Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαφωνώ. Άλλο συντηρώ ένα Α' σώμα χωρίς συμπληρώματα και αναβολικά και άλλο έχω ως στόχο να γίνω μαλάκας και στην εμφάνιση. Δικαίωμα του καθενός προφανώς..

 

 

Συγγνώμη που τόλμησα να πω τη γνώμη μου επειδή δεν γυμνάζομαι. Συγγνώμη.

 

άραξε αδερφέ , την γνώμη σου πες την, δικαίωμα σου είναι

αλλα μην νομίζεις οτι θα δώσουμε σημασία , ιδικά για αυτό

 

προσωπικά χαλιέμαι αν μου την πει για κάποιο θέμα κάποιος που ειναι καλύτερος μου σε αυτό

οι υπόλοιποι που βρίσκονται εκτός μπορούν να λένε την άποψη τους χωρίς να λαμβάνεται υπόψιν  

γιατι οταν δεν έχεις σχέση με ενα αντικείμενο δεν μπορείς να έχεις σωστή άποψη , θα αναπαράγεις αυτά που ακούς απο άλλους η που φαντάζεσαι στο μυαλό σου.

 

αν θεωρείς μαλάκες όσους ειναι "ομορφότεροι" , "δυνατότεροι" απο εσένα μπορείς να συνεχίσεις , αλλα πάντα η άποψη σου θα ακούγεται σαν ζήλια .

 

 

νιώθεις ?  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

οι υπόλοιποι που βρίσκονται εκτός μπορούν να λένε την άποψη τους χωρίς να λαμβάνεται υπόψιν  

 

Τι λε ρε να πούμε δεν θα κοιμηθώ απόψε

 

/και ένα έντιτ. Περιμένω μια απάντηση από τον Φώτη. Κουβέντες του τύπου "άντε ψόφα σε μια γωνία" ξέρεις πού τις γράφω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λε ρε να πούμε δεν θα κοιμηθώ απόψε

να φας ελαφριά να κοιμηθείς 

αμα ανοίγεις την καταπιόνα και πετάς μέσα οτι βρείς μπροστά σου τι ύπνο θες να κάνεις ? 

α? :mellow:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμαθα σήμερα μια σειρά ασάνα,μια διάταση που μου άνοιξε λίγο τους ορίζοντες . ¨Αντε για να δούμε τώρα κάθε μέρα 10-20 λεπτά γιόγκα τι αποτέλεσμα θα δούμε!

Ναι, ναι κάπως έτσι ξεκινάνε όλοι και next thing you know γράφονται και σε μαθήματα μπαλέτου.

 

Πέρα απο την πλάκα ομως τι σειρά έμαθες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λε ρε να πούμε δεν θα κοιμηθώ απόψε

 

/και ένα έντιτ. Περιμένω μια απάντηση από τον Φώτη. Κουβέντες του τύπου "άντε ψόφα σε μια γωνία" ξέρεις πού τις γράφω.

ποιος ειναι ο Φώτης ?

τέσπα , γιατί γράφεις στο thread αν δεν σε απασχολεί ? για να μας πεις οτι είμαστε μαλάκες και πρέπει να γίνουμε χοντροί και κεφτέδες για να μην ειμαστε μαλάκες?

whats the point son ?

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω να μου πει κάποιος χωρίς να με προσβάλλει γιατί να χρησιμοποιήσω συμπληρώματα διατροφής ή ακόμα χειρότερα αναβολικά για να γίνω μπρατσαρας ενώ μπορώ να έχω ένα εξίσου καλό αποτέλεσμα με διατροφή και γυμναστική. Μπορεί κάποιος να πέσει στο επίπεδο μου και να μου απαντήσει; Σας παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω να μου πει κάποιος χωρίς να με προσβάλλει γιατί να χρησιμοποιήσω συμπληρώματα διατροφής ή ακόμα χειρότερα αναβολικά για να γίνω μπρατσαρας ενώ μπορώ να έχω ένα εξίσου καλό αποτέλεσμα με διατροφή και γυμναστική. Μπορεί κάποιος να πέσει στο επίπεδο μου και να μου απαντήσει; Σας παρακαλώ.

καλό , εφόσον μας προσβάλλεις όσους γυμναζόμαστε ζητάς να μην σε προσβάλουν , anyway

 

τα συμπληρώματα δεν ειναι υποχρεωτικά , κάνουν την ζωή σου ευκολότερη σε μερικά θέματα,δεν επηρεάζουν το αποτέλεσμα σε τόσο μεγάλο βαθμό όσο φαντάζονται ορισμένοι.

 

τα αναβολικά που αναφέρεις ποιος στα συνέστησε για να έχεις ενα καλό αποτέλεσμα ? καλό αποτέλεσμα μπορείς να έχεις με σωστή γυμναστική και διατροφή και όπως καταλαβαίνεις natural θα πάρει το χρόνο του. Δεν μπορείς να μεταμορφωθείς απο αγύμναστο σε τούμπανο σε 1 μηνα.

 

εξίσου καλό αποτέλεσμα με το φάρμακο ΔΕΝ θα έχεις , αλλα φαντάζομαι δεν σε νοιάζει να κατέβεις σε αγώνες , σωστά ? το επίπεδο πριν το φάρμακο ειναι κάτι περισσότερο απο καλό. Και δεν ειναι αποδεκτό απο ΚΑΝΕΝΑΝ να μπει κάποιος στο φάρμακο χωρίς να έχει φτάσει τα όρια του και να θέλει παραπάνω. Γιατί ? για να έχεις γρηγορότερο αποτέλεσμα ? not worth it. 

 

αν ενδιαφέρεσαι να μάθεις κάτι μπορείς να ρωτήσεις όμορφα και ωραία και θα πάρεις τις απαντήσεις σου

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Περιμένω να μου πει κάποιος χωρίς να με προσβάλλει γιατί να χρησιμοποιήσω συμπληρώματα διατροφής ή ακόμα χειρότερα αναβολικά για να γίνω μπρατσαρας ενώ μπορώ να έχω ένα εξίσου καλό αποτέλεσμα με διατροφή και γυμναστική. Μπορεί κάποιος να πέσει στο επίπεδο μου και να μου απαντήσει; Σας παρακαλώ.

 

εγω ειμαι κατα των συμπληρωματων γενικα. παιρνω πολυ σπανια (πηρα μια φορα τα τελευταια 2 χρονια μολις βγηκα απο το στρατο)

το αν θα παρεις συμπληρωματα ή αναβολικα ή οτιδιποτε ειναι επιλογη δικη σου και το τι θες να κανεις.

αν θες να αδυνατησεις δεν χρειαζεσαι τιποτα απο συμπληρωματα. αν θες να φουσκωσεις αναλογα με το σωμα σου θα φτασεις

μεχρι ενα σημειο. απο κει και περα θα πρεπει να πας σε συμπληρωματα.

και στις δυο περιπτωσεις θα εχεις καλα αποτελεσματα (εμενα το φουσκωτο κτλ δεν μου αρεσει) το θεμα ειναι τι απο τα δυο θες εσυ και με τι κοστος στον οργανισμο σου/υγεια σου.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες να φουσκωσεις αναλογα με το σωμα σου θα φτασεις

μεχρι ενα σημειο. απο κει και περα θα πρεπει να πας σε συμπληρωματα.

 

μπορείς να δώσεις μερικά παραδείγματα συμπληρωμάτων που θα σε βοηθήσουν να ξεκολλήσεις και να "φουσκώσεις" περισσότερο απο ενα σημείο και μετά?  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το πιο απλο κρεατινη! :)

 

καθε ενας που γυμναζεται οτι και να κανει αν το κανει με φυσικο τροπο θα φτασει μεχρι ενα σημειο που αυτο ειναι το οριο του σωματος τους υπο φυσιολογικες συνθηκες.

 

αν καποιος θελει να παει ενα βημα παρακατω πρεπει να παρει κατι.! πρωτεινη,κρεατινη, αμινοξεα, νιτρικο οξειδιο οτιδιποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο απλο κρεατινη! :)

 

καθε ενας που γυμναζεται οτι και να κανει αν το κανει με φυσικο τροπο θα φτασει μεχρι ενα σημειο που αυτο ειναι το οριο του σωματος τους υπο φυσιολογικες συνθηκες.

 

αν καποιος θελει να παει ενα βημα παρακατω πρεπει να παρει κατι.! πρωτεινη,κρεατινη, αμινοξεα, νιτρικο οξειδιο οτιδιποτε

Σιγά που σε φουσκώνει η κρεατίνη...ένα ψορό κιλό (και αν) σου δίνει που είναι νερά.

 

Όσο για το βήμα παρακάτω δεν το δίνουν ούτε η πρωτεΐνη ούτε η κρεατίνη ούτε τα αμινοξέα ούτε τα νιτρικά. Το βήμα παρακάτω στο δίνει η βελτιστοποίηση της διατροφής. Δηλαδή πιστεύεις ότι με ένα scoop whey (που είναι κοντά 120 θερμίδες) και με 100γρ. κοτόπουλο την διαφορά θα στην κάνει η whey ?

 

Όλα τα παραπάνω αναφέρονται σε natural αθλήτές.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πόσο κάπνιζες αλλά προσπάθησε να το κρατήσεις, θα δεις τεράστιες διαφορές - λογικά βλέπεις ήδη αν έχεις να καπνίσεις τρεις μέρες.

 

Το είχα κόψει για αρκετό καιρό (ένας από τους βασικούς λόγους που ξεκίνησα γυμναστική ήταν αυτός) και μετά το ξανάρχισα... Στο ενδιάμεσο έκανα αρκετές προσπάθειες οι οποίες κράτησαν μία βδομάδα ξέρω 'γω, αλλά νομίζω ότι επιτέλους το ξεφορτώθηκα - αν και ο πειρασμός δε φεύγει ποτέ, κάποιοι το ξαναρχίζουν μετά από 5 χρόνια ξέρω 'γω.

 

Είναι δύσκολο όμως στην αρχή ρε γμτ, στο στάδιο που είσαι εσύ πχ. είχα νεύρα και στεναχώρια πολλή, τρελές αϋπνίες (οι οποίες συνεχίζουν), άγχος (κι αυτό συνεχίζει). On the bright side, αμέσως έπεσαν οι παλμοί μου, έφτιαξε το δέρμα μου, έφυγαν οι μαύροι κύκλοι, η αντοχή φτιάχνει ΤΟΣΟ πολύ, είμαι πολύ πιο δραστήρια και αντέχω να κάνω πιο δύσκολα πράματα στο γυμναστήριο. Γενικά δε νιώθω σάπια :Ρ

Οοοοοοοολα αυτα που εγραψες ετσι ακριβως!!Ωραιο ηταν το ατιμο αλλα κοβοντας το ηταν το καλυτερο δωρο που εκανα στον εαυτο μου! :-D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οοοοοοοολα αυτα που εγραψες ετσι ακριβως!!Ωραιο ηταν το ατιμο αλλα κοβοντας το ηταν το καλυτερο δωρο που εκανα στον εαυτο μου! :-D

 

Ναι είναι ωραίο αίσθημα, νιώθεις απίστευτη ευεξία, αλλά πραγματικά χρειάζεται ένας τρόπος αντιμετώπισης του άγχους. Η γυμναστική/γιόγκα κτλ βοηθάνε αλλά όταν αγχώνομαι εξακολουθεί και είναι το πρώτο πράγμα που σκέφτομαι. Επίσης παρατηρώ ότι αγχώνομαι πολύ πιο εύκολα και για χαζά πράγματα. Και επειδή είναι τόσο κοινή και τριβιαλ συνήθεια δεν το περιμένεις κιόλας κόβοντάς το ότι θα έχει τέτοιο ψυχολογικό impact το γαμημένο. Σου πηδάνε τον εγκέφαλο οι κωλοουσίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σιγά που σε φουσκώνει η κρεατίνη...ένα ψορό κιλό (και αν) σου δίνει που είναι νερά.

 

Όσο για το βήμα παρακάτω δεν το δίνουν ούτε η πρωτεΐνη ούτε η κρεατίνη ούτε τα αμινοξέα ούτε τα νιτρικά. Το βήμα παρακάτω στο δίνει η βελτιστοποίηση της διατροφής. Δηλαδή πιστεύεις ότι με ένα scoop whey (που είναι κοντά 120 θερμίδες) και με 100γρ. κοτόπουλο την διαφορά θα στην κάνει η whey ?

 

Όλα τα παραπάνω αναφέρονται σε natural αθλήτές.

 

περα απο το ψωροκιλο θα σου δωσει και δυναμη. η εξτρα δυναμη θα σε βοηθησει να ανεβεις.

οταν λεω οτι εχεις φτασει στα ορια του σωματος σου δεν εννοω μονο γυμναστικη αλλα και διατροφη.

γιατι ξερεις οτι οσο σωστη διατροφη και γυμναστικη να κανεις θα φτασεις στα ορια σου καποια στιγμη

που αυτο μπορει να μην ειναι αρκετο. 

 

εξηγησε μου ομως ενα πραγμα πως γινεται να βλεπεις ατομα λεπτα που το καλουπι τους δεν ειναι μυωδες

μετα απο 1 χρονο να ειναι πρυσμενοι?  (το εχω παθει με γνωστο, ειχα να τον δω ενα χρονο και τον ειδα και ηταν διπλασιος απο μενα και πριν ηταν μισος)

 

ΥΓ: εσυ παιρνεις καποιο συμπληρωμα? (δεν θελω να προκαλεσω ουτε να τσακωθω. συζητηση κανω. Προς αποφυγη παρεξηγησεων το λεω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...