Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ιστορία από το gym. ¨ηταν μια αδερφή και ενας αλβανός. Κανένα πρόβλημα , μια χαρά κουβέντα και με τους δυο. Το αλλοδαπό παλικάρι ήταν φορτωμένο για αγνωστο λόγο έκανε κάτι κουλά , ρίχνει μια κλωτσιά στον αέρα και πετυχαίνει τη μπάρα όταν ο άλλος την φόρτωνε να κάνει squat. Αρχίζει και του τη λέει, ορθώς , για τα κουλά που κάνει και πως ταράζει τον κόσμο χωρίς λόγο. Ο αλβανός ζητάει συγνωμη. Η αδερφή συνεχίζει να χώνει , κακώς πλέον. Μπαίνω στη μέση γιατί είναι στο χώρο που προπονούμαι και λέω ''είχες δίκιο μέχρι εκεί που σου ζήτησε συγνωμη , τώρα γιατί το συνεχίζεις''. Και αρχίζω να τα ακούω εγώ γιατί τον ενοχλώ και μου μίλησε και τι με νοιάζει. Του λέω εδώ προπονούμαι και δε μπορώ ανώφελους καυγάδες. Σταματάει το πράγμα. Μετά από κανένα μισάωρο και ενω ο αλβανός ψιλοφορτώνει μόνος του και εγώ του λέω να μην ασχολείτε , με αρχίζει πάλι η αδερφή, αν είμαι έλληνας και πως υποστηρίζω αλβανούς και τα λοιπά και τα λοιπά. ΤΟυ λέω πως δεν είναι αυτά τα κριτήριά μου και πως αν δε θέλει να του μιλάει κανείς, ακουστικά στα αυτιά και τελειώνουμε. Αδερφή και ρατσιστής ρε γαμώτο.

 

Πάντως εγώ είμαι από αυτούς που όποιοςς κάνει squat του πιάνω την κουβέντα. Περνάει η ωρα , γνωριζόμαστε , μπορεί να γλιτώσει και κανένα σπόνδυλο. Είναι πολύ ωραίο , να βλέπεις ένα παιδί, μια χαρά παλικάρι, να κάνει το squat Και να λες τώρα θα σκοτωθεί, του ξεκινάς την κουβέντα, χαλαρά και μετά τον διορθώνεις λίγο και είναι αστέρι. Μπορεί να εχω βγάλει φήμη πλέον καθώς είμαι λίγο παρεμβατικός αλλά δε βαριέσαι. Άμα ο άλλος με κόψει δεν συνεχίζω. Είναι βαρετό το gym χωρίς κουβέντα. Εϊμαι εγώ και ο Mightygoofy(μπράβο τραγικό όνομα διάλεξες btw) στη γωνιά μας με to squat rack και μια μπάρα στο πάτωμα και κάνουμε τα δικά μας.

 

Είμαι ο fat (sxedon) , strong (sxedon) guy

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

 

 Του λέω εδώ προπονούμαι και δε μπορώ ανώφελους καυγάδες. 

 

 

και εγώ δεν την μπορώ την βαβούρα και ο συγκεκριμένος κάνει σαν καραγκιόζης
συνεχώς φωνάζει ότι του κατεβαίνει (όπως κάνει το πιτσιρίκι της γειτόνισσας μόνο που αυτό ειναι 5 χρονών)
λες και τρώει flashback , αναπαράγει απο διαφημίσεις της tv/radio και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς
λες και το κάνει επίτηδες να σπάει τα νευρα του κόσμου  :blink:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

και εγώ δεν την μπορώ την βαβούρα και ο συγκεκριμένος κάνει σαν καραγκιόζης

συνεχώς φωνάζει ότι του κατεβαίνει (όπως κάνει το πιτσιρίκι της γειτόνισσας μόνο που αυτό ειναι 5 χρονών)

λες και τρώει flashback , αναπαράγει απο διαφημίσεις της tv/radio και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς

λες και το κάνει επίτηδες να σπάει τα νευρα του κόσμου  :blink:

 

 

ειναι μεχρι αν τον δεις να χορευει. 

Παιζει ενας τετοιος στο gym και αναγκαστικα τον αποφευγεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Get the puke bucket ready. ΑΠορώ πως ζεί αυτό το κορίτσι μετά από αυτό το barbell complex.

Καλά η τύπισa κάνει (προσπαθεί βασικά) up-right row με 60 κιλά...πολύ brutal.

 

Allantin πάγο για 2-3 μέρες και βλέπεις πως πάει το πράγμα.

 

Εγώ πάλι καλά στην αποθηκούλα μου σπαστικούς δεν έχω. Μόνο καμιά φορά κανάς φίλος μου όταν έρχεται γίνεται πολύ βλάκας. Εδώ και έναν χρόνο που έχω το γυμναστήριο στην αποθήκη έχει κάνει μόνο στήθος-πλάτη-χέρια. Ώμους και πόδια δεν τα έχει αγγίξει. Ειδικά όταν του εξηγώ τις βλακείες είτε περί τεχνικής είτε ξέρω γω επιλογής ασκήσεων που κάνει μου λέει πάντα την ατάκα, "όλο μαλακίες λες ρε". 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω πάντα ακουστικά και δεν μιλάω σε κανέναν.

 

ακόμα και όλα τα χρόνια που δεν είχα ακουστικά δεν μιλούσα ουτε μου μιλούσε ποτέ κανένας (μιλαμε για 4-5 χρόνια τώρα)

 

το έχει η φάτσα μου μάλλον δεν είναι πολύ inviting , με βολεύει βέβαια γιατι δεν θέλω καθόλου πάρλα. 

 

Από την άλλη όλο το θέμα τελικά βγήκε εις βάρος μου γιατι μαλακιζόμουν πολά χρόνια με την διατροφή παρόλο που προπονιομουν σκληρά. Αν ήμουν πιο κοινωνικός θα ειχα μάθει από τους πιο έμπειρους αντί να μάθω μόνος απο το internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω έτσι την πάτησα με το gym, δεν μιλούσα με άτομα που φαινόταν γνώστες και την πάτησα.

Εμείς στο gym έχουμε μια κοπελίτσα που φαίνεται ότι λιγάκι το χάνει και γενικά κάνει γυμναστική ό,τι να ΄ναι
αφού και οι γυμναστές την έχουν πάρει στο ψιλό.
Το καλύτερο είναι όταν ανέβηκε στο διάδρομο, έβαλε κατευθείαν υψηλή ταχύτητα και έτρεχε με ένα ύφος που
πραγματικά κλαις, δαγκώθηκα να μην γελάσω


σσ. το εκνευριστικό που μου την έδινε πάρα πολύ, είναι ότι δεν τοποθετούν τα βαράκια στην αρχική τους θέση και τα έχουν πεταμένα, :mad: :mad: .

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εγω εχω κανεναν περιεργο πλεον home gym..

 

Παλια στην Κοζανη που εκανα ειχα ενα συμφοιτητη μου, που ολο ελεγε αυτο που εφαγα χτες σημερα μου εκανε αυτο, εκανε τις ασκησεις και μετα ελεγε ειδες πως γινεται πιανομε εδω, εκει..

 

Ε μια μερα του λεει ο παραδιπλα ρε φιλε μας επριξες τα @@ τελευταια.. Ασε που ολα τα κανεις λαθος.. Κοκκινισε ο τυπας και δεν ξαναμιλησε...

 

Ενα αλλο περιστατικο που με βιδωσε στα νευρα. Πως δεν τον εχωσα μες την χεστρα ενας θεος ξερει.. Μπαινω στα αποδητηρια, μολις ειχα τελειωσει. Ξεντυνοναι μπροστα σε ενα καθρεφτη ενω απεναντι μου εχει δυο πιτσιρικια καπου 13 χρονων.. Μπαινει ενας τρομπας καπου 40 χρονων και αρχιζει να ξεντυνεται να μπει στο μπανιο και αυτος.. Ο μαλακας πεταει το βρακι διπλα στα μικρα.. Τον βλεπω απο το καθρεφτη να περναει απο πισω μου με την ντουντουκα απλωμενη.. Κουνησα το κεφαλη και ειπα οτι να ναι . Γυρναω βλεπω τα μικρα να ειναι σε φαση κολληματος.. Ε υπαρχει πολυ χαζος κοσμος εδω μεσα..

 

Εγω δηλαδη που το εβγαλα το βρακι μεσα στην ντουζιερα ειμαι μακακας ή εχω κομπλεξ κατωτεροτητας;; Και αυτος ηταν ο αντρακλας.. Απλα σεβαστηκα τα παιδια, βασικα του γυρω μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω έτσι την πάτησα με το gym, δεν μιλούσα με άτομα που φαινόταν γνώστες και την πάτησα.

 

Εμείς στο gym έχουμε μια κοπελίτσα που φαίνεται ότι λιγάκι το χάνει και γενικά κάνει γυμναστική ό,τι να ΄ναι

αφού και οι γυμναστές την έχουν πάρει στο ψιλό.

Το καλύτερο είναι όταν ανέβηκε στο διάδρομο, έβαλε κατευθείαν υψηλή ταχύτητα και έτρεχε με ένα ύφος που

πραγματικά κλαις, δαγκώθηκα να μην γελάσω

 

 

σσ. το εκνευριστικό που μου την έδινε πάρα πολύ, είναι ότι δεν τοποθετούν τα βαράκια στην αρχική τους θέση και τα έχουν πεταμένα, :mad: :mad: .

Καλα οι γυμναστες στο καλαμπουρι πρωτοι.. Αντι να την βοηθησουν λεγοντας δυο τρια σωστα πραγματα..

 

Και γω δεν μιλουσα και πολυ.. Αλλα ημουν προθυμος. Μια φορα ενας με ειπε θα ερθεις να με βοηθησεις στην πιεσεις .. Πηγα..

 

Ακομα μια αλλη φορα εκανα πιεσεις στην τροχαλια για κανενα μηνα εντελως λαθος. Κανενας δεν με σταματησε να μου πει .. Ε τις κανεις λαθος..

 

Ωσπου ενας 40αρης τουμπανο με σταματαει αποτομα, μου κερι τις κανεις λαθος.. Μου δειχνει τι σωστη εκτελεση.. Τις εκανα ..εκει που εβαζα πχ 20 κιλα με την σωστη εκτελεση κατεβηκα στα 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα και μας έτσι είναι, οι κοπέλες για να κάνουν ντουζ γδύνονται πριν μπουν στην ντουζιέρα. Δεν προκαλούν όμως με κινήσεις ή πράξεις. Περισσότερο προκαλούν οι άνδρες. Πηγαίνοντας στα αποδυτήρια των γυναικών περνάμε από τα αποδυτήρια των ανδρών, ε και κει βλέπεις πράγματα και θαύματα, να έχουν βγάλει την μπλούζα και να μιλάνε στο κινητό ενώ ξέρουν ότι απο κει περνάμε για να πάμε στα αποδυτήρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το έπαθα την προηγούμενη εβδομάδα,έτσι; Για να πονάει ως τώρα κάτι στραβό έπαιξε στα leg curl και του έκανα ζημιά.. Θα ωφελήσει ο πάγος τώρα; Να πάρω καμία βολταρέν φάση; 

 

 

επίσης, δεν ειναι τραγικές οι γραμμές, απλά μου έκανε εντύπωση πως με μία φορά άφησε σημάδια :P

 

 

 

 

post-202120-0-49125900-1375272023_thumb.png

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το έπαθα την προηγούμενη εβδομάδα,έτσι; Για να πονάει ως τώρα κάτι στραβό έπαιξε στα leg curl και του έκανα ζημιά.. Θα ωφελήσει ο πάγος τώρα; Να πάρω καμία βολταρέν φάση; 

 

 

επίσης, δεν ειναι τραγικές οι γραμμές, απλά μου έκανε εντύπωση πως με μία φορά άφησε σημάδια :P

 

 

 

 

attachicon.gif2013-07-31-13.49.png

 

 

 

Κοίτα...βγάλε την τώρα με πάγο για 2-3 μέρες να δεις πως θα πάει και μην κάνεις τις κινήσεις που πονάς. Αν συνεχίσει να σε πονάει πήγαινε ορθοπαιδικό ή φυσιοθεραπευτή να δεις τι παίζει ακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...