Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνω στα περισσοτερα απο οσα λες αλλα προβληματα στην μεση (κοιλες, φθορες σε δισκους, ανισορροπιες) που πολλες φορες συνεπαγονται και οσφυαλγια + ισχυαλγιες απλα δεν φτιαχνονται οτι και να κανεις. Αμα βαραει νευρο, οτι και να κανεις, θα σηκωνεις βαρη και μετα απο λιγο θα γονατιζεις απο τον πονο.

Εμ έλα που φτιάχνονται και βελτιώνονται. Πριν μίλησα για κοίλες "τεράστιες" όπου μετά από 6μηνο φαίνεται πως μειώνεται το volume τους στο 1/3 του αρχικού. 

 

Δεν διαφωνώ ότι γονατίζεις από τον πόνο αν σε "βαρέσει νεύρο" αλλά μην λέμε και ότι δεν βελτιώνεται. Το ότι έχουμε προσωπικές εμπειρίες δεν σημαίνει ότι μπορούν να μεταφερθούν με ευκολία και σε άλλες περιπτώσεις. Εξάλλου ο πόνος είναι πολύ ιδιαίτερο πράγμα και δεν χρειάζεται καν βλάβη κάποιου ιστού για να πονέσουμε ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Λοιπον δεν θελω να αναφερθώ στο θέμα διεξοδικά , πριν 2-3 χρόνια οταν πρώτο μπήκα εδώ ίσως το έκανα , τωρα οχι  !

λέω μονο το εξής , η κήλη άπαξ και την τσίμπησες τέλος μπος την κουβαλάς παράσημο ΣΕ ΟΛΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΖΩΗ !

αν διάβασες πουθενά καμιά έρευνα πάλι που να λεει ότι φεύγουν οι κηλες δείξε την μας να γελάσουμε με αυτόν που την γράφει

επισης αυτο που λες για τεράστιες κηλες πιυ μειώνονται στο 1/3 στα 2/3 και στα 5/6 ναι υπάρχουν αυτες οι περιπτώσεις οπού ΜΠΟΡΕΙ να συμβεί ομως αυτες ειναι οι εξαιρέσεις και οχι ο κανένας ,  ο κανόνας ειναι πολυ διαφορετικός και σου εύχομαι να μην μπεις ποτε στην ζωη σου στο κλαμπ για να τον καταλαβεις απο προσωπική εμπειρία  γιατι ειναι πολυ διαφορετικό να γράφεις για πόνο που προκαλείται οοταν πιέζει η κήλη το νεύρο στην ρίζα απο το να τοον βιώνεις !  δεν μπορείς να το φανταστείς καν για τι πονο μιλάμε  μπορεί χωρίς να κάνεις απολύτως τιποτα ξαφνικά να μην μπορείς να περπατήσεις !

τέλος πάντων αυτα συνεχίστε την θεωρία ..

απλά οταν γραφεις κ ξαναγραφεις συνέχεια γι αυτο που διαβασες οτι οι κηλες μειώνονται στο 1/3 καλο ειναι να ξερεις οτι αυτό δεν είναι  ο κανονας και επίσης οτι και να εχει μειωθεί η κήλη μπορεί ανα πάσα στιγμή απροσεξίας να φτάσει ξανα στα 10/3 στο δευτερόλεπτο  ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον δεν θελω να αναφερθώ στο θέμα διεξοδικά , πριν 2-3 χρόνια οταν πρώτο μπήκα εδώ ίσως το έκανα , τωρα οχι  !

λέω μονο το εξής , η κήλη άπαξ και την τσίμπησες τέλος μπος την κουβαλάς παράσημο ΣΕ ΟΛΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΖΩΗ !

αν διάβασες πουθενά καμιά έρευνα πάλι που να λεει ότι φεύγουν οι κηλες δείξε την μας να γελάσουμε με αυτόν που την γράφει

επισης αυτο που λες για τεράστιες κηλες πιυ μειώνονται στο 1/3 στα 2/3 και στα 5/6 ναι υπάρχουν αυτες οι περιπτώσεις οπού ΜΠΟΡΕΙ να συμβεί ομως αυτες ειναι οι εξαιρέσεις και οχι ο κανένας ,  ο κανόνας ειναι πολυ διαφορετικός και σου εύχομαι να μην μπεις ποτε στην ζωη σου στο κλαμπ για να τον καταλαβεις απο προσωπική εμπειρία  γιατι ειναι πολυ διαφορετικό να γράφεις για πόνο που προκαλείται οοταν πιέζει η κήλη το νεύρο στην ρίζα απο το να τοον βιώνεις !  δεν μπορείς να το φανταστείς καν για τι πονο μιλάμε  μπορεί χωρίς να κάνεις απολύτως τιποτα ξαφνικά να μην μπορεις να περπατήσεις ! τελος παντων αυτα συνεχίστε την θεωρία ..

Ρε συ Maus ξέρεις ποιά είναι η πλάκα ότι γενικά λες ότι έρευνες = πίπες κτλπ. αλλά γενικά αυτά που υποστηρίζεις, παρά το ότι είναι πολλά outdated σε έρευνες βασίζονται που απλά έτυχε να τις βάλουν στο τάδε βιβλίο που διάβασες πριν τόσα χρόνια. 

 

Πάντως όχι, δεν πρόκειται να ανεβάσω έρευνα γιατί όταν μου προκαταβάλεις ότι θα γελάσεις (έχοντας φαντάζομαι την γνώση να κάνεις πρώτα ένα critical appraisal της έρευνας) ποιός ο λόγος ? 

 

Ο κανόνας γιατί είναι διαφορετικός ? Επειδή έτυχε να δεις εσύ στην ζωή σου ανθρώπους με κοίλες (συμπτωματικές) και σου είπαν ότι το κουβαλάνε μία ζωή ? Χαίρω πολύ ? Έκαναν τα κατάλληλα interventions ? 

 

Και αν και είναι το χειρότερο είδος επιχειρήματος αυτό που θα δώσω, ναι είχα και εγώ συμπτωματική κοίλη...να spoiler-ιάσω για την πορεία της ή θα γελάσεις και εδώ ?

 

Τέλος, επειδή και εγώ πλέον, σιγά-σιγά στον χώρο αρχίζω να μπαίνω (φυσιοθεραπευτής μην χέσω), ναι μπορώ να φανταστώ για τι πόνο μιλάμε. Εσύ μπορείς να φανταστείς πως μόνο αλλάζοντας τις λανθασμένες αντιλήψεις που έχει ένας άνθρωπος για τον πόνο του πόσο μπορείς να τον μειώσεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι παραμονευει με το παραμικρο να χτυπησει.Τωρα αν βελτιωνετε η οχι δεν ξερω αυτο που ξερω ειναι οτι αρχισα παλι να κανω ραχιαιους με κιλα για να τους δυναμωσω και βλεπω οτι αντεχει ποιο πολυ στην πιεση.Παντως μπος ο πονος που σου λεει ο μαους δεν μπορω να στον περιγραψω ουρλιαζα απο τον πονο κυριολεκτικα και εσπαγα οτι εβρισκα απο τα νευρα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα που σου λεει ο μανος , επισης μπος δεν μιλάω ποτέ θεωρητικά εγω έπρεπε να με ήξερες τόσο καιρό αν δεν εχω άποψη δεν παίρνω θέση !  εχω τσιμπήσει τις κηλες μου απο τα σκουωτ και τις άρσεις και ειναι και βαρβάτες με εχουν στείλει νοσοκομείο ,  γι αυτό δεν φορτώνω πολλά κιλά πλέον !

κ σε πληροφορώ δεν φεύγουν ποτέ τις κουβαλάς μια ζωη , εισαι μικρός εχεις να μάθεις πολλα στην πορεία φίλε κ δεν στο λέω υποτιμητικά εκ τον πραγμάτων εισαι μικρός μακαρι να ημουν στην ηλικια σου κ να ξανα ξεκινούσα τωρα  ..

 

 ο πόνος , άστο .. απλά δεν υπάρχει ! δεν αντιμετωπίζεται .. και στο λέει κάποιος με τεράστιες αντοχές στον πόνο !

απλά αυτό ειναι κάτι άλλο .. εντολή το νεύρο στον εγκέφαλο κ φινιτο .. !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι σταματήστε με αυτό το θέμα Γιατί την άρπαξα τη μέση σήμερα και η δεξιά πλευρά είναι οφφ. Αν κρίνω από όταν είχα χτυπήσει μέση είναι απλά θλάση και θα μου σπάσει τα νεύρα

 

Από αύριο μόνο αερόβιο και λίγα βάρη καθιστός Όσο μπορώ. Γκαντέμηδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα θα τα χεις σπεκτ καλωςηρθες στα βαρη οσο ανεβαινουν τα κιλα θα ανεβαινει και η φθορα τι νομιζες το σωμα δεν ειναι απο σιδερο ετσι νομιζουμε μεχρι να παθουμε ζημια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στα πλαίσια του σωστού κυνηγιού επιδόσεων (προγραμματισμός) τραυματιστείς, είναι αποδεκτό ρίσκο. Και οι περισσότεροι που ασχολούνται με τις επιδόσεις , κάνουν ότι μπορούν (αυτοί που έχουν μυαλό) να τους αποφύγουν με αποθεραπείες, μασάζ, mobility, τεχνική διατροφή κλπ. κλπ. 

 

Αν όμως απλά κάποιος έπαθε κάτι στο γυμναστήριο από μια άσκηση, διατηρώ το δικαίωμα της αμφιβολίας, όχι για την άσκηση αλλά για το άτομο,.

 

Οι κήλες πάντως δε δημιουργούνται στο γυμναστήριο τις περισσότερες φορές. Το αντίθετο μάλλον, άτομα αγύμναστα με κάκιστη θέση σώματος είναι τα συχνότερα θύματα. Όσους ξέρω και όσοι έχουν γράψει στο αντίστοιχο thread , το πάθανε στο σπίτι, στο δρόμο, οπουδήποτε αλλού εκτός από το γυμναστήριο. 

 

Δε βλέπω το λόγο γιατί να μην υπάρχουν κήλες που υποχωρούν. Κήλες διαφόρου μεγέθους θα έχει σίγουρα ο καθένας μας (στην ουσία μια ανωμαλία στο μεσοσπονδύλιο τζελ , είναι κήλη). Αν δεν υποχωρούσαν απλά θα είχαμε όλοι από ένα σημείο και μετά στάνταρ πόνους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στα πλαίσια του σωστού κυνηγιού επιδόσεων (προγραμματισμός) τραυματιστείς, είναι αποδεκτό ρίσκο. Και οι περισσότεροι που ασχολούνται με τις επιδόσεις , κάνουν ότι μπορούν (αυτοί που έχουν μυαλό) να τους αποφύγουν με αποθεραπείες, μασάζ, mobility, τεχνική διατροφή κλπ. κλπ. 

 

Αν όμως απλά κάποιος έπαθε κάτι στο γυμναστήριο από μια άσκηση, διατηρώ το δικαίωμα της αμφιβολίας, όχι για την άσκηση αλλά για το άτομο,.

 

Οι κήλες πάντως δε δημιουργούνται στο γυμναστήριο τις περισσότερες φορές. Το αντίθετο μάλλον, άτομα αγύμναστα με κάκιστη θέση σώματος είναι τα συχνότερα θύματα.

Μιλας για λαθος τεχνικη η για υπερβολες?Δεν ξερω τι εμπειρια εχεις απο βαρη αλλα οσο ανεβαινει ο ογκος προπονησης ενα λαθακι φτανει να για ναπαθεις χοντρη ζημια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα τον τρώνε οι κότες  ντακον !

και οι πρωταθλητές κόσμου είναι γεμάτοι τραυματισμούς κ κοίλες αυτοί κατι παραπάνω  ξερουν απο  μένα σιγουρα ..

από σένα που δεν τραυματίζεσαι δεν ξέρω εσυ μπορεί να εχεις καλύτερη τεχνική  κ μυαλό ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα λαθάκι φτάνει για να στουκάρεις με το αμάξι.Δε μου λέει τίποτα, κοιτάω μόνο τους θανάτους και τα ποσοστά τραυματισμών στα γυμναστήρια και πέρα από θλάσεις , τα υπόλοιπα είναι σταγόνα στον ωκεανό. Ξέρεις πχ. πόσοι καταστρέφουν τα γόνατά τους τρέχοντας σε άσφαλτο με λάθος παπούτσια και με λάθος τεχνική τρεξίματος? Εκατομμύρια.

 

Ναι αλλά εμείς δεν κάνουμε πρωταθλητισμό. Αν τραυματίστηκες στη μέση από το κάθισμα, το πρόβλημα ήταν πιθανότατα, καθώς δεν έκανες πρωταθλητισμό, η κακή σου τεχνική και μια δόση υπερβολικής αυτοπεποιήθησης. Εκτός και αν εσύ είχες τέλεια τεχνική και μυαλό και την πάτησες παρόλα αυτά στο κυνήγι της επίδοσης γιατί πήγαινες ας πούμε για το ρεκόρ στις άρσεις στα κιλά σου ή στο αρασέ σε πανευρωπαικό επίπεδο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλα δεν ειμαστε και επαγγελματιες οσο για το δευτερο ειδικα ισχυει ναι ειδικα οταν ημουν μικροτερος τουλαχιστον για μενα.Εγω το ειπα και πριν πιστευω οτι στον τραυματισμο μου εχει παιξει ρολο και το φαρμακο δηλαδη το κολαγονο που σου στερει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα που σου λεει ο μανος , επισης μπος δεν μιλάω ποτέ θεωρητικά εγω έπρεπε να με ήξερες τόσο καιρό αν δεν εχω άποψη δεν παίρνω θέση !  εχω τσιμπήσει τις κηλες μου απο τα σκουωτ και τις άρσεις και ειναι και βαρβάτες με εχουν στείλει νοσοκομείο ,  γι αυτό δεν φορτώνω πολλά κιλά πλέον !

κ σε πληροφορώ δεν φεύγουν ποτέ τις κουβαλάς μια ζωη , εισαι μικρός εχεις να μάθεις πολλα στην πορεία φίλε κ δεν στο λέω υποτιμητικά εκ τον πραγμάτων εισαι μικρός μακαρι να ημουν στην ηλικια σου κ να ξανα ξεκινούσα τωρα  ..

 

 ο πόνος , άστο .. απλά δεν υπάρχει ! δεν αντιμετωπίζεται .. και στο λέει κάποιος με τεράστιες αντοχές στον πόνο !

απλά αυτό ειναι κάτι άλλο .. εντολή το νεύρο στον εγκέφαλο κ φινιτο .. !

Maus πάμε σε τελείως άλλη συζήτηση αλλά πως ξέρεις ότι "τσίμπησες" την κήλη από τα lifts που λες ? Προφητεία ?

 

Θυμάσαι αυτό που είχα ποστάρει πριν κανά μήνα πάλι ?

 

image.png

 

Maus, εννοείται τις κουβαλάς μία ζωή, κομμάτι του normal aging είναι οι φθορές σε διάφορους ιστούς.  

 

Όσο για το ότι δεν αντιμετωπίζεται ο πόνος επίτρεψέ μου να διαφωνήσω. Σου ξαναλέω, μπορούμε να μειώσουμε τον πόνο κάποιου πρώτου καν τον ακουμπήσουμε, με μία σωστή, ειλικρινή κουβέντα. Το να λες από την άλλη όλες αυτές τις κατοστροφολογίες σε κάνει μέρος του προβλήματος.

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι σταματήστε με αυτό το θέμα Γιατί την άρπαξα τη μέση σήμερα και η δεξιά πλευρά είναι οφφ. Αν κρίνω από όταν είχα χτυπήσει μέση είναι απλά θλάση και θα μου σπάσει τα νεύρα

 

Από αύριο μόνο αερόβιο και λίγα βάρη καθιστός Όσο μπορώ. Γκαντέμηδες

Κι εγώ πριν 5-6 βδομάδες έπαθα μία μικρή θλασούλα στην μέση κάνοντας διατάσεις σε κάποιον ! Shit happens.

 

Αν στα πλαίσια του σωστού κυνηγιού επιδόσεων (προγραμματισμός) τραυματιστείς, είναι αποδεκτό ρίσκο. Και οι περισσότεροι που ασχολούνται με τις επιδόσεις , κάνουν ότι μπορούν (αυτοί που έχουν μυαλό) να τους αποφύγουν με αποθεραπείες, μασάζ, mobility, τεχνική διατροφή κλπ. κλπ. 

 

Αν όμως απλά κάποιος έπαθε κάτι στο γυμναστήριο από μια άσκηση, διατηρώ το δικαίωμα της αμφιβολίας, όχι για την άσκηση αλλά για το άτομο,.

 

Οι κήλες πάντως δε δημιουργούνται στο γυμναστήριο τις περισσότερες φορές. Το αντίθετο μάλλον, άτομα αγύμναστα με κάκιστη θέση σώματος είναι τα συχνότερα θύματα. Όσους ξέρω και όσοι έχουν γράψει στο αντίστοιχο thread , το πάθανε στο σπίτι, στο δρόμο, οπουδήποτε αλλού εκτός από το γυμναστήριο. 

Πολύ σωστός Dakon.

 

CJvMfX-WUAAsJsv.jpg

 

Για το bold, όπως είπα και στον maus, είναι μέρος του normal aging.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καταστροφολογια ή οχι ειναι ενα γενικο θεμα... Μπορει να πεις κατι που ειναι λογικο και να σε πουνε καταστροφολογο ενω απλα θα λες την αληθεια..

 

Εχω και τη μαμα μου και τη θεια μου να υποφερουν απο πονους στη μεση οπως και φιλο με κηλες που βαρανε και ισχυο και γενικα δυσκολες πολυ καταστασεις.

 

Και οι 3 τους οταν θα τους πιασει (και ναι φτανει μια γ@μενη κινηση για να σ αρχισει) ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ. Και ναι και οι 3 εχουν παει σε γιατρους φυσικοθεραπευτες ενεσεις κλπ

 

Δεν ειναι θεμα καταστροφολογιας, η μεση ειναι απ τους πιο "ατιμους" πονους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εχω σπουδασει την μεση μου ρε ξερω ποτε μπορω και ποτε οχι ολα καλα εκανα συγκεκριμενα πραγματα και δεν φορτωσα κιλα ξερω να αποφευγω την φθορα αμα θελω.Θενκς για το ενδιαφερον παντως

Δεν ξερω αν εισαι παθων αλλα το γραψες οπως ειναι πραγματικα δεν περιμενα ποτε οτι ο πονος απο νευρο θα σε γονατιζει κυριολεκτικα

 

Eιμαι παθων τα τελευταια 10 χρονια περιπου, οχι απο το γυμναστηριο αλλα απο 25 ωρες προπονηση την βδομαδα σε hard court γηπεδο tennis. Ενα τεραστιο ποσοστο εχει ακριβως το ιδιο προβλημα με εγχειρησεις κλπ, ακομα και σε ηλικιες 21-22. πακετο σοβαρο.

 

Εμ έλα που φτιάχνονται και βελτιώνονται. Πριν μίλησα για κοίλες "τεράστιες" όπου μετά από 6μηνο φαίνεται πως μειώνεται το volume τους στο 1/3 του αρχικού. 

 

Δεν διαφωνώ ότι γονατίζεις από τον πόνο αν σε "βαρέσει νεύρο" αλλά μην λέμε και ότι δεν βελτιώνεται. Το ότι έχουμε προσωπικές εμπειρίες δεν σημαίνει ότι μπορούν να μεταφερθούν με ευκολία και σε άλλες περιπτώσεις. Εξάλλου ο πόνος είναι πολύ ιδιαίτερο πράγμα και δεν χρειάζεται καν βλάβη κάποιου ιστού για να πονέσουμε ! 

 

Καποιες θα φτιαχνονται, δεν διαφωνω. Η συντριπτικη πλειοψηφια ομως υποφερει και συνεχιζει να υποφερει.

 

Αμα εχεις παρατηρησει στο φορουμ και στο συγκεκριμενο θεμα δεν πολυσυμμετεχω καθως δεν εχω την απαραιτητη γνωση για να το κανω τακτικα. Δεν θα σου γραψω ποια ειναι η σωστη τεχνικη στο deadlift οταν δεν εχω κανει ποτε. Αλλα το θεμα μεση/κηλη/οσφυαλγια το ξερω πολυ καλα οσον αφορα την προληψη του χειρουργιου (που ισως θα επρεπε να ειχα κανει ηδη) λογω του:

 

α) οτι πασχω 10 χρονια

β) εχω σκασει ΠΟΛΛΑ (δυστυχως) λεφτα σε κορυφαιους γιατρους/φυσικοθεραπευτες/αθλιατρους σε 3 διαφορετικες χωρες, χωρις να εχω κανει καν χειρουγιο

γ) εχω θειο αντισυγματαρχη διευθυντη κλινικης σε στρατιωτικο νοσοκομειο ορθοπεδικο/χειρουργο

δ) υπαρχει κολλητος οικογενειακος φιλος, κορυφαιος ορθοπεδικος/αθλιατρος.

 

Τα παραπανω δεν τα λεω για να υπερηφανευτω, δεν ειναι μαγκια να λες " ω ρε μαγκες, δεν φανταζεστε ποση ωρα εκανα να σηκωθω απο τον καναπε σημερα", με πηδηξε η μεση μου.

 

Ειμαι 27 χρονων και εχω φαει πονο που δεν παει το μυαλο σου. Να ειμαι καλα με κολυμβητηριο/yoga/ραχιαιους/lumbar muscles και να καθομαι στον παγκο να κανω δικεφαλα(30 pounds μονο, οχι αυτα που σηκωνετε εσεις) και αυτο το εξτρα βαρος να πιεζει νευρο και να πηγαινω μετα για μια βδομαδα λες και εχω τρακαρει μετωπικη με φορτηγο daf.

 

Το ποσοστο των κηλων που μαζευουν και σταματανε να παιζουν με τα νευρα ειναι κατω απο 5-10%. Υπαρχουν σιγουρα διαφορετικοι τροποι για να πετυχεις το ιδιο αποτελεσμα ωστοσο δουλευουν οντως ή μηπως θελουμε εμεις να δουλεψουν? Υπαρχει πανεπιστημιακη/νοσοκομειακη ερευνα που να δειχνει κατι αισιοδοξο με ενα σοβαρο στατιστικο δειγμα? Αμα υπαρχει, πιστεψε με, ειμαι ο πρωτος που θα χαρει να την διαβασει.

 

Σορρυ για το σεντονακι, ειναι περιεργο θεμα για μενα.

 

 

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι σταματήστε με αυτό το θέμα Γιατί την άρπαξα τη μέση σήμερα και η δεξιά πλευρά είναι οφφ. Αν κρίνω από όταν είχα χτυπήσει μέση είναι απλά θλάση και θα μου σπάσει τα νεύρα

 

Από αύριο μόνο αερόβιο και λίγα βάρη καθιστός Όσο μπορώ. Γκαντέμηδες

 

 

Αμα εισαι μονο με θλαση εισαι καλα! Σου ευχομαι ο χειροτερος τραυματισμος που θα περασεις να ειναι θλαση!  :-D  Περαστικα μαν!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...