Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης προπόνησέ το έξυπνα. Αν θες να κάνεις deload στο bench press, δούλεψε αντί αυτού close grip bench press, αντί για back squat, front squat, αντί για overhead press, dips, κ.ο.κ. Βάλε κινήσεις στο ρεπερτόριό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Για να το κάνω αυτό χρειάζομαι περισσότερη πληροφορία, δεν τις πολυξέρω αυτές τις ασκήσεις - τι να αντικαταστήσω με τι. Επίσης όχι φροντ σκουατ ρε 'συ το φοβάμαι πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ξέρω γω, νιώθω πολύ άβολα να το κάνω.

 

Lunges που γούσταρα πολύ να κάνω δεν έχει αρκετό χώρο για να τα περπατάω και δεν έχουν πολύ γούστο στατικά =/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάντο, βελτιώνει και το thoracic extension, δυναμώνει την πάνω πλάτη και τον κορμό πολύ και δουλεύουν λίγο περισσότερο οι τετρακέφαλοι. Για σένα θα είναι παιχνιδάκι με την ευκαμψία από τη yoga. Τελικά ο Scott , έχει καλά demonstrations για αρχάριους παρόλο που είναι ξανθομπάμπουρας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλέ μου dakon, yoga κάνω πολύ λιγότερο καιρό από βάρη. Είμαι εντελώς αρχάρια και όχι ιδιαίτερα ευλύγιστη. Την ξεκίνησα πρόσφατα γιατί με βοηθάει στις τραγικές αϋπνίες που έχω και στο άγχος.

Γενικά μη βασίζεσαι πολύ εκεί =ρ

 

(πλάκα πλάκα όμως, χάρη στα βάρη πολλές ασκήσεις μου είναι πολύ εύκολες)

 

Τέλος πάντων, άσε να περάσει αυτή η βδομάδα κι αν κάνω deload θα δω μήπως προσπαθήσω front squat. Αλλά είμαι δυστακτική, το λέω.

Επεξ/σία από YiN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάλε το άγχος και το μίσος στα σίδερα . Όλα μπορεί να πάνε σκατά , αλλά τα βάρη ανεβαίνουν. Έχασα έναν πελάτη αλλά ανέβασα το γαμημένο το PR. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάλε το άγχος και το μίσος στα σίδερα . Όλα μπορεί να πάνε σκατά , αλλά τα βάρη ανεβαίνουν. Έχασα έναν πελάτη αλλά ανέβασα το γαμημένο το PR. 

 

Ναι γιατί νομίζεις ότι ξεκίνησα γυμναστική; =ρ

 

Όχι ότι με χαλάνε τα υπόλοιπα οφέλη, κανείς δεν είπε όχι σε ομορφότερο σώμα, αλλά για εμένα οι ενδορφίνες και το ξέσπασμα είναι το καλύτερο παρτ =ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανηκω και γω σε αυτην την κατηγορια..

 

Μερικες φορες λεω οτι αν δεν εκανα γυμναστικη μπορει να πλακωνα κανεναν .. Θα την πληρωνανε ο αδερφος μου που βρισκεται στην εφηβια και ολο βλακειες κανει..

 

Τις προαλες πεταξε το βρακι του κατω απο μια πολυθρονα και ηταν εκει καμια εβδομαδα.. Πολλοι με λενε κανε αυτο κανε εκεινο. Λες και υπαρχω μονο εγω.. Ε γενιζω γεμιζω, παω τζιμ και τα σπαω ολα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανηκω και γω σε αυτην την κατηγορια..

 

Μερικες φορες λεω οτι αν δεν εκανα γυμναστικη μπορει να πλακωνα κανεναν .. Θα την πληρωνανε ο αδερφος μου που βρισκεται στην εφηβια και ολο βλακειες κανει..

 

Τις προαλες πεταξε το βρακι του κατω απο μια πολυθρονα και ηταν εκει καμια εβδομαδα.. Πολλοι με λενε κανε αυτο κανε εκεινο. Λες και υπαρχω μονο εγω.. Ε γενιζω γεμιζω, παω τζιμ και τα σπαω ολα..

 

...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βδομάδα διακοπές, τι κάνουμε; Κάμψεις; Να πούμε καμια 100αριά σε όσα σετ μπορώ να τις χωρίσω π.χ. 5χ20; Κάθε μέρα ένα κατοσταράκι είναι ΟΚ; Έτσι, να μη χαλαρώσουμε τελείως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βδομάδα διακοπές, τι κάνουμε; Κάμψεις; Να πούμε καμια 100αριά σε όσα σετ μπορώ να τις χωρίσω π.χ. 5χ20; Κάθε μέρα ένα κατοσταράκι είναι ΟΚ; Έτσι, να μη χαλαρώσουμε τελείως. 

Εγώ θα ξεκουραζόμουν...μία βδομάδα είναι...δεν είναι τίποτα. Εδώ εγώ θα πάω διακοπές για 3 βδομάδες. Τις πρώτες δύο δεν θα κάνω τίποτα και την τελευταία ότι καλεσθενικές μπορώ έτσι για να μην χάσψ χρόνο στο gym όταν γυρίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Με σπασει τα νευρα ρε συ.. Κανει πολλα κουλα πραγματα...

 

Το τζιμ με βοηθαει στο να ξεσπαω σε αψυχα πραγματα και να με κανει καλο...

 

Πριν κανενα μισαωρο ξυπνησα.. Εφαγα..

 

Τωρα ξεκουραζοναι.. Μετα ελληνικο καφε... Μια μπανανα και ετοιμος για λιωσιμο..

 

Εχει τρελη ζεστη... Παλι θα κανω μπανιο στον ιδρωτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βδομάδα διακοπές, τι κάνουμε; Κάμψεις; Να πούμε καμια 100αριά σε όσα σετ μπορώ να τις χωρίσω π.χ. 5χ20; Κάθε μέρα ένα κατοσταράκι είναι ΟΚ; Έτσι, να μη χαλαρώσουμε τελείως. 

 

εξαρτάται, 

 

αν οι διακοπές ειναι σε κανα μέρος που δεν εχεις παει (καμια ξενη χώρα κτλ) περπάτημα όλη μέρα αφού θα βλέπεις τα μουσεία κτλ και είσαι jet. 

 

Αν οι διακοπές είναι αραγμα στο εξοχικό, θάνατος πάνω σε ένα καναπε είτε δεν κάνεις τίποτα αλλα ρίχνεις λίγο τις θερμίδες σου, είτε κάνεις 3 φορές την ευδομάδα bodyweight ασκήσεις και είσαι ωραίος. 

 

Εγω στις διακοπές θα κάνω bodyweight (καμψεις , chair dips  

  , wall squat kai walking lunges) καμια ώρα 3 φορές την ευδομάδα καθώς ακόμα ειμαι στην αρχή. To πόσες επαναλήψεις και σετ εξαρτάται απο εσένα. Εγω κάνω τόσο όστε να είναι κοντά στην προπόνηση γυμναστηρίου να κουράζομαι δηλαδη στο τελος του σετ (πχ 3 x 50 καμψεις)

 

Αυτή η μαλακία επίσης κάνει θαυματα για επαγγελματικά ταξίδια διακοπες κτλ

 

https://www.google.com/search?q=%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CF%87%CE%BF+%CE%B3%CF%85%CE%BC%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=6l72UcaWJYvFtAak_oHYBg&ved=0CDIQsAQ&biw=1920&bih=1139

 

Αν πάρεις ενα μακρύ σκληρό (that's what she said) , αν το διπλώνεις στα δύο κανεις οκ δουλειά, απλά παίζεις 50ρες επαναλήψεις. 

 

 

Εσύ βεβαία αν έχεις στην πλατη ενα χρόνο σκληρής δουλειάς, και το νιώθεις στο σώμα σου καλύτερα να ξεκουραστείς και να μην κανεις τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...