Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To πρωί αν δεν βαριέσαι,ξυπνάς νωρίς και τα σχετικά είναι η καλύτερη ώρα.6:30 εγερτήριο,6:45 στάδιο,7:30 αναχώρηση.

Η φάση είναι ότι τέτοια ώρα έχει τουλάχιστον 15-20 άτομα.

Το βράδυ μετά τις 8:30 γίνεται της πόπης.150 άτομα plus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

Γιατί αυτό; Καλά δεν με βολεύει αυτό + του ότι κλάιν μάιν γυμναστική θα είναι, πιο πολύ για την εμπειρία θα το κάνω.

Γιατί στο κολύμπι πρέπει να είσαι πάντα ξεκούραστος για να μην πνιγεις. Για σκέψου να κολυμπάς και να πάθεις κρσμπα η να ξεμείνει από αντοχές η δυναμεις

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ημέρες συνεχόμενα που ήπια protein shake(σκέτο με νερό) ~1 ώρα πριν τον ύπνο είδα κάτι απίστευτα όνειρα.

 

ήταν πολύ "δυνατα" και αληθοφανές σχεδόν σε επίπεδο lucid 

Το έχει πάθει κανείς αυτό?

 

Από όσο ξέρω αυτό συμβαίνει αμά πάρεις μαγνήσιο πριν τον ύπνο αλλά πρώτεινη δε γράφει ότι έχει μαγνήσιο όμως μόνο ασβέστιο. Μήπως έχει τίποτα να κάνει με τα αμινοξέα?

 

 

 

Ανάλογο περισταστικό είχα πάθει πέρυσι όταν έπαιρνα ZMA..Έβλεπα κάτι τρομακτικούς εφιάλτες με το Hannibal και το σταμάτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν προσλαμβανεις πληθωρα μαγνησιου απο την διατροφη σου και σε συνδυασμο επιπλεον μαγνησιου σε εκτος οριων μπορει να προκαλεσει "Βαθυ υπνο", επισης το ασβεστιο λειτουργει μαζι με το μαγνησιο...για να απορροφησει το ασβεστιο ο οργανισμος χρειαζεται μαγνησιο, οποτε κοιταξε να υπαρχει ισορροποια μεταξυ των δυο για να γινεται σωστη αφομοίωση και μαγνησιου και ασβεστιου.

 

Ολα χρειαζονται ισορροπια, αν αυξανουμε κατι πρεπει να αυξησουμε και το ανάλογο που συνεργαζεται αλλιως εχουμε οργανικες αρρυθυμιες.

 

Πηγαινε παρε ενα "quite life"(φυτικο) συμπληρωμα και παρε μια δοσολογια 3ων πριν τον υπνο, αν σε πιασει σε κατι εχεις έλλειψη.

 

Τα αμινοξεα δεν επηρεαζουν την εύρυθμη λειτουργία του υπνου, μονο μπορει να προκαλεσουν τοξικες παρενεργειες σε υπερδοσολογια

 

3 ημέρες συνεχόμενα που ήπια protein shake(σκέτο με νερό) ~1 ώρα πριν τον ύπνο είδα κάτι απίστευτα όνειρα.

 

ήταν πολύ "δυνατα" και αληθοφανές σχεδόν σε επίπεδο lucid 

Το έχει πάθει κανείς αυτό?

 

Από όσο ξέρω αυτό συμβαίνει αμά πάρεις μαγνήσιο πριν τον ύπνο αλλά πρώτεινη δε γράφει ότι έχει μαγνήσιο όμως μόνο ασβέστιο. Μήπως έχει τίποτα να κάνει με τα αμινοξέα?

 

 

 

Ανάλογο περισταστικό είχα πάθει πέρυσι όταν έπαιρνα ZMA..Έβλεπα κάτι τρομακτικούς εφιάλτες με το Hannibal και το σταμάτησα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθόλου δε βαριέμαι το πρωί, ίσα ίσα που είμαι πρωινός τύπος και τότε είχα σχεδιάσει να κάνω προπόνηση. Αλλά οι κατάρες του Φώτη έπιασαν και θα δουλεύω το πρωί ΟΛΟ το καλοκαίρι.

 

Με το που γυρνάω απο τη δουλειά με περιμένουν οι γυναίκες για θάλασσα. Γυρνώντας απο θάλασσα, στη ντάλα του μεσημεριού προπόνηση, τη χειρότερη ώρα γιατί μετά ακολουθεί μεσημεριανό, το απόγευμα πάλι δουλειά.

 

Το βράδυ θα ήταν μια κάποια λύση αλλά 1-2 φορές που το δοκίμασα αποδείχτηκε μέγα λάθος καθώς έγινε επιδρομή στο κορμί μου απο κάθε είδους ιπτάμενο ζωύφιο (το να ζεις στην εξοχή έχει και μειονεκτήματα).

 

2 μήνες συντήρηση λοιπόν κι απο Σεπτέμβρη τα καλά. Ας ξεκουραστεί λίγο και το σώμα γιατί θα φάει μεγάλο ζόρι μετά. Θα βάλω κιλά φέτος, το πήρα απόφαση!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μετα το μπανιο οταν πηγα εγω να κανω προπονηση την πεμπτη ιδρωνα παρα πολυ, ειχα ενταση δεν λεω, αλλα καλυτερα το βραδυ...

 

Εγω πηγα παρασκευη βλεπω μια ταμπελα μπεργερ 1.5€ παω να φαω τρια, ερχεται μια κοπελιτσα αδυνατη αλλα ωραια γιανα με εξυπηρετησει

 

Ρωταω τι χει μεσα το μεργκερ; εχουμε το γιγας σως γιαουρτιου με αγγουρι κλπ και τα μικρα, φερε μου δυο γιγας για μενα, ενα μικρο για τι κοπελα μου.

 

Καθεται ακινητη, καταπινει δυο φορες, να σου φερω το ενα, αν το φας να σου φερω το αλλο; υπαρχει καποιο προβλημα; τιποτα χαμογελαστα μου κανει...

 

Απολογισμος, θυμωσε η κοπελα μου γιατι αυτη μου χαμογελουσε και ταχα νοιαστηκε, για τα δυο πληρωσα 13 ευρω..χαχαχαχα...αυτο μαλλον ηθελα να μου πει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μετα το μπανιο οταν πηγα εγω να κανω προπονηση την πεμπτη ιδρωνα παρα πολυ, ειχα ενταση δεν λεω, αλλα καλυτερα το βραδυ...

 

Εγω πηγα παρασκευη βλεπω μια ταμπελα μπεργερ 1.5€ παω να φαω τρια, ερχεται μια κοπελιτσα αδυνατη αλλα ωραια γιανα με εξυπηρετησει

 

Ρωταω τι χει μεσα το μεργκερ; εχουμε το γιγας σως γιαουρτιου με αγγουρι κλπ και τα μικρα, φερε μου δυο γιγας για μενα, ενα μικρο για τι κοπελα μου.

 

Καθεται ακινητη, καταπινει δυο φορες, να σου φερω το ενα, αν το φας να σου φερω το αλλο; υπαρχει καποιο προβλημα; τιποτα χαμογελαστα μου κανει...

 

Απολογισμος, θυμωσε η κοπελα μου γιατι αυτη μου χαμογελουσε και ταχα νοιαστηκε, για τα δυο πληρωσα 13 ευρω..χαχαχαχα...αυτο μαλλον ηθελα να μου πει...

Που ειχε 1.5 ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να κανεις σκληρή προπόνηση, συμφωνώ. Αλλά δεν υπάρχει λόγος να χαθεί τελείως. Όσες φορές έκανα προπόνηση μετά απο θάλασσα, έβγαλα το 60-80% της κανονικής. Νταξ, κάτι ήταν κι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις πρώτα και πας τούμπανο στην παραλία μετά!

Τώρα το έχω κόψει το μπάνιο στην Αθήνα εδώ και πολλά χρόνια, δεν λέει, παλιά όμως μαζευόμασταν Κυριακές στο Γυμν καμιά 10 μοσχάρια γινόμασταν τούμπανο, σκάσαμε όλοι μαζί στον αστέρα στην Βουλιαγμένη και μασ κοιτούσαν σαν εξωγήινους ! Εννοείται με μπολάκια και ταπερακια όλοι κλασικοί κολλημένοι μλκς !

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις πρώτα και πας τούμπανο στην παραλία μετά!

Τώρα το έχω κόψει το μπάνιο στην Αθήνα εδώ και πολλά χρόνια, δεν λέει, παλιά όμως μαζευόμασταν Κυριακές στο Γυμν καμιά 10 μοσχάρια γινόμασταν τούμπανο, σκάσαμε όλοι μαζί στον αστέρα στην Βουλιαγμένη και μασ κοιτούσαν σαν εξωγήινους ! Εννοείται με μπολάκια και ταπερακια κλασικοί κολλημένοι μλκς !

been there done that xaxaxaxa εκτος απο τα μπολακια αυτο δεν το χω κανει ποτε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...