Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

<p>Γι αυτο εγω δε γινομαι ετσι μη ξεφουσκωσω μετα :P </p><p> </p><p>

</p><p> </p><p>

</p><p> </p><p>

Κι ενα σημερινο γευμα (αβοκαντο κινοα αρακας ανηθος ανθοτυρο)</p><p> </p><p>

</p>

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χθεσινό PR.

 

https://youtu.be/YvXkiuifhHs

 

Στο τέλος που κόπηκε το ναι μωρέ μετά το αν θα ανεβάσω κι άλλο, στα 105 έκλασα μιάς και με τα άρπαξε επειδή κόλλησα για λίγο αλλά λογικά, ούτως η άλλως, δεν νομίζω να τα έβγαζα

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιοσδήποτε σταματάει γυμναστική και διατροφή έχει downfall απλά σε αυτούς είναι μεγαλύτερο(ακόμα και αν δεν σταματήσουν να γυμνάζονται)  λόγο οτι βρίσκονται και σε μεγαλύτερο επίπεδο και συνήθως μετά απο τόσο εκτεταμένη χρήση έχουν κ άλλα προβληματάκια. Απορώ τι τους κάνει εντύπωση και αναμασούν τα ίδια και τα ίδια κάθε τρεις και λίγο.

και το κορυφαίο , όλοι φωνάζουν roids roids για το bodybuilding αλλα κανείς δεν μιλάει για ΟΛΑ τα αθλήματα (ποδόσφαιρο ιδικά ) που γίνεται χρήση και συγκεκριμένων στεροειδών αλλα και άλλων ουσιών πολύ ποιο επικίνδυνων για τον οργανισμό και σε μερικές περιπτώσεις ακόμα και απο ανηλίκους . Γιατί ? επειδή στο bodybuilding είναι κάτι που το βλέπεις ενώ στα υπόλοιπα κρύβονται πίσω απ το δάχτυλο τους και το παραβλέπουν ?

Και top of all , άτομα που καπνίζουν να μιλάνε για roids , που το κάπνισμα είναι πολύ ποιο βλαβερό και δεν προσφέρει και τίποτα, μην πω για άτομα που πίνουν δάση και μέχρι να κουνήσουν το ένα πόδι βρωμάει το άλλο κ έχουν γνώμη.  

στην Ελλάδα έχουμε τσακωθεί με τον καθρέφτη . :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή ιδέα

όσο για τις αποστάσεις ε καλά και 2-3 στάσεις να χρειαστεί να κάνω δεν τρέχει τίποτα , έτσι κ αλλιώς στο έλα θα συναντήσω λίγη ανηφόρα , το πρωί στο πήγαινε θα είναι ποιο χαλαρά . Αύριο παίζει να πάω κ βόλτα με μια φίλη που πάει στη δουλειά της με ποδήλατο εδώ και καιρό οπότε κομπλέ , θα δοκιμάσω να αυξήσω την απόσταση 

Πάντως βρήκα την τέλεια διαδρομή για να πηγαίνω και να έρχομαι , θα αποφύγω οοοοοοολη την κίνηση οπότε θα μπορέσω να συνηθίσω καλύτερα  

 

E, λοιπόν, ξέρεις τι; Πολύ καλά έκανες που αναφέρθηκες στις στάσεις, γιατί εμένα δεν πέρασαν στιγμή από το μυαλό μου! Ίσως επειδή για να κάνω στάση ή θα πρέπει να "οδηγώ" group ή να μιλάμε για αποστάσεις 150χλμ+. Οπότε ναι, οι στάσεις είναι ευπρόσδεκτες, αρκεί να μην είναι μεγάλες σε διάρκεια. 

 

Ο όρος "μεγάλες σε διάρκεια" δεν μπορεί να προσδιοριστεί επ' ακριβώς. Η διάρκεια διαφέρει από αθλούμενο σε αθλούμενο - άλλες "ανάγκες" για στάσεις έχω εγώ, άλλες εγώ. Αυτό που θα πρέπει να προσέξεις είναι να συνεχίζεις την ποδηλασία πριν να πέσουν οι παλμοί σου σε φυσιολογικά επίπεδα. Ο λόγος είναι ότι εάν δεν το κάνεις, ουσιαστικά χάνεις το "ρυθμό" που πιθανόν να είχες πετύχει και ουσιαστικά θα είναι σαν να κάνεις restart την ποδηλασία. Συν του ότι θα "κρυώσουν" οι μύες σου, οπότε ναι, φτου κι απ' την αρχή.

 

Είμαι απαράδεκτος που δεν το είχα προσέξει αυτό το post μιας και ήμουν ένας από τους ενδιαφερόμενους...

 

Συγχαρητήρια, βοηθάς πάρα πολύ. Κάνω 700-800km/μήνα με ένα trekking φθηνιάρικο των 260ε με πολλές ανηφόρες, η αντοχή μου έχει φτάσει στο Θεό σε σχέση με πριν και έχω χάσει και 11 κιλάκια τους τελευταίους 3 μήνες με καθημερινό ποδήλατο (40 - 50 λεπτά το απόγευμα και 30 λεπτά το βράδυ), βάρη και σωστό φαγητό. Έχει φύγει αρκετό λίπος από πάνω μου και κάποια στιγμή θα ανεβάσω συγκριτικές φώτος.

Ανεβαίνω ανηφόρες πλέον με ταχύτητες 3 μπροστά & 6 με 7 πίσω. Κουράζομαι βέβαια αλλά δεν τα παρατάω.

Τα λάθη που έκανα και τώρα δεν θα ξαναγίνουν αφού είδα το Post σου:

 

1) Δεν έπαιρνα φρούτο μαζί μου, έτρωγα μόνο μια μπανάνα μετά τα βάρη (~2 ώρες πριν κάνω ποδήλατο).

2) Δεν παίρνω παγούρι παρά μόνο 1 μπουκαλάκι νερό 500ML και πίνω μετά από 30 λεπτά ποδηλασίας το μισό.

Με λίγα λόγια είμαι τυχερός που δεν με έπιασε κανας πόνος (κράμπα).

 

Ευχαριστώ πολύ για το αναλυτκό Post σου. :)

 

Μήπως σου ξέφυγε ένα μηδενικό στα bold γράμματα; :-)  Από περιέργεια ρωτάω, γιατί τόσα χλμ με trekking των €260, θα έπρεπε αφενός μέχρι τώρα να σε πονάει όλο σου το είναι (μέση, πλάτη, αρθρώσεις κτλ) και αφετέρου να μην έχει μείνει καθόλου λίπος πάνω σου!

 

Χαίρομαι που διάβασες το post μου, έστω και μετά από τόσο καιρό - δεν έχει σημασία, αρκεί να σου φανεί χρήσιμο. Εάν έχεις οποιαδήποτε απορία για τις προπονήσει κτλ, είμαι στη διάθεσή σου.

 

Από τα λάθη που περιγράφεις, αυτό με το νερό είναι το σημαντικότερο. 250ml νερού "μονοκοπανιά" μετά από 30 λεπτά ποδηλασία, το μόνο που κάνουν είναι να αυξήσουν προσωρινά την εφίδρωσή σου (δίνοντάς σου το ψευδές αίσθημα ότι ξεδίψασες και δροσίστηκες), να σου φουσκώσουν το στομάχι και τίποτα άλλο. Όπως γράφω και στο post, προτίμησε ηλεκτρολύτες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E, λοιπόν, ξέρεις τι; Πολύ καλά έκανες που αναφέρθηκες στις στάσεις, γιατί εμένα δεν πέρασαν στιγμή από το μυαλό μου! Ίσως επειδή για να κάνω στάση ή θα πρέπει να "οδηγώ" group ή να μιλάμε για αποστάσεις 150χλμ+. Οπότε ναι, οι στάσεις είναι ευπρόσδεκτες, αρκεί να μην είναι μεγάλες σε διάρκεια. 

 

Ο όρος "μεγάλες σε διάρκεια" δεν μπορεί να προσδιοριστεί επ' ακριβώς. Η διάρκεια διαφέρει από αθλούμενο σε αθλούμενο - άλλες "ανάγκες" για στάσεις έχω εγώ, άλλες εγώ. Αυτό που θα πρέπει να προσέξεις είναι να συνεχίζεις την ποδηλασία πριν να πέσουν οι παλμοί σου σε φυσιολογικά επίπεδα. Ο λόγος είναι ότι εάν δεν το κάνεις, ουσιαστικά χάνεις το "ρυθμό" που πιθανόν να είχες πετύχει και ουσιαστικά θα είναι σαν να κάνεις restart την ποδηλασία. Συν του ότι θα "κρυώσουν" οι μύες σου, οπότε ναι, φτου κι απ' την αρχή.

 

 

 

ε στην αρχή θα κάνω αν δω οτι μου χρειάζονται γιατι θα πηγαίνω 8-10 χιλιόμετρα πριν την προπόνηση μετά για δουλειά και μετά 8-10 να γυρίσω 

Αύριο θα πάω με λεωφορείο να πάρω γυαλιά ηλίου γιατι χωρίς αυτά δεν την παλεύω και λογικά μεθαύριο θα πάω πρώτη φορά 

θα κοιτάξω να κάνω προπονήσεις ποδηλασίας τα Σ/Κ να φτιάξω αντοχή , αλλα ο ήλιος δεν βοηθάει , βγήκα σήμερα και κόντεψα να καώ , όπου με πήρε έγινα κατακόκκινος xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε στην αρχή θα κάνω αν δω οτι μου χρειάζονται γιατι θα πηγαίνω 8-10 χιλιόμετρα πριν την προπόνηση μετά για δουλειά και μετά 8-10 να γυρίσω

Αύριο θα πάω με λεωφορείο να πάρω γυαλιά ηλίου γιατι χωρίς αυτά δεν την παλεύω και λογικά μεθαύριο θα πάω πρώτη φορά

θα κοιτάξω να κάνω προπονήσεις ποδηλασίας τα Σ/Κ να φτιάξω αντοχή , αλλα ο ήλιος δεν βοηθάει, βγήκα σήμερα και κόντεψα να καώ, όπου με πήρε έγινα κατακόκκινος xD

Ρε φιλαράκι, αντηλιακό! :-) Δεν παίζουμε με το δέρμα μας! Δες τις προπονήσεις που περιγράφω στο post, εάν δεν σου αρέσουν ή/και θέλεις κάτι πιο advanced, πες μου. Γνώμη μου είναι, πάντως, να δουλέψεις λίγο πάνω σε αυτές και αναλόγως αποτελεσμάτων, τις διαφοροποιούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλαράκι, αντηλιακό! :-) Δεν παίζουμε με το δέρμα μας! Δες τις προπονήσεις που περιγράφω στο post, εάν δεν σου αρέσουν ή/και θέλεις κάτι πιο advanced, πες μου. Γνώμη μου είναι, πάντως, να δουλέψεις λίγο πάνω σε αυτές και αναλόγως αποτελεσμάτων, τις διαφοροποιούμε.

για να πάρω τσίχλες βγήκα και επειδή ήταν κλειστό αναγκάστηκα να πάω αρκετά ποιο μακριά , κανονικά έλεγα να πάω αφού πέσει ο ήλιος ε και δεν πίστεψα οτι χρειαζόταν αντηλιακό για 5 λεπτά . 

εντομεταξύ στην ανηφόρα το βρήκα ευκολότερο σήμερα και με ρυθμό αν και στο τέλος το πήρα στο γρήγορο γιατι μου την έπεσε σκύλος απο ένα χωράφι και χέστηκα. Τουλάχιστον ξέρω τώρα να μην ξαναπεράσω απο εκεί  

 

αλήθεια με τους σκύλους τι παίζει ? ανεβάζω ταχύτητα κ γίνομαι λαγός ? ή μπορεί να μας πιάσει εύκολα? (τον μέσο ποδηλάτη ) οπότε να κατέβω κάτω ? 

αυτός δεν με δάγκωσε πάντως , ίσως απλά ήθελε να με τρομάξει xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα την pvl iso gold, γαμήσε πολυ ωραία γεύση και γενικά γουστάρω πολύ κρυα σοκολάτα μπορώ να πίνω όλη μερα

 

https://www.svncanada.com/product/3051/pvl-iso-gold

 

Πήγα να την ξαναπάρω όταν τελιώνε αλλα δεν υπήρχε σε στοκ, και πήρα την iso sport της ίδιας εταιριας

 

http://www.yeswellness.com/pvl-essentials-iso-sport-whey.html

 

Καλύτερα στατς και καλά αλλά είναι για φτύσιμο (απαίσια πολυ πικρη τη πινώ με στεβια καί παλί δεν σωζεται) ... Πρέπει να βρω κάποια από τις πιο γνωστες που είναι εύκολο να βρεθεί σε στοκ και να πίνεται..

 

Η ίσο gold είναι πολύ σπάνια ούτε online δεν βρίσκεται εκτός Καναδά..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα την pvl iso gold, γαμήσε πολυ ωραία γεύση και γενικά γουστάρω πολύ κρυα σοκολάτα μπορώ να πίνω όλη μερα

 

https://www.svncanada.com/product/3051/pvl-iso-gold

 

Πήγα να την ξαναπάρω όταν τελιώνε αλλα δεν υπήρχε σε στοκ, και πήρα την iso sport της ίδιας εταιριας

 

http://www.yeswellness.com/pvl-essentials-iso-sport-whey.html

 

Καλύτερα στατς και καλά αλλά είναι για φτύσιμο (απαίσια πολυ πικρη τη πινώ με στεβια καί παλί δεν σωζεται) ... Πρέπει να βρω κάποια από τις πιο γνωστες που είναι εύκολο να βρεθεί σε στοκ και να πίνεται..

 

Η ίσο gold είναι πολύ σπάνια ούτε online δεν βρίσκεται εκτός Καναδά..

Άλεξ, απ' ό,τι καταλαβαίνω δεν σε νοιάζουν τα λεφτά και πολύ. Για μένα απ όσες έχω δοκιμάσει η καλύτερη σε γεύση ειναι η isoflex από την allmax σε γεύσεις σοκολάτα και σοκολάτα-φυστικοβούτυρο (ένα κλικ πάνω η τελευταία)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E, λοιπόν, ξέρεις τι; Πολύ καλά έκανες που αναφέρθηκες στις στάσεις, γιατί εμένα δεν πέρασαν στιγμή από το μυαλό μου! Ίσως επειδή για να κάνω στάση ή θα πρέπει να "οδηγώ" group ή να μιλάμε για αποστάσεις 150χλμ+. Οπότε ναι, οι στάσεις είναι ευπρόσδεκτες, αρκεί να μην είναι μεγάλες σε διάρκεια. 

 

Ο όρος "μεγάλες σε διάρκεια" δεν μπορεί να προσδιοριστεί επ' ακριβώς. Η διάρκεια διαφέρει από αθλούμενο σε αθλούμενο - άλλες "ανάγκες" για στάσεις έχω εγώ, άλλες εγώ. Αυτό που θα πρέπει να προσέξεις είναι να συνεχίζεις την ποδηλασία πριν να πέσουν οι παλμοί σου σε φυσιολογικά επίπεδα. Ο λόγος είναι ότι εάν δεν το κάνεις, ουσιαστικά χάνεις το "ρυθμό" που πιθανόν να είχες πετύχει και ουσιαστικά θα είναι σαν να κάνεις restart την ποδηλασία. Συν του ότι θα "κρυώσουν" οι μύες σου, οπότε ναι, φτου κι απ' την αρχή.

 

 

Μήπως σου ξέφυγε ένα μηδενικό στα bold γράμματα; :-)  Από περιέργεια ρωτάω, γιατί τόσα χλμ με trekking των €260, θα έπρεπε αφενός μέχρι τώρα να σε πονάει όλο σου το είναι (μέση, πλάτη, αρθρώσεις κτλ) και αφετέρου να μην έχει μείνει καθόλου λίπος πάνω σου!

 

Χαίρομαι που διάβασες το post μου, έστω και μετά από τόσο καιρό - δεν έχει σημασία, αρκεί να σου φανεί χρήσιμο. Εάν έχεις οποιαδήποτε απορία για τις προπονήσει κτλ, είμαι στη διάθεσή σου.

 

Από τα λάθη που περιγράφεις, αυτό με το νερό είναι το σημαντικότερο. 250ml νερού "μονοκοπανιά" μετά από 30 λεπτά ποδηλασία, το μόνο που κάνουν είναι να αυξήσουν προσωρινά την εφίδρωσή σου (δίνοντάς σου το ψευδές αίσθημα ότι ξεδίψασες και δροσίστηκες), να σου φουσκώσουν το στομάχι και τίποτα άλλο. Όπως γράφω και στο post, προτίμησε ηλεκτρολύτες.

Δεν μου ξέφυγε κανένα μηδενικό. Και όχι δε με πόνεσε τίποτα ποτέ όσο και να φαίνεται περίεργο.

Λίπος υπάρχει αλλά λίγο (καμμία σχέση με πριν) και κάθε εβδομάδα βλέπω μια μικρή διαφορά στο σώμα μου. Το μόνο που μου την δίνει είναι η χαλάρωση του δέρματος γιατί πλέον από 118 κιλά περίπου είμαι 78 και όπως και να το κάνεις δεν μπορούσα να αποφύγω την χαλάρωση. Τώρα έχω μπει για τα καλά στο τρυπάκι της ποδηλασίας και της γυμναστικής στο σπίτι με βάρη και το σώμα μου αλλάζει και η χαλάρωση μαζεύει σιγά σιγά (θέλει υπομονή και καιρό να εξαφανιστεί η χαλάρωση αλλά ευτυχώς δεν το βάζω κάτω).

 

Δες λίγο τα στατιστικά από το Runtastic Pro για τον μήνα Ιούνιο και ένα extra screenshot από μια μεγάλη πορεία 90+ χιλιομέτρων τον Απρίλιο. Μια χαρά ξηγήθηκε το χρέπι των 260ε αν και είχα κάποια προβληματάκια φθοράς (και λογικό αφού το ποδήλατο αυτό δεν είναι για τόσα km).

post-293763-0-99957900-1437347638_thumb.png

post-293763-0-03421300-1437347640_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να πάρω τσίχλες βγήκα και επειδή ήταν κλειστό αναγκάστηκα να πάω αρκετά ποιο μακριά , κανονικά έλεγα να πάω αφού πέσει ο ήλιος ε και δεν πίστεψα οτι χρειαζόταν αντηλιακό για 5 λεπτά . 

εντομεταξύ στην ανηφόρα το βρήκα ευκολότερο σήμερα και με ρυθμό αν και στο τέλος το πήρα στο γρήγορο γιατι μου την έπεσε σκύλος απο ένα χωράφι και χέστηκα. Τουλάχιστον ξέρω τώρα να μην ξαναπεράσω απο εκεί  

 

αλήθεια με τους σκύλους τι παίζει ? ανεβάζω ταχύτητα κ γίνομαι λαγός ? ή μπορεί να μας πιάσει εύκολα? (τον μέσο ποδηλάτη ) οπότε να κατέβω κάτω ? 

αυτός δεν με δάγκωσε πάντως , ίσως απλά ήθελε να με τρομάξει xD

 

Εάν είσαι σε ίσιωμα ή/και σε κατηφόρα, απλά επιταχύνεις και τον αφήνεις πίσω (εάν βεβαίως, στο επιτρέπουν οι συνθήκες - εννοείται ότι η συνολική ασφάλεια πάνω στο ποδήλατο είναι σημαντικότερη από το να αποφύγεις έναν σκύλο.

 

Σε περιπτώσεις που δεν μπορείς να επιταχύνεις (π.χ. σε ανηφόρες ή εάν δεν το επιτρέπουν οι συνθήκες), αυτό που κάνουμε είναι να γυρίζουμε προς το μέρος του σκύλου και να του φωνάζουμε δυνατά "ΠΙΣΩ" ή "ΕΕΕΕ" δίνοντας θυμωμένο τόνο στη φωνή μας. Ο σκύλος χρειάζεται να νιώσει ότι κάποιος άλλος έχει το πάνω χέρι κι όχι αυτός - με τη δυνατή θυμωμένη φωνή, περνάει αυτό ακριβώς το μήνυμα και αμέσως μετά, συνήθως, υποχωρεί. Εάν δεν υποχωρήσει την πρώτη φορά, απλά επαναλαμβάνεις τη φωνή.

 

Μην επιχειρήσεις να τον κλωτσήσεις διότι θα το θεωρήσει ως επιθετική ενέργεια και μπορεί να σε δαγκώσει στο πόδι ή/και να εξαγριωθεί και να σου ορμήξει.

 

Ο σκυλος το βλεπει σαν παιχνιδι δεν θα σε δαγκωσει μην ανησυχεις απλα μην του δωσεις σημασια

 

Διαφωνώ. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει πώς το βλέπει ο σκύλος. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να με αφήσει ήσυχο. Τη μία και μοναδική φορά που δεν έκανα αυτό που περιγράφω πιο πάνω στον nicoc89, ήταν επειδή ο σκύλος είχε λουρί από το οποίο τον κρατούσε αυτός που τον έβγαζε βόλτα - οπότε εφησυχάστηκα, σκεφτόμενος ότι "ΟΚ, θα τον συγκρατήσει το αφεντικό του". Αμ δε! Περνώντας από δίπλα του - μη δίνοντας σημασία - ο σκύλος με είδε σαν παιχνίδι, σηκώθηκε στα πισινά του πόδια και με τα μπροστινά του με ακούμπησε με αρκετή δύναμη έτσι ώστε να με ρίξει κάτω. Τη γλίτωσα με κάτι μελανιές και γδαρσίματα, αλλά το αφεντικό του σκύλου τα άκουσε για τα καλά κι από τότε, σε οποιαδήποτε παρόμοια περίπτωση βάζω φωνή και συνεχίζω.

 

 

Δεν μου ξέφυγε κανένα μηδενικό. Και όχι δε με πόνεσε τίποτα ποτέ όσο και να φαίνεται περίεργο.

Λίπος υπάρχει αλλά λίγο (καμμία σχέση με πριν) και κάθε εβδομάδα βλέπω μια μικρή διαφορά στο σώμα μου. Το μόνο που μου την δίνει είναι η χαλάρωση του δέρματος γιατί πλέον από 118 κιλά περίπου είμαι 78 και όπως και να το κάνεις δεν μπορούσα να αποφύγω την χαλάρωση. Τώρα έχω μπει για τα καλά στο τρυπάκι της ποδηλασίας και της γυμναστικής στο σπίτι με βάρη και το σώμα μου αλλάζει και η χαλάρωση μαζεύει σιγά σιγά (θέλει υπομονή και καιρό να εξαφανιστεί η χαλάρωση αλλά ευτυχώς δεν το βάζω κάτω).

 

Δες λίγο τα στατιστικά από το Runtastic Pro για τον μήνα Ιούνιο και ένα extra screenshot από μια μεγάλη πορεία 90+ χιλιομέτρων τον Απρίλιο. Μια χαρά ξηγήθηκε το χρέπι των 260ε αν και είχα κάποια προβληματάκια φθοράς (και λογικό αφού το ποδήλατο αυτό δεν είναι για τόσα km).

 

Ε, τότε μπράβο σου! Προσωπικά, σε ζηλεύω (με την καλή έννοια) αφενός για την προσπάθεια που καταβάλλεις και αφετετέρου επειδή έχεις το χρόνο να κάνεις τόσα πολλά χλμ/μήνα!

 

Να ξέρεις ότι εάν σκέφετεσαι να συνεχίσεις να κάνεις τόσα πολλά χλμ/μήνα, θα ήταν καλύτερα να σκεφτείς την αγορά ενός road bike. Θα κάνει την προσπάθειά σου πολύ πιο αποδοτική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...