Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Allantin, και γω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω, δεν μπορώ να φάω με αποτέλεσμα να πέφτω στα κιλά.
Το δικαιολογώ λόγω ζέστης αλλά και πάλι δεν με πείθει...θα προσπαθήσω να αυξάνω σταδιακά την ποσότητα.στο πρωινό και μετά στο μεσημεριανό και πάει λέγοτνας. :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε κοίτα όταν έτρωγες ημερισίως 1200θερμίδες και τώρα σου έβαλαν 1600-1800θερμίδες τότε παθαίνει ένα "σοκ" ο οργανισμός
gatokoritso έλα να τρως και τα δικά μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης όταν η διατροφή αλλάζει απο "βρώμική" σε "καθαρή" οι ποσότητες αυτξάνονται πολύ (30%+) γιατι οι καθαρές τροφές είναι πολυ λιγοτερο calorie dense απο τις βρώμικες. 

 

Ετσι το σοκ είναι διπλο..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Ε κοίτα όταν έτρωγες ημερισίως 1200θερμίδες και τώρα σου έβαλαν 1600-1800θερμίδες τότε παθαίνει ένα "σοκ" ο οργανισμός<br>

gatokoritso έλα να τρως και τα δικά μου</p>

Πότε δεν κατάφερα να πέσω στις 1200. Αντε να άντεχα μια βδομάδα και μετα 1500-1700.χαχαχα φάε το φαι σου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστα να πάνε, κι εμένα μου είναι πολύ δύσκολο να ανεβάσω θερμίδες. ΝΟΤ.

 

Εν τω μεταξύ στα αυτιά τα δικά μου και του γατοκόριτσου ξέρω ΄γω, το συγκεκριμένο πρόβλημα ηχεί παραδεισένιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσαρμογη χρειαζεται  στην αρχη ειναι πολυ δυσκολο να αλλαξεις διατροφικες συνηθειες.Εδω παιζει ρολο το κινητρο που εχει ο καθενας με τις πρωτες αλλαγες στο σωμα σου  μπαινεις στο τριπακι και λες πως αξιζει τον κοπο η προσπαθεια .

Το πιο ευκολο πραγμα ειναι να τρως σαβουρες ολη μερα ,το δυσκολο ειναι να τις κοψεις  και να θυσιασεις αυτο για να πετυχεις στον σκοπο σου.

Και εγω πολυ παλια καπνιζα και ετρωγα ατσαλα ,τα εκοψα ολα και πλεον δεν διανοουμαι να μην γυμναζομαι και να τρεφομαι σωστα (με τις παρασπονδιες ενιοτε).Αυτα που εχω πετυχει ειναι πολυ περισσοτερα σε σχεση με τις θυσιες που εχω κανει και φυσικα ειχα πολυ ισχυρο κινητρο για τα τα πετυχω.

Τωρα αν εχεις αδυνατο χαρακτηρα και δεν μπορεις να επιβληθεις στις αδυναμιες σου προφανως και δεν θα φτασεις σε 1 πολυ καλο επιπεδο μπορεις ομως να γυμναζεσαι ακομα και ετσι με τους αναμενομενους συμβιβασμους ως προς το αποτελεσμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και άνθρωποι για τους οποίους απλώς δεν είναι σημαντικό όλο αυτό ε, και προσωπικά το θεωρώ σεβαστό. Δεν είναι πάντα θέμα επιβολής στις αδυναμίες δλδ.

Δεν το ενστερνίζομαι απολύτως αλλά κι εγώ έχω μέτρο στις θυσίες που μπορώ/θέλω να κάνω. Το θέμα είναι να βρει κανείς μία χρυσή τομή όπου θα μπορεί να νιώθει καλά με τον εαυτό του, θα είναι υγιής και θα μπορεί να ζει με αυτό χωρίς να νιώθει ότι στερείται σε καθημερινό επίπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ, προσωπικά, θεωρώ πως αντίστοιχο βαθμό δυσκολίας σε κάποιον που θέλει να χάσει και αντίστοιχα μειώνει τις θερμίδες είναι και αυτός που θέλει να βάλει αυξάνοντας τις θερμίδες. Οι διατροφικές συνήθειες παραμένουν "καθαρές" χωρίς περιττά λίπη κτλ.
Σε έναν κύκλο ο οποίος δεν ασχολείται καθόλου με τη διατροφή και τη γυμναστική, χλευάζει την δυσκολία λέγοντας σιγά μωρέ φάε δύο τρίτα πιτόγυρα και είσαι εντάξει. Το λέω από προσωπική πείρα με κύκλο φίλων.Δεν είναι όμως έτσι.
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ ΥΙΝ

Οχι δεν νομιζω πως ισχυει αυτο, σε ολους αρεσει το ωραιο σωμα απλα δεν μπορουν ολοι να το αποκτησουν διοτι δεν ειναι διατεθειμενοι να κανουν τις θυσιες που απαιτουνται η' ειναι φυγοπονοι η' δεν εχουν ισχυρη θεληση  το "δεν ειναι σημαντικο " ειναι υπεκφυγη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλια και γω ημουν οτι να ναι.. Ετρωγα με την πρωτη ευκαιρια πιτογυρα, γλυκα, πατατακια..

 

Τωρα τα απιφευγω και βρισκω εναλλακτικες τροφες που με ικανοποιουν γευστικα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ ΥΙΝ

Οχι δεν νομιζω πως ισχυει αυτο, σε ολους αρεσει το ωραιο σωμα απλα δεν μπορουν ολοι να το αποκτησουν διοτι δεν ειναι διατεθειμενοι να κανουν τις θυσιες που απαιτουνται η' ειναι φυγοπονοι η' δεν εχουν ισχυρη θεληση  το "δεν ειναι σημαντικο " ειναι υπεκφυγη.

 

Σε βρίσκω λίγο απόλυτο. Εντάξει δε συζητάμε για ακραία πράγματα τύπου να είναι κάποιος υπερβολικά υπέρβαρος αλλά υπάρχουν κι άλλοι παράγοντες στη ζωή που υπαγορεύουν την αφοσίωση του καθενός σε τέτοια πράγματα.

 

Επίσης Δήμητρα μην κοιτάς που λέμε τις μαλακίες μας, προφανώς και είναι δύσκολο να αλλάξει κανείς συνήθειες - I should know 10 χρόνια καπνίστρια. Αυτό που συνήθως δεν αντιλαμβάνεται ο κόσμος και το θεωρεί εύκολο είναι η συστηματική προσπάθεια. Όπως το αδυνάτισμα θέλει συστηματική παρακολούθηση έτσι κι αυτό που κάνεις εσύ. Δεν είναι ότι θα φας δύο πιτόγυρα και ίσιωσες. Το ίδιο ισχύει και για οποιαδήποτε καθημερινή συνήθεια προσπαθεί κανείς να αλλάξει και στη συνέχεια  να συντηρήσει (το πιο δύσκολο μπδγ).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...