Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ζηλευω απειρα αυτους που μπορουν και κοιμουνται μεσημερι!

Εγω πρεπει να μαι πολυ κομαμτια για να με παρει, και συνηθως οταν ξυπναω δε νιωθω καλα, καμια σχεση με ενεργεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζηλευω απειρα αυτους που μπορουν και κοιμουνται μεσημερι!

Εγω πρεπει να μαι πολυ κομαμτια για να με παρει, και συνηθως οταν ξυπναω δε νιωθω καλα, καμια σχεση με ενεργεια

 

Δοκίμασε την επόμενη φορά να βάλεις ξυπνητήρι στο 25λεπτο. Δεν θα νιώθεις πεσμένη. Ίσα ίσα ο μικρός ύπνος ,όχι πάνω απο 40-45 λεπτά, βοηθάει να έχεις παραπάνω ενέργεια. Με τη προυπόθεση όπως είπαμε να έχεις κοιμηθεί καλά το βράδυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις κοιμηθεί καλά (8 ώρες) το βράδυ δεν σου χρειάζεται άλλος ύπνος! Άλεξ πόσο κοιμάσαι το βράδυ και θες και 40 λεπτά το μεσημέρι? Εγώ κοιμάμαι 8 ώρες και σε όλη μου την ζωή δεν θυμάμαι να έχω κοιμηθεί πάνω από 5 φορές το μεσημέρι και πολλές λέω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δυο κηλες απο τραυματισμο στο τζιμ.Ε θα το εχω για παντα με χτυπαει εκει που δεν το περιμενω καταρα κανονικαΓιαυτο ποτε τζιμ με νευρα και θολωμενο μυαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Arcoxia 120mg μια φορα την ημερα, απο οσο σε εχω κοψει πρεπει να σαι ντερεκι οποτε λιγοτερα mg δεν θα σε βοηθησουν.

Παρε πριν και ενα zantac γιατι ειναι λιγο βαρύ.

Αμεση βοηθεια, αναστολεας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα ειναι παυσιπονα καλα το μεσουλιντ overated.

Δημιουργείτε φλεγμονη και τα παυσιπονα δεν την καταπολεμουν.

Ο αναστολεας κανει αυτη την δουλεια, αναστελει την δημιουργία φλεγμονης που ειναι υπευθυνη για τον πονο.

Παρε arcoxia, ειναι λιγο ακριβο αλλα ειναι εγγυηση.

Αναστολεας κυκλο-οξυγενασης 2, COX 2. Ειναι το ενζυμο που κατ'επεκταση προκαλει την φλεγμονη και τον πονο, αναστελει την παραγωγη καποιον χημικων ενωσεων που ειναι υπευθυνες για τις φλεγμονες.

Απλα ειναι βαρουτσικο και παρε και ενα ζαντακ μαζι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις κοιμηθεί καλά (8 ώρες) το βράδυ δεν σου χρειάζεται άλλος ύπνος! Άλεξ πόσο κοιμάσαι το βράδυ και θες και 40 λεπτά το μεσημέρι? Εγώ κοιμάμαι 8 ώρες και σε όλη μου την ζωή δεν θυμάμαι να έχω κοιμηθεί πάνω από 5 φορές το μεσημέρι και πολλές λέω..

 

Κοιμάμαι από τις 1:30 το βράδυ μέχρι τις 8:50 το πρωί. Το μεσημέρι έχει υποχρεωτικό lunch break στην δουλειά μεταξύ 13:00 - 14:00 και προσαρμόστηκα να ρίχνω ύπνους καθώς μένω απέναντι από το γραφείο. 

 

Δεν το αλλάζω με τίποτα

 

 

Εχω δυο κηλες απο τραυματισμο στο τζιμ.Ε θα το εχω για παντα με χτυπαει εκει που δεν το περιμενω καταρα κανονικαΓιαυτο ποτε τζιμ με νευρα και θολωμενο μυαλο.

 

 

Τι τραυματισμό?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κωπηλατικη με μπαρα ειχα νευρα φορτωσα πολλα κιλα τα εκανα νευρικα και παρτον κατω.Καποια φαρμακα π.χ. τεστο μειωνουν το κολαγονο και τραυματιζεσε ποιο ευκολα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νιώθεις σκατά γιατί κοιμάσαι λίγες ώρες το βράδυ. Άμα κοιμάσαι 8 ώρες το βράδυ και 20 λεπτά το μεσημέρι, θα δεις ότι μόλις ξυπνάς απο το 20λεπτο είσαι μέσα στην ενέργεια. Σε αντίθεση με τον 2ωρο υπνο που στη αρχή νιώθεις νωχελικός. Επίσης έχουν γίνεις έρευνες που δείχνουν ότι ο μικρός REM ύπνος έχεις συνδεθεί με alzheimer. Στον 20λεπτο ύπνο δεν μπαίνεις καν σε REM ύπνο για αυτό και δεν νιώθεις πεσμένος μόλις ξυπνάς. Εμένα προσωπικά τα μικρά nap με έχουν βοηθήσει και σε περιόδους εξεταστικής πάρα πολύ.

Τι να πω εμένα λειτουργεί ανάποδα.Κοιμάμαι 7-8 ώρες.Σπάνια πιάνω 6ωρο.

To μεσημέρι νιώθω ναρκωμένος από το φαγητό οπότε κοιμάμαι άνετα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρει, διπλές ασκήσεις με αλτήρες είπαμε. Ναι, ξέρω να γκουγκλάρω αλλά ειναι άλλο πραμα να σε πει ο παλαιουρας ότι αυτή κι αυτή ειναι πιο αποδοτικές απο κοινή και την άλλη. Μη χάνω τζάμπα χρόνο με trial and error τεχνικές.

Ειναι και μεσημέρι... Άμα ξυπνήσετε γράψτε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...