Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Όταν κάποιος θέλει να αδυνατίσει, πρέπει να ξεκινήσει χαλαρά βάρη και αερόβια, και καλή διατροφή. Διατήρηση της υπάρχουσας μυικής μάζας (για την ακρίβεια μπορείς στην αρχή και να χάνεις λίπος και να βάζεις μυς) και σταδιακή μείωση του λίπους.

 

Τωρα τρωω το κοτατσ μαζι με σαλατα ... Καλο μου φαινεται,...Απο δευτερα θα παω να παρω 5-6 να εχω να τρωω....

 

Το cottage είναι σαν ωμό ρύζι μουλιασμένο σε κρύο νερό, δεν τρώγεται :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το cottage είναι σαν ωμό ρύζι μουλιασμένο σε κρύο νερό, δεν τρώγεται :P

όταν είχα κόψει το κάπνισμα μου φαινόταν νόστιμο , όταν το ξανάρχισα έχασα και την γευση του

απο τότε έχω να το ακουμπήσω 

ειναι απίστευτο πόσες γευσεις χάνεις όταν καπνίζεις (καπνίζω)

 

Όταν κάποιος θέλει να αδυνατίσει, πρέπει να ξεκινήσει χαλαρά βάρη και αερόβια, και καλή διατροφή. Διατήρηση της υπάρχουσας μυικής μάζας (για την ακρίβεια μπορείς στην αρχή και να χάνεις λίπος και να βάζεις μυς) και σταδιακή μείωση του λίπους.

 

αυτό ειναι σημείο κλειδί όταν ξεκινάει κάποιος

αν αρχίσει απότομα και αρχίσει με τα δύσκολα ισως να μην αντέξει πολύ

όταν όμως ανεβαίνει ένα ενα τα σκαλιά έχει ποιο ομαλή πορεία 

και θεωρώ λάθος να αρχίζει κάποιος απότομα και να πέφτει στα βαθιά γιατι δεν χρειάζεται να μπει σ αυτή τη διαδικασία

όταν ξεκινάς χάνεις εύκολα και βάζεις και ευκολότερα μυς , είναι γνωστό οτι

μετά αρχίζουν τα δύσκολα , οπότε δεν υπάρχει λόγος να κουραστεί σωματικά και ψυχικά .

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αρκετό lag

 

Υιn , στην πανεπιστημίου στην ομόνοια βρίσκεις δίσκους. Αν βρήκες ήδη, είσαι σούπερ. Ανεβαίνουν οι επιδόσεις? Είσαι ικανοποιημένη από το πρόγραμμα?

 

Alex η αλλαγή είναι εμφανής και ας λέει ο thresh για την κάμερα. Για 3 μήνες μιλάμε για μεγάλη διαφορά. Όλοι όμως πρέπει να καταλάβουν πως οι αλλαγές μετράνε με χρόνια.

 

Star , είσαι λάθος φίλε, όλοι έχουν διαφορετικούς στόχους. Δεν κριτικάρουμε στόχους , απλά προσπαθούμε να μη πιάνουν κορόιδο τον κόσμο στην  πορεία και να απαντάμε , όσο καλύτερα μπορούμε σε ερωτήσεις. Όχι να βάζουμε κόσμο στο καλούπι μας.

 

Κθούλου μου άρεσε η προσέγγισή σου, σου αφήνω το χρόνο να γνωρίσεις τις ασκήσεις καλύτερα λοιπόν, έχει μεγάλο όγκο το πρόγραμμα άλλά για έναν αρχάριο δεν είναι κακό αυτό. Μαθε τώρα στα λίγα κιλά και τις πολλές επαναλήψεις και εδώ είμαστε να ρωτάς. Δες το βίντεο που πόσταρε ο alex  με τον elliot. Θα λύσει πολλές απορίες.

 

 

Αυτό όμως που μου αρέσει πολύ ρε παιδιά είναι πως σιγά σιγά οι περισσότεροι μαθαίνουμε πολλά πράγματα γύρω από την προπόνηση και τη διατροφή καθώς και το γιατί. Από τα πιο χρήσιμα thread στο φόρουμ

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικα εγω διορθωθηκα σε πολλους τομεις. Εφαρμοσα τις συμβουλες των παιδιων και τα αποτελεσματα φαινονται σιγα σιγα...

 

Ειχα πολλες λαθος αντιληψεις για την γυμναστικη, που εδω της εγραψα και ειδα τι ειναι μυθος και τι οχι. Πως το ειδα αυτο? Στο γυμναστηριο, στην διατροφη που ακολουθησα και στο σωμα μου... Που σιγα σιγα το βλεπω στο καθρεφτη και μ'αρεσω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως θελω να πω οτι μετα απο σημερα, που ταν η τριτη φορα στο γυμναστηριο, δεν εχω κανενα απολυτως πιασιμο λαι προβλημα. Την προηγουμενη φορα εκανα διατασεις με το τελος της προπονησης, σημερα εκανα και πριν κ μετα. Επειδη ειμαι σχετικα αδυνατη θελω να πιστευω οτι στο μηνα θα δω καποια διαφορα

 

Ολα τα παιδια εδω που λεγανε οτι ειναι φυσιολογικο ειχαν απολυτο δικιο & τη δευετερη φορα που πηγα, ενω πονουσα, με βοηθησε κ αισθανθηκα καλυτερα.

Απλα πλεον ποτε δε θα κανω γυμναστικη χωρις διατασεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικα εγω διορθωθηκα σε πολλους τομεις. Εφαρμοσα τις συμβουλες των παιδιων και τα αποτελεσματα φαινονται σιγα σιγα...

 

Ειχα πολλες λαθος αντιληψεις για την γυμναστικη, που εδω της εγραψα και ειδα τι ειναι μυθος και τι οχι. Πως το ειδα αυτο? Στο γυμναστηριο, στην διατροφη που ακολουθησα και στο σωμα μου... Που σιγα σιγα το βλεπω στο καθρεφτη και μ'αρεσω...

ολοι έτσι ήμασταν στην αρχή, σιγά σιγά μαθαίνεις και γουστάρεις όταν βλέπεις τα αποτελέσματα της προσπάθειας σου.

οταν ξεκίνησα έκανα πράγματα που τώρα τα σκέφτομαι και γελάω αλλα όταν μπήκε το μικρόβιο μέσα μου άντε να το βγάλω μετά . Έψαχνα μανιωδώς να μάθω όλο και περισσότερα και όπου έβλεπα κόσμο που μου φαινόντουσαν γνώστες ρώταγα.

 

μια μέρα μου ειπε κάποιος που σέβομαι (γνωστός στο χώρο και ήταν και αυτός που με απέτρεψε να μπω σε κύκλο φαρμάκων με ενα gym buddy ) 

"οι περισσότεροι θα σου πουν οτι είσαι σε πολύ καλό σημείο και να το διατηρήσεις , αλλα εσύ δεν συμβιβάζεσαι , θες το παραπάνω , γιαυτό θα φτάσεις ψιλά" 

 

αυτό που θέλω να πω ειναι πως παίζει μεγάλο ρόλο και ο χώρος 

αν πας σε γυμναστήριο που δεν σε εμπνέει (λόγο κόσμου/εγκαταστάσεων κλπ) μπορεί να αρχίσεις να ξενερώνεις μετά απο ενα χ διάστημα.

 

τι και αν το gym μου ειναι 45 λεπτά με το λεωφορείο , αξίζει με χίλια!

έχω 3 gym κοντά στο σπίτι μου που μπορώ να παω με τα πόδια αλλα και τα τρία ειναι γτπ καβάλα  

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολοι έτσι ήμασταν στην αρχή, σιγά σιγά μαθαίνεις και γουστάρεις όταν βλέπεις τα αποτελέσματα της προσπάθειας σου.

οταν ξεκίνησα έκανα πράγματα που τώρα τα σκέφτομαι και γελάω αλλα όταν μπήκε το μικρόβιο μέσα μου άντε να το βγάλω μετά . Έψαχνα μανιωδώς να μάθω όλο και περισσότερα και όπου έβλεπα κόσμο που μου φαινόντουσαν γνώστες ρώταγα.

 

μια μέρα μου ειπε κάποιος που σέβομαι (γνωστός στο χώρο και ήταν και αυτός που με απέτρεψε να μπω σε κύκλο φαρμάκων με ενα gym buddy ) 

"οι περισσότεροι θα σου πουν οτι είσαι σε πολύ καλό σημείο και να το διατηρήσεις , αλλα εσύ δεν συμβιβάζεσαι , θες το παραπάνω , γιαυτό θα φτάσεις ψιλά" 

 

αυτό που θέλω να πω ειναι πως παίζει μεγάλο ρόλο και ο χώρος 

αν πας σε γυμναστήριο που δεν σε εμπνέει (λόγο κόσμου/εγκαταστάσεων κλπ) μπορεί να αρχίσεις να ξενερώνεις μετά απο ενα χ διάστημα.

 

τι και αν το gym μου ειναι 45 λεπτά με το λεωφορείο , αξίζει με χίλια!

έχω 3 gym κοντά στο σπίτι μου που μπορώ να παω με τα πόδια αλλα και τα τρία ειναι γτπ καβάλα  

 

 

+100000!

Εδω και εναν χρόνο που αλλαξα γυμναστηριο,ξαναβρηκα την όρεξη μου για προπόνηση.Εχουμε κανει καλό team(3 males+2 females) και sky is the limit!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα για χαλαρό τρέξιμο στο δάσος σήμερα με 2 φιλαράκια

 

http://runkeeper.com/user/allantin4tw/activity/216013029?&tripIdBase36=3klwpx

 

βραδυνό!

 

 

 

 

post-202120-0-00582600-1375042744_thumb.png

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εγω σημερα πηγα δυο φορες για τρεξιμο μια πρωι και μια βραδυ!!

σημερα που πηγα μονος μου ανεβασα λιγο ταχυτητα!

 

http://www.endomondo.com/workouts/222358301/9062238

http://www.endomondo.com/workouts/222612172/9062238

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...