Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ... Ειδικα αν το συνδυαζεις με αναψυκτικα...

 

Πινε κανενα τζιν με σοδα, καμπαρι με πορτοκαλι, κρασι.. Τωρα αν βγεις και πιεις 3-4 ποτηρια βοτκα με λεμοναδα ή αβανα με κολα ε τοτε θα εχεις παρει ασκοπες θερμιδες...

 

Καμπαρι επινα αλλα μονο με πορτοκαλι και αυτο παγωμενο αλλιως δεν παλευεται..

Η να τα πινεις σκετα με παγο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εμ, στο αλκοόλ κοιτάς να πίνεις όσο πιο "σκληρά" ποτά γίνεται και άνευ ζάχαρης. Εντάξει, αν πίνεις κάθε μέρα το γκώλο σου προφανώς και επηρεάζουν και αυτά, αλλά αν πιείς δύο φορές την εβδομάδα moderately θαρρώ είσαι οκ.

Εγώ όταν βγαίνω πίνω συνήθως τζιν τόνικ και δεν έχω θέμα. Μπύρες, κρασιά κτλ τα αποφεύγω για την ώρα. Ουίσκια όχι. =ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παλουκάρια, χαλαρώστε λίγο, άμα αφήσει κανένας ένα 24ωρο να περάσει, πρέπει να διαβάσει 500+ ποστ. Ρηλαξ... :)

 

Σε μια προηγούμενη συζήτηση για διατροφή/σώματα/βάρη. Επειδή έχω μια κάποια ηλικία, όπως κι ο Αλεξ, μπορούμε να σας πούμε ότι πρέπει να μην μπερδεύετε το αισθητικό κομμάτι της γυμναστικής με την ουσία αυτής. Τα βάρη δεν είναι πρωτίστως για να φτιάξουμε το σουπερ-ντουπερ σώμα. Αυτό το κάνει κατά 80% η διατροφή. Τέλος. 

 

Τα βάρη είναι για να δυναμώσουν οι μυες οι οποίοι είναι τα σχοινιά που κρατάνε το σώμα όρθιο. Ένα δυνατό σώμα θα έχει καλύτερη στάση, θα αρρωσταίνει λιγότερο, θα έχει ελάχιστους ως καθόλου μυικούς πόνους. Η πλειοψηφία των γνωστών μου σ' αυτή την ηλικία παραπονιέται για διάφορους πόνους, με κυρίαρχους αυτούς στη μέση, εγώ είμαι ο παράξενος που δεν έχω τίποτα. 

 

Αλλά τα είχα πριν να αρχίσω τα βάρη. Επομένως, το αν θα μπω σε διαδικασία να μελετήσω τη διατροφή ώστε να πετύχω ένα αισθητικά ομορφότερο αποτέλεσμα από το υπάρχον... ίσως το κάνω, ίσως όχι. 

 

Αλλά τα βάρη, όσο περνάει από το χέρι μου, δεν τα σταματάω με κανένα τρόπο. Προσφέρουν ποικιλλοτρόπως στην αύξηση του επιπέδου υγείας. 

 

Συζήτηση Νο 2, για το κάπνισμα. 

 

Είχα κάνει κι εγώ διάφορες προσπάθειες να το κόψω παλιότερα, μέχρι και 2 χρόνια άκαπνος είχα φτάσει. Αλλά όποτε έβλεπα κάποιον να καπνίζει νόμιζα ότι μου φιλούσε την γκόμενα και γινόμουν χάλια. Το ξανάρχισα φυσικά γιατί το ψυχολογικό κόστος ήταν υψηλό.

Τελικά, όταν η μεγάλη μου κόρη έγινε 1 έτους κι είχα περάσει αυτό το χρόνο κανπνίζοντας στο μπαλκόνι, μου έκανε το κλικ και συνειδητοποίησα το προφανές: Ότι ήμουν άρρωστος! Έπρεπε να βγω έξω να πάρω τη δόση μου.

 

Φακ, αρνούμαι να είμαι άρρωστος, και κυρίως να είμαι εξαρτημένος. Απ' τη στιγμή που υπάρχει, υποτίθεται, ελεύθερη βούληση, η δικιά μου είναι να βγάλω τετοιες αηδίες από τη ζωή μου. Το έκοψα μαχαίρι και ποτέ δεν ένιωσα την ανάγκη να ξανακαπνίσω.

 

Είναι πότε θα γίνει στον καθένα αυτό το κλικ να δει τη φτήνια που αντιπροσωπεύουν τα ναρκωτικά. Κάθε είδους.

 

Υ.Γ. Δοκίμασα προχτές το military press. Φοβερή άσκηση!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαχνα για interval timer, για να προσδιορίζω ακριβή χρονική διάρκεια sets ασκήσεων και διαλειμμάτων μεταξύ τους. Βρήκα δύο:

 

1) Το gymboss. Διατίθεται από το site τους, στο eBay και στο amazon.co.uk (μπορεί να υπάρχει και σε άλλα sites, δεν έψαξα περισσότερο). Θεωρείται ο "βασιλιάς" του είδους, απλό στη χρήση και με ελάχιστα καταγεγραμμένα προβλήματα, ενώ έχει και εγγύηση 1 έτους.

 

Πλεονεκτήματα: Είναι μικρό σε μέγεθος, με ευκρινείς ενδείξεις, φορητό, με δόνηση και ηχητικό σήμα (beep) για τη λήξη/έναρξη έκαστου χρονικού διαστήματος και, άπαξ και ρυθμιστεί, λειτουργεί πλήρως αυτοματοποιημένα. Μειονέκτημα: έχει κόστος αγοράς και μεταφορικά. Δεν ξέρω εάν διατίθεται σε καταστήματα.

 

2) Το site http://www.intervaltimer.com/. Με λίγη προσπάθεια, προσδιορίζεις τα χρονικά διαστήματα και τον αριθμό των επαναλήψεων και τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνει το site. Απαιτεί (προφανώς) internet, αλλά εάν κάποιος γυμνάζεται σπίτι και δεν έχει κάποιο άλλο χρονόμετρο/interval timer, με ένα laptop/netbook κάνει τη δουλειά του.

 

Πλεονεκτήματα: Είναι δωρεάν! Μειονεκτήματα: δεν είναι φορητό (εκτός εάν κάποιος πηγαίνει στο γυμναστήριο με το laptop), αλλά υπάρχει σε εφαρμογή για iPhones και android κινητά (με κάποιο κόστος), οπότε λύνεται το πρόβλημα της φορητότητας - αλλά παύει να είναι δωρεάν. Επίσης, στο τέλος κάθε set από intervals (set = [άσκηση 60", διάλειμμα 30"]*αριθμό επαναλήψεων), ο χρήστης θα πρέπει να επανεκκινεί την εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σήμερα πήγα με στόχο να αυξησω τα κιλά που σηκώνω για να δω που βρισκομαι κλπ Τελικά ήμουν πολύ κουρασμένος και δεν ειχα ενέργεια οπότε γρήγορα καηκα και δεν έκανα καλή προπόνηση, στο διάδρομο ένιωθα απο την αρχή ένα τραβηγμα στη γαμπα και στο πεντάλεπτο που έγινε εντονότερο σταμάτησα, στο γυρισμό τσίμπησα και μια

 419377_356206977797366_956407600_n.jpg 

ετσι για να ολοκληρώσω το σενάριο καταστροφής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι να ζυγιζεσται...

 

 

Odd+Stills++13+-+www.go4pix.info.jpg

 

@chisxxx : πρεπει να κοιμασαι αρκετα, να τρως καμια μπανανα ή κανενα πρασινο μηλο μιση ωρα πριν την προπονηση για να εχεις περισσοτερη ενεργεια. Χτυπα και καμια φραπα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πήγα με στόχο να αυξησω τα κιλά που σηκώνω για να δω που βρισκομαι κλπ Τελικά ήμουν πολύ κουρασμένος και δεν ειχα ενέργεια οπότε γρήγορα καηκα και δεν έκανα καλή προπόνηση, στο διάδρομο ένιωθα απο την αρχή ένα τραβηγμα στη γαμπα και στο πεντάλεπτο που έγινε εντονότερο σταμάτησα, στο γυρισμά τσίμπησα και μια

419377_356206977797366_956407600_n.jpg

ετσι για να ολοκληρώσω το σενάριο καταστροφής.

Πήγε πολύ καλά βλέπω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτην....

 

Νομιζω θα καταλαβει οτι γυμναζεσαι πολυ και δεν θα την νοιαζει αν ξυπνησεις το πρωι ή τι θα φας...

 να της πάρω ΠΑ ΣΤΕΣ?

 

 

εδιτ: ποση ωρα να λείπω απο το σπιτι για το πρωινο τρεξιμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φροντισε να περασει καλα το βραδυ στο κραβατι και ασε τι θα την ταισεις μετα...

 

Παρτης ΑΓΓΟΥΡΙΑ...Μεγαλα ομως...

δεν έχουμε κραβάτια εκει που θα την παω.

 

Πες καμια ασκηση να κανω το βραδυ. Καμια διάταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...