Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Σε βρίσκω λίγο απόλυτο. Εντάξει δε συζητάμε για ακραία πράγματα τύπου να είναι κάποιος υπερβολικά υπέρβαρος αλλά υπάρχουν κι άλλοι παράγοντες στη ζωή που υπαγορεύουν την αφοσίωση του καθενός σε τέτοια πράγματα.

 

Επίσης Δήμητρα μην κοιτάς που λέμε τις μαλακίες μας, προφανώς και είναι δύσκολο να αλλάξει κανείς συνήθειες - I should know 10 χρόνια καπνίστρια. Αυτό που συνήθως δεν αντιλαμβάνεται ο κόσμος και το θεωρεί εύκολο είναι η συστηματική προσπάθεια. Όπως το αδυνάτισμα θέλει συστηματική παρακολούθηση έτσι κι αυτό που κάνεις εσύ. Δεν είναι ότι θα φας δύο πιτόγυρα και ίσιωσες. Το ίδιο ισχύει και για οποιαδήποτε καθημερινή συνήθεια προσπαθεί κανείς να αλλάξει και στη συνέχεια  να συντηρήσει (το πιο δύσκολο μπδγ).

Αυτό με το κάπνισμα ξαναπές το...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το κάπνισμα ξαναπές το...

 

Καπνίζεις; Το 'κοψες; Πες μου ότι το έκοψες, έλα να πούμε τον πόνο μας σε παρακαλώ. :Ρ

 

Πότε θα σε δούμε με ιδρωμένο αθλητικό μπουστάκι;χαχαχαχαχαχαχ.seriously

 

Όταν θα δούμε κι εσένα με speedo και σιξ πακ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να θυμηθώ πότε ήταν η τελευταία ρυφηξιά...Το έχω κόψει;;; αχ δεν ξέρω ... το έχω μετριάσει....

σσ. Τη Δευτέρα μόνο δύο τσιγάρα, από κει και μετά τπτ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πόσο κάπνιζες αλλά προσπάθησε να το κρατήσεις, θα δεις τεράστιες διαφορές - λογικά βλέπεις ήδη αν έχεις να καπνίσεις τρεις μέρες.

 

Το είχα κόψει για αρκετό καιρό (ένας από τους βασικούς λόγους που ξεκίνησα γυμναστική ήταν αυτός) και μετά το ξανάρχισα... Στο ενδιάμεσο έκανα αρκετές προσπάθειες οι οποίες κράτησαν μία βδομάδα ξέρω 'γω, αλλά νομίζω ότι επιτέλους το ξεφορτώθηκα - αν και ο πειρασμός δε φεύγει ποτέ, κάποιοι το ξαναρχίζουν μετά από 5 χρόνια ξέρω 'γω.

 

Είναι δύσκολο όμως στην αρχή ρε γμτ, στο στάδιο που είσαι εσύ πχ. είχα νεύρα και στεναχώρια πολλή, τρελές αϋπνίες (οι οποίες συνεχίζουν), άγχος (κι αυτό συνεχίζει). On the bright side, αμέσως έπεσαν οι παλμοί μου, έφτιαξε το δέρμα μου, έφυγαν οι μαύροι κύκλοι, η αντοχή φτιάχνει ΤΟΣΟ πολύ, είμαι πολύ πιο δραστήρια και αντέχω να κάνω πιο δύσκολα πράματα στο γυμναστήριο. Γενικά δε νιώθω σάπια :Ρ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πόσο κάπνιζες αλλά προσπάθησε να το κρατήσεις, θα δεις τεράστιες διαφορές - λογικά βλέπεις ήδη αν έχεις να καπνίσεις τρεις μέρες.

 

Το είχα κόψει για αρκετό καιρό (ένας από τους βασικούς λόγους που ξεκίνησα γυμναστική ήταν αυτός) και μετά το ξανάρχισα... Στο ενδιάμεσο έκανα αρκετές προσπάθειες οι οποίες κράτησαν μία βδομάδα ξέρω 'γω, αλλά νομίζω ότι επιτέλους το ξεφορτώθηκα - αν και ο πειρασμός δε φεύγει ποτέ, κάποιοι το ξαναρχίζουν μετά από 5 χρόνια ξέρω 'γω.

 

Είναι δύσκολο όμως στην αρχή ρε γμτ, στο στάδιο που είσαι εσύ πχ. είχα νεύρα και στεναχώρια πολλή, τρελές αϋπνίες (οι οποίες συνεχίζουν), άγχος (κι αυτό συνεχίζει). On the bright side, αμέσως έπεσαν οι παλμοί μου, έφτιαξε το δέρμα μου, έφυγαν οι μαύροι κύκλοι, η αντοχή φτιάχνει ΤΟΣΟ πολύ, είμαι πολύ πιο δραστήρια και αντέχω να κάνω πιο δύσκολα πράματα στο γυμναστήριο. Γενικά δε νιώθω σάπια :Ρ

 

Eν τω μεταξύ λόγια πρεζούς. Παραληρείς! "ΟΧΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟ ΕΛΕΓΧΩ ΘΑ ΚΟΨΩ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eν τω μεταξύ λόγια πρεζούς. Παραληρείς! "ΟΧΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟ ΕΛΕΓΧΩ ΘΑ ΚΟΨΩ"

 

Εάν νομίζεις ότι διαφέρει πολύ από την πρέζα η έξη στο τσιγάρο επειδή δεν έχει τα ίδια αποτελέσματα (βραχυπρόθεσμα και μακροπρόθεσμα) στον οργανσιμό είσαι πολύ γελασμένος. Προφανώς και θέλω το τσιγαράκι μου και το σκέφτομαι τουλάχιστον 2 φορές τη μέρα (στην αρχή πολύ συχνότερα). Απλώς δεν το κάνω. Δοκίμασέ το για δύο βδομάδες και μετά πες μας εντυπώσεις.

 

Επίσης, δεν έχω γίνει hardcore αντικαπνίστρια ορ σμθ και δε θα γίνω ποτέ. Δε με νοιάζει να έρθει κάπιοος σπίτι μου και να καπνίζει, δε με νοιάζει να καπνίζουν μέσα στη μούρη μου οι γύρω μου ούτε αρχίζω ποτέ το κήρυγμα, αλλά έχω δύο άτομα στην οικογένειά μου με προφάτως διαγνωσμένο ΧΑΠ. Σόρρυ, εγώ ταρακουνήθηκα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα κόψει για μια εβδομάδα πριν 3-4 χρόνια. Πλέον αν δεν κάνω τσιγάρο, θΥΜΩΝΩ. ΠΟΛΥ. Δεν θέλω να το κόψω, θα προτιμούσα να κάνω 5 τσιγαράκια την ημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ, προσωπικά, θεωρώ πως αντίστοιχο βαθμό δυσκολίας σε κάποιον που θέλει να χάσει και αντίστοιχα μειώνει τις θερμίδες είναι και αυτός που θέλει να βάλει αυξάνοντας τις θερμίδες. Οι διατροφικές συνήθειες παραμένουν "καθαρές" χωρίς περιττά λίπη κτλ.

Σε έναν κύκλο ο οποίος δεν ασχολείται καθόλου με τη διατροφή και τη γυμναστική, χλευάζει την δυσκολία λέγοντας σιγά μωρέ φάε δύο τρίτα πιτόγυρα και είσαι εντάξει. Το λέω από προσωπική πείρα με κύκλο φίλων.Δεν είναι όμως έτσι.

 

 

κανενας δεν ξέρει μεχρι να φάει 400 γραμμαρια μακαρόνια αβραστα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε πιάνω.

 

Τίποτε απλώς αυτό:

 

Eν τω μεταξύ λόγια πρεζούς. Παραληρείς! "ΟΧΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟ ΕΛΕΓΧΩ ΘΑ ΚΟΨΩ"

 

coming από τον άνθρωπο που λέει αυτό:

 

Το είχα κόψει για μια εβδομάδα πριν 3-4 χρόνια. Πλέον αν δεν κάνω τσιγάρο, θΥΜΩΝΩ. ΠΟΛΥ. Δεν θέλω να το κόψω, θα προτιμούσα να κάνω 5 τσιγαράκια την ημέρα.

 

ενέχει κάποια ειρωνία. Μπδγ, θεωρώ την "μείωση" του τσιγάρου πολύ πιο βασανιστικό πράγμα από το κόψιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...