Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάρε kettlebell για την παραλία. Ότι καλύτερο και το περνεις παντού βγάζεις υψηλής έντασης γυμναστική όπου και αν είσαι.

δεν έχω σάλιο για "έξτρα έξοδα". θα βολευτώ με τη βόλτα στη νέα παραλία μας.

δεν βαριέσαι, ας ξεκουραστούμε και λίγο, χρειάζεται :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

δεν έχω σάλιο για "έξτρα έξοδα". θα βολευτώ με τη βόλτα στη νέα παραλία μας.

δεν βαριέσαι, ας ξεκουραστούμε και λίγο, χρειάζεται :D

Δεν πειράζει εσύ να σε καλά. Αντί για τρέξιμο η καλύτερη αεροβικη είναι το κολύμπι. Όπως θα είσαι στην παραλία κάνε και μια βουτιά ξεκινά το κολύμπι και μόλις κουραστεις σταματά. Η καλύτερη γυμναστική είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως θα είσαι στην παραλία κάνε και μια βουτιά ξεκινά το κολύμπι και μόλις κουραστεις σταματά.

Το πως θα βγει από τα πεντακάθαρα νερά του Θερμαϊκού δε ξέρουμε :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει εσύ να σε καλά. Αντί για τρέξιμο η καλύτερη αεροβικη είναι το κολύμπι. Όπως θα είσαι στην παραλία κάνε και μια βουτιά ξεκινά το κολύμπι και μόλις κουραστεις σταματά. Η καλύτερη γυμναστική είναι.

παραλία εννοώ θεσ/νικης, βρέχεται από θερμαικό...δεν θες να κολυμπήσω εκεί...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε kettlebell για την παραλία. Ότι καλύτερο και το περνεις παντού βγάζεις υψηλής έντασης γυμναστική όπου και αν είσαι.

 

Για αρχάριο σε βάρη και kettlebell, καλύτερα 4 ή 6 κιλά πιστεύεις (σε ασκήσεις που θα γυμνάζουν όλες τις μυικές ομάδες)?

Έχει κάποια έξτρα δυσκολία σε σχέση με τους αλτήρες?

 

ps Σόρρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά τώρα άρχισα να το ψάχνω σοβαρά το θέμα της γυμναστικής..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δήμητρα νταξει ρε συ 4 μερουλες ειναι!

 

Εγω φετος στις διακοπες θα παρω τελειως οφ. Βασικα οφ απο βαρη, η γυμναστικη μου θα ναι καθε μερα κολυμπι. Αλλα δε παιζει να κουβάλησω οπως περυσι στρώματα λαστιχα κλπ.

Τωρα 27 γυρναω και με περιμενει το αγγουρι τις εξεταστικης .. Κ απ ολα αυτα που χουμε περασει οικογενειακώς θελω χαλάρωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχάριο σε βάρη και kettlebell, καλύτερα 4 ή 6 κιλά πιστεύεις (σε ασκήσεις που θα γυμνάζουν όλες τις μυικές ομάδες)?

Έχει κάποια έξτρα δυσκολία σε σχέση με τους αλτήρες?

 

ps Σόρρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά τώρα άρχισα να το ψάχνω σοβαρά το θέμα της γυμναστικής..

Αν είσαι τελείως αρχάριος πάρε 2 4κιλα και κάνε το παρακάτω πρόγραμμα

 

20 Minute Kettlebell Boot Camp Workout: https://youtu.be/W2E3Qd5r3uM

 

Είναι αρκετά απαιτητικό αλλά κάνει τρελή δουλειά. Το kettlebell είναι τελείως διαφορετικό από έναν αλτήρα γυμναζει άλλους μυς και ας είναι καλά ο Maus που μου το είχε προτείνει και είχα πάρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι τελείως αρχάριος πάρε 2 4κιλα και κάνε το παρακάτω πρόγραμμα

 

20 Minute Kettlebell Boot Camp Workout:

 

Είναι αρκετά απαιτητικό αλλά κάνει τρελή δουλειά. Το kettlebell είναι τελείως διαφορετικό από έναν αλτήρα γυμναζει άλλους μυς και ας είναι καλά ο Maus που μου το είχε προτείνει και είχα πάρει.

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση!

Πολύ χρήσιμο το βίντεο αν και δεν με βλέπω στην αρχή να το βγάζω ολόκληρο..

 

Να σε ρωτήσω, όμως, κάτι. Γιατί να πάρω 2 kettlebells των 4 κιλών και όχι ένα όπως στο workout του βίντεο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί Υπάρχουν πολλές ασκήσεις που χρειάζονται δυο! Πάρε το ένα πρώτα να δεις αν σου αρέσει, να το συνηθίσεις και μετά βλέπεις ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δήμητρα νταξει ρε συ 4 μερουλες ειναι!

 

Εγω φετος στις διακοπες θα παρω τελειως οφ. Βασικα οφ απο βαρη, η γυμναστικη μου θα ναι καθε μερα κολυμπι. Αλλα δε παιζει να κουβάλησω οπως περυσι στρώματα λαστιχα κλπ.

Τωρα 27 γυρναω και με περιμενει το αγγουρι τις εξεταστικης .. Κ απ ολα αυτα που χουμε περασει οικογενειακώς θελω χαλάρωση

θα λείπω και άλλες 5 την επόμενη, από 24/8 ξανά νορμάλ βδομάδες.

 

τώρα το μενού έχει πόδια :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...