Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτό το έπαθα την προηγούμενη εβδομάδα,έτσι; Για να πονάει ως τώρα κάτι στραβό έπαιξε στα leg curl και του έκανα ζημιά.. Θα ωφελήσει ο πάγος τώρα; Να πάρω καμία βολταρέν φάση; 

 

 

επίσης, δεν ειναι τραγικές οι γραμμές, απλά μου έκανε εντύπωση πως με μία φορά άφησε σημάδια :P

 

 

 

 

attachicon.gif2013-07-31-13.49.png

 

 

 

Την πάθαινω και εγώ αλλα εγώ έχω αυξημένη δέρματικηπίεση λόγω αλλεργιών τάσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Παραθέτω ένα λινκ που έχει αρκετές πληροφορίες για τη γυμναστική και το φαγητό, κατάλληλο για εκείνους που θέλουν να ξεκινήσουν σιγά σιγά.

 

http://simplesciencefitness.com/

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολυ καλό link φίλε, θα μπορούσε να είναι sticky σε πολλά φορουμ και απαντάει τις περισσότερες βασικές ερωτήσεις. 

 

Που ηταν αυτά τα λινκ πριν 15 χρόνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραθέτω ένα λινκ που έχει αρκετές πληροφορίες για τη γυμναστική και το φαγητό, κατάλληλο για εκείνους που θέλουν να ξεκινήσουν σιγά σιγά.

 

http://simplesciencefitness.com/

το αποθηκευσα και το κατεβασα.εχει ολα τα σωστα μαζεμενα.

 

btw ρε παιδες τοσο πολυ για βαρη που μιλατε εχω αρχισει να ζηλευω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αποθηκευσα και το κατεβασα.εχει ολα τα σωστα μαζεμενα.

 

btw ρε παιδες τοσο πολυ για βαρη που μιλατε εχω αρχισει να ζηλευω...

Ξεκίνα, δεν έχεις να χάσεις κάτι, παρά να κερδίσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω βαρεθει ακομα τις cardio καταστασεις :P

 

αλλα το σκεφτομαι για το φθινόπωρο.πρεπει να κανω μια γυρα στα γυμναστήρια να δω τι παιζει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ήταν σήμερα να πάω για τρέξιμο αλλά ρε γμτ, μετά από ξενάγηση στην Ακρόπολη 12-3 το μεσημέρι, ανέβα, κατέβα, ιδρώτας, λιοπύρι, νομίζω δεν το 'χω.

 

Σχετικά με τους τραγικούς τύπους στο γυμναστήριο: τυπάκος που ήρθε να μου διορθώσει το σκουατ λέγοντάς μου ότι μηροι-πλάτη και γόνατα- μηροί πρέπει να είναι σε ορθή γωνία. Μόνο αλφάδι δεν έβγαλε. Ποιος χέζει την βαρύτητα, τύπου.

Και η ορολογία αυτού: "ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΠΑΟΥΕΡ, ΚΑΝΤΟ ΣΩΣΤΑ"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ ψηνόμουν σήμερα για τρεξιματάκι το μεσημέρι αλλά ρε γαμώτο με τέτοια ζέστη και τον ήλιο από πάνω δεν παλεύεται. Την έβγαλα με 1 ώρα ποδήλατο για την ώρα.

 

Μπορεί κατά τις 11-12 το βράδυ να πάω όμως για τρέξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίσκομαι ακριβώς στην ίδια θέση με σένα.

Έχω τεντονίτιδα στο δεξιό καρπό.(από υπερέκταση όταν είχα πέσει σε αγώνα ποδοσφαίρου πριν από 6 χρόνια!). 

 

Οι λαβές για κάμψεις δεν με βοήθησαν και πολύ. Σου συνιστώ να δοκιμάσεις κάμψεις πάνω στις γροθιές σου.

Μετά από αρκετό καιρό μόνο έτσι μπορώ να κάνω κάμψεις χωρίς κανένα πόνο στον καρπό.

 

Μονόζυγο μην κάνεις καθόλου άμα νιώθεις πόνο. Αργότερα που θα ηρεμήσει το χέρι δοκίμασε να κάνεις μονόζυγο με neutral grip.

Σου εχει περασει τωρα?Σε τι φαση βρισκεται το χερι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ηταν να παω για ψαρεμα, αλλα ακυρωθηκε.. Θα εριχνα και κανια βουτια..

 

Τωρα ειμαι ξαπλα ποναω στα στηθος και ποδια..

 

Δεν με κοβω για τρεξιμο...

 

Θα παω με τα ποδια για κανενα καφε.

 

Αυτη την εβδομαδα νιωθω μεγαλη ατονια, οταν ειμαι εκτος προπονηση.. Στο γυμναστηριο το δινω και καταλαβαινει..

 

Λιγο και η ψυχολογια μου ειναι σκατα.. Με πριζουν τα ουμπαλα οι δικοι μου..,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χτες εκανα

Σχετικά με τους τραγικούς τύπους στο γυμναστήριο: τυπάκος που ήρθε να μου διορθώσει το σκουατ λέγοντάς μου ότι μηροι-πλάτη και γόνατα- μηροί πρέπει να είναι σε ορθή γωνία. Μόνο αλφάδι δεν έβγαλε. Ποιος χέζει την βαρύτητα, τύπου.

Και η ορολογία αυτού: "ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΠΑΟΥΕΡ, ΚΑΝΤΟ ΣΩΣΤΑ"

Καλα το ωραιο ητανε με μενα που εκανα ωμους με τα βαρακια και λεω στην κοπελια "το κανω σωστα;" μια χαρα μου λεει, συνεχιζω εγω κ ερχεται μετα απο λιγο ενα παιδι, και μου διορθωσε τη σταση. Γυμναστης κ αυτος αλλα δε τον ηξερα γιατι ερχεται βραδυ. Τωρα τι λες στην αλλη?

 

Ειχα ρωτησει καποιες σελιδες πριν, τι προτεινεται για ασκηση στο σπιτι, πχ με βαρακια. Εκτος απο τα βαρακια, τι αλλο θα μπορουσα να κανω σ εναν μικρο εσωτερικο χωρο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χτες εκανα

Καλα το ωραιο ητανε με μενα που εκανα ωμους με τα βαρακια και λεω στην κοπελια "το κανω σωστα;" μια χαρα μου λεει, συνεχιζω εγω κ ερχεται μετα απο λιγο ενα παιδι, και μου διορθωσε τη σταση. Γυμναστης κ αυτος αλλα δε τον ηξερα γιατι ερχεται βραδυ. Τωρα τι λες στην αλλη?

 

Ειχα ρωτησει καποιες σελιδες πριν, τι προτεινεται για ασκηση στο σπιτι, πχ με βαρακια. Εκτος απο τα βαρακια, τι αλλο θα μπορουσα να κανω σ εναν μικρο εσωτερικο χωρο?

Αφού κάνεις το πρόγραμμά σου στο γυμναστήριο δεν χρειάζεται να κάνεις σπίτι. Νομίζω σου είχα απαντήσει και όταν είχες ξαναρωτήσει ότι η ξεκούραση είναι εξίσου σημαντική με το να πηγαίνεις γυμναστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που προτειναμε και στην δημητρα.. Ασκησεις με λαστιχο.. Αλλα αν πηγαινεις 4 φορες στο γυμναστηριο κανεις βαρη δεν χρειαζεται να καταπονεις αλλο το σωμα σου.. Θελει και ξεκουρασει ωστε οι μυς να επανερχονται στα φυφυσιολογικα τους επιπεδα...

 

Δες λιγες σελιδες πιο πριν εχω βαλει και λινκ με ασκησεις.. Για το σπιτι..

 

Τελικα θα παω για ψαρεμα.. Αν ακουσετε στις ειδησεις οτι ερασιτεχνης ψαρας εβγαλε ψαρι 49-50 κιλα εγω θα ειμαι.. Χαχαχααχ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το θυμαμαι αυτο που χατε πει! απλα μερες που πχ ειναι οι δυσκολες για μας, ή μεσα στην εξεταστικη, που μπορει να παω γυμναστηριο 2 φορες ας πουμε μονο τη βδομαδα, θελω να κανω κατι και σπιτι :) νταξει το 4 φορες γυμναστηριο και σπιτι, θα πηγαινε πολυ.

Θ ανεβω και στο χωριο τωρα τον Αυγουστο οπου θα θελα να τα παρω μαζι..θα παιζει πολυ περπατημα και τις νεκρες ωρες του μεσημεριου θα ναι καλη ευκαιρια για γυμναστικουλα εντος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...