Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Dakon,  είμαι κοπέλα και τολμώ να πω ότι δεν θέλω να πάρω μυικό όγκο, ναι να βάλω κανένα κιλό  ακόμα αλλά θέλω να το γραμμώσω.

Οπότε προτιμώ τα λίγα κιλά σε συνδιασμό με τις πολλές επαναλήψεις

 

Σαν κοπέλα λοιπόν σου λέω ότι αυτό που λες είναι ψιλομύθος. Δεν είναι δεδομένο ότι με τις σοκαριστηκές ασκήσεις που λέει ο dakon θα πάρεις όγκο, ειδικά εφόσον είσαι γυναίκα. Κοινώς, αν έχεις χαμηλό ποσοστό λίπους όπως λέει και ο nicoc με τέτοιες ασκήσεις θα γραμμώσεις πολύ όμορφα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ένας πανάρχαιος μύθος είναι ότι αν η γυναίκα κάνει βάρη θα βάλει όγκο. Δυστυχώς ή ευτυχώς, οι κυρίες βάζουν όγκο πολύ δύσκολα γιατί η κύρια αυξητική ορμόνη, τεστοστερόνη, υπάρχει σε πολύ χαμηλό βαθμό στο σώμα τους.

 

Οπότε μη μασάτε κυρίες, κάντε βάρη άφοβα, μόνο κέρδος θα έχετε. Δεν παίρνετε όγκο εκτός κι αν το θελήσετε δηλαδή πολύ έντονα βάρη + εξειδικευμένη διατροφή. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιαυτό το λόγο όπως λέει και ο yannis27gr οι γυναίκες που έχουν μεγάλες μυικές μάζες χάνουν απο τα θηλυκά χαρακτηριστικά τους, γιατι όπως οι άντρες με αυξημένα οιστρογόνα(ορμόνη που παράγουν οι γυναίκες) όταν γίνεται αρωματοποίηση των ανδρογόνων αναπτύσσουν γυναικομαστία έτσι και οι γυναίκες αρχίζουν να αποκτούν ανδρικά χαρακτηριστικά όταν αυξήσουν την τεστοστερόνη (ανδρογόνα ορμόνη)στον οργανισμό τους.

γιαυτό μη φοβάστε , δεν θα έχετε πρόβλημα  B)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες εκανα στηθος.. Σημερα αρχιζει να ποναει σιγα σιγα....

 

Σημερα εχω ποδια.

 

Να κανω αυτην την εβδομαδα αντι για προβολες -> back squart?

 

Κανω και squart κανονικα με μπαρα. Εκτασεισ τετρακεφαλων, καμψεις γαμπων και leg curl

 

Καλο αρθρο για τους κοιλιακους...

 

 

http://www.palema.gr/arthra/proponitiki/item/4003-sxetika-me-tin-proponisi-koiliakon.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

 

Ανηκω και γω σε αυτην την κατηγορια..

 

Μερικες φορες λεω οτι αν δεν εκανα γυμναστικη μπορει να πλακωνα κανεναν .. Θα την πληρωνανε ο αδερφος μου που βρισκεται στην εφηβια και ολο βλακειες κανει..

 

Τις προαλες πεταξε το βρακι του κατω απο μια πολυθρονα και ηταν εκει καμια εβδομαδα.. Πολλοι με λενε κανε αυτο κανε εκεινο. Λες και υπαρχω μονο εγω.. Ε γενιζω γεμιζω, παω τζιμ και τα σπαω ολα..

Κλαιω  το εχω κανει αναμεταδοση σε φιλους κλαινε και εκεινοι με λιγα λογια απλα επικο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας πανάρχαιος μύθος είναι ότι αν η γυναίκα κάνει βάρη θα βάλει όγκο. Δυστυχώς ή ευτυχώς, οι κυρίες βάζουν όγκο πολύ δύσκολα γιατί η κύρια αυξητική ορμόνη, τεστοστερόνη, υπάρχει σε πολύ χαμηλό βαθμό στο σώμα τους.

 

Οπότε μη μασάτε κυρίες, κάντε βάρη άφοβα, μόνο κέρδος θα έχετε. Δεν παίρνετε όγκο εκτός κι αν το θελήσετε δηλαδή πολύ έντονα βάρη + εξειδικευμένη διατροφή.

 

Ναι κοιτά. Ειναι μια στο gym που ειναι ντουλάπα. Τώρα μιλάει με μια αρσενικό ντουλάπα για να της βρει τεστοστερονη και πως να την χρησιμοποιήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Liverpool Squat όχι squart. Squirtle squirtle. Σχεδόν κλαίω.Σχεδόν όμως

 

dimitra όπως τα λέει η yin είναι. Τα πολλά κιλά και οι επαναλήψεις δε βάζουν όγκο από μόνα τους. Η τεστοστερόνη και η μάσα βάζουν . Ευτυχώς (?) δεν έχεις μεγάλα ποσοστά τεστοστερόνης εκτός και αν θες να γίνεις δημήτρης και είσαι στα μέσα θεραπείας. Οπότε δώστου να καταλάβει . Μη σε απασχολεί καθόλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχω χαμηλο ποσοστο λιπους και πολυ καλο δεικτη μεταβολισμου,ετσι τουλ μου ειπαν σγχωρεστε με για την ασχετοσινη μου.

Ακολουθω και προγραμμα διατροφης.αφου καταρριφθηκε ο μυθος των βαρων θα τα δοκιμασω και αυτα.ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Liverpool Squat όχι squart. Squirtle squirtle. Σχεδόν κλαίω.Σχεδόν όμως

 

dimitra όπως τα λέει η yin είναι. Τα πολλά κιλά και οι επαναλήψεις δε βάζουν όγκο από μόνα τους. Η τεστοστερόνη και η μάσα βάζουν . Ευτυχώς (?) δεν έχεις μεγάλα ποσοστά τεστοστερόνης εκτός και αν θες να γίνεις δημήτρης και είσαι στα μέσα θεραπείας. Οπότε δώστου να καταλάβει . Μη σε απασχολεί καθόλου.

+1

Tο όλο θεμα για τους natural,ειναι μέσω της προπόνησης,να διαταράξουν την ομοιόσταση τους και να συμβουν οι απαραιτητες-επιθυμητες αλλαγές-προσαρμογές.

Τωρα λόγω του ευνοικού ορμονικού περιβαλλοντος των ανδρων,οι αλλαγες στην σωματική συσταση και δυναμη που επιφερει η προπόνηση,ειναι πιο ραγδαίες(ειδικά στο πανω σωμα).

Ακόμα και ευνοικά γονίδια να εχει καποια,η προπόνηση από μονη της δεν προκειται να της δωσει τόσο ογκο που να την κανει αντιαισθητική(εχουμε τρανό παραδειγμα στο gym).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κοιτά. Ειναι μια στο gym που ειναι ντουλάπα. Τώρα μιλάει με μια αρσενικό ντουλάπα για να της βρει τεστοστερονη και πως να την χρησιμοποιήσει...

σκέτη τέστο ? λολ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε επαρχιακή πόλη πήγε γυμναστής σε φίλο κτηνιατρο που μόλις είχε ανοιξει το μαγαζί και του ζητουσε κατι περιεργα σκευάσματα που συνηθως δίνονται σε σε άλογα ιπποδρόμου για να βολέψει μερικούς πελάτες.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκέτη τέστο ? λολ 

Η τεστοστερονη δινεται ενεσιμη  ειναι γνωστα αυτα ,εκεινα που δεν ειναι γνωστα ειναι οτι οταν εισαι σε "θεραπεια" οπως λενε  πρεπει να παιρνεις και αλλη μια σειρα φαρμακων  τα οποια δρουν προστατευτικα για το συκωτι.

Λουμπα ειναι πρηζεσαι ,κοβεις παντα σε συνδυασμο με πολυ αυστηρη διατροφη αλλα οταν τα σταματησεις επανερχεσαι στην προτερη σου κατασταση συν την ζημια που εχεις κανει στον οργανισμο σου.

Ανωφελο το βρισκω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους!Ξερει καποιος να μου προτινει καποιο site ή ασκησεις για μονοζυγο,διζυγο και καμψεις(οσο γινεται χωρις να επιβαρυνω τον καρπο)Ειχα παθει τενοντιτιδα μαλλον κ δεν θελω να μπω δυνατα παλι γιατι ακομα με ενοχλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασε 2 κρίκους και ιμάντες και κρέμασέ τους και κάνε μονόζυγο, μη κάνεις βυθίσεις, πάρε λαβές για pushups. Ή μη τις κάνεις καθόλου αν είναι ακόμα νωρίς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τεστοστερονη δινεται ενεσιμη  ειναι γνωστα αυτα ,εκεινα που δεν ειναι γνωστα ειναι οτι οταν εισαι σε "θεραπεια" οπως λενε  πρεπει να παιρνεις και αλλη μια σειρα φαρμακων  τα οποια δρουν προστατευτικα για το συκωτι.

Λουμπα ειναι πρηζεσαι ,κοβεις παντα σε συνδυασμο με πολυ αυστηρη διατροφη αλλα οταν τα σταματησεις επανερχεσαι στην προτερη σου κατασταση συν την ζημια που εχεις κανει στον οργανισμο σου.

Ανωφελο το βρισκω.

μου έκανε εντύπωση να ψάχνετε μόνο για τέστο

τα υπόλοιπα θα τα είχε στοκ   :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...