Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ξέρω, φαίνεται περίεργο αλλά για να το λέει ετσι θα ειναι 

χαχαχαχααχα  :-D :-) :ph34r: :-D :-(

 

ε ρε τι έχετε πάθει όλοι εσεις που έχετε μπλεξει τα μπούτια σας στο νετ και στους ωκεανούς από έρευνες έχετε χάσει την μπάλα  τελείως και το θεμα ειναι πιστεύετε αυτά που γράφει κάποιος επειδή

Α. Εχει πολλούς ακόλουθους στο τουιτερ άρα ειναι καλός

Β. Τα λεει ωραια

Γ. εχει ωραια ματια η μουσκουλα

 

σε λιγο πάντως θα μαθω απο κάποια ερευνα πως το ιδανικό για να κοιμάσαι σαν πουλάκι ειναι να χτυπάς κάνα δυο φραπεδες πριν τον υπνο και 1 χαπάκι καφεΐνης χαχαχαχααχα

  :-D :-)

 

''Αν καταφέρεις να κοιμηθείς στα πρώτα λεπτά μετά την κατανάλωση, πριν κάνει kick in η καφείνη (οπότε καλύτερα χαπάκι αντί για καφέ), τότε δεν νομίζω να υπάρχει θέμα''

επειδη ειναι λιγακι δυσκολο αυτο μπρουν να στην χτυπανε και με ένεση την καφεΐνη ενω κοιμασαι χααχαχααχα

 

--------------

μποςςςςςς τιποτα προσωπικό φιλαράκι απλα γελασα όπως το έγραψες

''ναι περίεργο φαίνεται αλλα για να το λέει ετσι θα είναι'' χαχααχα είχε πλάκα :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

και οταν αυριο πεθανετε θα λεμε -εμεις που ζουμε ακομη- "ηταν οντως μαλακες". :)

 

πιο κλασσικη κλισε παπαρια απο αυτο που λες δεν υπαρχει

 

1)οταν προσεχεις μπορει να απολαμβανεις τα παντα για περισσοτερο καιρο

2)το οτι κανεις ή δεν κανεις κατι δεν σημαινει οτι θα παθεις ή δεν θα παθεις κατι 

3) και πιο σημαντικο δεν ευχαριστιουνται ολη τη ζωη με τον ιδιο τροπο εσενα σε ευχαιρστει να τρως και να σαι σα μπαλα εμενα μάρεσει να σηκωνω βαρη και να πιεζω το σωμα μου στα ορια του ! (με εσενα δεν εννοω συγκεκριμενα εσενα αλλα τον οποιονδηποτε)

Εγω θεωρω μεγαλυτερη παπαρια το να λαχταρας κατι τοσο πολυ και να το αποφευγεις για τοσο καιρο χωρις ουσιαστικο λογο.Οπως μια φιλη μου π.χ που ενω θελει σαν τρελη να φαει 1 γλυκο και οποτε θα βγουμε κ θα παρω εγω της τρεχουν τα σαλια, εχει να φαει 1 χρονο σχεδον (και εχει πολυ ωραιο κορμι, παει γυμναστηριο, προσεχει τη διατροφη της κλπ).Αυτο το θεωρω "ανισορροπο" γιατι ουτε σε αγωνες θα παει, ουτε με 1 γλυκο θα χαλασει το σωμα της.Αν δεν της αρεσαν τα γλυκα οκ, τοτε αλλαζει.

 

1) Δεν εννοουσα να τρως καθε μερα γλυκα και τζανκ φουντ.

2) Δεν καταλαβα χριστο :-D

3) Το εξηγησα παραπανω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχααχα  :-D :-) :ph34r: :-D :-(

 

ε ρε τι έχετε πάθει όλοι εσεις που έχετε μπλεξει τα μπούτια σας στο νετ και στους ωκεανούς από έρευνες έχετε χάσει την μπάλα  τελείως και το θεμα ειναι πιστεύετε αυτά που γράφει κάποιος επειδή

Α. Εχει πολλούς ακόλουθους στο τουιτερ άρα ειναι καλός

Β. Τα λεει ωραια

Γ. εχει ωραια ματια η μουσκουλα

 

σε λιγο πάντως θα μαθω απο κάποια ερευνα πως το ιδανικό για να κοιμάσαι σαν πουλάκι ειναι να χτυπάς κάνα δυο φραπεδες πριν τον υπνο και 1 χαπάκι καφεΐνης χαχαχαχααχα

  :-D :-)

 

''Αν καταφέρεις να κοιμηθείς στα πρώτα λεπτά μετά την κατανάλωση, πριν κάνει kick in η καφείνη (οπότε καλύτερα χαπάκι αντί για καφέ), τότε δεν νομίζω να υπάρχει θέμα''

επειδη ειναι λιγακι δυσκολο αυτο μπρουν να στην χτυπανε και με ένεση την καφεΐνη ενω κοιμασαι χααχαχααχα

Ρε συ maus σοβαρά τώρα, πας και μου απομονώνεις δύο λέξεις και βγάζεις και συμπεράσματα υποθέτω από την συζήτηση που κάναμε μέσα στο κεφάλι σου.

 

Τέσπα...ελπίζω χιουμοριστικά/σαρκαστικά να το έκανες. 

 

Vm.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θεωρω μεγαλυτερη παπαρια το να λαχταρας κατι τοσο πολυ και να το αποφευγεις για τοσο καιρο χωρις ουσιαστικο λογο.Οπως μια φιλη μου π.χ που ενω θελει σαν τρελη να φαει 1 γλυκο και οποτε θα βγουμε κ θα παρω εγω της τρεχουν τα σαλια, εχει να φαει 1 χρονο σχεδον (και εχει πολυ ωραιο κορμι, παει γυμναστηριο, προσεχει τη διατροφη της κλπ).Αυτο το θεωρω "ανισορροπο" γιατι ουτε σε αγωνες θα παει, ουτε με 1 γλυκο θα χαλασει το σωμα της.Αν δεν της αρεσαν τα γλυκα οκ, τοτε αλλαζει.

 

1) Δεν εννοουσα να τρως καθε μερα γλυκα και τζανκ φουντ.

2) Δεν καταλαβα χριστο :-D

3) Το εξηγησα παραπανω.

 

Αν η κοπελια δε το λαχταρουσε το γλυκο θα πλεγα κλαϊν μαϊν.. Τωρα θα πω οτι αν συνεχισει ετσι αργα ή γρηγορα θα ναι με ποσα παραπανισια κιλα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η κοπελια δε το λαχταρουσε το γλυκο θα πλεγα κλαϊν μαϊν.. Τωρα θα πω οτι αν συνεχισει ετσι αργα ή γρηγορα θα ναι με ποσα παραπανισια κιλα...

Αυτο ακριβως, αμα ηταν ατομο που δεν τρωει γλυκα νταξει, παει στο διαολο.Αλλα μεχρι και το καλοκαιρι του '14 τσακιζαμε παρεα κρεπες-μπουγατσες και παστες στα καπακια :P

 

Παντως και γω μπορω να κρατησω καθαρη διατροφη για αρκετο καιρο (το μυαλο μου βασανιζεται βεβαια) αλλα οταν θα τσιταρω θα ειναι πολλες οι θερμιδες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τέσπα...ελπίζω χιουμοριστικά/σαρκαστικά να το έκανες. 

εννοειται κάνω πλακα  ξερεις ποσο σε συμπαθω μην λεμε τα αυτονόητα

απλά οντως μην χανεις τον μπουσουλα με τις ερευνες και το ινερνετ ρε φιλε !

επισης αλλαξε προπονησηηηηηη φτάνει με τις μονές στις αρσεις τι σου προσφερουν  , κανε ανθρώπινη  προπόνηση να βρεις την υγειά σου  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα καποια στιγμη το χα χεσει αντι να κανω τσιτ μιλ εκανα τσιτ ντέϊ :P

 

Εχει στα fridays καρτα μελους και μου βγηκε ενα κουπονι 100€ εκπτωση. Θα παρω τη κολλητη μου κ αλλες 2 φιλες και θα παμε μια μερα να γινει χαμουλης :P

 

Οταν παντως χαλαω τη διατροφη μου (τελειως οχι ενα τσιτακι μες τη βδομαδα) εχω τυψεις κι αυτο ειναι χαζομαρα.. Να φαω να το φχαριστηθω να πω παει στην ευχη, αλλα να φαω κ να λεω μετα τι εκανα δεν εχει νοημα..

 

Δεν εχω τηρησει τη διατροφη αυστηρα αυτον τον χρονο αλλα σιγουρα εχω αλλαξει τον τροπο που τρεφομαι και γι αυτο ειμαι ευχαριστημενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα καποια στιγμη το χα χεσει αντι να κανω τσιτ μιλ εκανα τσιτ ντέϊ :P

 

Εχει στα fridays καρτα μελους και μου βγηκε ενα κουπονι 100€ εκπτωση. Θα παρω τη κολλητη μου κ αλλες 2 φιλες και θα παμε μια μερα να γινει χαμουλης :P

 

Οταν παντως χαλαω τη διατροφη μου (τελειως οχι ενα τσιτακι μες τη βδομαδα) εχω τυψεις κι αυτο ειναι χαζομαρα.. Να φαω να το φχαριστηθω να πω παει στην ευχη, αλλα να φαω κ να λεω μετα τι εκανα δεν εχει νοημα..

 

Δεν εχω τηρησει τη διατροφη αυστηρα αυτον τον χρονο αλλα σιγουρα εχω αλλαξει τον τροπο που τρεφομαι και γι αυτο ειμαι ευχαριστημενη

Iknowdatfeel

 

Τι εννοεις "σου βγηκε ενα κουπονι των 100 ευρω"!? (δεν εχω φαει ποτε fridays btw)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

επισης αλλαξε προπονησηηηηηη φτάνει με τις μονές στις αρσεις τι σου προσφερουν  , κανε ανθρώπινη  προπόνηση να βρεις την υγειά σου  :-D

Εμ τα χα γράψει τι προσφέρουν...δεν με παρακολουθείς.  :-D. Λες να το κάνω για πλάκα ? ίσα ίσα πιό δύσκολες είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις καρτα μελους καθε φορα που πας , με το λογαριαςμο μαζευεις ποντους. Και σου βγαινουν διαφορα κουπονια αναλογα με το ποσους ποντους εχεις μαζεψει.

 

Ε εγω επειδη πηγαινα πολυ συχνα σημερα που πηγα (και εφαγα καθαρα - να τα λεμε αυτα :P ) εφτασα το ανωτατο σε ποντους που αντιστοιχει σε κουπονι των 100€

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγω θεωρω μεγαλυτερη παπαρια το να λαχταρας κατι τοσο πολυ και να το αποφευγεις για τοσο καιρο χωρις ουσιαστικο λογο.Οπως μια φιλη μου π.χ που ενω θελει σαν τρελη να φαει 1 γλυκο και οποτε θα βγουμε κ θα παρω εγω της τρεχουν τα σαλια, εχει να φαει 1 χρονο σχεδον (και εχει πολυ ωραιο κορμι, παει γυμναστηριο, προσεχει τη διατροφη της κλπ).Αυτο το θεωρω "ανισορροπο" γιατι ουτε σε αγωνες θα παει, ουτε με 1 γλυκο θα χαλασει το σωμα της.Αν δεν της αρεσαν τα γλυκα οκ, τοτε αλλαζει.

 

1) Δεν εννοουσα να τρως καθε μερα γλυκα και τζανκ φουντ.

2) Δεν καταλαβα χριστο :-D

3) Το εξηγησα παραπανω.

 

εχει ωραιο κορμι γιατι δεν τρωει αυτα που τρως εσυ! Τις πιο πολλες φορες ειναι παιχνιδια του μυαλου το γλυκο. Οταν σκεφτεσαι οτι η απολαυση του γλυκου θα ειναι 1-2λεπτα το πολυ ενω αυτο που εχεις κατακτησει σου πηρε μηνες ισως και χρονια ναι ειναι λογικο και καλα κανει!

 

Γενικα μην κρινεις τις επιλογες του αλλου με βασει τα δικα σου "πιστευω". Και επισης να υποθεσω οτι δεν θα εχεις την ιδια αποψη αν στη θεση του γλυκου ηταν η κοκα ή ρωινη κτλ

 

οσο για το 2 που δεν καταλβες εννοω οτι εγω πχ που δεν καπνιζω δεν σημαινει οτι δε θα παθω καρκινα ή εσυ που καπνιζεις θα παθεις καρκινο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In other news ορίστε και κάτι ενδιαφέρον που δυστυχώς δεν το είχα δει πριν 2 μήνες που πήγαινα και ακόμη πηγαίνω για προπόνηση μετά από δουλειά και 4-5 ώρες ύπνο.

 

Power%2Bnap.png

Αν δεν κοιμηθώ 2-3 ώρες το μεσημέρι νιώθω σκατά.

Προσωπικά δεν ισχύει σε μένα το ανωτέρω.

 

Mikea τρώγε ότι γουστάρεις αρκεί να τα έχεις καλά με τον εαυτό σου.

 

Έχουν αρχίσει το πρωί(6:30) να έρχονται κάτι μωρά στο γήπεδο με κολάν.(Βλέπω lunges,squats κτλ :P )

2 βδομάδες τώρα το πάω σιγά σιγά μην πάθουμε καμιά ζημιά και έχουμε άλλα καλοκαιριάτικα.15 γύροι σε μορφή hiit.6 τρέξιμο 70% παλμών,6 περπάτημα και 3 sprint 90%-100% τω παλμών.Πάει καλά για την ώρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα καποια στιγμη το χα χεσει αντι να κανω τσιτ μιλ εκανα τσιτ ντέϊ :P

 

Εχει στα fridays καρτα μελους και μου βγηκε ενα κουπονι 100€ εκπτωση. Θα παρω τη κολλητη μου κ αλλες 2 φιλες και θα παμε μια μερα να γινει χαμουλης :P

 

Οταν παντως χαλαω τη διατροφη μου (τελειως οχι ενα τσιτακι μες τη βδομαδα) εχω τυψεις κι αυτο ειναι χαζομαρα.. Να φαω να το φχαριστηθω να πω παει στην ευχη, αλλα να φαω κ να λεω μετα τι εκανα δεν εχει νοημα..

 

Δεν εχω τηρησει τη διατροφη αυστηρα αυτον τον χρονο αλλα σιγουρα εχω αλλαξει τον τροπο που τρεφομαι και γι αυτο ειμαι ευχαριστημενη

Διαφορα καλουδια με jack daniels σοσ, ribs...πω.

Τι διαβαζω πρωινιατικα και περιμενω να παει 10η ωρα να φαω μπανανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα edit. Αν καταφέρεις να κοιμηθείς στα πρώτα λεπτά μετά την κατανάλωση, πριν κάνει kick in η καφείνη (οπότε καλύτερα χαπάκι αντί για καφέ), τότε δεν νομίζω να υπάρχει θέμα. Εμένα το θέμα μου είναι ότι το 80% των φορών που θα κάνω μεσημεριανοαπογευματινό ύπνο παθαίνω υπνική παράλυση και έχω και mild lucid dreaming οπότε πάει ο κανονικός ύπνος κανά 15-20 λεπτο αφού την πέσω.

 

Εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ μόλις ξαπλώσω όπως η γυναίκα μου π.χ. (μπορεί να την πάρει ο ύπνος στον αέρα καθώς ξαπλώνει...) αλλά και μόνο που θα κλείσω τα μάτια μου για 20 λεπτά και θα ηρεμήσω αμέσως μετά νιώθω να επανέρχεται φουλ ενέργεια.

 

Δουλεύει μόνο τις μέρες όμως που δεν κοιμήθηκα καλά το προηγούμενο βράδυ. Αν κοιμηθώ καλά δεν έχω ανάγκη τη μεσημεριανή σιέστα.

 

Όπως κάθε τι άλλο, πάντα υπάρχει ο προσωπικός παράγοντας.

---------------------------------

 

Για πέστε συνδυασμούς ασκήσεων με αλτήρες. Έκανα μία που κάνει κλασσικό curl για δικέφαλους και αμέσως μετά τα ανεβάζεις για άρσεις ώμων. Πολύ τη γούσταρα.

Τι άλλο υπάρχει; Για πέστε εσείς οι παλαίουρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κοιμηθώ 2-3 ώρες το μεσημέρι νιώθω σκατά.

 

Νιώθεις σκατά γιατί κοιμάσαι λίγες ώρες το βράδυ. Άμα κοιμάσαι 8 ώρες το βράδυ και 20 λεπτά το μεσημέρι, θα δεις ότι μόλις ξυπνάς απο το 20λεπτο είσαι μέσα στην ενέργεια. Σε αντίθεση με τον 2ωρο υπνο που στη αρχή νιώθεις νωχελικός. Επίσης έχουν γίνεις έρευνες που δείχνουν ότι ο μικρός REM ύπνος έχεις συνδεθεί με alzheimer. Στον 20λεπτο ύπνο δεν μπαίνεις καν σε REM ύπνο για αυτό και δεν νιώθεις πεσμένος μόλις ξυπνάς. Εμένα προσωπικά τα μικρά nap με έχουν βοηθήσει και σε περιόδους εξεταστικής πάρα πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...