Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 κιλά σε μπάρα είναι πάρα πολλά πιστεύω. Πήγα γυμναστηριο στα 10 και στα 17. Στα 10 μου, μετά από κάποιους μήνες έκανα κάτι ασκήσεις με 10 κιλά και με κούραζε πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

ξενέρωσα 

τις επόμενες 2 εβδομάδες θα έχω να ρίξω μπετά και χίλιες δύο μαλακίες και με την κετο δεν ξέρω αν θα την παλεψω 
ειναι οκ για : gym/καθημερινότητα αλλα όχι για extra κούραση σε τέτοια φάση
αυτό το extra που θα δώσω τις 4-5 ώρες την μέρα που θα κουβαλάω μπάζα κλπ δεν το βρίσκω, κάτι δεν μου κάθετε καλά
είμαι σε δίλημμα και λεω να την συνεχίσω να κλείσω τουλάχιστον μηνα 

Δεν περίμενα να κάνουμε αυτές τις εργασίες πριν το Σεπτέμβρη.. fml.jpg 

την προηγούμενη φορά ήμουν οκ αλλα ήταν καλοκαίρι επίσης και έκανα διακοπές , δεν είχα τέτοιες υποχρεώσεις 

shit, τα νεύρα μου
θα το σκεφτώ γιατι αυτό που βλέπω με κάνει να μην θέλω να σταματήσω , ακόμα και αν είναι πολύ ζόρι

confused.jpg

1311_view.jpg



 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

aG9RWdX_700b.jpg

πολύ ωραίος, αν και είχα κόλλημα με τα κορμιά olympia οταν ξεκινούσα , πλέων έχω περάσει στην aesthetic μεριά

 

αλλα αναρωτιέμαι ,τα θεωρείτε κορυφαία αυτά τα χέρια?

μοιάζουν με τα δικά μου αλλα έχω λίγο παραπάνω όγκο απο αυτόν και ξέρω οτι ειναι καλό επίπεδο, παρόλα αυτά δεν είμαι οικανοποιημένος 

tip : αν δεν είσαι σε φάρμακο αυτό το βλέπεις μόνο στην προπόνηση , μετά ειναι ποιο light 

 

edit : δεν περίμενα να κάνει 2πλό πόστ

αν γίνεται ενα merge plz, thx

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα ποδια του ειναι τραγικα για το επιπεδο του οκ ομως ειναι και γενετικο το θεμα .Χερια ωμους καλη μυικοτητα ,φλεβικοτητα και γραμμωση  και φυσικα ειναι στο φαρμακο (φανηκε στις ταινιες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα ποδια του ειναι τραγικα για το επιπεδο του οκ ομως ειναι και γενετικο το θεμα .Χερια ωμους καλη μυικοτητα ,φλεβικοτητα και γραμμωση  και φυσικα ειναι στο φαρμακο (φανηκε στις ταινιες).

οπως και οι περισσότεροι στο hollywood 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα ποδια του ειναι τραγικα για το επιπεδο του οκ ομως ειναι και γενετικο το θεμα .Χερια ωμους καλη μυικοτητα ,φλεβικοτητα και γραμμωση  και φυσικα ειναι στο φαρμακο (φανηκε στις ταινιες).

γιατί όμως ? εγώ τα έχω αυτά χωρίς φάρμακο και δεν το θεωρώ top ,μπορείς να τα έχεις natural, δεν είναι

κρίμα?

 

αλλα θα μου πεις και εγώ αν ήμουν διάσημος και έκανα την ζωή τους 

ίσως να μην αφιέρωνα όλο αυτό το χρόνο για να το πετύχω ..

τέσπα .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί όμως ? εγώ τα έχω αυτά χωρίς φάρμακο και δεν το θεωρώ top ,μπορείς να τα έχεις natural, δεν είναι

κρίμα?

 

αλλα θα μου πεις και εγώ αν ήμουν διάσημος και έκανα την ζωή τους 

ίσως να μην αφιέρωνα όλο αυτό το χρόνο για να το πετύχω ..

τέσπα .

 

 

μπορεις να τα εχεις ολα αυτα στα 50-60?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκλειεται να εχεις αυτην την φλεβικοτητα χωρις φαρμακο εκτος αν εισαι απο τις εξαιρεσεις που εχουν by default που συμβαινει αλλα ειναι πολυ σπανιο.ΣΥΝ την ηλικια που εχει δεν παιζει να ειναι ετσι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκλειεται να εχεις αυτην την φλεβικοτητα χωρις φαρμακο εκτος αν εισαι απο τις εξαιρεσεις που εχουν by default που συμβαινει αλλα ειναι πολυ σπανιο.ΣΥΝ την ηλικια που εχει δεν παιζει να ειναι ετσι .

 

απολυτοτητες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρθράκι για το intermittent fasting και τα οφέλη του. 

 

http://fitness.mercola.com/sites/fitness/archive/2013/06/28/intermittent-fasting-health-benefits.aspx

 

εγω προτιμώ να το λέω strategic eating... Κανείς δεν μπορεί να με πείσει οτι το να φορτώνεις τον οργανισμό σου με 3500 θερμίδες για το 8ωρο μετά την προπόνηση δεν θα έχει αποτέλεσμα στο πόσο μύς χτίζεις , και το να έχεις να φας 16 ωρες πρίν την προπόνηση δεν θα έχει αποτέλεσμα στο πόσο λίπος θα κάψεις. Το γλυκογόνο σύμφωνα με το άρθρο έχει εξαντληθεί σχεδόν μετά απο 8-10 ώρες αφαγίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να τα εχεις ολα αυτα στα 50-60?

εγώ δεν ξέρω , θα δείξει σε 27-30 χρόνια

έχω όμως 50+ στο gym που δεν παίρνει τίποτα και ο τύπος είναι ο ορισμός της λέξης inspiration

έπαιρνε φάρμακο στα 20-25 και μετά δεν ξαναπήρε γιατι έκανε παιδί και δεν ήθελε να έχει άλλο ένα λόγο που θα μπορούσε να το αφήσει ορφανό. Κατάλαβε οτι μπορεί να έχει ενα Α σώμα και συμβιβάστηκε με αυτό.

 

αυτό το σώμα βέβαια μερικοί δεν το πετυχαίνουν ούτε με φάρμακο (αν δεν ξέρεις τι κάνεις ουτε το φάρμακο δεν σώζει την κατάσταση).

 

Αρθράκι για το intermittent fasting και τα οφέλη του. 

 

http://fitness.mercola.com/sites/fitness/archive/2013/06/28/intermittent-fasting-health-benefits.aspx

 

εγω προτιμώ να το λέω strategic eating... Κανείς δεν μπορεί να με πείσει οτι το να φορτώνεις τον οργανισμό σου με 3500 θερμίδες για το 8ωρο μετά την προπόνηση δεν θα έχει αποτέλεσμα στο πόσο μύς χτίζεις , και το να έχεις να φας 16 ωρες πρίν την προπόνηση δεν θα έχει αποτέλεσμα στο πόσο λίπος θα κάψεις. Το γλυκογόνο σύμφωνα με το άρθρο έχει εξαντληθεί σχεδόν μετά απο 8-10 ώρες αφαγίας.

tip: το γλυκογόνο μπορεί να πάει 0 μόνο αν πεθάνουμε 

μειώνεται δεν εξαντλείτε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ δεν ξέρω , θα δείξει σε 27-30 χρόνια

έχω όμως 50+ στο gym που δεν παίρνει τίποτα και ο τύπος είναι ο ορισμός της λέξης inspiration

έπαιρνε φάρμακο στα 20-25 και μετά δεν ξαναπήρε γιατι έκανε παιδί και δεν ήθελε να έχει άλλο ένα λόγο που θα μπορούσε να το αφήσει ορφανό. Κατάλαβε οτι μπορεί να έχει ενα Α σώμα και συμβιβάστηκε με αυτό.

 

αυτό το σώμα βέβαια μερικοί δεν το πετυχαίνουν ούτε με φάρμακο (αν δεν ξέρεις τι κάνεις ουτε το φάρμακο δεν σώζει την κατάσταση).

 

tip: το γλυκογόνο μπορεί να πάει 0 μόνο αν πεθάνουμε 

μειώνεται δεν εξαντλείτε 

 

 

εχω αρκετους στα 50-60 στο γυμναστηριο αλλα ειναι ετοιμοι να πεθανουν και την βγαζουν με ποδηλατο.

Επισης μην πιστευεις οτι σου λενε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα λάστιχο με αντίσταση που φιξ-άρεις μέσω των λαβών και είσαι έτοιμη. Τώρα τι ασκήσεις να κάνεις κτλπ. καλό είναι να ψάξεις και λίγο μόνη σου να ποστάρεις τι βρήκες για να διορθώσουμε...

 

Περασα σημερα απ την ιντερσπορ και ειδα κατι αλλα δεν ημουν σιγουρη αν εννοουσες αυτα http://www.energetics.eu/products/hardware/small-items/regular-line/fitness-tube_p365?pos=11 ? :unsure:  Πηρα βαρακια προς το παρων που ξερα οτι σιγουρα θα ταν σωστα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...