Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

μπος γενικα ο κοσμος πρεπει επιτελους να καταλαβει οτι το να αλλαζεις αποψεις (ακομη και να πηγαινεις απο το ενα ακρο στο αλλο) δεν ειναι κακο,υποκορητικο και δεν ξερω και γω τι αλλα ειναι σημαδι ωριμοτητας γιατι δειχνει οτι αλλαξες μια αποψη σου που πριν ηταν λανθασμενη λογο λαθος ή ελειπων δεδομενων!

Αυτό...συμφωνώ απολύτως.

 

Εντωμεταξύ, πες οκ, οι άνθρωποι που παραμένουν πιστοί σε μία δογματική αντίληψη αλλά το εκμεταλλεύονται πάει και έρχεται (όχι ότι το επικροτώ...το αντίθετο) γιατί τουλάχιστον βγαίνουν ωφελημένοι (οικονομικά τις περισσότερες φορές). Οι άνθρωποι που δεν έχουν κανένα απολύτως κέρδος για ποιόν λόγο να παραμένουν προσκολλημένοι δεν μπορώ να το καταλάβω,

 

Ε όχι και αναβολικα βρε παιδιά, τι επιπλέον καλύτερη βοήθεια πέρα διατροφής και προπόνησης. Συνέπεια και υπομονή

Δεν πήγαινε σε σένα ρε για τα roids.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι και αναβολικα βρε παιδιά, τι επιπλέον καλύτερη βοήθεια πέρα διατροφής και προπόνησης. Συνέπεια και υπομονή

 

Οκ σεβαστο να προτιμας τον ευθυ και ασφαλη δρομο αλλα καμια διατροφη προπονηση δεν θα πλησιασει το φαρμακο ουτε απο χιλιομετρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κ αμα αυριο πεθανουμε θα λεμε τι μαλακες ημασταν που δε φαγαμε 1 γλυκο, δεν ηπιαμε 1 ποτο κλπ :-D

 

 

Just live!!!

 

και οταν αυριο πεθανετε θα λεμε -εμεις που ζουμε ακομη- "ηταν οντως μαλακες". :)

 

πιο κλασσικη κλισε παπαρια απο αυτο που λες δεν υπαρχει

 

1)οταν προσεχεις μπορει να απολαμβανεις τα παντα για περισσοτερο καιρο

2)το οτι κανεις ή δεν κανεις κατι δεν σημαινει οτι θα παθεις ή δεν θα παθεις κατι 

3) και πιο σημαντικο δεν ευχαριστιουνται ολη τη ζωη με τον ιδιο τροπο εσενα σε ευχαιρστει να τρως και να σαι σα μπαλα εμενα μάρεσει να σηκωνω βαρη και να πιεζω το σωμα μου στα ορια του ! (με εσενα δεν εννοω συγκεκριμενα εσενα αλλα τον οποιονδηποτε)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ σεβαστο να προτιμας τον ευθυ και ασφαλη δρομο αλλα καμια διατροφη προπονηση δεν θα πλησιασει το φαρμακο ουτε απο χιλιομετρο

Προφανώς, προτιμώ μέχρι εκεί που ορίζει ο οργανισμός μου. Γνωρίζω πλήρως όλες τις υγρες και μη μεταλλαξεις, όπως γνωρίζω και τις καταβολές τους.

Ο καθένας επιλέγει αυτό που θέλει με τα ανάλογα ρισκα και αποτελέσματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In other news ορίστε και κάτι ενδιαφέρον που δυστυχώς δεν το είχα δει πριν 2 μήνες που πήγαινα και ακόμη πηγαίνω για προπόνηση μετά από δουλειά και 4-5 ώρες ύπνο.

 

Power%2Bnap.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα τα λεει αλλα καφεινη πριν τον υπνο δεν κολαει

Το ξέρω, φαίνεται περίεργο αλλά για να το λέει θα έχει έρευνα από πίσω του να το υποστηρίζει (περιμένω στο twitter να ποστάρει την έρευνα). 

 

Πάντως αν καταφέρεις να κοιμηθείς στα πρώτα λεπτά μετά την κατανάλωσή της λογικά δεν έχεις θέμα μιάς και θέλει και λιγάκι για να κάνει Kick in

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι καθαρα υποκειμενικο στη διατροφη που θ ακολουθησει ο καθενας.. Βασικα εχει να κανει με τα κινητρα ποια ειναι.

 

Αν λες οτι θες να χεις κοιλιακους φετες αλλα μονο για να το ποσταρεις στο φβ για παραδειγμα , τοτε η διατροφη σου θα χει ημερομηνια ληξης και θα γυρισεις σε ακομα χειροτερο σημειο απο αυτο που ησουν πριν.

 

Για μενα γενικα οι πολλοι περιορισμοι δεν ειναι καλοι . Ομως ο περιορισμος ειναι κι αυτος υποκειμενικος. Για μενα το να μη φαω πχ σοκολατα ειναι θεμα ενω αλλον μπορει να μη τον ενδιεφερε ετσι κι αλλιως.

 

Εγω στον εαυτο μου ειδα οτι η πολυ αυστηρη διατροφη χωρις καν ενα τσιτ μες τη βδομαδα δε βγαινει. Ειχα να φαω σουβλακι ποσο καιρο στις αρχες, που χα πεσει με τα μουτρα , ετρωγα πεντακαθαρα για πολυ καιρο συνεχομενα και το αποτελεσμα ηταν να παω θεσσαλονικη και σε 4 μερες να παρω δε θυμαμαι ποσο, 1.5κ νομιζω.

 

Γιατι η στερηση καποια στιγμη θα βγει..

 

Οπως αναφερθηκε η μαγκια ειναι να κανεις μια αλλαγη for life και οχι μια παρενθεση 1-2 ετων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακουσει ανθρωπους που πινουν καφε πριν τον υπνο εγω με τους καφεδες βαραω τρελη σπηντα απο αυτη την αποψη το λεω

Έκανα edit. Αν καταφέρεις να κοιμηθείς στα πρώτα λεπτά μετά την κατανάλωση, πριν κάνει kick in η καφείνη (οπότε καλύτερα χαπάκι αντί για καφέ), τότε δεν νομίζω να υπάρχει θέμα. Εμένα το θέμα μου είναι ότι το 80% των φορών που θα κάνω μεσημεριανοαπογευματινό ύπνο παθαίνω υπνική παράλυση και έχω και mild lucid dreaming οπότε πάει ο κανονικός ύπνος κανά 15-20 λεπτο αφού την πέσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μιλήσω από προσωπική εμπειρία.

 

Γενικά ήμουν fit νέος και το συνεχισα έτσι γιατί έτσι είχα μάθει.

 

Τα τελευταία 5 χρόνια άλλαξαν οι καταστάσεις στη ζωή μου και γενικότερα έκανα αρκετές τροφικες βλακειες.

 

Έλεγα δεν πειράζει μια φορά, η μια φορά γίνανε πολλές και έχασα το μέτρο και η καθιστικη εργασία τα τελευταία έτη το επιβαρυνε. Δεν πρόσεξα τις αλλαγές πάνω μου, ώσπου σε μια πορεία που έκανα νεότερος δεν έβγαζα ούτε το ένα τρίτο.

 

Εκεί κατάλαβα ότι έχασα τον σωστό τρόπο ζωής και διατροφής, είχα παρατήσει την υγεία μου με την ευρύτερη έννοια.

 

Αν κάνεις συνειδητά την αλλαγή ύστερα από σφαλιάρα αλήθειας δεν το αλλάζεις, αν το κάνεις από ματαιοδοξια είναι λάθος λόγος. Το κάνουμε για μας και όχι για τα μάτια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...