. 
Αλλα αυτό το πράγμα να νιώθω τα πόδια μου κομμένα δεν το έχω ξαναπάθει , ούτε εποχές που δεν ήξερα να τρώω κ έτρωγα 1100 θερμίδες ξέρω γω 
έχω ξενερώσει λέμε 


και το τρελό ειναι οτι δεν έχω πέσει σε δύναμη , δηλαδή πιέσεις ώμων ελεύθερο θα βάλω τα 80kg, squat θα παίξω πάνω απο 100 ελεύθερο ακόμα κ με 2 εβδομάδες off απο πόδια (χθες) , αλλα η έλλειψη ενέργειας και το μετά την προπόνηση είναι άθλιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα τα παρατησω παιδες.. κατι θα βρεθει...αλλιως αγγλια στον αδερφο...

 

Δεν με πειραξε η δουλεια απλα καθομουν για τα λεφτα πολλες φορες εγραφα εδω για τα νευρα που ειχα..θα τα βαλω κατω και μπορει να κανω κατι δικο μου..

Υποδομες υπαρχουν απο το πατερα

Κρίμα για την απόλυση ρε χρησταρα. Ψησου για Αγγλία μέρος να μείνεις εχεις είναι και ο αδερφός σε λίγους μήνες ότι μαζέψεις και ξανά γυρνάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα τα παρατησω παιδες.. κατι θα βρεθει...αλλιως αγγλια στον αδερφο...

Δεν με πειραξε η δουλεια απλα καθομουν για τα λεφτα πολλες φορες εγραφα εδω για τα νευρα που ειχα..θα τα βαλω κατω και μπορει να κανω κατι δικο μου..Υποδομες υπαρχουν απο το πατερα

Πηγαινε Αγγλια αν εισαι κατω απο 30 εδω τελειωσαμε για την επομενη δεκαετια δεν υπαρχουν προοπτικες ,εκτος αν εχεις υποδομη οπως λες απο τους δικους σου οποτε εκει αλλαζει το θεμα...
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε Αγγλια αν εισαι κατω απο 30 εδω τελειωσαμε για την επομενη δεκαετια δεν υπαρχουν προοπτικες ,εκτος αν εχεις υποδομη οπως λες απο τους δικους σου οποτε εκει αλλαζει το θεμα...

Αυτο το ακουω πολυ συχνα και αρχιζω να φοβαμαι λιγο.Δηλαδη εμεις των 90's που δεν εχουμε δουλεια μπαμπα-μαμα πρεπει να ξεκουμπιστουμε ολοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...